Toplam 53 Sayfadan 3. Sayfa BirinciBirinci 1 2 3 4 5 6 7 ... SonuncuSonuncu
Toplam 1059 sonuçtan 41 ile 60 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Açıköğretim-İngilizce Öğretmenliği

Teşekkür / Beğenme
    Blog Başlıkları
    2
    Rep Gücü
    161
    Bu arada dikkatimi çekti, dil ile ilgili önlisans programları (2 yıllık okullar) varmış (ki buna Turizm dahil değil) ve buralardan lisans programlarına (4 yıllık okullar) geçiş yapılabiliyormuş:

Ön lisans programı: 6389 İngiliz Dili ve Edebiyatı
    Geçilebilecek bölümler:
    Amerikan Kültürü ve Edebiyatı
    İngiliz Dil Bilimi
    İngiliz Dili ve Edebiyatı
    Mütercim-Tercümanlık (İngilizce)
    Mütercim-Tercümanlılk (İngilizce,
    Fransızca, Türkçe)

Ön lisans programı: 3781 Uygulamalı İngilizce-Türkçe Çevirmenlik
    Geçilebilecek bölümler:
    Amerikan Kültürü ve Edebiyatı
    İngiliz Dil Bilimi
    İngiliz Dili ve Edebiyatı
    Mütercim-Tercümanlık (İngilizce)
    Mütercim-Tercümanlık (İngilizce, Fransızca, Türkçe)
    Akla mağrur olma Eflatun-ı vakt olsan dahi.
    Bir edib-i kâmil gördükde tıfl-ı mekteb ol

Teşekkür / Beğenme
    Blog Başlıkları
    2
    Rep Gücü
    161
    Anadolu Üniversitesi Rektörlüðü’nden
    2007-2008 öðretim yýlýnda Üniversitemiz Açýköðretim Fakültesi Ýngilizce Öðretmenliði ve Okul Öncesi Öðretmenliði Lisans Programlarýna, Yükseköðretim Yürütme Kurulu’nun 03.07.2002 tarihli kararý ile, ayrýca Ýþletme Fakültesi’nin Ýþletme bölümüyle, Ýktisat Fakültesinin Ýktisat, Maliye, Kamu Yönetimi, Çalýþma Ekonomisi ve Endüstri Ýliþkileri bölümlerine, Yükseköðretim Yürütme Kurulu’nun 13.11.1998 tarihli kararý gereðince, aþaðýda belirtilen koþullarda lisans tamamlama imkaný saðlanacaktýr. Lisans tamamlamak isteyen adaylarýn kayýt iþlemleri Internet baþvurusu ve AÖF Bürolarýnda kayýt aþamalarýndan oluþacaktýr. Internet baþvuru tarihleri ile AÖF Bürolarýnda kayýt tarihleri Anadolu Üniversitesi web sayfasýnda, yazýlý basýnda ve AÖF Bürolarýnda ilanen duyurulacaktýr.

AÇIKÖÐRETÝM FAKÜLTESÝ ÝNGÝLÝZCE ÖÐRETMENLÝÐÝ LÝSANS TAMAMLAMA PROGRAMINA;
    Anadolu Üniversitesi Açýköðretim Fakültesi Ýngilizce Öðretmenliði Lisans Programý ve Eðitim Fakültelerinin Ýngilizce Öðretmenliði Bölümünden, ön lisans diplomasý alarak ayrýlanlardan,
    -Önlisans genel not ortalamasý 60 ve üzeri olanlar baþvurabilir.

Aynı kılavıdaki 134. sayfadaki bu bilgiler ilk iki yılda önlisans diploması alıp ayrılmış olan İÖLP'li öğrencilerin eğitimlerini tamamlayabilmelerine yönelik bir durum.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    20
    Alıntı MehmetMamger isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Bölüm hakkında yazılmış olan 11 sayfalık thread'i kazaran silince bu başlığı yeniden açmak zorunda kalıyorum, sorulan sorulara yeterince cevap vereceğini de umarak:

