Toplam 3 Sayfadan 1. Sayfa 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 52 sonuçtan 1 ile 20 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: MUĞLA Üniv. İngilizce Öğretmenliği

nuisance88 Misafir

MUĞLA Üniv. İngilizce Öğretmenliği

Mugla üni si mezunu olan , okuyan veya hakkında bilgisi olan varsa yorumlarını yazabilrler mi?

Mugla üni de egitim nsl?
    Mugla üni si deniz görüyo mu?
    Mugla üni de kampüs fln nsl?
    Mugla nın cografyası nsl?

vs bnm simdilk aklıma gelen sorualr bunlar siz ekstra dan bilgiler de aktarabilrisiniz...

nuisance88 Misafir
    Alıntı nuisance88 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Mugla üni si mezunu olan , okuyan veya hakkında bilgisi olan varsa yorumlarını yazabilrler mi?

Mugla üni de egitim nsl?
    Mugla üni si deniz görüyo mu?
    Mugla üni de kampüs fln nsl?
    Mugla nın cografyası nsl?

vs bnm simdilk aklıma gelen sorualr bunlar siz ekstra dan bilgiler de aktarabilrisiniz...
    Kimse bisey yazmamıs bne bari yazyım cok güsel turistik biyer bilmeyen vardır belki

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    42
    Kimse bisey yazmamıs bne bari yazyım cok güsel turistik biyer bilmeyen vardır belki
    Muğla'ya yakın turistik kent olarak Marmaris var mesela, çok güzel bir yer, üniversitenin de güzel olduğunu söylüyorlar, hem Muğla'nın nüfusunun büyük bir bölümünü de öğrenciler oluşturuyor sanırım, bence tercih edilebilecek yerlerden biri, yine de biraz araştır bakalım

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    125
    Neden Muğla Üniversitesi

Muğla Üniversitesi bir "Bilim Merkezli Üniversite"dir.

Muğla Üniversitesi bir "Genç Üniversite"dir.

Muğla Üniversitesi özel bir üniversitenin imkânlarını sunan bir "Devlet Üniversitesi"dir.

Muğla Üniversitesi, dünyaca ünlü körfez ve koyları, ormanlık alanları, Anadolu Medeniyetlerinin mirası zengin kültür varlıkları; Bodrum, Marmaris, Datça, Fethiye, Köyceğiz gibi ilçeleriyle ülke ve dünya turizminin önemli merkezlerinden Muğla'da yer almaktadır.

Muğla Üniversitesi, hâmisi Sıtkı Koçman'ın insanlık ve eğitim adına hayranlık uyandıran desteğiyle fizikî mekânlarını büyük ölçüde tamamlamıştır.

Muğla Üniversitesinde eğitim-öğretim çağdaş alt yapıda uluslararası kalitede genç ve dinamik öğretim elemanlarıyla yürütülmektedir.

Muğla Üniversitesinde eğitim-öğretim gören öğrenciler; sorgulama, irdeleme, anlamlandırma, yorumlama ve sağlıklı sentez yapma yetenekleriyle donatılmaktadırlar.

Muğla Üniversitesi yerleşkesinde fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokullarının bilgi çağının gereklerine cevap verebilecek donanıma sahip binaları, yeterli sayıda laboratuvarları, kültür merkezleri, spor tesisleri ve yurtları yer almaktadır.

Muğla Üniversitesi, yerleşkesinde bulunan bir yüzme havuzu, iki spor salonu, bir futbol stadyumu, altı tenis kortu, dört basketbol sahası, bir halı saha ile öğrencilere ilgi alanlarına göre spor yapma imkânı sunmaktadır.

Muğla Üniversitesi öğrencileri, ders dışı zamanlarında öğrenci topluluklarında faaliyet göstermekte; sempozyumlar, paneller yarışmalar, geziler, ve gösteriler organize etmektedirler.

Genç Muğla Üniversitesinde birçok bilimsel projede öğrenciler görev alabilmekte, alanlarıyla ilgili araştırma yapma imkânı bulabilmektedirler.

