Toplam 7 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 1 2 3 4 5 6 ... SonuncuSonuncu
Toplam 133 sonuçtan 21 ile 40 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Forumu tekrar canlandırma kampanyası

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    5
    Alıntı niño desconocido isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Yalçın Hoca'ya Twitter'dan ulaşıp konuya bakmasını rica ettim. Kendisi dönmeye sıcak bakmıyor malesef. Dilforum'u muhabbetle hatırladığını, ancak artık forumların güzel çağının bittiğini söyledi.
    arkadaşlar yukarıda da yazdığım gibi, forumu canlandıracak olanlar gençlerdir. bak nino sen de bahsetmişsin, lise yıllarımda gelmiştim diye. beawulf, sen, turani vs. ya birçok isim var böyle lisedeyken gelip burada çokça katılımda bulunan ve soru soran cevap yazan sonradan moderatörlüğe kadar giden... şuan sakaryademir adlı üyenin aktifliği çok güzel mesela. habire soru soruyor. sağolsun bazı değerli üyeler de cevaplar veriyorlar. yalçın hoca ve diğer bazı eski çok değerli üyelerin döneceğini ben de zannetmiyorum. çünkü eski ortamı bulamayacaklar. yeniden ve yeni üyelerle ancak forum canlandırılabilir. bu yeni üyeler de 2-3 yıl sonra belki sıkılacaklar ve yerlerine yine yeni üyeler gelecek...ancak bu şekilde olursa forum sürekli aktif kalabilir. sabit bir kadro ile uzuuuun yıllar süremez. yalçın hocanın dediği gibi belli bir süre burada bulunmuş üyeler ancak muhabbetle hatırlayacaklardır. öyle veya böyle yaşlarımız geçiyor ve yaş geçtikçe de bazı şeylerden sıkılıyoruz. tek çare gençlik... o da liseli dilciler, lys5 hazırlıkçılar ve üniversiteli dilcilerdir. bu arkadaşlarımızı bir şekilde buraya çekebilirsek inanın forum eski haline(tabiki birebir olmaz) gelecektir.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    5
    ben ninonun lys'ye hazırlanırkenki hallerini biliyorum yahu... öğretmenlik istemem dilbilim okuyacam mı diyordu yoksa tercümanlık mı tam hatırlamıyorum. fem çözerdi.... keza beawulf'un da lys5 dönemini hatırlıyorum... demek ki neymiş
    gençler mevzuuna fazlaca vurgu yaptım ama her şey ortada

3. Teşekkür FENER, niño desconocido bu mesaj için teşekkür etti.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    5
    Bakın abiler ablalar, şimdi dikkatimi çekti online üyelere bakarken. Tam 7 çeşit üye grubu ve rengi var. İnsaf yahu... Bu durum üyeler arasında hoş olmayan bir durum oluşmasına neden oluyor. Zaten ne zaman kıdemli üye bilmem ne çıktı o zaman yavaştan forum bozulmaya başladı. Herkes(bazıları) teşekkür ve beğeni sayısını arttırma derdine düştü. Hatta bazı üyeler hiç sıkılmadan "bir teşekkür her şeyi ifade eder" gibi cümlelerle paylaşımlar yaptılar. Üye adı P ile başlayan biri vardı bilen bilir. Sanki yüzbinlerce teşekkür alsa forumun sahibi olacakmış gibi garip bi saldırganlıkla forumda paylaşım yapıyordu. Son yirmi konu arasında hep onun konuları vardı. Neyse uzatmayayım... Hatta bi gün acaba utanır da böyle vahşice paylaşım yapmayı bırakır mı diye üst üste sayısızca(50üzerinde) o üyenin mesajlarındaki teşekkür butonuna tıklamıştım. Ama değişen bir şey olmadı...

Önerim ne midir? Üye grupları 2'ye düşürülsün. Moderatör ve normal üye. Üye renkleri de haliyle ikiye düşsün. Teşekkür, beğen ve beğenme kısımlarından sadece teşekkür kalsın. Şimdilik bunlar geldi aklıma. Forumun canlı günlerine dönmesi dileğiyle...

5. Teşekkür FENER bu mesaj için teşekkür etti.
    Beğenme nathalie evey bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    19
    Alıntı lvent isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakın abiler ablalar, şimdi dikkatimi çekti online üyelere bakarken. Tam 7 çeşit üye grubu ve rengi var. İnsaf yahu... Bu durum üyeler arasında hoş olmayan bir durum oluşmasına neden oluyor. Zaten ne zaman kıdemli üye bilmem ne çıktı o zaman yavaştan forum bozulmaya başladı. Herkes(bazıları) teşekkür ve beğeni sayısını arttırma derdine düştü. Hatta bazı üyeler hiç sıkılmadan "bir teşekkür her şeyi ifade eder" gibi cümlelerle paylaşımlar yaptılar. Üye adı P ile başlayan biri vardı bilen bilir. Sanki yüzbinlerce teşekkür alsa forumun sahibi olacakmış gibi garip bi saldırganlıkla forumda paylaşım yapıyordu. Son yirmi konu arasında hep onun konuları vardı. Neyse uzatmayayım... Hatta bi gün acaba utanır da böyle vahşice paylaşım yapmayı bırakır mı diye üst üste sayısızca(50üzerinde) o üyenin mesajlarındaki teşekkür butonuna tıklamıştım. Ama değişen bir şey olmadı...

