Toplam 53 Sayfadan 53. Sayfa BirinciBirinci ... 49 50 51 52 53
Toplam 1059 sonuçtan 1,041 ile 1,059 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Açıköğretim-İngilizce Öğretmenliği

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    11
    açıköğretim ingilizce ve ikinci öğretim kapanmadı mı ?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    ikinci öğretimi bilmiyorum ama açıköğretim kapandı.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    11
    Alıntı freiblume isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    ikinci öğretimi bilmiyorum ama açıköğretim kapandı.
    iöde kalktı yaw. keşke kalkmasaydı.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    bence de ama şikayet etti öğretmenler atanamıyoruz diye.. onlar da mağdur ne yapsınlar..

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    11
    Alıntı freiblume isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    bence de ama şikayet etti öğretmenler atanamıyoruz diye.. onlar da mağdur ne yapsınlar..
    açıköğretimin kalkması isabet zaten.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    10
    maalesef kapanması yüzünden üç arkadaşımın bu yıl açıkta kalmasına sebep olan bölümdür

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    16
    Akdeniz Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı hem örgün hem de ikinci öğretime öğrenci alacaktır. Geçen yılki puanı 290'dır. Öğrencilerimiz Antalya'da hem İngiliz Edebiyatı okuyup İspanyolca, Almanca vs. öğreniyor hem de otellerde çalışıyorlar. Bekliyoruz! Doç. Dr. Arda ARIKAN

8. Teşekkür language06, lifecool bu mesaj için teşekkür etti.
    Beğenme language06, lifecool bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    10
    Ben örgün mezunuyum lama Bence gelişen çağımızda hemen hemen bir çok bölüm açıköğretim olmalıdır...ve gelecekte bugün kabul etmediğimiz herşey zaten olacak, yani direnç göstererek sadece süre uzatılıyor hepsi bu....Bakın özel ingilizce online derleri veren hocalar bilirler, ileride düşünün neler olacak...

Doktor, makine mühendisi vs olunmayacaksa diğer bölümler için bence sorun yok..

Avukatlık bile açıktan okutulabilir rahatlıkla.......ne olabilir staj süresi 2 yıl koyulabilir...eğitim gerçekten ağır olabilir, sürekli araştırma vs istenebilir...Öyle bir zor olamalı ki bitiren eleştirileceğine takdir toplamalı, birisi sorduğunda Açıköğretim seçme bitirmen çok zor, şu okulu seç diyebilmelidir....
    Açıöğretim okuyan kişiler bir yandan bir işte çalışacaksa gerçekten bitirmesi mucize olmalıdır......

Bizde üniversite okuduk arkadaşlar üniversitede bir çok kişi okula gelmeden okulu öyle yada böyle bitirebiliyor...Ayrıca çoğu 4 yıllık üniversite açık konuşuyorum ki 2 yıla rahatça sığar yani gereksiz uzunluk, ne oluyor güzel anılar eğlence vs.....prestijli üniversiteler zaten hariç onlar onlara laf diyemez kimse...........Ama boğaziçili erzurumluya git senden bir şey olmaz demiyorsa, erzurumluda açıköğretimliye diyememeli bence..

Hocalarımız çok iyi bilirler; belli bir yaşa gelmiş kişilerin kararları kesin ve sağlamdır bu kişiler açıköğretimden okuyabilir topluma kazandırılabilir......17 yaşında bir çok kişi istemediği bölümlere giriyor herkes o yaşta bilinçli olamaz, ileride aslında daha başarılı olacağı bölümü farkediyor olabilir ama o yaşta düşünü ki çok zor olacak okula gitmek...

Ülkemizde ki Açıköğretime önyargının sebebi ise basitliğiydi ve bu konuda herkes haklı, herkes aöf diploma gireyim 10 yılda bitiririm veya askerlik vs için giriyordu..
    ANCAK AÇıköğretim bu kadar basit olmamalı bu kişilerin hevesi kursağında kalmalıdır.....

Aöf'de puanla olmalıdır ve boğaziçi Aöf açılırsa göreceksiniz ki çoğu örgünden yüksek puanı ve prestiji olacaktır....ama bunlar hep zamanla olaaktır, çağdaşlıkta kaçamayız........Dijital fotoğraf makinesi istemeyen eski nesile bakın şimdiki iphone li insanlara bakın.......

Yani AÖF kolaylık çağrıştırmayacak aksine zorluğu çağrıştıracak....

Gelecekte hepsi olacak millet PC'den sınıfa bağlanacak

Fikirlerim bunlardır, bilim kurgu sever olarak..