GENEL BİLGİLER:
    1. Bölüm ilk iki yılı örgün (yüzyüze) diğer iki yılı uzaktan olmak üzere toplam dört yıllık bir ingilizce öğretmenliği bölümü.
    2. Diplomasının taşıdığı anlam bakımında memleketteki diğer İngilizce öğretmenliklerinden bir farkı yok.
    3. Elbetteki kontenjan (alınacak öğrencide azami sınır) kısıtlaması ve dolayısıyla puan yarışı var. (Kontenjan şu anda 530 kişi).
    4. Yüzyüze eğitimi daha önce bir kaç ilde almak mümkündü ama şu anda sadece Eskişehir'de var. (Yeni kılavuza göre artık sadece Eskişehir değil, Adana-Ankara-Balıkesir-Edirne-Konya-İzmir-Erzurum'da da AÖF var. Eskişehir 250 kişi alırken, diğer yerler 40'ar kişi alacak.)
    5. Sınav sisteminde geçme notu ingilizce görülen derslerde 70, diğerlerinde 50. Daha önce uygulanan finalde de 70 alma zorunluluğu yakın zamanda kaldırıldı. 1-3 kuralı ise devam ediyor.
    6. Eskiden bilgi edinim yasasına rağmen sınav soruları yayınlanmıyordu ve çeşitli dedikodu ve şaibelere geçit verilmiş olunuyordu. Ama son finalde soruları yayınladılar, muhtemelen bundan sonra yayınlamaya da devam edecekler.
    AVANTAJLARI:
    1. Halihazırda iş hayatına atılmış olanlar / çalışanlar için avantajarla dolu. Ders saati saat 16:00 sonrasına sarkıtılmış, dolayısıyla iş yerinden izinlerle ilk iki yılı okumak mümkün. Zaten diğer iki yıl örgün (yüzyüze) değil.
    2. Merkezi sınavlar, ileride olacak KPSS sınavı için idman anlamına geliyor...
    3. İlk iki yıl bitince bir yandan vekil öğretmen olarak milli eğitime bağlı okullarda çalışabiliyor, bir yandan da okulunuza devam edebiliyorsunuz. Bu olanak diğer bölümlerde yok.
    4. Yalnız başınıza öğrenmek zorunda kalacağınızdan bu konuda ciddi bir beceri ve meleke kazanabilirsiniz. Aslında gelecekteki eğitimin uzaktan ve bireysel eğitime dönüşeceği şeklinde beklentiler var. Siz bununla büyümüş olacaksınız.
    DEZAVANTAJLARI:
    1. Devamsızlık %10 olarak uygulanıyor ve %30 olan diğer bölümlere oranla bu çok acımasız.
    2. Merkezi sınavlar, bilgisayar notları demek. Yani 69 alınca kalırsınız. Halbuki diğer örgün bölümlerde insan 45 aldımı bile geçer yer yer. Hoca kanaati yok, çan eğrisi yok.
    3. Bir üstteki sınıfa alttan hiç dersiniz yoksa veya en fazla 2 dersiniz kalmışsa geçebiliyorsunuz. Ancak 1-3 kuralı var: Yani mesela 1. sınıftan dersiniz kaldıysa, 3'e; 2'den kaldıysanız 4'e geçemezsiniz. Ama bu durum artık pek çok üniversitede böyle.
    4. Bazı kentlerde kampüs havası soluyamıyorsunuz. Ya da sadece 2 yıllığına bu havayı soluyorsunuz.
    5. Memlekette adamı okuluna göre değerlendiriler. Açık öğretim mezunuyum demek istihzalara yol açabilir. Hayat acımasız, insanlar öğretmen de olsalar çirkeftirler.
    Devam edeceğim.
    iyi ginler hocam ben ingiliz dili ve edebiyatı okuyorum.bölümümden aöf gecme sansim olup olmadigini ögrenmek istiyorum.yardimci olur musunuz?simdiden tesekkurler

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    148
    Alıntı pürnur isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi ginler hocam ben ingiliz dili ve edebiyatı okuyorum.bölümümden aöf gecme sansim olup olmadigini ögrenmek istiyorum.yardimci olur musunuz?simdiden tesekkurler
    Geçme şansınız yok. Sadece "İngilizce Öğretmenliği Lisans Programı öğrencileri ve Açıköğretim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Önlisans mezunları" geçiş yapabilir.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    26
    merabalar.bende aöf iölp 3.sınıf öğrencisiyim.bu yıl ücretli öğretmenliğe başladım. bölümle ilgili birçok konuda zaten aydınlatmış ilgililer.ama yinede sormak istediğiniz bişey olursa taze önlisans mezunu biri olarak cvp verebilirim.

delicesine_7 Misafir
    Alıntı aysekoycu isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    merabalar.bende aöf iölp 3.sınıf öğrencisiyim.bu yıl ücretli öğretmenliğe başladım. bölümle ilgili birçok konuda zaten aydınlatmış ilgililer.ama yinede sormak istediğiniz bişey olursa taze önlisans mezunu biri olarak cvp verebilirim.
    pardon bende acıkogretim ing istiyorum acaba kac civarı ücret alıyorsunuz

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    148
    Alıntı delicesine_7 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    pardon bende acıkogretim ing istiyorum acaba kac civarı ücret alıyorsunuz
    nasıl yani? kayıt ücretini mi soruyorsun?

