Toplam 53 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 1 2 3 4 5 6 ... SonuncuSonuncu
Toplam 1059 sonuçtan 21 ile 40 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Açıköğretim-İngilizce Öğretmenliği

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    19

Ce: Açıköğretim Fakültesi-İngilizce Öğretmenliği Böl

Alıntı cuneydn isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 2000 yılı önlisans mezunuyum. İngilizce Öğretmenliği lisan Programını okuyabilirmiyim?
    Nasıl başvurabilirim? ÖSS ye girmem gerekli mi?Yoksa direk kayıt mı yaptıracağım?
    Teşekkürler hocam.
    Merhaba bende açıköğretin 2 yıllık mezunuyum ve ingilizce öğretmenliği bölümünü okumak istiyorum.Açıköğretimde diğer bölümlere geçiş yaparken sınava filan katılmıyorsun fakat bunda yds ye girmemiz gerekiyor diye duymuştum.Acaba sadece YDS'ye mi girmemiz gerekiyor yoksa ÖSS'yede tekrar giricekmiyiz?yardımcı olursanız çok sevinirim arkadaşlar,şimdiden teşekkürler

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    19

Hocam eksik bilgi verdim evet.
    Ben 2 yıllık Kocaeli M.Y.O. dan mezunum. Açık öğretim değil.
    İngilizce Öğretmenliği için YDS ye girmem gerekiyor herhalde Yahya Hocanın da yazdığı gibi. AMa bu süreçte tam olarak izleyeceğim yolu bilmiyorum. Bana kısaca yazarmısınız.?Yada Bilgi alabileceğim merkez neresidir?
    Teşekkürler.Saygılar..alkis

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    148

Alıntı cuneydn isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam eksik bilgi verdim evet.
    Ben 2 yıllık Kocaeli M.Y.O. dan mezunum. Açık öğretim değil.
    İngilizce Öğretmenliği için YDS ye girmem gerekiyor herhalde Yahya Hocanın da yazdığı gibi. AMa bu süreçte tam olarak izleyeceğim yolu bilmiyorum. Bana kısaca yazarmısınız.?Yada Bilgi alabileceğim merkez neresidir?
    Teşekkürler.Saygılar..alkis
    Açıköğretim İngilizce Öğretmenliğine yerleşebilmenizin daha önce mezun olduğunuz 2 yıllık ile hiçbir ilişkisi yok. Tamamen farklı bölümler zaten.

AÖF İngilizce Öğretmenliğini kazanabilmeniz için 2008 ÖSS+YDS sınavına girip en az 330 puan civarı bir YDS puanı almalısınız. Eğer yabancı dil bölümü mezunu değilseniz, bu puanı alabilmek için neredeyse hiçbir soruyu yanlış yapmamanız gerekir.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    19

Açıköğretim-İngilizce Öğretmenl

In my opinion this subject is very advantage. Some students reads this branch normally it takes alot time and mney but some reads it at this shqakil. If I were them I would read like this...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    23

İolp Lisans Tamamlama

Evet 2 yıllık Bir İng. bölümü mezunu Kayıtla Lisans tamamlayabilir TABİİ YDS VE SÖZEL SINAVINA DA GİRMEK VE YETERLİ PUAN ALMAK ŞARTIYLA.BİLDİĞİM BU BENİM.YİNE DE.Bunun için "Anadolu.edu.tr" den AÇIK ÖĞRETİM İOLP BÖLÜMÜNDEN detaylı bilgi alınabilir.

Düzeltme:Yds ve sözel sınavına da girmek şartıyla ve yeterli puan almak şartıyla değil; yukarıda verdiğim 2006-2007 İOLP Kılavuzundan edindiğim bilgilere göre şartları dolduranlar başvurabiliyormuş.
    Konu KorayKaptan tarafından (26-12-07 Saat 02:15 ) değiştirilmiştir. Sebep: İLAVE

delicesine_7 Misafir

acilll

Alıntı koraykaptan isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet 2 yıllık Bir İng. bölümü mezunu Kayıtla Lisans tamamlayabilir TABİİ YDS VE SÖZEL SINAVINA DA GİRMEK VE YETERLİ PUAN ALMAK ŞARTIYLA.BİLDİĞİM BU BENİM.YİNE DE.Bunun için "Anadolu.edu.tr" den aÇIK ÖĞREYİM İOLP BÖLÜMÜNDEN detaylı bilgi alınabilir.
    böyle bişey gercekten mümkünmü...kılavuza baktım bulamadım..acil yardım...lütfen

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    22
    bence cok avantajlı burayı kazanmak.330 puan cok mu yuksek puan.diger universitelere gore puanı dusuk degil sanırım

delicesine_7 Misafir
    Alıntı nihalarda isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    bence cok avantajlı burayı kazanmak.330 puan cok mu yuksek puan.diger universitelere gore puanı dusuk degil sanırım
    soruma cevap alamadım hala

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    19
    Arkadaşlar dersler ne zaman başlıyor?Bilgisi olan lütfen yazabilir mi? sabah mı yoksa akşama doğru mu!