Muğla Üniversitesinde başarma yolunda atılan her adımda, öğretim elemanları danışmanlıklarıyla öğrencilere destek olmaktadır.

Muğla Üniversitesinin hedefi, ulusal ve uluslararası alanda bilim ve sanat dünyası için sürekli bir cazibe merkezi haline gelmektir.

Eğitim-Öğretim

Önlisans eğitim-öğretim süresi dört yarıyıl (iki yıl), lisans eğitim-öğretim süresi ise sekiz yarıyıl (dört yıl) dır. Yabancı Dil Hazırlık Programı süresi, bu öğretim süresine dahil değildir.
    Muğla Üniversitesinde ders başarısı ve mezuniyet durumu, kredili sistem esaslarına göre belirlenir. Değerlendirmeler bağıl sistemle yapılmaktadır. Eğitim-öğretim programını oluşturan dersler zorunlu, seçmeli ve yabancı dil destek dersleri olarak üç grupta toplanır. Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi, Türk Dili, Enformatik dersleri zorunlu, Resim, Müzik ve Beden Eğitimi dersleri seçmeli olarak verilmektedir. Yabancı dil hazırlık programı isteğe bağlı olarak ilk yıl verilir. Öğrenciler öğretim süreleri boyunca tüm zorunlu dersleri ve ek olarak her bölüm/program tarafından belirlenmiş sayıda ve kredide seçmeli dersleri başarmak ve söz konusu bölüm/programdan mezun olmak için gerekli minimum krediyi tamamlamak zorundadır. İsteyen öğrenciler, ilgi alanlarına uygun olan, belirli sayıda seçmeli dersi üniversite içindeki başka bölüm ve programlardan alabilirler. Üniversitemizde çift anadal ve yandal programları yürütülmektedir.
    Muğla Üniversitesinin bazı bölümlerinde yüksek lisans ve doktora yapmak mümkündür.
    Muğla Üniversitesinde bir öğretim yılı, yarıyıl sonu sınavları hariç her biri 14 hafta süren güz ve bahar yarıyıllarından oluşur.

Danışmanlık
    Onlar hep yanıbaşınızda
    İlgili bölüm başkanın önerisi ve fakülte/yüksekokul yönetim kurulu kararıyla her bir sınıfa en az bir öğretim üyesi akademik danışman olarak atanmaktadır. Akademik danışmanlar, öğrenci mezun olana kadar ders alma, sınavlar, üniversite ile ilgili kurallar ve eğitim-öğretimle ilgili diğer konularda öğrencilere yol gösterirler.

Yabancı Dil Öğretimi
    Muğla Üniversitesinde dileyen öğrenciler kontenjan dahilinde bir yıl süreli 30 haftalık Yabancı Dil Hazırlık Programına kayıt olabilirler. Programa katılmak isteyen öğrenciler dönem başında açılan Yeterlilik ve Düzey Belirleme Sınavına girmelidirler.
    Teknik Eğitim Fakültesi; Elektronik ve Bilgisayar Öğretmenliği Bölümü, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Rekreasyon Bölümü, Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Seyahat ve Konaklama İşletmeciliği bölümü ile Meslek Yüksekokullarının Dış Ticaret, Turizm ve Seyahat İşletmeciliği, Radyo ve Televizyon Yayımcılığı, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Programlarında Yabancı Dil Hazırlık Programı zorunludur.
    Eğitim-Öğretim yılı başında yapılan İngilizce Yeterlik Sınavını başaranlar ya da Üniversitenin eş değerliğini kabul ettiği (son iki yılda alınmış olmak şartıyla) TOEFL, TWE, IELTS, FCE, CPE sınavlarının birinden başarılı olduğunu veya KPDS sınavından en az 60 aldığını kanıtlayanlar hazırlık programından muaf tutulurlar ve kazandıkları bölüme doğrudan kayıt yaptırabilirler.
    Zorunlu Yabancı Dil (İngilizce) Hazırlık Programında başarısız olan öğrencilerin, birinci sınıfa kayıtları yapılır. Ancak bu öğrencilerin mezun oluncaya kadar Üniversitede açılacak muafiyet sınavında başarılı olmaları gerekir.
    Zorunlu Yabancı Dil Hazırlık Programını başarıyla bitiren ve Yabancı Dil Yeterlik ve Düzey Belirleme Sınavında 60 ya da üzerinde not alan öğrenciler ön lisans ve lisans eğitim-öğretim programlarıyla birlikte Seçmeli Yabancı Dil Destek Programına devam edebilirler.