10. Teşekkür MaD, lifecool, mondi bu mesaj için teşekkür etti.
    Beğenme MaD, lifecool, mondi bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    10

Geleceğin dünyası...

Ben örgün mezunuyum lama Bence gelişen çağımızda hemen hemen bir çok bölüm açıköğretim olmalıdır...ve gelecekte bugün kabul etmediğimiz herşey zaten olacak, yani direnç göstererek sadece süre uzatılıyor hepsi bu....Bakın özel ingilizce online derleri veren hocalar bilirler, ileride düşünün neler olacak...

Doktor, makine mühendisi vs olunmayacaksa diğer bölümler için bence sorun yok..

Avukatlık bile açıktan okutulabilir rahatlıkla.......ne olabilir staj süresi 2 yıl koyulabilir...eğitim gerçekten ağır olabilir, sürekli araştırma vs istenebilir...Öyle bir zor olamalı ki bitiren eleştirileceğine takdir toplamalı, birisi sorduğunda Açıköğretim seçme bitirmen çok zor, şu okulu seç diyebilmelidir....
    Açıöğretim okuyan kişiler bir yandan bir işte çalışacaksa gerçekten bitirmesi mucize olmalıdır......

Bizde üniversite okuduk arkadaşlar üniversitede bir çok kişi okula gelmeden okulu öyle yada böyle bitirebiliyor...Ayrıca çoğu 4 yıllık üniversite açık konuşuyorum ki 2 yıla rahatça sığar yani gereksiz uzunluk, ne oluyor güzel anılar eğlence vs.....prestijli üniversiteler zaten hariç onlar onlara laf diyemez kimse...........Ama boğaziçili erzurumluya git senden bir şey olmaz demiyorsa, erzurumluda açıköğretimliye diyememeli bence..

Hocalarımız çok iyi bilirler; belli bir yaşa gelmiş kişilerin kararları kesin ve sağlamdır bu kişiler açıköğretimden okuyabilir topluma kazandırılabilir......17 yaşında bir çok kişi istemediği bölümlere giriyor herkes o yaşta bilinçli olamaz, ileride aslında daha başarılı olacağı bölümü farkediyor olabilir ama o yaşta düşünü ki çok zor olacak okula gitmek...

Ülkemizde ki Açıköğretime önyargının sebebi ise basitliğiydi ve bu konuda herkes haklı, herkes aöf diploma gireyim 10 yılda bitiririm veya askerlik vs için giriyordu..
    ANCAK AÇıköğretim bu kadar basit olmamalı bu kişilerin hevesi kursağında kalmalıdır.....

Aöf'de puanla olmalıdır ve boğaziçi Aöf açılırsa göreceksiniz ki çoğu örgünden yüksek puanı ve prestiji olacaktır....ama bunlar hep zamanla olaaktır, çağdaşlıkta kaçamayız........Dijital fotoğraf makinesi istemeyen eski nesile bakın şimdiki iphone li insanlara bakın.......

Yani AÖF kolaylık çağrıştırmayacak aksine zorluğu çağrıştıracak....

Gelecekte hepsi olacak millet PC'den sınıfa bağlanacak

Fikirlerim bunlardır, bilim kurgu sever olarak..

12. Teşekkür serzt bu mesaj için teşekkür etti.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    6
    Merhaba,

Ben 2004 te okulu bıraktım. 1 den dersim olduğu için 3. sınıfa geçemediğim için bırakmıştım. Ama bu sene aradım yeniden kayıt yaptırabileceğimi ilettiler. Hem çok sevindim hem korkuyorum. Bizim zamanımızda bu bölümle ilgili ders notları yoktu. Şuanda anladığım kadarıyla ders notlarına internetten ulaşabiliyoruz. İnşallah bukez yapabilirim. Okuldan 15 eylül haftası kayıt yaptırabileceğim söylendi. Kayıt ücreti ne kadar bilen var mı? Birde bana verebileceğiniz tavsiyeler olursa çok sevinirim.
    Şimdiler teşekkürler.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    6
    Ben 2004 te okulu bıraktım. 1 den dersim olduğu için 3. sınıfa geçemediğim için bırakmıştım. Ama bu sene aradım yeniden kayıt yaptırabileceğimi ilettiler. Hem çok sevindim hem korkuyorum. Bizim zamanımızda bu bölümle ilgili ders notları yoktu. Şuanda anladığım kadarıyla ders notlarına internetten ulaşabiliyoruz. Sizde çıkmış sınav soruları var mı? Özellikle 1. sınıf reading dersi için. İnşallah bukez yapabilirim. Okuldan 15 eylül haftası kayıt yaptırabileceğim söylendi. Kayıt ücreti ne kadar bilen var mı? Birde bana verebileceğiniz tavsiyeler olursa çok sevinirim.
    Şimdiler teşekkürler.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    0
    ne kadar bılgısız ınsanlarla dolu bu sıte oncelıkle ben de Anadolu unv ıngılızce ogretmenlıgını bıtırdım ve cok rahat atandımm cunku bıtırene kadar cok calıstım ama kpss de hıc zorlanmadım bızım bolumde kalıtesız hıcbır ogretmen olmadı aksıne orgun okuyup mal mal gezenler sımdı bızım bolumun notlarını almak ıcın yalvarıyorlar nerden nereye bır zamanlar kucumsedıklerı bolumun notlarını arayıp duruyorlar dıyecegım su kı hersey kışı de bıtıyor kendını gelıstırmek de gelıstırmemek de boume suc atıp durmayın

