Toplam 4 sonuçtan 1 ile 4 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: durum sorusu

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12

durum sorusu

He can be very difficult person bölümü ile you tactfully say arasında gidip geldim.Cevap A.Ama şimdi bunu söylesek her ne kadar kibarca olsa bile karşıda reddedilmeyi sevmeyen bir adam var.Çelişkiye düştüm yani.Soru 2011 LYS'den.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    14
    bu soruyu bugün ben de çözdüm ve B şıkkı yapmıştım. adam reddedilmeyi sevmiyor ve sen onu reddetmezsin diye düşündüm. çok açık bir soru değil bence. tartşılabilir.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    Adam reddedilmeyi sevmiyor olabilir ama sen çoktan planlarını yapmışsın ve toplantıya gelemeyebilirsin, bu yüzden bi' şekilde gelemeyeceğini söylemen lazım. Tactfully dediği için de direk A şıkkı oluyor. Eğer B'dekini dersen hiç sanki plan yapmamışsın, müsaitsin de direk gelebilirim diyormuşsun gibi oluyor.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    86
    Alıntı _hande_ isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    bu soruyu bugün ben de çözdüm ve B şıkkı yapmıştım. adam reddedilmeyi sevmiyor ve sen onu reddetmezsin diye düşündüm. çok açık bir soru değil bence. tartşılabilir.
    Seçenekleri elerken soruda verilen talimatlara aykırı bir durum seçemezsiniz. Eğer B derseniz

"You don't really know if you can do it ..... "

ifadesini atlamış olursunuz. Bu cümlede bir tereddüt var ve sizden bunu vereceğiniz cevapta belirtmeniz bekleniyor. A seçeneğindeki "... I may not ..." ifadesi bunu karşılıyor.

5. Teşekkür Mr.Hetfield bu mesaj için teşekkür etti.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)