ÖSYM tarafından Muğla Üniversitesinin bölüm ve programlarına yerleştirilen yeni öğrencilerin kayıt işlemleri, Üniversite tarafından ilan edilen tarihler arasında Öğrenci İşleri Dairesi Başkanlığının eşgüdümünde okullarında yapılır. Kayıt yenileme işlemleri akademik takvimde belirtilen süre içerisinde gerçekleştirilir. Öğrenciler, bulundukları yerden www.digital.mu.edu.tr sayfasından kullanıcı adı ve şifreleriyle kayıt yenileme ve ders alma işlemlerini gerçekleştirebilirler.
    Öğrenciler kayıt yaptırırken her yıl Bakanlar Kurulu tarafından belirlenen öğrenim harcını yatırırlar.

Yaz Öğretimi
    Yaz öğretimi güz ve bahar yarıyılları dışında ve yaz tatili içerisinde yapılan bir öğretimdir. Yaz öğretiminin amacı, öğrencilerin eğitim-öğretim imkânlarından yaz aylarında yararlanmalarını sağlamak ve eğitim-öğretimin verimliliğini artırmak, yandal ve çift anadal programlarına kayıtlı öğrencilerin, bu programları izlemelerini kolaylaştırmak, güz ve bahar yarıyıllarında alınan ve başarısız olunan dersleri yaz aylarında açmak suretiyle öğrencilere yeni bir imkân vermektir.
    Yaz öğretimi yedi haftadır. Bu süreye ders kayıt ve sınav süreleri dahil değildir. Yaz öğretiminde her öğrenci Muğla Üniversitesi içinden ve dışından 12 krediyi aşmamak üzere en çok dört ders alabilir.
    Bir öğrenci, öğrenimi boyunca en fazla dokuz kredilik ders yükünü başka üniversitelerden alabilir. Diğer üniversitelerden alınan derslerden DD veya eş değeri altındaki notlar Muğla Üniversitesinde kabul edilmez.

Çift Anadal Programı
    Kendi lisans programlarının en erken üç en geç beşinci yarıyılının başında bulunan ve genel not ortalaması üç olan öğrenciler, istedikleri takdirde Üniversitece belirlenen kontenjan dahilinde ilgili başka bir bölümün lisans öğretimine de devam etmek üzere başvurabilirler. Kendi bölümünden mezuniyet hakkını elde eden ve çift anadal programını da en az iki ortalama ile tamamlayan öğrenciye çift anadal lisans diploması verilir. Bu program en az 48 kredi/saatten oluşur. Çift anadal programındaki başarı derecesi öğrencinin kendi programındaki başarısını ve mezuniyet derecesini etkilemez. Kendi programında genel not ortalaması ikinin altına düşen öğrencinin çift anadal programından kaydı silinir.

Yandal Programı
    Genel not ortalaması en az üç olan öğrenciler istedikleri takdirde kendi lisans programlarının en erken üçüncü yarıyılından itibaren Üniversitece belirlenen kontenjan dahilinde ilgili başka bir bölümün lisans programında yer alan dersleri alabilirler. Yandal programı en az 18 kredi/saatten oluşur. Kendi bölümünden mezuniyet hakkı elde eden ve yandal programını en az iki ortalama ile tamamlayan öğrenciye yandal belgesi verilir. Kendi programında genel not ortalaması ikinin altına düşen öğrencinin yandal programındaki kaydı silinir.

