Toplam 2 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 1 2
Toplam 26 sonuçtan 21 ile 26 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Kıbrıs'ta Üniversite Okumak!!

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    23

Ce: Kıbrıs'ta Üniversite Okumak!!

Vallaha ben Doğu akdeniz de ingilizce öğretmenliğine gitcem...Şimdilik herşey güzel gidiyor...Tanıdıklar falanda olduğu için rahatım şimdilik...Korkulacak biyer gibi gelmiyor bana şimdilik...Kısmet

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    23

Ce: Kıbrıs'ta Üniversite Okumak!!

Alıntı seize the day isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    o da dogru ama onlar icin yapılan o kadar seyi feda edilenleri dusununce icim acıyor gidenlere
    ztn cogu ing. vatandası onlara kalsa ing himayesini istiyorlar turkiye den kurtulsunlar da yeter bu cok uzucu bence
    bende alman vatandaşıyım ama alman himayesi istemiyorum neyse isteyen istesin gitsinler ingilitereyede göreyim onları aman ya takma boşver biliyorum ööle tipleri heryerde vardır ööle salak tipler takmican

Teşekkür / Beğenme
    Blog Başlıkları
    1
    Rep Gücü
    22
    Alıntı Rögar Kapağı isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    DOĞU AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ (KKTC-GAZİMAĞUSA)
    GİRNE AMERİKAN ÜNİVERSİTESİ (KKTC-GİRNE)
    LEFKE AVRUPA ÜNİVERSİTESİ (KKTC-LEFKE)
    ULUSLARARASI KIBRIS ÜNİVERİSTESİ (KKTC-LEFKOŞE)
    YAKIN DOĞU ÜNİVERSİTESİ (KKTC-LEFKOŞE)

Son olarak ODTÜ KKK'da eklendi bu üniversitelerin arasına.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    15
    Herkes kötü yorum yapmış babamın mesleği dolayısıyla 3 yıl kaldım orda ve kıbrısa hayran kaldım hep gece yatarken kıbrısta olsam keşke dedim..okadar imkan var ki eğlenmemek içten bile değil..Evet yaşam pahalı olabilir biz oraya gitmeden önce de öyle söylüyorlardı fakat abartıldığı kadar değil Bu abartılar yüzünden insanlar tercih etmiyor kıbrısı Lise son sınıftayım sınıf arkadaşımın dayısı doğu akdeniz üniversitesinde dil bölüm başkanı .. eğitimini öve öve bitiremeyen de gördüm söve söve bi hal edeni de çünkü adamın aldığı puan belli.Düşük puanlarla kıbrısa gidiyorlar çalışmak ona göre değil buyüzden saydırıyor sallıyor.. ağzına geleni söylüyor..Diplomalar kesinlikle türkiye de geçerli tanıdığım bir ingilizce öğretmeni daü çıkışlı ve gayette paşa paşa burda öğretmenlik yapıyor .. diyeceğim odur ki arkadaşlar eğer cebinize aylık 700-800 giricekse kıbrısı yazmamak içten bile değil Gitmenizi şiddetle tavsiye ederim .. bikere yavru vatanımız ..tatil açısından da çok muhteşem yerler..İnsanları sıcak kanlı hiç öyle türklere farklı bakmıyorlar çünkü kendileri de türk..Ordaki herkes türkiyenin değerini biliyor lütfen kimse bilmediği konular hakkında yorum yapmasın..Burda kıbrıslıları biz farklı karşılıyormuyuz ? hayır tabiki...neyse fazla uzatmayacağım hiçbirimiz sevmeyiz ırkçılığı yapılmasını da istemeyiz..Emin olun türkiyede ki bir üniversitede size yapacakları baskıdan daha az bir baskı görürsünüz..Kastetdiğim ülkücüler,adam döven serseriler vs...500liran bile olsa kısarsın kendini hayatını yaşarsın ..Nüfus az ..işçi az..Part time iş kaynıyor heryer artık açın kendinizi...İlerde anne,baba olucaksınız..risk alın kendinizi yetiştirin,sorumluluk almayı öğrenin..Kıbrıs harika biryerdir kimse yok çok pahalı yok insanı şöyle yok üniversitesi kötü demesin...Unutmayın memnun kalmayanlar kendinden memnun değillerdir,aldıkları puanlardan memnun değillerdir... İstiklal Marşımız boşuna KORKMA! diye başlamıyor..Hadi kalın sağlıcakla

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    8
    Kıbrıs ta okumak isteyen arkadaşlar ekonomik durumunuz iyi değilse biraz zor olur hem çalışı hem okuyabilirsiniz ben öyle yapıyorum. Bilgisayar Muhendıslıgı öğrencıyım web tasarım masaüstü yazılım, Garsonluk, Barmenlik, Güvenlikçilik hepsini yaptım eğer gelecek olursanız paranızı havalimanında taksicilere kaptırmayın çok fazla para alırlar girne için
    size tavsiyem bir taksi 120 tl alırken http://www.pickupnorthcyprus.com/ bu adresten 1 kişi 29 2 kişi 54 3 kişi 75 olarak rezervasyon yaptırarak en ucuza ve hiç beklemeden şehirinize ulaşırısınız. Eğer gezmeyi düşünüyorsanız da turlar için http://www.kibrisotobustransfer.com/ bu adresten yaralanabilirsiniz.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    9
    Kıbrısta müter okumak istiyorum fakat sanırım kyk yurdu sadece bir yerde var ve zor çıkıyormuş. sizce benim için gereksiz bir macera mı olur kıbrıs?

Toplam 2 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 1 2

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)