Toplam 2 Sayfadan 1. Sayfa 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 21 sonuçtan 1 ile 20 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: ferhat yıldız rusça ilk adım

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3

ferhat yıldız rusça ilk adım

Arkadaşlar merhaba bu son iki gün rusçaya merak saldım.biraz bakınıp latin alfabesiyle öğreniyordum ki google a rusça pdf yazınca bu kitapla karşılaştım çok hoşuma gitti zaten pdf indi diye sevindim 390 küsür sayfaydı bi baktım meğersem 56 sayfa deneme sürümü gibi bir seymiş çok hoşuma gitmişti mesela klavyeyi öğretiyor diyelim ki nihal yazmış sonra rusça yazılışı çok hoştu ama 50 küsür sayfa yani kitabın aslı değildi fiyatına baktım 100 liraymış pdf yi indirip bana buna benzer bir kitap söyler misiniz veya bu kitabı alan varsa bana pdf sini ucuz bir fiyata satabilir mi gerçekten çok hoşuma gitti ve tüm gramer falan vardı içinde

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    4

Ferhat yıldız adım adım rusca

Bende rusca ogrenmeye basladigimda bu kitapla karsilastim ve merakla forumdaki arkadaslara sordum ancak hic bir yanit alamadim. Velhasil kitabi. deneme bolumude hosuma yazarlada irtibata gectim ve almaya karrar verdim. Kitap 100 tl. Kargodan alinca orta boy bi kitap ve ayni deneme surumunde oldugu gibi sayfalarin yarisi bos ve hic aciklama yok neredeyse. Kolay konusma klavuzu gibi birsey. Arkasindada 30 lira yaziyor. 100 liraya alinca insan kandirilmis gibi hissediyor. Neyse hevesle calismaya basladim daha 1. Gun kitabin cildi ayrildi darma dagin oldu. Yazarin gonderdigi linkten ses dosyalarini indirdim. Onlarda ayri berbat. 3 kurus verip birine seslendurmemis bilgisayara onutmus hizli hizli okuyor anlasilmiyor zaten.ayrica sadece ruaca metinleri seslendirmis. Yazara gore neymis hergun hizli hizli okuyup bilmem kac kere kitabi bitirecekmisiz. Sacmalik..hic bir ogreti yok kuru kuru kitabi ezberle. Mantik su; Kuran ezberleyen hafizlar gibi oku oku ezberle ruscagi ogrenecekmissin. Daha neler. Insanlarin hayalleri ile oynuyor resmen. Basit gunluk konusmalari ezberle ondan sonra
    Vay ben 15 dil biliyorum yeni teknikle herkese 2 ayda ogretiyorum diyor. Kitap bastan asa bir suru yazim hatalariyla dolu. Velhasil sinir oldum. Sakin kanmayin derim.

Alıntı comandantertrk isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba bu son iki gün rusçaya merak saldım.biraz bakınıp latin alfabesiyle öğreniyordum ki google a rusça pdf yazınca bu kitapla karşılaştım çok hoşuma gitti zaten pdf indi diye sevindim 390 küsür sayfaydı bi baktım meğersem 56 sayfa deneme sürümü gibi bir seymiş çok hoşuma gitmişti mesela klavyeyi öğretiyor diyelim ki nihal yazmış sonra rusça yazılışı çok hoştu ama 50 küsür sayfa yani kitabın aslı değildi fiyatına baktım 100 liraymış pdf yi indirip bana buna benzer bir kitap söyler misiniz veya bu kitabı alan varsa bana pdf sini ucuz bir fiyata satabilir mi gerçekten çok hoşuma gitti ve tüm gramer falan vardı içinde