16. Beğenmeme elaxx, tetriser bu mesajı beğenmedi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    17
    hocam öncelikle üslubunuz çok çirkin. yeni üye olmuşsunuz siteyi tanımıyorsunuz. evet belki diğer forumlar kadar hareketli olmasa da çok kaliteli paylaşımların olduğu bir site dilforum.com. şu ifadeyi kullanmışsınız "orgun okuyup mal mal gezenler sımdı bızım bolumun notlarını almak ıcın yalvarıyorlar" bunun sebebi, hocam, sizin notlarınız derin değil yüzeysel ve temel bilgileri içeriyor. günümüz insanı maalesef çok sıkılgan her şeyi özet istiyor kafa yormak, dirsek çürütmek istemiyor. bu yüzden kpss alan sınavının gelmesiyle sizin notlarınız internette daha çok paylaşılır oldu. şu bir gerçek: "her şey kişide bitiyor" ama şunu unutmamak lazım insan yerden ot biter gibi bitmez. onun bir hocası olması lazım

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    16
    arkadaslar halen aof ing ogretmenliğinde okuyan biri benimle iletişime geçebilir mi?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    19
    Alıntı sandmann isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    İngilizce tercümanlık bölümünde okuyan bir arkadaşıma bir tercüme bürosu iş teklif etmişti. Aynı şekilde İngilizce Öğretmenliği okuyanların da bu alanda iş imkanı olabilir.
    Şimdi reklamlar...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    5
    Arkadaşlar dil1de 410.sıradayım AÖL kontenjanında Hacettepe İNG öğretmenliği istiyorum gelme ihtimali nedir gecen yıl en son ek kontenjandan 413.yü almış yardım lütfen😕😕😕

21. Beğenme conyel bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Blog Başlıkları
    1
    Rep Gücü
    16
    Alıntı unkrabkk isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar dil1de 410.sıradayım AÖL kontenjanında Hacettepe İNG öğretmenliği istiyorum gelme ihtimali nedir gecen yıl en son ek kontenjandan 413.yü almış yardım lütfen😕😕😕
    Her yıl eğitim seviyesinin ileriye gitmediğini düşünürsek gelebilme ihtimali geçen yıla oranla %40.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3
    Arkadaşlar iyi geceler...ben sağlık sorunları ve maddi ve özel problemler yüzünden bir türlü çalışamadım...Şu an şu kısa dönemi en iyi şekilde değerlendirmek istiyorum...Bir taraftan fizik tedavim sürüyor ama zorlayacağım...sizden istediğim bana özellikle literature, linquistic ve methodoloji ile ilgili ve mümkğnse Türkçe alınmış ve açıklanmış yoksa ingilizce notları göndermeniz...Bu konuda minnettarlığımı sunuyor ve yardımlarınızı bekliyorum...Şimdiiden çok teşekkür ederim...Sevgiler...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    7
    Alıntı Nerminburak isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar iyi geceler...ben sağlık sorunları ve maddi ve özel problemler yüzünden bir türlü çalışamadım...Şu an şu kısa dönemi en iyi şekilde değerlendirmek istiyorum...Bir taraftan fizik tedavim sürüyor ama zorlayacağım...sizden istediğim bana özellikle literature, linquistic ve methodoloji ile ilgili ve mümkğnse Türkçe alınmış ve açıklanmış yoksa ingilizce notları göndermeniz...Bu konuda minnettarlığımı sunuyor ve yardımlarınızı bekliyorum...Şimdiiden çok teşekkür ederim...Sevgiler...
    Ben 2007 mezunuyum.Kitaplar değişmediyse gönderebilirim.

Toplam 53 Sayfadan 53. Sayfa BirinciBirinci ... 49 50 51 52 53

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 2 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 2 misafir.)