Toplam 27 Sayfadan 1. Sayfa 1 2 3 4 5 ... SonuncuSonuncu
Toplam 533 sonuçtan 1 ile 20 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: 2015 TSK Genel Dil Sınavı

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    4

Question 2015 TSK Genel Dil Sınavı

Arkadaşlar bu sene ilk kez dinleme sınavına gireceğim. Ankara Kızılay'da bir kursa gitmek istiyorum. ICON Akademi'yi duydum. Alkan Akademi'nin de kapandığını öğrendim. AKIN Dil Kursunda örgün kurs yokmuş uzaktan veriyorlarmış ben çok sağlıklı olacağını düşünmüyorum. ICON'un iyi olduğunu söylüyorlar. Bilgisi olan var mı ya da önerebileceğiniz başka bir kurs var mı?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    4
    Bildiğim kadarıyla özel kursların hiçbiri bu sınavın tam olarak içeriğini, amacını bilmiyorlar. Genellikle dışarıdan ya da üniversitelerden getirdikleri İngilizce okutmanlarına ders verdiriyorlar. Onlar da bildiğimiz TOEFL benzeri sınavlardaki soruları tekrar kursta veriyorlar. Halbuki bu konudaki en önemli sıkıntı kaynak. Ben açıkçası zaten elimizde bulunan dokümanların bize paramızla anlatılmasının çok faydalı olduğuna inanmıyorum. Alkan'ın bittiğini ben de duydum. ICON Akademi'yi bilmiyorum ama kurs araştırması yaparken önce doküman zenginliğine sonra öğretmen niteliğine ve kurs ortamının fiziki şartlarına önem verin.

3. Beğenme burakdenizz bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    4
    Ben 2 gün önce ICON Akademi'ye görüşmeye gittim. Aynı gün içerisinde birkaç yerle daha görüşmeye gitmiştim ama ICON Akademi'nin sistemi çok daha farklı geldi. Diğer kurslar, daha çok Genel İngilizce ve YDS konularında uzmanlaşmışken genel dil sınavını tam olarak bilmediklerini gördüm ama ICON Akademi'nin sahibi Muammer Hoca'nın emekli bir havacı öğretmen olduğunu öğrendim. Kendisi 20 yıl boyunca hem askeri okullarda öğretmenlik yapmış, hem de sınava katılmış olduğu için sistemi şu anda en iyi bilenlerden birisi. En önemlisi kendi kadrosuyla birlikte 3 yıldır hazırladıkları 2500 tane özgün soruyu kullanarak yeni bir kurs başlatacaklarını söylediler. Tereddütsüz kaydoldum. Tavsiye ederim.

5. Beğenme msgt bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    85
    Rıdvan Tandoğan Hoca (Akın Dil) oldukça deneyimli. Her ne kadar dersler internet üzerinden olsa da kayıt altına alınıyor. Sonradan erişim imkanı da var. Tavsiye ederim.

Link

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    4
    Alıntı FENER isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Rıdvan Tandoğan Hoca (Akın Dil) oldukça deneyimli. Her ne kadar dersler internet üzerinden olsa da kayıt altına alınıyor. Sonradan erişim imkanı da var. Tavsiye ederim.
    Teşekkürler FENER. Ben her iki kurumla da bu sabah tekrar görüştüm ve ICON Akademi'ye kaydoldum.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    4
    Ben gittim Icon Akademi'ye yer olmadığını söylediler. Bir yere 4 kişilik yer birden ayrılmış. Başka bir yer bilen yok mu ya?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3
    Herkese selamlar,
    Ben de bu sınava bu yıl ilk kez gireceğim. Ilk 2 bölüm için bulut hocanın 3 kitaplık setini aldım.
    Diğer bölümlerin sorularının toefl soruları gibi olduğu yazıyor, ama ben daha önce toefl ile hiç ilgilenmemiştim.
    Diğer üç bölümle ilgili toefl ın şu başlıkları veya şu internet sitesi diye bana önerebileceğiniz kaynak var mı?
    Bu arada akındil online kursu ücretsiz kaydolursanız misafir olarak bir derse katılabiliyorsunuz. Bence deneyin birşey kaybetmezsiniz.
    Herkese iyi çalışmalar dilerim.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    85
    Şunları inceleyebilirsiniz...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3
    Alıntı FENER isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Şunları inceleyebilirsiniz...
    Teşekkürler FENER

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    18
    Arkadaslar forumdan da takip ettiginiz uzere sorular yayinlandi,bence bu sinav digerlerine gore nispeten daha yapipabilirdi,sizin sinavlariniz nasil gecti? Durumlar nasil? Calismalar nasil gidiyor?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    21
    olay dinlemede biter bence..95 YDS ile 85 dinleme göremeyen bir sürü adam da bilyorum 81 YDS ile gecen sene secilen adamda..

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    18
    Aynen dogru soyluyorsun, ama secim nasil oluyorsa, 85 ortalamayla secilen bile var diye duydum...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    11
    Kadro, Sinif, Rutbe, Takdir Puani, Sicil, AUKHE, KOMKARSU, Akademi, Komando Kursu, Komutanlik Puani, Nitelik Belgesi, Daha Once Gordugu Y.disi Kurslar, bulundugu Gecici Gorevler, Esin Yabanci Dil Durumu , Suan ki Gorev yeri , Daha Once calistigi gorevler ....

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    16
    Herkese iyi akşamlar. Doğuda görev yapanlar sınava sivil kıyafetle katılabiliyorlar mı? Bu arada herkese şimdiden başarılar...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    85
    Evet. Sanırım önceden başvuruluyordu.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    85
    Türk Silahlı Kuvvetleri Youtube Kanalı
    https://www.youtube.com/channel/UCCj...ymaG3RQ/videos

Paylaşalım arkadaşlar...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    10
    bu seneki sınav tarihini bilen varmı arkadaşlar?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    18
    14-15 kasim

21. Beğenme aycut_00 bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    14
    ilk başvururken Pybs'de 24 kasım diye yazıyordu, emin misiniz?

- - - Updated - - -

Alıntı gumus24 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    14-15 kasim
    ilk başvururken Pybs'de 24 kasım diye yazıyordu, emin misiniz?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    18
    24 kasim sali gunu galiba...ayrica 24 kasimda ogretmenler gunu etkinligi oluyor ho ve diger askeri okullarda,hal boyleyken nasil olabilir?

Toplam 27 Sayfadan 1. Sayfa 1 2 3 4 5 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)

Bu Konu İçin Etiketler