Toplam 16 Sayfadan 1. Sayfa 1 2 3 4 5 ... SonuncuSonuncu
Toplam 303 sonuçtan 1 ile 20 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: TSK Genel Dil Dinleme Sınavı 2016

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3

Question TSK Genel Dil Dinleme Sınavı 2016

Genel Dil Sınavına hazırlanmak için iyi bir kurs önerisi olan var mıdır? Burada önceki yıllarda bir iki kurs ismi telafuz ediliyor ama geçen sene ben akından verim alamadım, 2014 notum daha iyiydi. icon yada exam center'a giden var mı? Tavsiyelerinize ihtiyacım var.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3
    Ben özel durumumdan dolayı kursa gitmeden hazırlandım, devrem icona gitti 68.5 dan 85'e çıkardı. Kurstayken beğendiğini söylemişti, notu da iyi geldi. Benim not 90, ama zaten geçen sene de aynıydı.Ben kesinlikle düşünüyorum. Exam centerı bilmiyorum.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3
    Bulut KOÇ'la Ekrem SOLAK'ın kitaplarından başka kaynak yok mu? TOEFL dinlemeleriyle beraber 8 yıldır neredeyse ezberledim.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3
    Alıntı sezgingumus isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Bulut KOÇ'la Ekrem SOLAK'ın kitaplarından başka kaynak yok mu? TOEFL dinlemeleriyle beraber 8 yıldır neredeyse ezberledim.
    Icon Akademinin kursuna gitmedim ama deneme sınavlarına dışarıdan girdim. Çok zor gelmişti. Farklı sorularla hazırlanma açısından iyi. Evdeki denemelerin dışında lab ortamında sınav yapan başka kurs yok diye biliyorum. Bu sene ilk defa 90'ın üzerine çıktım, ama herhangi bir kurs sayesinde değil !

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3
    Similarity sorusunda -böcekli olan- Muammer hocanın kulaklarını çınlattım. Ortalama iyi geldi ama atamalar belli olmadan bir yorum yapmak istemiyorum.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3
    Benim de tavsiyelerinize ihtiyacım var. Daha önce genel dil sınavına girenler nasıl hazırlandılar? Kursla mı, kendileri mi, hangi kaynakları kullandılar? Yardımcı olabilirlerse sevinirim.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3
    Uzun uğraşların sonunda nihayet hedefimize ulaştık.Herkesin gönlüne göre olmasını dilerim. Bizim dershane grubundan daimi görev kazanan oldukça fazla. Icon'a teşekkür ziyaretimizi de gerçekleştirdik. Bu forumu takip eden arkadaşlara nacizane tavsiyem; malum artık her branşın çıtası oldukça yükseldi, ama kadrolar da dinamik- ne zaman nerede kadro açılacağını bilemeyebiliyorsunuz! O yüzden birincisi YDS'de süreklilik şart, ikincisi dinleme sınavı asıl kritik olan kısım olduğu için profesyonel destek şart.

Herkese bol şans arkadaşlar...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3
    Bosuna kurslara para harcamayin yds de 85 ustu yapin sonra full dinleme ve dinleme sinav pratiği yapin.icon a gittim elimde onlardan daha fazla dokuman var.Paraniza yazik. kulak yara oluncaya kadar dinleyeceksiniz baska kacari yok dokuman ve sinav ihtiyaci olana ucreti mukabilinde(emek karsiligi ticaret degil) yardimci olunur.tel birakin ozel den iyi calismalar

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    9
    neler var elinizde untouchableone ogrenebilirmiyim-

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3
    Alıntı untouchableone isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Bosuna kurslara para harcamayin yds de 85 ustu yapin sonra full dinleme ve dinleme sinav pratiği yapin.icon a gittim elimde onlardan daha fazla dokuman var.Paraniza yazik. kulak yara oluncaya kadar dinleyeceksiniz baska kacari yok dokuman ve sinav ihtiyaci olana ucreti mukabilinde(emek karsiligi ticaret degil) yardimci olunur.tel birakin ozel den iyi calismalar
    İyiymiş Ben de sandım ki onlara boşuna para harcamayın, gelin ben size ücretsiz vereyim. O kadar dokümanın vardı sen niye gittin kursa? Bir şey söyleyim mi kardeşim, böyle yaptığınız zaman mesleğimizin tüm saygınlığına gölge düşürüyorsunuz. Ben bu dönem kursa kaydoldum, çok da düzgün çalıştıklarını düşünüyorum. Napalım, icona gitmeyelim, akına gidip uzaktan fantazi mi yapalım?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3
    Alıntı gurkannysl isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    İyiymiş Ben de sandım ki onlara boşuna para harcamayın, gelin ben size ücretsiz vereyim. O kadar dokümanın vardı sen niye gittin kursa? Bir şey söyleyim mi kardeşim, böyle yaptığınız zaman mesleğimizin tüm saygınlığına gölge düşürüyorsunuz. Ben bu dönem kursa kaydoldum, çok da düzgün çalıştıklarını düşünüyorum. Napalım, icona gitmeyelim, akına gidip uzaktan fantazi mi yapalım?
    Bu tip gereksiz yazılar yazarak asıl siz saygınlığı zedeliyorsunuz.Ben kimsenin kafasına silah dayayıp benden birşey alın demedim.Çok umutla gittiğim kursta da bir numara olmadığını gördüm bunu söylemek istedim.İhtiyacın varsa dökümana grşlm yoksa ister icon a git istersen akına gidip uzaktan fantazi yap.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    4
    Arkadaslar özellikle dinlemeden 90 üstü alan arkadaslarin cevaplamasini istedigim bir sorum var. Dinleme çalışması yaparken metinden takip etmek daha faydalı olurmu ? Yada metne bakmak dinleme çalışmasının etkinliğini azaltırmı ? Hangisi daha faydalı ?
    Cevap yazanlara şimdiden teşekkür ederim.

