Toplam 3 Sayfadan 1. Sayfa 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 42 sonuçtan 1 ile 20 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: 3 aylık formasyon hakkında bilgii.. plss! :)

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13

Question 3 aylık formasyon hakkında bilgii.. plss! :)

öncelikle herkese merhaba..
    ben yeni katıldım aranıza hatta yeni keşfettim bu muhteşem siteyi
    hemde formasyonla ilgili bilgiyi googledan ararken..
    kocaeli üniversitesi ing dil edb 2. sınıfı bitirdim ve önümde daha 2 yıl varken ne yapacağımı düşünme taşınma derdine girdim..
    nerden alınabiliyor 3 aylık formasyon? ve şartları neler? ücreti? kontenjanı? bitirdikten sonra staj yapılması gerekiyor mu?
    biz seneye 3. sınıf yazında konya selçuk düşünüyoruz ama pek bi bilgimiz yok ne yazıkki.. yardım ederseniz sevinirimm..
    thanks

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    55

Smile Sevgili Mustakbel Meslektaşım

Sevgili Mustakbel Meslektaşım,
    Bu tür sorulara en iyi cevapları verecek olanlar uyuyorlar ama yarına kadar ısrarla buraya yaz cevap gelir...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    inşallah uyanırlar ve ilgilenirler..
    çok teşekkürler..
    ya ben gerçekten çok mutlu oldum böyle bir sitenin varolduğuna...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    55

Smile Sana tiyo

Sana tiyo bir tane kurucu biri var bu sitenin adam evliya gibi bir şey adı Seyfettin=SeyfiHoca o bu konuları baya iyi bilir. Bu sitede Türkiyenin her yerinden adam-kadın var. Ha unutmadan buraya üye de bul ki iyilik yapmış olursun...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    çok teşekkürler gerçekten.. benim bir arkadaşım mezun oldu ide bölümünden ve şuan bildiğim kadarıyla konya selçukta formasyon alıyor.. 3 bin ytl diye duydum.. ama işte hiç bir şey kesin ve net değil bu çok gerginlik verici bir durum bir de formasyon aldıktan sonra staj zorunluluğu diye bir şey duydum.. umarım yanlış duymuşumdur çünkü 3 sınıfın yazında alıp da hangi ara staj yapacağım.. hiç bir fikrim yok :S:S

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12

bişe sorcam

Alıntı diill isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    kocaeli üniversitesi ing dil edb 2. sınıfı bitirdim ve önümde daha 2 yıl varken ne yapacağımı düşünme taşınma derdine girdim..
    nerden alınabiliyor 3 aylık formasyon? ve şartları neler? ücreti? kontenjanı? bitirdikten sonra staj yapılması gerekiyor mu?
    biz seneye 3. sınıf yazında konya selçuk düşünüyoruz ama pek bi bilgimiz yok ne yazıkki.. yardım ederseniz sevinirimm..
    thanks
    slm bn sana bişe sormak istıyorum ya bn bu sene gırdım sınava ve ingiliz dili ve edeıyatı okumak istıorum ama duyduuguma gore cok zor dıolar nasıl bolüm cok mu agır şimdiden tesekkurler

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    29
    acilen bu sorunun cevbını öğrenmem gerekiyo

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    24
    Evet bu soruyu bende merak ediyorum.Yanıtlayanlar olursa seviniriz -up

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    benm bi tanıdığım şuan konyada formasyon alıo 3 ay sürecek evet ve 3.5 milyar gibi bi miktar özel formasyon gibi bişeparayı veren düdüğü çalyomu nedir..gir sitesine nosunu al ve ara bölümü sor bence