3. Beğenme BuRukaY bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    8
    Alıntı eresin isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende rusca ogrenmeye basladigimda bu kitapla karsilastim ve merakla forumdaki arkadaslara sordum ancak hic bir yanit alamadim. Velhasil kitabi. deneme bolumude hosuma yazarlada irtibata gectim ve almaya karrar verdim. Kitap 100 tl. Kargodan alinca orta boy bi kitap ve ayni deneme surumunde oldugu gibi sayfalarin yarisi bos ve hic aciklama yok neredeyse. Kolay konusma klavuzu gibi birsey. Arkasindada 30 lira yaziyor. 100 liraya alinca insan kandirilmis gibi hissediyor. Neyse hevesle calismaya basladim daha 1. Gun kitabin cildi ayrildi darma dagin oldu. Yazarin gonderdigi linkten ses dosyalarini indirdim. Onlarda ayri berbat. 3 kurus verip birine seslendurmemis bilgisayara onutmus hizli hizli okuyor anlasilmiyor zaten.ayrica sadece ruaca metinleri seslendirmis. Yazara gore neymis hergun hizli hizli okuyup bilmem kac kere kitabi bitirecekmisiz. Sacmalik..hic bir ogreti yok kuru kuru kitabi ezberle. Mantik su; Kuran ezberleyen hafizlar gibi oku oku ezberle ruscagi ogrenecekmissin. Daha neler. Insanlarin hayalleri ile oynuyor resmen. Basit gunluk konusmalari ezberle ondan sonra
    Vay ben 15 dil biliyorum yeni teknikle herkese 2 ayda ogretiyorum diyor. Kitap bastan asa bir suru yazim hatalariyla dolu. Velhasil sinir oldum. Sakin kanmayin derim.
    Scan et paylaş, intikamını al Hatta ses dosyalarını da koy ki, yazar kendiyle rekabet etsin daha iyi şeyler yapsın

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2
    bende adım adım ingilizce kitabını alan birisiyim, internette acaba benim gibi alan var mı varsa görüşleri nedir diye araştırma yaparken bu sayfaya geldim...
    öncelikle bu kitaptan bi halt olmaz şeklinde açıklama yapanlar genellikle okumaktan sıkılan okumak çok zaman kaybettirdiğinden dem vuran ve bazı kelimelerin telaffuzu ile uğraşamayanlar çok oluyor ve aman bee böyle kitap mı olur böyle öğrenmemi olur diyip kitabı bir kenara atıyor...
    aslında bakarsanız bende ilk zaman böyle düşündüm, acaba kitaba boşa para mı verdim aklımda kalmıyor nasıl olacak bukadar sayfa okunur mu işsiz güçsüz olmak lazım bukadar sayfa okumak için gibi düşüncelerle kitabı 2 gün okuyup kenara koydum ama kitaptaki bazı şeyler aklımda kalmıştı, dediimki kendi kendime 2 hafta dişimi sıkayım bakalım ne olacak diye düşünerek işten döndükten sonra ve akşam yatmadan günde 2 kez okumaya başladım,
    ferhat yıldızın önerisi günde 3 kez 155 sayfa 1 hafta boyunca ama bu 2 ayda öğrenmek isteyenler için önerilen bir çalışma programı,
    ben 2 ay olmasınds 4 ay olsun diyerek günde 3 değil 2 kez, 155 sayfa değilde 80 sayfa okudum.
    ilk okumalarda bu 80 sayfayı bile 1 saat 45 dakikada okurken sonraki okumalarda bu rakam ilginç bir şekilde yarım saatlere kadar düştü, çünkü okuduğum şeylerin artık türkçelerine bakmama gerek kalmamıştı ingilizce yazıyı türkçe gibi görerek aklımda belirerek okuyordum.
    şuan 180. sayfalara geldim ve yaklaşık 20. gündeyim...
    hem kelime hazinem sürekli tekrarlardan ötürü gelişti hemde otomatik cümle kurmaya başladım, hergün yaptığım tekrarlada bu iyice gelişiyor geliştikçe keyif veriyor..
    ama evet insanın vaktini çok alıyor ama metot zaten anlayarak okumak değil anlasanda anlamasanda oku mantığı, çünkü tekrar ettikçe o anlamadığıın kısım git gide anlaşılır oluyor...
    ingilizcesi iyi olan dahada geliştirmek için hikaye okumalı mesela, buda o mantıkla gidiyor içeriğinde herşey var...
    ben alacak olanlara kesinlikle tavsiye ediyorum, ve en önemlisi kesinlikle ama kesinlikle 1 hafta sabretsinler hergün en az 2 defa okusunlar, 155 sayfa olmasada 100 sayfa 80 sayfa vs,,,
    ama okusunlar. farkı göreceksiniz...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    4
    oncelikle ingilizce kitabi nasil bilemem ama ben rusca icin degerlendirdim. ozellikle yds icin calistigimdan dolayi bana cok faydasi olmadi . ancak hic faydasi olmadi da diyemem. oncelikle kitapta rusca icin vurgular hic belirtilmemis ve aciklama yok. seslendirmede kotu olunca iyice keyfi kaciriyor. iyi kotu ingilzice bilen birisi icin ingilzice kitabi faydali olabilir ama sifirdan ruscaya baslayip bu kitapla ogrenirim demek pek mantikli gelmiyor.1 yildir yogun bir sekilde rusca calisiyorum ama ozel dersle aliyorum, bir suru kaynaktan faydalaniyorum hala istedigim seviyeye gelemedim. 3. kez basladim kitaba.pes etmek yok. ayrica dahailk gunden dagildigi icin ciltletme parasi verdim .