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    22
    Alıntı delicesine_7 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    soruma cevap alamadım hala
    pardon sorunuz neydiki

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    18
    Alıntı MehmetMamger isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Bölüm hakkında yazılmış olan 11 sayfalık thread'i kazaran silince bu başlığı yeniden açmak zorunda kalıyorum, sorulan sorulara yeterince cevap vereceğini de umarak:

GENEL BİLGİLER:
    1. Bölüm ilk iki yılı örgün (yüzyüze) diğer iki yılı uzaktan olmak üzere toplam dört yıllık bir ingilizce öğretmenliği bölümü.
    2. Diplomasının taşıdığı anlam bakımında memleketteki diğer İngilizce öğretmenliklerinden bir farkı yok.
    3. Elbetteki kontenjan (alınacak öğrencide azami sınır) kısıtlaması ve dolayısıyla puan yarışı var. (Kontenjan şu anda 530 kişi).
    4. Yüzyüze eğitimi daha önce bir kaç ilde almak mümkündü ama şu anda sadece Eskişehir'de var. (Yeni kılavuza göre artık sadece Eskişehir değil, Adana-Ankara-Balıkesir-Edirne-Konya-İzmir-Erzurum'da da AÖF var. Eskişehir 250 kişi alırken, diğer yerler 40'ar kişi alacak.)
    5. Sınav sisteminde geçme notu ingilizce görülen derslerde 70, diğerlerinde 50. Daha önce uygulanan finalde de 70 alma zorunluluğu yakın zamanda kaldırıldı. 1-3 kuralı ise devam ediyor.
    6. Eskiden bilgi edinim yasasına rağmen sınav soruları yayınlanmıyordu ve çeşitli dedikodu ve şaibelere geçit verilmiş olunuyordu. Ama son finalde soruları yayınladılar, muhtemelen bundan sonra yayınlamaya da devam edecekler.
    AVANTAJLARI:
    1. Halihazırda iş hayatına atılmış olanlar / çalışanlar için avantajarla dolu. Ders saati saat 16:00 sonrasına sarkıtılmış, dolayısıyla iş yerinden izinlerle ilk iki yılı okumak mümkün. Zaten diğer iki yıl örgün (yüzyüze) değil.
    2. Merkezi sınavlar, ileride olacak KPSS sınavı için idman anlamına geliyor...
    3. İlk iki yıl bitince bir yandan vekil öğretmen olarak milli eğitime bağlı okullarda çalışabiliyor, bir yandan da okulunuza devam edebiliyorsunuz. Bu olanak diğer bölümlerde yok.
    4. Yalnız başınıza öğrenmek zorunda kalacağınızdan bu konuda ciddi bir beceri ve meleke kazanabilirsiniz. Aslında gelecekteki eğitimin uzaktan ve bireysel eğitime dönüşeceği şeklinde beklentiler var. Siz bununla büyümüş olacaksınız.
    DEZAVANTAJLARI:
    1. Devamsızlık %10 olarak uygulanıyor ve %30 olan diğer bölümlere oranla bu çok acımasız.
    2. Merkezi sınavlar, bilgisayar notları demek. Yani 69 alınca kalırsınız. Halbuki diğer örgün bölümlerde insan 45 aldımı bile geçer yer yer. Hoca kanaati yok, çan eğrisi yok.
    3. Bir üstteki sınıfa alttan hiç dersiniz yoksa veya en fazla 2 dersiniz kalmışsa geçebiliyorsunuz. Ancak 1-3 kuralı var: Yani mesela 1. sınıftan dersiniz kaldıysa, 3'e; 2'den kaldıysanız 4'e geçemezsiniz. Ama bu durum artık pek çok üniversitede böyle.
    4. Bazı kentlerde kampüs havası soluyamıyorsunuz. Ya da sadece 2 yıllığına bu havayı soluyorsunuz.
    5. Memlekette adamı okuluna göre değerlendiriler. Açık öğretim mezunuyum demek istihzalara yol açabilir. Hayat acımasız, insanlar öğretmen de olsalar çirkeftirler.
    Devam edeceğim.
    hocam verdiğiniz bilgiler için sagolun..ben bu sene yds ye girip seneye bu bolumu okumak ıstıyorum daha genıs bılgı nasıl alabılırımm..