Yatay Geçiş
    Öğrenciler, eşdeğer eğitim programları uygulayan Yükseköğretim kurumları ve kurum içindeki bölümlere "Yükseköğretim Kurumları Arasında Önlisans ve Lisans Düzeyinde Yatay Geçiş Esaslarına İlişkin Yönetmelik" uyarınca her yarıyıl başında dersler başlamadan önce yatay geçiş için başvurabilirler. İlk sınıf veya ilk yarıyıl başında yatay geçiş yapılamaz.
    Yatay geçiş için öğrencinin ayrılacağı bölümdeki tüm dersleri başarıyla tamamlamış olması gerekir.

Staj ve Bitirme Çalışması
    Bitirme çalışması ve/veya staj yapma zorunluluğu olan fakülte ve yüksekokullarda "Muğla Üniversitesi Bitirme Çalışma Yönergesi", Muğla Üniversitesi Meslek Stajları Yönergesi" ile sağlık yüksekokulları için "Muğla Üniversitesi Sağlık Yüksekokulları Uygulamalı Dersler ve Meslek Stajları Uygulama Yönergesi"ne uygun olarak bitirme çalışması ve/veya staj yapılır.

Sınavlar
    Her dersin en az bir ara sınavın ve yarıyıl sonu sınavı yapılır. Yarıyıl içi çalışmaları ile ara ve yarıyıl sonu sınavlarının, yarıyıl başarı notuna katkı oranları bölümler/programların teklifi ilgili fakülte/yüksekokul yönetim kurulu kararı ile belirlenir.
    Sınav sonuçları www.digital.mu.edu.tr adresinden ilan edilmekte olup, öğrenciler şifreleriyle bu sayfaya giriş yaparak ders notlarını öğrenebilirler.

Öğrenci Barınma

Üniversitemiz Yerleşkesinde; Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü'nce işletilmekte olan iki yurt bulunmaktadır. Bu yurtlardan Milli Piyango Kız Öğrenci Yurdu 1500; Prof.Dr.Ethem Ruhi Fığlalı Erkek Öğrenci Yurdu 1300 yatak kapasitesine sahiptir.

Milli Piyango Kız Öğrenci Yurdu ile Prof.Dr.Ethem Ruhi Fığlalı Erkek Öğrenci Yurdu'na öğrenci kabulleri Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından merkezi sistemle yapılmaktadır.

Üniversitemiz öğrencilerinin barınma sorunlarını çözümlemelerine yardımcı olabilmek amacıyla öğrenci kayıt merkezlerinde oluşturduğumuz Barınma Danışma Masası'nda görevli personelimiz aracılığıyla ilimizdeki mevcut yurt, pansiyon, apart, öğrenci evi vb. barınma tesisleri hakkında bilgi verilmektedir.

Burs

Üniversitemizde eğitim ve öğretimlerine devam edebilmeleri için maddi açıdan zorluklar yaşayan ve desteğe ihtiyaç duyan başarılı öğrencilerimize gerek Muğla Üniversitesi Rektörlüğü, gerekse Sıtkı Koçman Vakfı tarafından çeşitli burs ve yardımlar yapılmaktadır. Ayrıca çeşitli kurum ve kuruluşlar ile vakıf ve dernekler tarafından verilen burs ve yardımlar konusunda öğrencilerimize bilgilendirilmekte ve söz konusu kurum ve kuruluşlar ile iletişim kurmaları sağlanmaktadır.

Sıtkı Koçman Vakfı Bursu
    Üniversitemiz öğrencilerine Sıtkı Koçman Vakfı tarafından
    Önlisans ve Lisans Bursları
    Lisansüstü Eğitim Bursları
    Diğer burslar
    Özürlü Öğrenci Bursları
    Şehit Çocuğu Bursları
    Doğal Afet, Acı Olay ve Olağanüstü Durum Öğrenci Bursları
    Yetiştirme ve Vakıf Yurdu Öğrenci Bursları
    Diğer Şartlı Bağış Bursları
    verilmektedir.