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Selam arkadaş rica etsem ferhat yildizin adim adim rusca kitabını scan edib bana gonderirmisin lütfen Bende karşılığında elimdeki rusca materyallaydan scan edib gönderiri Bizim ülkede ferhat yildizin kitaplarinin satışı yok ulaşımda yok lütfen bekliyorum e-mail adresim rashad.velirzayev@gmail.com

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Ferhat Yıldız'a öğretmen demek, bu işi layıkıyla yapan emektar öğretmenlere hakarettir benim gözümde. Kitabını almadım ama youtube üzerinde videolarına bakmıştım. Dalga geçer gibi konu anlatıyor. Yorumlarda da, hocam çok iyi anlatmışsınız diyenleri üste çıkarıp, kötüleyenlere laf etmeye çalışıyor. Eleştiriye açık bir insan değil kesinlikle.
    Ayrıca her dilden 30 kelime ezberleyip, "sen gittin, o ders çalıştı, ben yemek yedim." gibi basit cümleler kurunca dil bilmiş sayamayız kendimizi.
    Bu kadar yetersiz kaynaklar hazırlayıp "Ben en iyi dil öğretmeniyim, benden süperi yok." demesini de çok gülünç buluyorum. Nasıl bir düşünce yapısı varsa artık...

9. Beğenme mtkaya bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Alıntı Juliana6 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Ferhat Yıldız'a öğretmen demek, bu işi layıkıyla yapan emektar öğretmenlere hakarettir benim gözümde. Kitabını almadım ama youtube üzerinde videolarına bakmıştım. Dalga geçer gibi konu anlatıyor. Yorumlarda da, hocam çok iyi anlatmışsınız diyenleri üste çıkarıp, kötüleyenlere laf etmeye çalışıyor. Eleştiriye açık bir insan değil kesinlikle.
    Ayrıca her dilden 30 kelime ezberleyip, "sen gittin, o ders çalıştı, ben yemek yedim." gibi basit cümleler kurunca dil bilmiş sayamayız kendimizi.
    Bu kadar yetersiz kaynaklar hazırlayıp "Ben en iyi dil öğretmeniyim, benden süperi yok." demesini de çok gülünç buluyorum. Nasıl bir düşünce yapısı varsa artık...
    Malesef genel bir cahillik problemimizden besleniyorlar bu gibi kişiler.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Aynen öyle. Yazmadan önce tekrar girip baktım sayfasına. Böyle bir yoruma "milletimize cahil demekten utanmıyor musun?" yazmış. Kesinlikle iyi bir öğretmen değil, hatta öğretmen bile değil. Ama komedyen falan olabilirmiş.
    "Hocam b2 seviye video çeker misiniz?" yorumuna "b2 ne?" diyen adam en iyi İngilizce öğretmeni ilan ediyor resmen kendini.

12. Beğenme mtkaya bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Aynen öyle. Yazmadan önce tekrar girip baktım sayfasına. Böyle bir yoruma "milletimize cahil demekten utanmıyor musun?" yazmış. Kesinlikle iyi bir öğretmen değil, hatta öğretmen bile değil. Ama komedyen falan olabilirmiş.
    "Hocam b2 seviye video çeker misiniz?" yorumuna "b2 ne?" diyen adam en iyi İngilizce öğretmeni ilan ediyor resmen kendini.
    Kendisi de cahilmiş işte B2 seviye'nin ne demek olduğunu bilmeyen adamla zaten konuşulmaz Avrupa Dil Portfolyosu desen "bizim evde de mutfak folyosu var, Avrupa folyosuna ihtiyaç yok" diyebilecek türden biri. Öyleleriyle ancak dalga geçilip sosyal medyada rezil edilir başka bişey konuşmak, yorum, faydasız onlarla.
    Normalde alay etme taraftarı değilim ama bazıları gerçekten hak ediyor alay edilmeyi. Ekşi sözlükte, ekşi duyuruda, inci sözlükte ve diğer sosyal medya mecralarında çok takipçisi olanların, komedi malzemesi olarak bunları ele alması lazım ) o zaman yaptıkları hataların bedelini rezil olup bu sektörü terketmek zorunda kalarak ödeyebilirler belki, eğer gerçekler yeterince yayılırsa...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    4
    mesajinizi yeni gorudm kurusra bakmayin. malesef bulundugum yer mahrumiyet bolgesi oldugundan scan etme sansim yok.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1

