Toplam 16 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 1 2 3 4 5 6 ... SonuncuSonuncu
Toplam 301 sonuçtan 21 ile 40 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: TSK Genel Dil Dinleme Sınavı 2016

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    4
    Sınava az kaldı. Ben ICON Akademi'nin TSK Genel Dil Dinleme kurslarıyla hazırlanmaya başladım. Ankara'da zaten başka doğru düzgün TSK Dinleme kursu yok, baya araştırdım. Sınava hazırlanan diğer arkadaşlar neler yapıyor? Nasıl hazırlanıyor? Destek olalım buradan birbirimize.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    8
    dinleme sınavından sonra icon akademinin online yds kursunu almayı düşünüyorum yds notum son 3 sınavdır 85. grupta icon a gidenler var. yds konusunda nasıllar fikri olan görüşlerini yazabilirse çok sevinirim. iyi çalışmalar...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2
    Alıntı aspirin28 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    dinleme sınavından sonra icon akademinin online yds kursunu almayı düşünüyorum yds notum son 3 sınavdır 85. grupta icon a gidenler var. yds konusunda nasıllar fikri olan görüşlerini yazabilirse çok sevinirim. iyi çalışmalar...
    ICON'un online YDS kurslarına ben katıldım. 78,75'ten 95'e çıkarttım puanımı. Bu yüzden gönül rahatlığıyla önerebilirim.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    8
    Alıntı cinaraltiok isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    ICON'un online YDS kurslarına ben katıldım. 78,75'ten 95'e çıkarttım puanımı. Bu yüzden gönül rahatlığıyla önerebilirim.
    teşekkür ederim görüşleriniz için

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2
    Alıntı haliliboyakar isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Genel Dil Sınavına hazırlanmak için iyi bir kurs önerisi olan var mıdır? Burada önceki yıllarda bir iki kurs ismi telafuz ediliyor ama geçen sene ben akından verim alamadım, 2014 notum daha iyiydi. icon yada exam center'a giden var mı? Tavsiyelerinize ihtiyacım var.
    İcon'un dinleme kursu geçen hafta başladı. Ben gayet memnunum. Özellikle derslerin İngilizce anlatılması, iki hoca ile işlenmesi, özgün sorular üzerinden gidilmesi ve her haftaya bir deneme sınavı uygulanması faydalı oluyor. Diğer arkadaşlar da çoğunlukla aynı düşüncedeler. Yalnız ders materyallerini, özgün diye paylaşmıyorlar. Geçen haftaki dersin sınav telafisini planlayacaklar, yani kaçırdığınız pek bir şey olmayacak sanırım. Sınıfları 18 kişilik yapacaklardı, 14 kişiye göre planlamışlar ve şu an bir iki kişilik yer var, sonradan aldılarsa bilemiyorum.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    18
    Arkadaslar,bu arada sinavin iptal edilmesi durumu hakkinda bir soylenti var,bilgisi olan var mi?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    4
    Herhalde iptal edilecek genel dinleme ve yds ye göre secim yapilacak gibi. Zaten bu ortamda sınavın yapılabilmesi supriz olurdu. Sadece yds bazlı secim yapılmasının benim gibi yoğun dinleme calışanlar acisindan iyi olmadığı aşikar ama yapcak bişiy yok. Bekleyip göreceğiz.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    4
    Alıntı metak1984 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Herhalde iptal edilecek genel dinleme ve yds ye göre secim yapilacak gibi. Zaten bu ortamda sınavın yapılabilmesi supriz olurdu. Sadece yds bazlı secim yapılmasının benim gibi yoğun dinleme calışanlar acisindan iyi olmadığı aşikar ama yapcak bişiy yok. Bekleyip göreceğiz.
    Kulaktan gelen söylentiler var. iptal edileceğini, yerine sadece YDS sınavıyla gidileceğini veya sistemdeki notlara göre seçim yapılacağını yada dinleme sınavının aynen uygulanacağını söyleyenler var. Herkes bir şeyler söylüyor. Ama seçimlerin adaletli olması açısından dinleme sınavının mutlaka yapılması gerektiğini düşünüyorum. Yoksa ciddi sorunlar ortaya çıkar. Gece gündüz deli gibi çalışanlar var (ki bunlardan biri de benim). Para verip kurslara giden arkadaşlar var, en azından onlar paralarını alamayacaklar ve ilk mağduriyeti onlar yaşayacaklar. Zaten bu yıl içinde atanıp da katılması gerekenler yeterince mağduriyet yaşadı. Sınav mutlaka yapılmalı.

9. Beğenme issizadam, meges83, gumus24 bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2
    Ben İzmir'de başladım ve devam ediyoruz. Sınavın iptal edildiğine dair bir emir yok bildiğim kadarıyla. Şahsen kendi adıma sınava göre devam etme fikrindeyim. Çünkü şu an, önceki emir geçerli, sınav uygulanacakmış gibi çalışmakta fayda görüyorum. İptal olursa son dakkada üzülürüm harbiden. Edeceğim küfürleri bile hazırladım.

