Toplam 52 Sayfadan 3. Sayfa BirinciBirinci 1 2 3 4 5 6 7 ... SonuncuSonuncu
Toplam 1032 sonuçtan 41 ile 60 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: 2016 YDS İLKBAHAR Soruları Tartışma Bölümü

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    19
    BUDHA ile ilgil paragraf

Eleman Budha dinine bağlıymış
    Mezarda ağaç bulunmuş
    Ağaç temizleme günümüze kadar devam etmiş
    Mezardakiler birçok şeyi aydınlatmış gibi şeyler

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    19
    Diyet paragrafı

Ağırlıklı olarak etle beslenme diyeti olduğu anlaşılıyor
    Cesetin incelenmesi diyet hakkında çok bilgi vermiş
    Sadece et diyeti yeterli değil balance olması gerekir

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    5
    Neden hiç bi cevap gelmiyor aklıma ??

- - - Updated - - -

NEDEN HİÇ Bİ CEVAP GELMİYOR AKLIMA ??

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    19
    Sınav başladıktan sonra alfabe metin ve sayı vb yazılacak dediler ve bu zamanı sınav sonuna eklemediler

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    7
    herkese geçmiş olsun.
    paragrafın başlığını ne yaptınız
    telegraph ile ilgili olan

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    30
    Paragrafların konusunu burada yazılınca hatırlıyorum. İrdelersek cevapları da hatırlarız.

www.lexwall.com

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    Cevap kağıtlarını teslim ettik, soru kitapcığındaki alfabe ve diğer yeri doldurduk.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    19
    Alıntı harunsafa isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese geçmiş olsun.
    paragrafın başlığını ne yaptınız
    telegraph ile ilgili olan
    Paragrafta 1. dünya savaşında yaşananlar anlatılıyor ancak paragraf başında ve sonunda telegrafın etkilerinden bahsedildiği için ben Alman diplomasisine etkilerini yaptım, sadece 1. dünya savaşı sanki paragrafın özüne cevap vermiyor gibi geldi bana

9. Beğenme sfalcon bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    7
    zimmermen telegram 1nci dünya savaşında almanya abd ve rusya arasını açan
    diye devam eden paradrafın başlığı
    diplomasiden de bahsediyordu
    ayrıca bir de şu yarasaların vücut ısıları hakkında olan uyumsuz cümle bulma sorusu da beni çok zorladı

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    19
    Abraham ile ilgili boşluktaa emationally olarak da babasıyla farklıydı gibi bir şey vardı

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    Alıntı mutlumutlu isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Paragrafta 1. dünya savaşında yaşananlar anlatılıyor ancak paragraf başında ve sonunda telegrafın etkilerinden bahsedildiği için ben Alman diplomasisine etkilerini yaptım, sadece 1. dünya savaşı sanki paragrafın özüne cevap vermiyor gibi geldi bana

çok yakın şıklı bir soru idi. Birinci cümle olarak technology can influency diplomacy dedigi için ve sorunun son kısımlarında Paris, Viyanna gibi ısımler gectıgı ıcın ben de 1. dunya savası yaptım sonucta almanya olsaydı sadece almanya gecmesı lazımdı ama o kızımda messages was being sent between viyanna,paris,saint peterburg gibi çeşitli ulkelerıde kapsıyordu...
    Belkıde sizinki dogrudur duz mantık oldu benımkı saolsun osym paranoyama bıle paranoya yaptırıyor

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    bir önceki sınavda yogun tempoda çalışarak 87,5 almıştım. bu donem mezun olacagım dolasıyla tez calısmalarım ve derslerimden dolayı hıc bakamadıgım halde sorular daha açık ve kolay geldı bana EYLUL 2015e göre tabi..

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    19
    Dünyanın hiçbir yerinde YDS sistemi bir sınav olduğunu düşünmüyorum, insanlar ingilizceden yüksek almasın diye sınavı bulmacaya çeviriyorlar, bu sınav Türkçe olsa bazı soruları yine yapamayız, İngilizce konuşmaya gelince insanların yüzüne bakıyoruz ama İngilizlerden iyi gramer biliyoruz. Bunu YDS'den daha önce 98.75 alan birisi olarak söylüyorum.