..

youtubedan buralara kadar geldim araştırırken...
    adım adım ingilizce 50 sayfalık kitabı hoşuma gitti ve videolar da fena değil gibi ferhat yıldızın..

yalnız anlamadığım şey bu toplum eleştirmekten başka bir cacık niye yapmaz acaba?
    ekşi sözlükteki kendini entel sanan fuzuliler anca eleştirmiş yerden yere vurmuş tamamda arkadaş...
    hani siz ne yapıyorsunuz sadece eleştiriden başka..bu millete bir faydanız oluyor mu onu söyleyin...

vay adam okumadan başka bir şey yaptırmıyormuş tekniği desen teknik değilmiş..vs..vs..ayrıca aynı yorum burda da var aynı şekilde..
    varsa yoksa insanın kendi egosunu tatmin etmek için yazılan yazılar..
    zerre umurumda değil bunlar benim amacım ingilizceyi nasıl pratikçe öğrenirim..
    bu konuda sizin de bi yardımınız varsa söyleyin yada sizde bir şeyler yapın yayınlayın sizi de izleyelim..
    bir öğretmende demiş ki öğretmenlere hakarettir Ferhat Yıldız...peki hocam siz anlatın sizi de izleyelim okuyalım..

neyse adım adım ingilizce kitabını almış olan biri paylaşırsa mail adresimi yollarım çok teşekkürler...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    4
    Alıntı Justman isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    adım adım ingilizce 50 sayfalık kitabı hoşuma gitti ve videolar da fena değil gibi ferhat yıldızın..

yalnız anlamadığım şey bu toplum eleştirmekten başka bir cacık niye yapmaz acaba?
    ekşi sözlükteki kendini entel sanan fuzuliler anca eleştirmiş yerden yere vurmuş tamamda arkadaş...
    hani siz ne yapıyorsunuz sadece eleştiriden başka..bu millete bir faydanız oluyor mu onu söyleyin...

vay adam okumadan başka bir şey yaptırmıyormuş tekniği desen teknik değilmiş..vs..vs..ayrıca aynı yorum burda da var aynı şekilde..
    bu konuda sizin de bi yardımınız varsa söyleyin yada sizde bir şeyler yapın yayınlayın sizi de izleyelim..
    bir öğretmende demiş ki öğretmenlere hakarettir Ferhat Yıldız...peki hocam siz anlatın sizi de izleyelim okuyalım..

neyse adım adım ingilizce kitabını almış olan biri paylaşırsa mail adresimi yollarım çok teşekkürler...
    Bizde ogrenmeye calisiyoruz . ogretme gibi bi iddiamiz yok. o yuzden bir sey icat etme veya icraat yapma niyetindede degilliz. sen konuyu anlamamissin . biz kendi izlenimiizi yazdik.
    ogrenmek niyetin de isen ve yazarin hakkini savunuyorsan aslanlar gibi parayi basar alirsin. burda miileti elestirip ondan sonra kitap dilenmezsin.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1

İsini yapmaya calisan insanlara her zaman saygi duyarim. Ama bunun da bir olcusu olmasi gerektigini dusunuyorum. Bahsi gecen sahis, kendi halinde bir seyler yapiyor olsaydi, teknikleri ise yaramasa da saygi gosterir, en azindan deniyor derdim.
    Ama bu kisi 1 ayda 1 dil ogrendigini, hatta toplam 7-8 dili birkac ayda ogrenmis oldugunu iddia ediyor. Bu kisinin dile de egitime de saygisi yok. Ogrencilerine saygisi yok. Kendine "Dunyanin En İyi Dil Ogretmeni" diyen bir kisi, bu unvani haketmeli.
    Yarim yamalak bilgiler paylasacaksa da, kendini bu kadar ustun gorup, bu ise yillarini vermis insanlara "ben bunu bir ayda ogrendim, alin bakin ben en iyi ogretmenim" diyerek aptal muamelesi yapmamali.
    Elbette kitap cikartabilir, videolar cekip bir seyler deneyebilir. Ama dedigim gibi, bunu kendi halinde, olaganustu seyler vaat etmeden yapsaydi saygim olurdu.