Öğle Yemeği Yardımı
    Maddi durumları iyi olmadığı tespit edilen öğrencilerimize her eğitim - öğretim yılında ücretsiz öğle yemeği yardımı yapılmaktadır. 2005 - 2006 eğitim ve öğretim yılında Üniversitemiz Yönetim Kurulu Kararıyla 745 öğrencimize öğle yemeği yardımı yapılmıştır.

Yarı Zamanlı ve Saat Ücreti Karşılığı Çalışma Olanakları
    Üniversitemizin öğrenciye hizmet veren birimlerinde (spor tesisleri, sağlık merkezi, kültür merkezi, kültür ve sanat sitesi, kantin - kafeteryalar, internetcafe, kütüphane, bilgi işlem, vb.) hizmetlerin aksamadan yerine getirilebilmesi amacıyla 150 öğrencilerimize kısmi zamanlı statüde iş imkanı yaratılmıştır. Öğrencilerimiz yapmış oldukları hizmetlerin karşılığında 150 YTL ile 200 YTL arasında ücret almışlardır.

Başbakanlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Fonu Bursları
    Başbakanlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Fonu tarafından yüksek öğrenim öğrencilerine verilmekte olan burs başarı şartına bağlı olarak verilir.
    Başbakanlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Fonundan burs almak isteyen öğrenciler Valiliklerden başvuru formu alarak kendileri müracaat ederler. Müracaatları kabul edilen öğrencilerin listeleri ilgili okulların panolarında ilan edilir, öğrenciler burs ile ilgili tüm evrakları tamamlayarak ilgili kuruma gönderir.
    Öğrencilerin burslarının devam edebilmesi için başarı durumları ilgili okullar tarafından çıkartılarak Muğla Üniversitesi Rektörlüğü Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı tarafından her yıl Başbakanlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Fonuna bildirilir. Ders geçme sistemi olan okullarda 4 veya 4'ten fazla başarısız dersi olan öğrencilerin bursu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Fonu tarafından kesilir.

Tanıtım Kataloğu için;

http://www.mugla.edu.tr/t/katalog/

Tıklandığında çıkan linkle sağ tuşla tıklayıp farklı kaydet deyiniz. Pdf dosyası şeklindedir.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    42
    Yusuf yeterince iyi açıklama yapmış zaten

nuisance88 Misafir
    SAgol Yusufum yusufum deli yusufum :P

Sende sagol LEE

Siz nereyi düşünüyorsunuz ???

Bide bu üniversite deniz kıyısında mı deniz görüyomu

Orlarda tercümanlık fln da yaparız artık..

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    15
    Her yerin öğrenci kaynadığı ve şimdiye kadar hayatımda gördüğüm en düzenli şehir diyebilirim.

Evler sıralı ve temiz bir kent. Çok büyük değil, ama öğrenciler sayesinde gelişmiş. Üniversite öğrencileri gelince ev kiraları artmış/özel yurtlar alternatif olarak daha iyi olabilir eğer devlet yurdunda kalmak istemiyorsanız.

Bence öğretmenlik isteyenler için bir çok yerden daha ideal bir yer. Tatil beldelerine yakınlığı da en büyük artısı.

Sıralamayı tam olarak bilmiyorum ama Muğla'dan önce seçeneklerinize Çanakkale'yi koymalısınız bence.

nuisance88 Misafir
    Alıntı Vladimir isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Her yerin öğrenci kaynadığı ve şimdiye kadar hayatımda gördüğüm en düzenli şehir diyebilirim.

Evler sıralı ve temiz bir kent. Çok büyük değil, ama öğrenciler sayesinde gelişmiş. Üniversite öğrencileri gelince ev kiraları artmış/özel yurtlar alternatif olarak daha iyi olabilir eğer devlet yurdunda kalmak istemiyorsanız.

Bence öğretmenlik isteyenler için bir çok yerden daha ideal bir yer. Tatil beldelerine yakınlığı da en büyük artısı.