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    18
    Alıntı celaldincbilek isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar dersler hafta içi 2 gün 3er saat hafta sonuda cumartesi sabah 09.00 la 12.50 arasında değişiyor.öğrenciler 2 kısıma bölünüyor bir kısım pazartesi çarşamba diğer kısm ise salı perşember gidiyor.cumartesi aynı gün.
    ankarada ikamet edıyorum ve endustrı meslek lısesı mezunuyum ama ingilizcede kendıme guvenıyorum..ankarada kontenjana gırebılırmıyım 40 kışı fılanmış daha genış bılgı nereden alabılırımm...thx a lottttt......

delicesine_7 Misafir
    Alıntı nihalarda isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    pardon sorunuz neydiki
    iki yıl ingilizce ile alakalı okuyanlar acıkogretimi kazanınca 2 yıl okuyo gibi bişey yazıyodu bunu sormustum ben...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    18
    Alıntı celaldincbilek isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar dersler hafta içi 2 gün 3er saat hafta sonuda cumartesi sabah 09.00 la 12.50 arasında değişiyor.öğrenciler 2 kısıma bölünüyor bir kısım pazartesi çarşamba diğer kısm ise salı perşember gidiyor.cumartesi aynı gün.
    biraz daha genış bılgı verebılırmısınızzz

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    22
    iki yıl ingilizce ile alakalı okuyanlar acıkogretimi kazanınca 2 yıl okuyo gibi bişey yazıyodu bunu sormustum ben...
    ben de burda okudum bu haberi ve gayette avantajlı buldum.detaylı bilgiyi mehmet beye sorun size yardımcı olacaktır

Teşekkür / Beğenme
    Blog Başlıkları
    2
    Rep Gücü
    161
    2 yıl İngilizce ile ilgili bölümlerde okuyanların bu bölümde devam edebildiğini sanmıyorum, bölüm yüksek sayılacak bir net ile girilebiliyor. Ama DGS ile geçiş yapılır mı, onu bilemiyorum. DGS ile ilgili google taramalarınız netice verecektir.

Daha ayrıntılı bilgiyi isi Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fak.'den öğrenebilirsiniz. BURAYA tıklayın.
    Akla mağrur olma Eflatun-ı vakt olsan dahi.
    Bir edib-i kâmil gördükde tıfl-ı mekteb ol

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    55
    Yok Hocam geçiş yapmak.Tek seçenek tekrar ÖSS ye girip % 4 e girebilmek

delicesine_7 Misafir
    Alıntı MehmetMamger isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    2 yıl İngilizce ile ilgili bölümlerde okuyanların bu bölümde devam edebildiğini sanmıyorum, bölüm yüksek sayılacak bir net ile girilebiliyor. Ama DGS ile geçiş yapılır mı, onu bilemiyorum. DGS ile ilgili google taramalarınız netice verecektir.

Daha ayrıntılı bilgiyi isi Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fak.'den öğrenebilirsiniz. BURAYA tıklayın.
    ben zaten direk devam ediyo demiyorum sınavı kazanmak gerekiyo kazandıktan sonra 2 yıl okunuyo diye bişey duydum bu forumda

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    25
    ben zaten direk devam ediyo demiyorum sınavı kazanmak gerekiyo kazandıktan sonra 2 yıl okunuyo diye bişey duydum bu forumda

2 Yıl okunuyo olarak duyduğunuz muhtemeln örgün eğitimin 2 yıl oluşudur. Ama öğretim süresi eğitim fakültelerinde olduğu gibi 4 yıldır. Sadece ilk 2 yılki örgün eğitimden sonra kalan 2 yılı evde kendiniz çalışıp sadece sınavlara girerek tamamlıyorsunuz. Başlığı incelemedim hiç ama bu bilgiler zaten vardır ilk sayfada.

Teşekkür / Beğenme
    Blog Başlıkları
    2
    Rep Gücü
    161
    Bu forumda duyduysanız olayın bilen birisinden duymamışsınız demektir. En azından forumdaki konuya hakim arkadaşlarda DGS ile geçiş yönünde bir bilgi yok. Kılavuz için TIKLAYINIZ ve sayfa 114 ve sonrasını inceleyiniz.
    Akla mağrur olma Eflatun-ı vakt olsan dahi.
    Bir edib-i kâmil gördükde tıfl-ı mekteb ol

Toplam 53 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 1 2 3 4 5 6 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)