Teşekkür / Beğenme
    Blog Başlıkları
    2
    Rep Gücü
    161
    Alıntı Yahya Hoca isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırım bir vekil öğretmenin aldığı maaşı soruyor. Aslında girdiği ders saatine göre değişir.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    148
    Alıntı MehmetMamger isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırım bir vekil öğretmenin aldığı maaşı soruyor. Aslında girdiği ders saatine göre değişir.
    Eğer onu soruyorsa dediğiniz gibi girdiği ders saati kadar ücret alıyor. Ayrıca 4.sınıfta ise daha az ders alabiliyor. Çünkü 2 gün staja gitmek zorundalar.

Burda da benim 3 tane stajyer öğretmenim var. 2 gün okula staja geliyorlar. 3 gün de derse gidiyorlar.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    25
    Eğer onu soruyorsa dediğiniz gibi girdiği ders saati kadar ücret alıyor. Ayrıca 4.sınıfta ise daha az ders alabiliyor. Çünkü 2 gün staja gitmek zorundalar.

Burda da benim 3 tane stajyer öğretmenim var. 2 gün okula staja geliyorlar. 3 gün de derse gidiyorlar.
    Ben çok isterdim şu an açıköğretim ing.öğretmenlğinde okumayı.

delicesine_7 Misafir
    yani ders ücreti ne kadar alıyor stajyer hocalar?cok avantajlı bence dil edebiyattan daha iyi her yönden

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    26
    ben haftalık 20 saat derse gidiyorum.375 400 civarı maaş alıyorum ayda.ama sağladığı deneyim parayla ölçülemez cinsten dersem abarttığımı düşünmeyin sakın

smkrt Misafir
    ben de açık öğretim mezunuyum, şu an Bursada kadrolu olarak çalışıyorum 3.yılım.Her açıdan çok zor bir bölüm gerçekten.Bu günler hayal gibiydi.Özellikle 4.sınıfta çok disiplinli çalıştım ders çalışmadan geçen günlüm yoktu adeta,emeğimin karşılığını aldım çok şükür.Ücretli çalışmak tecrübe açısında çok hoş ama ben arkadaşlara bir an önce okulu bitirmeyi hedef almalarını öneriyorum,bir de kpss kursu çok yararlı oldu benim için.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    22
    Ben de bu bölümde 3. sınıf öğrencisiyim. Gerçeği söylemek gerekirse, bu bölüm 'akademik eğitim' açısından birçok kişiyi hayal kırıklığına uğratabilir. Yani, çok dezavantajları var derslerin işlenmesi ve değerlendirilmesi bakımından; ama ben, hep kendi kendime ders çalışmayı seçerek hiç de sorunsuz devam ediyorum. Ama şurası bir gerçek ki, (gerçi çok iyi bölümlerde bile böyledir ya!) siz kendi kendinize ayrıca çalışıp da kendinize birşeyler katmak için birşey yapmazsanız bu bölümde; ALDIĞINIZ EĞİTİM HİÇBİR İŞE YARAMAZ.
    Ekstradan çaba vermeniz ve severek çalışmanız şart. Ayrıca, bu bölüm için 'mezuniyetten sonra bize ne gözüyle bakarlar' kısmıyla pek ilgilenmeyin. Hepsi boş bunların; siz, kendinizden her anlamda eminseniz seviyeniz açısından, çok iyi fakülteleri bitirmiş insanları bile katlayabilirsiniz. Ben bunun örneklerini sürekli olarak yaşıyorum, hem de zevkle!
    (ki daha 3. sınıfım yani!!!)
    Ancak, büyük hayallerle gelmeyin bu bölüme.. Az gelecektir, emin olun...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    26
    yazdıklarınızın çoğunluğuna kesinlikle katılıyorum.ama şöyle birşey var en iyi ünv nin en iyi bölümünde bile olsanız kendi çabanız lmadan verilen şeyler hiç bir işe yaramıyor.
    ve bir de 'aöf damgası' denen birşey var(ne anlama geliyosa!!!) dediğniz gibi bunu kesinlikle önemsemeyin.biz özel sektürde de olsak devlette olsak dil kalitemiz önemli ünv miz değil(en azından çoğu durumda ve yerde)şu an tekrar sınava girsem kazansam yine aöf e giderdim hiç düşünmeden.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    21
    arkadaslar forumu okudukca sastım kaldım her hes acıköğretıme gıtmeye calısıyor...

ya yazın bır örgun rahat rahat okuyun...ne ugrasıyorsunuz....ben 3 u basarı ıle bıtırdım....ama sadece grammar dersınden 2 senedır 4e gecmeyı beklıyorum.....yazık gunah bızım ömrumuz curudu
    bu ders gecme sıstemınden

ustelık harclarda dıger orgunlere gore 5 on kat daha fazla

ıste acık ögretım harcları....

1.sınıf 930 ytl
    2. sınıf 1400 ytl
    3.sınıf 775 ytl
    4.sınıf 510 ytl

ayrıca ben yandım baskaları yanmasın ıstıyorum....benım 7 cı senıem ama hala 2 deyım ve bır cok arkadasım da benım gıbı okulu bırakann cok gordum ...