Sıralamayı tam olarak bilmiyorum ama Muğla'dan önce seçeneklerinize Çanakkale'yi koymalısınız bence.

Yaw mugla en son 341.7 ksür 2211. ogrenciyi almıs ben ise 343.260 1945. Canakkale ise 344.614 1635. almıs canakkale büyük ihtimal olmaz diyorum 19 may 1829. almıs burası da kritik eb nen oluru(garanti ) mugla var oyuzden ura hakkında bilgi topluyom. Sagol...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    33
    benim rehberlik öğretmenm ordan mezun.muğla nasıl dediğimde "gençliğinizi heba etmeyin,eğer oraya giderseniz marmaris,fethiye için gidin.yarım saatlik yol.insanları bile berbat.pişmanım" demişti.onun yalancıosıyım walla :S

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    42
    SAgol Yusufum yusufum deli yusufum :P

Sende sagol LEE

Siz nereyi düşünüyorsunuz ???

Bide bu üniversite deniz kıyısında mı deniz görüyomu

Ben Eskişehir Anadolu İÖLP yazıcam Mustafa,

Ya da 9 Eylül..

Muğla Üni deniz kıyısında değil ama denize yakın, hatta sanırsam en yakın Marmaris var, ara ara giderim oraya, çalışmak istersen de ideal bir yer, karışık değil, zaten oranın sahil caddesi var ki çok uzun, git git bitmiyor

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    60
    Muğla üniversitesinde okuyan bir arkadaşım var; geçenlerde dolaşıyorduk, bulunduğum ilçede 2 tane bim var, 2. bimi görünce arkadaşım dedi, ''muğlada bile 1 tane var, bu kadar küçük yerde nasıl olurda iki tane olur..'' ; çoğu zaman iyi olmadığını söylerdi, küçük bir yermiş ondan bildiğim kadarıyla, fakat birebir konumuz olmadı hiçbir zaman.. Bugün sorarım, nasıl felan diye..

nuisance88 Misafir
    Alıntı Purgation isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Muğla üniversitesinde okuyan bir arkadaşım var; geçenlerde dolaşıyorduk, bulunduğum ilçede 2 tane bim var, 2. bimi görünce arkadaşım dedi, ''muğlada bile 1 tane var, bu kadar küçük yerde nasıl olurda iki tane olur..'' ; çoğu zaman iyi olmadığını söylerdi, küçük bir yermiş ondan bildiğim kadarıyla, fakat birebir konumuz olmadı hiçbir zaman.. Bugün sorarım, nasıl felan diye..
    tmm birader simdidem sagol bekliyorum o arkdasın yorumlarını,

Zaten büyük yerlerin derdi büyük olur ve Büyük sehir bize göre değil

Her pislik mevcut maalesef buyuk sehirlerde

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    15
    Muğla'da geceleri kızların bile rahatça dolaşabildiğini ve çok güvenli bir şehir olduğunu söylemişti okuyan arkadaşım. Ekşi sözlük, Ulu sözlük, İtü sözlük gibi yerlerde de bir araştır derim ben

Eğer sıralamandaki durum böyleyse Muğla Üniversitesi tercihlerine konmalı mutlaka diyorum.

nuisance88 Misafir
    Alıntı Vladimir isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Muğla'da geceleri kızların bile rahatça dolaşabildiğini ve çok güvenli bir şehir olduğunu söylemişti okuyan arkadaşım. Ekşi sözlük, Ulu sözlük, İtü sözlük gibi yerlerde de bir araştır derim ben

Eğer sıralamandaki durum böyleyse Muğla Üniversitesi tercihlerine konmalı mutlaka diyorum.
    Sagol koycam ztn

ya girdim orlara kimi iyi diyor kimi kotu sanıırm iş bana bakıyor begenip begenmemek zevkler ve renkler tartısılmazmıs.. nysee

nuisance88 Misafir
    Alıntı LEE 19 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben Eskişehir Anadolu İÖLP yazıcam Mustafa,

Ya da 9 Eylül..

