Toplam 3 sonuçtan 1 ile 3 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: linguistic presciptive descriptive

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    10

linguistic presciptive descriptive

Which of the following rules are prescriptive?

1.Do not use ain’t.
    2.Say ‘I’m older than she’ not ‘I’m older than her’ because than is a conjunction.
    3.Put an –ed at the end of verbs to make them past.
    4.Auxiliary verbs come before the subject in questions. ‘What has she done?’ ‘Not what she has done?’
    5.Don’t say ‘Who did you call?’ instead of ‘Whom did you call?’
    6.Don’ use swear words.

dilbilimciler descriptive olduğuna göre prescriptive olanlar hangisidir arkadaşlar

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    137
    1-2-5-6

prescriptive yaklaşım, kurallar şunlardır, bunlara uyacaksınız der. yukarıda yazdıklarımı bir prescriptive taraftarından duymayı beklerim.

3 ve 4 de ise şunu yapma bunu yap demiyor. şöyle olacak diye tarif ediyor. bunları da bir descriptive savunucusundan beklerim.

not: 5 ve 6 yı ben prescriptive olarak düşündüm, ama her kitabınızın cevap anahtarı ikisine de descriptive veya 5-pres., 6-des. derse şaşırmam. işin özü hangi ekolün temelde neyi savunduğunu anlamak.

3. Teşekkür revenge902 bu mesaj için teşekkür etti.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    10
    Alıntı ahmetwrt isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    1-2-5-6

prescriptive yaklaşım, kurallar şunlardır, bunlara uyacaksınız der. yukarıda yazdıklarımı bir prescriptive taraftarından duymayı beklerim.

3 ve 4 de ise şunu yapma bunu yap demiyor. şöyle olacak diye tarif ediyor. bunları da bir descriptive savunucusundan beklerim.

not: 5 ve 6 yı ben prescriptive olarak düşündüm, ama her kitabınızın cevap anahtarı ikisine de descriptive veya 5-pres., 6-des. derse şaşırmam. işin özü hangi ekolün temelde neyi savunduğunu anlamak.
    evet hocam haklısınız cevaplar 1.p 2.p 3.d 4.d 5.p 6.p başta oldukça kafamı karıştırdı ama şimdi anladım teşekkürler

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)