ASLA AMA ASLA AOF İOLP TERCIH ETMEYIN.....

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    18
    normal öğretim varken açıköğretim okumayı kim neden ister anlamam.
    aöf ingilizce öğretmenliği çok zor ve berbat bir bölüm.
    üniversiteye gittiğnizi bile anlayyamazsınız.
    tatili yok devamsızlık hakkı yok,geçme notu 70,
    bir günde 5 sınava birden girdiğiniz zamanlr olur.
    sınavlar en erken 30 günde açıklanır.dogru dürüst itiraz hakkın olmaz.
    yaptığın yanlışı veya dogruyu bilemzsin.
    69 da kalırsın ve sınıf uzatırsın.
    harç parası dersen örgünde 24 ytl ödenirken sende 1400 ytl ödenir
    daha saymaya gerek var mı??

ücretli öğretmenlik miş hikaye.
    yaparsın ama sen ücretli öğretmenlik yaparkden aslında üniversitde derste olman gerekir.
    çünkü pedagoji dersleri 3 ve 4 .sınıftadır o derslerin hepsini
    kendin halletmek zorunda kalırsın hem de tek basına....

tek avantajı mezun olunca formasyon falan derdi olmadan
    ve diğerlerinden bir farkı olmadan atanabilmen ama
    mezun olursan,
    mezun olursan,
    mezun olursann

bilmem do you understand ???

sağlıcakla

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    19
    Alıntı galduracahdash isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    normal öğretim varken açıköğretim okumayı kim neden ister anlamam.
    aöf ingilizce öğretmenliği çok zor ve berbat bir bölüm.
    üniversiteye gittiğnizi bile anlayyamazsınız.
    tatili yok devamsızlık hakkı yok,geçme notu 70,
    bir günde 5 sınava birden girdiğiniz zamanlr olur.
    sınavlar en erken 30 günde açıklanır.dogru dürüst itiraz hakkın olmaz.
    yaptığın yanlışı veya dogruyu bilemzsin.
    69 da kalırsın ve sınıf uzatırsın.
    harç parası dersen örgünde 24 ytl ödenirken sende 1400 ytl ödenir
    daha saymaya gerek var mı??

ücretli öğretmenlik miş hikaye.
    yaparsın ama sen ücretli öğretmenlik yaparkden aslında üniversitde derste olman gerekir.
    çünkü pedagoji dersleri 3 ve 4 .sınıftadır o derslerin hepsini
    kendin halletmek zorunda kalırsın hem de tek basına....

tek avantajı mezun olunca formasyon falan derdi olmadan
    ve diğerlerinden bir farkı olmadan atanabilmen ama
    mezun olursan,
    mezun olursan,
    mezun olursann

bilmem do you understand ???

sağlıcakla
    ya demeyin böyle arkadaşlar ben almanca öğretmenliği 2. sınıftayım ve bu yıl alttan ders bırakmamaya çalışıyorum ki öss ve yds ye girip ing öğrt.aöf için şansımı deneyeceğim şimdilik netlerim ing 90 türkçe 28.25 sos 18 mat 5 ama yükseltmeye çalışıyorum ve fen 2 sizce sınavda da böyle olursa girebilir miyim?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    26
    yapmayın arkadaşlar lütfen ya...tamam hiç kimse örgünle tamamen aynı diyemez aöf e ama siz de çok fazla abartmışsınız.harç yüksek evet...devamsızlık az evet..geçme notu yüksek(!!) evet..ama arkadaşlar biraz derin düşünün lütfen.örgünlerde 30 la 40 la bie geçilebilirken bizde 70 geçilebiliyo.kalite de aynı oranda yüksek.hocanın takması,not düşürmesi ya da yüksekken bile gçirmemesi,40 la geçip sonra da o dersten kpss de geçmeye çalışılması da pek hoş durumlar değil biliyosunuz...ayrıca kişisel problemler yada sıkıntılar bölüme maledilmemeli bence.mesela bizim sınıfta altta ders bırakan 5-6 kişi vardı ki bütlerde 2 si harici geçti.25 kişilik sınıf bu ayrıca.isteyince hakikaten gayret edince emin olun yapıklamayacak bişey değil bunlar.ayrıca hiçkimse hiçkimseye !asla seçme bu bölümü' demesin sadece anlatsın bölümü herkes kendi kararını verebiliri değil mi?

delicesine_7 Misafir
    bende acıkogretim ingilizce ögretmenliğini cok istiyorum ama harcları görünce kararsız kaldım..dil edebiyat okuyup ömür cürütmekmi acıkogretimmi diye sorarsanız herseye ragmen açıkögretim

Toplam 53 Sayfadan 3. Sayfa BirinciBirinci 1 2 3 4 5 6 7 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)