Muğla Üni deniz kıyısında değil ama denize yakın, hatta sanırsam en yakın Marmaris var, ara ara giderim oraya, çalışmak istersen de ideal bir yer, karışık değil, zaten oranın sahil caddesi var ki çok uzun, git git bitmiyor
    sagol düşüncelrin için emin o dediklerinin hmn hmn aynısını yapacam gidersem

Sen gitmisiin galiba orlara.

Hyrılısı olsun hakkımızda.

Simdi de tercih derdi basladı

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    60
    tmm birader simdidem sagol bekliyorum o arkdasın yorumlarını,

Zaten büyük yerlerin derdi büyük olur ve Büyük sehir bize göre değil

Her pislik mevcut maalesef buyuk sehirlerde
    Arkadaşımın muğlada 3. yılı.. Söylediklerini özetle yazayım;

-Bir kere muğla küçük bi yer..
    -Herkes özgür, kimse kimseye karışmıyor..
    -Rockcıysa, ortam elle sayılacak kadar az..
    -Herkes tikky takılıyor (en fazla temsil eden buymuş)
    -3. yılım olmasına rağmen hala alışamadım..

nuisance88 Misafir
    Alıntı Purgation isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşımın muğlada 3. yılı.. Söylediklerini özetle yazayım;

-Bir kere muğla küçük bi yer..
    -Herkes özgür, kimse kimseye karışmıyor..
    -Rockcıysa, ortam elle sayılacak kadar az..
    -Herkes tikky takılıyor (en fazla temsil eden buymuş)
    -3. yılım olmasına rağmen hala alışamadım..
    Oncelikle cok sagol.
    Rockci fln istemiyo ztn:P
    tikki ne yaw walla anlamadım krdes??

Bakacaz yaw gorusler kşiye gore değşir hayırlsı...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    0

Muğla (from Older Brother)

Muğla iyi bir yer ama öğrenci ağırlıklı bir nüfusa sahip olduğundan kiralar pahallı ve özel yurtlar haricinde cemaat evleri var. denize uzak bir yerde eğitim fdakültesi ama sen istersen otobüse atla deniz seni bekliyor haydi görem seni her ne kadar uludağa çıkamasanda denizin dibinde hatçam türküsünü muğlada söyleyebilirsin eski türkçeyle çığırabilirsin.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    0

öneri

la aganin bırak sen onu bunu da sen gazi ikinci öğretim ingilazca öğretmenliğini yaz beni dedi dersin sen iler ales fln yaparsan lazım olur bırak sen harcı dert etme ben çalısır sana gönderirim derdim ama ben de bir öğrenciyim idaere edecen dediğim gibi tekrar bir gözden geçir ankara 3 saat bizim oraya muğla 16 saat çok çekersin.muğlada istediğin herşey olmayabilir ama ankara da herhangi bir sorunun olacağını sanmıyorum icabında burs fln ayarlarım ankaradan önemli değil sen benim dediğimi yap ben o puanı alsam direkt 5 tercih yaparım yazarım birinciye gazi (iö) ikinciye çanakkale muğla ve alt sıralardakini yazarım gazili bir aile de buluşmak dileğiyle

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    56

Post Koca Mola

Ben deniz Köyceğiz/Muğlalıyım.
    1-Eğer dilini geliştirmek istiyorsan harika bir yer : Marmaris,Bodrum,Fethiye gibi dev turizm merkezleri yanı başında.
    2-Modern mi evet, özgür mü evet, çılgın mı maalesef evet.
    3-Muğlada okuyup pratiğini geliştirmek için harika imkanların var tabii para kazanmak ta cabası....
    4-Soğuktur ama Muğla ilçelerine göre dağın tepesindedir.
    5-İlk aylar Molalılaan ne dediğini anlamassın onu göre hariket etcen gari....

Toplam 3 Sayfadan 1. Sayfa 1 2 3 SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)