15. Teşekkür Kuruzeytin, sanalpencerem, ahmetpusat bu mesaj için teşekkür etti.
    Beğenme Kuruzeytin, sanalpencerem, torpeks bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    5
    Hocam,
    1. Telgrafla ilgili soruda en uygun başlık olarak hangi şıkkı seçtiniz?
    2. Yarasalar ile ilgili cümle atma sorusunda hangi cümleyi paragraftan attınız?
    3. Samuraylar ile ilgili cümle atma sorusunda hangi cümleyi paragraftan attınız?
    4. 3D Printerlar ile ilgili cümle atma sorusunda hangi cümleyi paragraftan attınız?

Şimdide teşekkürler

Alıntı AhmetBasal isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Paragrafların konusunu burada yazılınca hatırlıyorum. İrdelersek cevapları da hatırlarız.

www.lexwall.com

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    5
    Hocam peki telgraflar sonucunda Amerikan ve Rus diplomasilerine etkisi olmadı mı? Bunlardan da çok açık bahsedilmişti bence? Alman Diplomasine Etkileri dersek kısıtlamış olmaz mıyız? Bugüne kadar sorulmuş en kötü sorulardan biriydi bence.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    19
    Alıntı mywst isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam peki telgraflar sonucunda Amerikan ve Rus diplomasilerine etkisi olmadı mı? Bunlardan da çok açık bahsedilmişti bence? Alman Diplomasine Etkileri dersek kısıtlamış olmaz mıyız? Bugüne kadar sorulmuş en kötü sorulardan biriydi bence.
    gerçekten ben de zorlandım. Paragraf başında diplomasiden bahsediyor, sonra verilen 2 örnekte de (Meksika-ABD ve Rusya) Almanya'nın içinde olduğu konular var diye ben Almanya diplomasisi dedim ama 1. dünya savaşı da olabilir...

19. Beğenme egeos bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    22
    kelime sorularında cevap ensure olan sorunun diğer seçeneklerini hatırlayan var mı?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    31
    Bu misafir üyeleri her zaman bekleriz.

22. Beğenme sanalpencerem, lifeanddeath, egeos bu mesajı beğendi.
    Beğenmeme lifeanddeath bu mesajı beğenmedi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    20
    Buyrun size PALEO diyeti paragrafı

"The paleo diet, for real

Do you want to keep on-trend with the latest fashionable diet? Then look to the Red Lady of El Mirón, who ate the Paleo diet almost 19,000 years ago.

For her, it was no fad. The isotopes in her dental enamel, microscopic wear patterns on her teeth and the stuff embedded between them reveal that the meat of hoofed animals made up about 80 per cent of her diet. That means you might want to add red deer and ibex to your shopping list. Pick up plenty of salmon, too – fish seems to have made up most of the rest of her diet.

If that sounds a little dull, fear not. Meticulous dental analysis reveals she also ate some starchy plant material, most likely to have been seeds, plus mushrooms, although probably in small amounts (Journal of Archaeological Science, doi.org/2t7). Whether fungi were eaten for nutrition or for some other purpose is unknown, says Lawrence Guy Straus of the University of New Mexico.

Could the diet revealed by this unique fossil from northern Spain make you live a longer, healthier life? Although the surviving bones of the Red Lady suggest she was healthy, her age at death was between 35 and 40. That may have counted as middle-aged for people who lived in Palaeolithic times, says William Davies of the University of Southampton, UK.

Perhaps you’d better stick to a balanced diet with five portions of fruit and vegetables a day."

24. Teşekkür nanomd bu mesaj için teşekkür etti.
    Beğenme sanalpencerem, egeos bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    8
    gerçekten ben de zorlandım. Paragraf başında diplomasiden bahsediyor, sonra verilen 2 örnekte de (Meksika-ABD ve Rusya) Almanya'nın içinde olduğu konular var diye ben Almanya diplomasisi dedim ama 1. dünya savaşı da olabilir...
    Paragrafin ozetle bahsettigi telgrafin almanlarin iyi kullanamamasi nedeniyle diplomasilerine kotu etkisi. Mexicodan bahsettigi yerde diplomasi kanaliyla almanyanin yaninda sava girmesi icin tesvik edilmek isteniyor fakat bu abd nin almanyaya karsi savasa girmesiyle sonuclaniyor. Yine rusya ile olan yanlis anlasilmalarla dolu telgraf diplomasisisi 1914 krizine neden oluyor.

Toplam 52 Sayfadan 3. Sayfa BirinciBirinci 1 2 3 4 5 6 7 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)

Bu Konu İçin Etiketler