13. Beğenme ahmetpusat bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3
    90 i gecmek istiyorsaniz dinleme ile beraber okuma-anlama hizinizi da gelistirmelisijiz
    cik kisa surede dinlediginizi anlayıp,şiklari okuyup muhakeme yapıp diger soruya gecmek gerekiyor malum
    Bol okuma yapmanizi da tavsiye ederim.zaten sinava girenlerin buyuk bolumu
    film dizi vs izledigi icin dinledigini anlıyor, Fark hizli okumada ve okudugunu anlamada bence.

15. Teşekkür ahmetpusat bu mesaj için teşekkür etti.
    Beğenme ahmetpusat bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3
    Ben de bıktım artık aynı dosyaları dinlemekten. Bende de var 25 GB lık dinleme. Sınavlar hep birbirinden aşırma. Diğerleri haber, film, ıvır zıvır; Geyik. Bana özgün sınav lazım. Icon'un kendi sınavları varmış arkadaşlar doğru mu? Bilgilendirirseniz sevinirim. Varsa öyle bir şey Konya’dan hafta sonları gidip geleceğim. Yoksa boşuna uğraşmayalım.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3
    Arkadaşlar ben Akın’a kaydoldum. Kitap da veriyor. O kadar yolu tepmeye ne gerek var online almak dururken. Eryamandan bile zor geliyor gidip gelmek. Exam Center’ın YDS si iyi ama dinlemede sıfırlar. Gerçi bu sene benim kadro da yok, ama bakalım.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3
    Alıntı tektbnc isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de bıktım artık aynı dosyaları dinlemekten. Bende de var 25 GB lık dinleme. Sınavlar hep birbirinden aşırma. Diğerleri haber, film, ıvır zıvır; Geyik. Bana özgün sınav lazım. Icon'un kendi sınavları varmış arkadaşlar doğru mu? Bilgilendirirseniz sevinirim. Varsa öyle bir şey Konya’dan hafta sonları gidip geleceğim. Yoksa boşuna uğraşmayalım.
    Ben de geçen hafta görüştüm iconla. Geçen sene 5 tane denemeleri varmış. Bu sene iki tane daha eklemişler. Özgün olduğunu iddia ediyorlar. Eğer öyleyse sırf onun için bile değer. Ayrıca geçen seneki kursiyerlerden ataması çıkanların sayısı umut verici. Ben de Eskişehir’den hızlı tren yapacağım. Ama gruplarının hemen dolduğunu biliyorum.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3
    Elinizdeki kaynakları PM olarak yazar mısınız? Kendi kaynaklarım karşılaştırıp sizden talepte bulunayım.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    17
    renren arkadaş dinlediğini anlamayı geliştirmek için okuduğunu anlamayı geliştirmek gerekir diyorsunuz. Biraz daha ayrıntılandırabilir misiniz? Ben bir süredir dinleme çalışması yapıyorum. Okuma ve dinlemeyi ayrı mı yapıyorsunuz? Örneğin bir kitap okumayı ve aynı kitabı dinlemeyi tavsiye eder misiniz? Ya da somut bir yol haritası çizebilir misiniz? Teşekkürler.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    18
    Arkadaslar iyi aksamlar,benim bir onerim var,bu isin basindaki hoca eger Bulut Hoca ise,onu cagiralim Ankaraya gelsin,ne dersiniz?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3
    Ödül ya da sicil notlarının kolay ya da yüksek alındığı sınıflardan bunların daha zor daha düşük alındığı sınıflara geçerek bu durumu yurt dışı seçimlerinde kullanmaları,bazı insanların da daha yurt dışı daimi görevi bitmeden sosyal paylaşım sitelerinde bile döner dönmez nasıl emekli olabilirim konulu araştırmalar yapmaları acil yardım vs aramalarını görünce de şaşkınlığımı gizleyemedim doğrusu 😱😲

Toplam 16 Sayfadan 1. Sayfa 1 2 3 4 5 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)

Bu Konu İçin Etiketler