Toplam 5 sonuçtan 1 ile 5 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: YDS'de sınavı test olarak yapılmayan diller

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    5

Exclamation YDS'de sınavı test olarak yapılmayan diller

Çince, Danimarkaca, Ermenice, Gürcüce, Hollandaca (Dutch Dili), Japonca, Korece, Lehçe, Macarca, Portekizce, Rumence, Sırpça, Ukraynaca dillerinden YDS'ye giren var mı?

Bu dillerin sınavı test olarak yapılmıyormuş. Çeviri olarak yapılıyormuş. Daha önce bu sınava giren nasıl yapıldığını bilen varsa bilgi verebilir mi?

Korece'den YDS'ye girmek istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    11
    Toplam iki soru var ve ikisi de yaklaşık 400 kelimeden oluşan çeviri. Çalışırsanız olmayacak birşey yoktur, korkmayın

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    5
    Korece Yabancı Dil Sınavına girdim ve 80 aldım.Öncelikle sınav nasıl yapılıyor? Sınav 2 sorudan oluşuyor 50'şer puandan biri Korece'den Türkçe'ye diğeri ise Türkçe'den Korece'ye çeviri. Türkçe'ye çevirmek kolaydı ama Korece'ye çevirmek biraz zordu. Metin konusunda çok korkuyordum ben İngilizce sınavını düşündüğümde zor olacaktır diyordum ama beklediğim kadar zor olmadı. Metinler akademik metinler değildi klasik Korece çeviri metinleri bizim kurs kitabında çıkan metinlere benziyordu.Korece olan metin dışarıda yemek yemenin faydaları ve zararlarından bahsediyordu. Türkçe metin ise iş hayatının stresi ve bu stresten kurtulmak için şehir dışında ormanlara gidilmesinin insanlara nasıl iyi geleceğinden falan bahsediyordu Korece Yds için çok gramer bilmenize gerek yok ama kelime bilginizin iyi olması gerekiyor. Puanlama nasıl yapılıyor bilmiyorum ama harf yanlışından çok puan gitmemiş sanırım çünkü ben baya hata yapmıştım. Ben bilmediğim kelimeleri dolaylı olarak anlattım ve bu işe yaramış sanırım. Neyse çıkan metinler çok zor metinler değil eğer orta seviye Korece biliyorsanız kolaylıkla yapabilirsiniz. Önemli olan kelime öğrenmek

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3
    Guncel bir yorumu olan var mi sureyle ilgili, az veya cok yazmak ile ilgili vs. baska tavsiye ve onerileriniz var mi arkadaslar?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3
    Bu metin sınavlarına giren bir arkadaş yok mu? İki cumle arasını boş bırakıp (yani çevirisini yapamadığımız cümleyi) bildiğimiz diğer cümleye geçmek puanlamaya dahil edilir mi?

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)

Bu Konu İçin Etiketler