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    40
    3 ayl1k yaz ve güz dönemi oluyor.ücret bu y1l 3.250 idi selçukta.formasyon sonras1 staj zorunlulugu var.ister konyada ister baska yerde yapars1n.fakat konya d1s1 yapacaksan yaz1smalar sana ait. bu sene kura usülü belirlendi ögrenciler.ders say1s1 da artt1.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    Alıntı diill isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    thanks
    meraba öncelikle hoşgeldin ve bence çok iyi yaptın bu siteye üye olarakben de kocaeli üniversitesi ingiliz dili ve edebiyatı bu sene 3. sınıf bitti, şimdi çanakkaledeyim 18 mart üniversitesinden 3 aylık formasyon alıyorum, konyaya başvurmuştum ama konya bu sene kurayla aldı 150 kişi ve kura çıkmadı, çanakkaleye başvurduk bizde, amerikan kültürü ve edebiyatı, ingiliz dili ve edebiyatı gibi ingilizce eğitim gören bölümlerin 3. sınıfları yada mezun olanlar başvurabiliyor, ücret 3 milyar 3 taksitte ödüyoruz, güz ve yaz dönemleri var, kontenjan 80 kişi diye hatrlıyorum ve bu sene şöyle bir söylenti var, bu yıl 3 aylık formasyonlar son defa veriliyormuş o yüsden yığılma çokmuş ve artık alesle alıncakmış,gerçi bu söylenti her sene çıkıyor bence takmayın ve birçok üniversite veriyor formasyon ama uzun dönemlerde 1 ya da 1 buçuk yıl marmara, ege gibi ve ales istiyorlar ama yüksek bir puan değil, sormak istediğin bir şey olursa cevaplayabilirim

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    yazmayı unutmuşum stajı, dersler bittikten sonra istediğin okulda yapabiliyorsun ben bu sene 1. dönem kocaeli de yapçam istediğim bir okulda belirlenen süre içinde sonra sertifikanı alabiliyorsun staj bittikten sonra

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    peki bazı üniversiteler formasyonu 3 aylık kurslarla bazılarıda ales girip 1 yada 1.5 yılda mı veriyor?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    ???

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    40
    Alıntı esra468 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    peki bazı üniversiteler formasyonu 3 aylık kurslarla bazılarıda ales girip 1 yada 1.5 yılda mı veriyor?
    evet öyle veriyor.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    Alıntı Hubub isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    evet öyle veriyor.
    o zaman formasyonun verilmesi üniversitelere göre değişiyor.ben 9 eylül ake yada çanakkale ide bölümlerini düşünüyorum acaba burdakilerde nasıl oluyo? 3 aylık formasyon veriyormu acaba 2 yerde???

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    o zaman formasyonun verilmesi üniversitelere göre değişiyor.ben 9 eylül ake yada çanakkale ide bölümlerini düşünüyorum acaba burdakilerde nasıl oluyo? 3 aylık formasyon veriyormu acaba 2 yerde???
    evet üniversiteye göre değişiyor, 9 eylül hakkında bir bilgim yok ama 3 aylık formasyon veren üniversitelerin sayısı az benim bildiğim çanakkale ve konya var.

Orichi Misafir
    Alıntı cansu89 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    slm bn sana bişe sormak istıyorum ya bn bu sene gırdım sınava ve ingiliz dili ve edeıyatı okumak istıorum ama duyduuguma gore cok zor dıolar nasıl bolüm cok mu agır şimdiden tesekkurler
    Forumu biraz kurcala.Sorularına cevap bulucaksın.Ahanda buraya yazıyorum

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    gerçekten şaşırdım önceden tüm üniversiteler formasyonu okurken veriyor diye biliyordum.demek bazıları mezun olduktan sonra ales falan istiyo ve 1 -2 yıl sürüyo formasyonun alınması. peki niyeher üniversite tek bir yöntemle formasyon vermiyoda 3 aylık veya tezsiz yüksek lisan şeklinde veriyo?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    31
    gerçekten şaşırdım önceden tüm üniversiteler formasyonu okurken veriyor diye biliyordum.demek bazıları mezun olduktan sonra ales falan istiyo ve 1 -2 yıl sürüyo formasyonun alınması. peki niyeher üniversite tek bir yöntemle formasyon vermiyoda 3 aylık veya tezsiz yüksek lisan şeklinde veriyo?
    gerçekten güzel bir soru ben de merak ediyorum..bizde hiçbir şeyin bir düzeni yok ki her yerde farklılık var özellikle bu formasyon meselesi insanı hasta eder walla..

Toplam 3 Sayfadan 1. Sayfa 1 2 3 SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)