18. Beğenme eresin bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Hayırdır siz niye üstünüze alındınız ki,haklı olduğum için mi? Yada ekşideki yorumlar sizin mi..?
    Ha madem bana yazdınız cevap vereyim.. siz bi kere yanlışı baştan yapmışsınız yds için bu kitabı almak ne alaka? Bu kadar mı araştırmaz insan, adam videolarında her yerde bir ayda, iki ayda hızlı ve günlük öğreteceğini dilbilgisine girmeyeceğini özellikle belirtmiş zaten..
    Ayrıca önce kötüleyip sonra da faydasını görmedim değil demeniz de ayrı bi çelişki ya neyse
    Kimsenin hakkını değil, haksızlık gördüm mü savunurum sadece,yarın yazarın yanlışını görürsem, onu da burda açıkca yazarım..rahat olun..
    Forumların amacı paylaşımdır ,lakin sizin gibi insanlara faydası olmayanların bunu dilencilik olarak algılaması da normaldir.yukarıda sizden kaynağı rica eden arkadaşı da dilenci gördüğünüzden paylaşmamışsınız belli ki neyse
    Bence rusçayı öğrenmenizden önce,okuduğunuzu anlama gibi bazı temel konularda gelişip daha mantıklı cevaplar vermeniz gerekli..hadi hayırlı forumlar

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    4
    İsini yapmaya calisan insanlara her zaman saygi duyarim. Ama bunun da bir olcusu olmasi gerektigini dusunuyorum. Bahsi gecen sahis, kendi halinde bir seyler yapiyor olsaydi, teknikleri ise yaramasa da saygi gosterir, en azindan deniyor derdim.
    Ama bu kisi 1 ayda 1 dil ogrendigini, hatta toplam 7-8 dili birkac ayda ogrenmis oldugunu iddia ediyor. Bu kisinin dile de egitime de saygisi yok. Ogrencilerine saygisi yok. Kendine "Dunyanin En İyi Dil Ogretmeni" diyen bir kisi, bu unvani haketmeli.
    Yarim yamalak bilgiler paylasacaksa da, kendini bu kadar ustun gorup, bu ise yillarini vermis insanlara "ben bunu bir ayda ogrendim, alin bakin ben en iyi ogretmenim" diyerek aptal muamelesi yapmamali.
    Elbette kitap cikartabilir, videolar cekip bir seyler deneyebilir. Ama dedigim gibi, bunu kendi halinde, olaganustu seyler vaat etmeden yapsaydi saygim olurdu.
    olagan ustu seyler vaat ediyor, bide bunu 100 tl ye satiyor. bedavaya yapsa yine anlicam. dersinki inanadim en fazla zaman kaybetttim.
    piyasada 100 tl olan hic bir yabanci dil kitabi yok. ustelik kitabin arkdasin 30 tl yaaziyor.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Sayın juliana6
    Bakın burada katılıyorum size çok iddialı başlıklar atmış evet burda bi aşırılık var ayrıca youtubeda kendisini öven bayan videosu da kurmaca geldi..
    Görüldüğü gibi yanlış gördük mü yazıyoruz yukarıda kitaba verdiği 100 liranın hışmıyla yazan arkadaş okur artık bunuda..

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    4
    Sayın juliana6
    Bakın burada katılıyorum size çok iddialı başlıklar atmış evet burda bi aşırılık var ayrıca youtubeda kendisini öven bayan videosu da kurmaca geldi..
    Görüldüğü gibi yanlış gördük mü yazıyoruz yukarıda kitaba verdiği 100 liranın hışmıyla yazan arkadaş okur artık bunuda..
    Burdaki tum elestirilerdede ayni seyi soyluoruz zaten. vaad ettigi seyin gercek olmadigi . senin gibi 2 video izleyen bedave kitap pesine dusuyor. paraya kiyip alabilirsen daha cok anlayacaksin bu elestirilerin hakli oldugunu .simdiden yavas yavas anlamaya baslamissin bile . sevindirici

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Burdaki tum elestirilerdede ayni seyi soyluoruz zaten. vaad ettigi seyin gercek olmadigi . senin gibi 2 video izleyen bedave kitap pesine dusuyor. paraya kiyip alabilirsen daha cok anlayacaksin bu elestirilerin hakli oldugunu .simdiden yavas yavas anlamaya baslamissin bile . sevindirici
    yahu iyi ki bir 100 tl vermişsin ha sana inat almayacam kitap en kötü 5-10 kişi birleşir alırız ingilizceyi merak etme sen...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    4
    yahu iyi ki bir 100 tl vermişsin ha sana inat almayacam kitap en kötü 5-10 kişi birleşir alırız ingilizceyi merak etme sen...
    Cacık hevesiyle buralara kadar gelmissin ama bastan beri yanlis yerdesin. burasi rusca grubu. ingilizce yok, yogurt hic yok.

Toplam 2 Sayfadan 1. Sayfa 1 2 SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)