11. Beğenme issizadam bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2
    Alıntı srhtyildirim isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben İzmir'de başladım ve devam ediyoruz. Sınavın iptal edildiğine dair bir emir yok bildiğim kadarıyla. Şahsen kendi adıma sınava göre devam etme fikrindeyim. Çünkü şu an, önceki emir geçerli, sınav uygulanacakmış gibi çalışmakta fayda görüyorum. İptal olursa son dakkada üzülürüm harbiden. Edeceğim küfürleri bile hazırladım.
    Ben de Ankara'da kursa gidiyorum. Ama sınav iptal olursa ben de devam etmek istemem, özellikle karargahtaki arkadaşlar bu konuda kesin yazılı bilgi varsa paylaşsınlar. Sınav iptal olursa kursun kalanını iptal edebiliyor muyuz? Kurs iptali hangi hallerde oluyor? Genkurdan iptal yazısı çıksa iptal için geçerli olur mu? Adamlara da bir şey diyemiyorum bir sürü hazırlık yapmışlar, masraf etmişler. Hatta kayıt olurken iptal olmayacağını söylemişlerdi- böyle bir şey varmı? Sözleşmeye tekrar bakmak lazım. Napacağımzı şaşırdık, sıçtılar ağzımıza resmen.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3
    Gecen hafta Dz.
    K. kuvvet ilgilileri ile grstm.onlarda net bir sey bilmiyrlr.Hersey anlik dgsyr dediler
    Bize dusen gundelik clsmlrmiza devam.Herkes icin hayirlisi...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    18
    Astsubaylarla ilgili aukhem sinavi olur aralik ayinda,onunla ilgili iptal emri geldi,ama genel dil 3 hafta sonra yapilacak,iptal emri gelmedigine gore sinav yapilir heralde.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    9
    Bugüne kadar genel dil dinleme yapıldı da ne oldu? İptal olsun tabi. Yıllarca 95 ortalama getirdik gidemedik. Kimlere soruların verildiği belliymiş 😄 Bundan sonra msb eğer hala güvenip bunlara dinleme sınavı falan yaptırırsa hata eder

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    11
    Benim TOEFL dememin asıl nedeni okuduğunu ve dinlediğini anlayan ama toplantıda bir cümle bile kuramayan, konu hakkında tek satır ingilizce yazamayan insanları görmemden kaynaklanıyor. Dil bilmek tüm becerilerin geliştirilmesini gerekiyor. Evet TOEFL dinleme Genel Dil'den kolay ama yazmak ve verilen bir konu hakkında konuşabilmek de gerekli diye düşünüyorum.

Dinleme sınavından sonra önce 60 alanların sonra kadroların sonra da kişilerin açıklanması zaten tamamen saçmalıktı ve güvenilmez bir ortam yaratıyordu. ÖSYM'nin yaptığı sınavlara güvenmek tamam da o da çok ölçücü bir sınav değil bence. Neyse umarım gerçekten hak eden insanlar seçilir görevlere..

Başarılar...

17. Beğenme gumus24 bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2
    Gördüğüm kadarıyla şaşkınlık içinde olan tek ben değilmişim. Keşke herşey düzgün işlese de hak edenler seçilse. Bu sınavın kaldırılıp TOEFL olmasını ben de isterim. Ama abilerimizin söylediği, zaten yıllardır TOEFL'a göre seçilsin diye talep varmış ama, ücret meselesinden (bir sınav sanırım 185$ yaklaşık 550-600 Tl yapıyor) buna pek sıcak bakılmamış. O yüzden aslında özel kursların 150 -200 TL ye deneme sınavı yapması çok anormal sayılmaz, yeter ki gerçek sınav formatında olsun.) Kısaca ben de dinleme sınavının 5 Kasımda veya devamındaki aylarda, sular durulunca yapılacağı hesabıyla çalışmaya devam edilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2
    Dinleme sınavı ile ilgili güncel bilgisi olan varmıdır? Herhangi bir duyum veya gelişme olursa birbirimizi bilgilendirirsek iyi olur..Boş yere zamanımızı harcamamış oluruz farklı çalışmalara yoğunlaşırız.

20. Beğenme ahmet642 bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    8
    son durum nedir bilgisi olan var mı ? normal şartlarda sınav emri yayınlanıyordu bu zamanlarda hala ses seda yok.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2
    Son durum bu sene dinleme sınavı yapılmayacak

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    8
    Bilgi kesin mi resmi mi ??
    Alıntı mrbill isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    son durum bu sene dinleme sınavı yapılmayacak

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    4
    Sınav yapılacak mı, yapılmayacak mı kargaşası içerisinde icon akademideki kursumuzu tamamladık. Ben şahsen kurstaki öğrendiklerimizin boşa gitmeyeceğini düşünüyorum.Muammer ve Gohar hocalarımıza emeklerinden dolayı teşekkür ederim.

25. Beğenme aspirin28 bu mesajı beğendi.
Toplam 16 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 1 2 3 4 5 6 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)

Bu Konu İçin Etiketler