Toplam 2 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 1 2
Toplam 23 sonuçtan 21 ile 23 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Açık Lise?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    5
    Tam aradığım konu. 11.sınıf öğrencisiyim. 12. sınıf için açık liseye geçmeyi düşünüyorum. Bir sürü yerden türlü türlü şeyler okudum. Birebir merkezler ile ve öğretmenler ile de konuştum. Ama hâlâ kararsızım. Ve korkuyorum. Açık liseye geçince ya yapamazsam korkusu var. Neler ile karşılaşacağıma emin değilim. Ygs ve lys5 veren bir dershaneye gideceğim ve açık liseye geçersem ben de bütün hafta oraya gideceğim. Okul bana boş vakit kaybı gibi geliyor. Zamanımı orda harcayacağıma dershane de harcarım daha iyi bana göre. Bana fikir verebilir misiniz? Sizce geçmeli miyim? Benim yerimde siz olsanız geçer miydiniz?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3

Açıköğretim

Alıntı nilaysitt isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet,aradan bir seneden fazla zaman geçti ve ben şu an bu konuya bir üniversite öğrencisi olarak yazıyorum!
    Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dilbilimi bölümüne yerleştim.
    İyi ki açık liseye geçmişim,hayatımda verdiğim en doğru kararlardan biri olduğunu dönüp bakınca tekrar anlıyorum.
    Açık lise ve ygs-lys 5 konusunda sorusu olan arkadaşlar,bir pm kadar uzağınızdayım.
    Merhaba,Ben bu sene 12.sınıf olacağım ve açıköğretime geçmeyi düşünüyorum.Sayısal Öğrencisiyim Önerirmisin?Birde birkaç sorum olacak izin verirsen.
    1-Kayıtlar ne zaman yapılıyor Açıköğretime? Kayıt yaptırmak için kendi okulumuza gitmemiz şartmı?
    2-Açıköğretim sınavları hep testmi oluyor,zormu oluyor ?
    3-Sınavlara nerden çalıştın nerden çalışabilirim ?
    4-Liseye giden biriyle ortalama aynı günlermi sınav oluyoruz ?
    Seninde eklemek istediklerin olursa yazabilirsin.Yardımcı olacağını biliyorum.Şimdiden teşekkür ederim.
    İyi Günler.Bu arada özel mesaj listen dolmuş mesaj atılamıyor.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    107
    şöyle ifade edeyim kardeşim aşağıdaki diğer mesajımı da okuyabilrsin bu ülkede kemikleşmiş liseler var onlardan mezun olmadığın sürece kanımca tamamı boş ben anadolu meslek lisesi mezunuyum da ne oldu açık liseden mezun olan arkadaşlarım var hepsi de iyi konumdalar sen çalışır isen düzenli olarak açık lise devletimizin insanlarına tanıdığı büyük bir nimet Allah devletten razı olsun benim lisemin başında anadolu yazıyor da ne oldu ingilizce cümle kurmayı bile bilmeyen vardı kendini bilmez öğretmenlerin aylık kaprisleri ile uğraştık yıllarca yok milli eğitim bakanı bile gelse ona hükmedemezmiş 40 dakikalık dersin 5 dakikası yoklama almak 35 dakikası meydan okumakla geçiyordu.... hani ders hani bilgi hani eğitim....açık lise benim mezun olduğum anadolu meslek lisesinden kat ve kat daha iyi sanki buradan mezun olunca işin hazır arkadaşlarım garsonluk bile yaptılar hani nerede meslek lisesinin hemen mezun olunca iş bulacaksın vaadi? bak burada açık liseden mezun olup şimdi hacettepe öğrencisi olan var ama senden çalışmalısın açık liseye gidince hacettepe garanti değil
    Alıntı anadoluturku isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,Ben bu sene 12.sınıf olacağım ve açıköğretime geçmeyi düşünüyorum.Sayısal Öğrencisiyim Önerirmisin?Birde birkaç sorum olacak izin verirsen.
    1-Kayıtlar ne zaman yapılıyor Açıköğretime? Kayıt yaptırmak için kendi okulumuza gitmemiz şartmı?
    2-Açıköğretim sınavları hep testmi oluyor,zormu oluyor ?
    3-Sınavlara nerden çalıştın nerden çalışabilirim ?
    4-Liseye giden biriyle ortalama aynı günlermi sınav oluyoruz ?
    Seninde eklemek istediklerin olursa yazabilirsin.Yardımcı olacağını biliyorum.Şimdiden teşekkür ederim.
    İyi Günler.Bu arada özel mesaj listen dolmuş mesaj atılamıyor.

Toplam 2 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 1 2

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)