Önerim ne midir? Üye grupları 2'ye düşürülsün. Moderatör ve normal üye. Üye renkleri de haliyle ikiye düşsün. Teşekkür, beğen ve beğenme kısımlarından sadece teşekkür kalsın. Şimdilik bunlar geldi aklıma. Forumun canlı günlerine dönmesi dileğiyle...
    Sadece sadelik! Sonuna kadar katılıyorum.))

7. Teşekkür lvent bu mesaj için teşekkür etti.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    38
    Sn. lvent, öncelikle foruma gösterdiğiniz ilgiye teşekkürler. Başka bir kullanıcı adıyla mı forumda bulunuyordunuz acaba? Hatırlayamadım sizi çünkü.

Yedi farklı kullanıcı kıdemi olması bence de fazla ama iki de az olur gibime geliyor. Ama tartışılabilir bir konu. Teşekkür olayına hiç girmeyin zaten... Bunlar ve daha birçok konuyu tartışmak için yönetime taze kan gerekiyor. Forum kullanıcılar için daha kullanışlı olursa gerek eski üyeler, gerek yeni üyeler aktif olmaya başlayacaktır. Kısa bir süre moderatörlük yapmıştım forumda ve görev verilmesi halinde sorumluluk almaktan mutlu olurum. Buranın benim için önemi çok büyük ve hala yapılacak birçok şey olduğunu düşünüyorum.

Not: Onur (Beowulf) isminin yanlış yazılmasına bozuluyor baya haberiniz olsun. Ben de zaten kullacı adımı değiştireceğim insanları bu çileden kurtarmak için.

9. Teşekkür FENER, Beowulf, lvent bu mesaj için teşekkür etti.
    Beğenme Beowulf, halilx bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    20
    Haluk, ismini görünce bile eski günleri hatırladım,baya bi özledim gerçekten, resmen facebook hesabımı kapatmıştım okuldan gelir gelmez üstümü çıkarmadan dilforuma girdiğimi hatırlıyorum

11. Teşekkür FENER bu mesaj için teşekkür etti.
    Beğenme niño desconocido bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    38
    Alıntı halilx isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Haluk, ismini görünce bile eski günleri hatırladım,baya bi özledim gerçekten, resmen facebook hesabımı kapatmıştım okuldan gelir gelmez üstümü çıkarmadan dilforuma girdiğimi hatırlıyorum
    Aynen Halil aynen, galiba çoğumuz öyleydik o zamanlar. Böyle bir konu açmak bile birçoğumuzu burada toplamaya yetti, zaman içinde eski atmosferi yakalayabiliriz umarım.

13. Teşekkür FENER bu mesaj için teşekkür etti.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    86
    Güzel görüşler geliyor. Muhakkak bu konu perde arkasında yönetim panelinde de tartışılıyordur, değil mi?
    Yönetim bir "ara karar" veya "update" verse iyi olur sanırım...

15. Teşekkür lvent bu mesaj için teşekkür etti.
    Beğenme niño desconocido bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    32
    Maalesef ki son birkaç yıldır forumun üyeleri olarak bu sıkıntıyı yaşıyoruz. Üye olduğum ilk zamanlara nazaran üye ilgisinde ve forumun canlılığında müthiş bir düşüş var. O zamanlar üniversite öğrencisiydim haliyle boş zamanım çok oluyordu; son 4 senedir öğretmenim, ne yazık ki siteye girmeye pek zamanım olmuyor. Bu da bir etken olabilir tabi. Gençler için bu forumun reklamı yapılsa forumun canlılığına etki edeceğini düşünüyorum.

17. Teşekkür FENER, lvent bu mesaj için teşekkür etti.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    86
    MehmetMamger hocam nerelerdesin?

Teşekkür / Beğenme
    Blog Başlıkları
    1
    Rep Gücü
    16
    Sonunda bir araya gelme fikrinde kararlıyız çok şükür. DilForum'un yeri benim için de çok farklı. Çok mükemmel arkadaşlıklarım oldu, hala devam ediyor en sağlam olanları. Onlara da yeri gelmişken tekrardan teşekkür ediyorum. Aynı zamanda ben de elimden ne gelirse yapmaya hazırım. Yine imla kurallarına uymayanları uyarmaya kaldığım yerden devam etmek benim için bir zevk olacak.

20. Teşekkür FENER, lvent, niño desconocido bu mesaj için teşekkür etti.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    46
    Eee herhangi bir gelişme var mı? Neler yapabilirz biraz beyin fırtınası yapalım.

22. Teşekkür FENER bu mesaj için teşekkür etti.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    19
    Bence işe yönetim ve denetleme bazında değişikliklerle başlanmalı. Daha duyarlı, aktif bir kraliçe arının daha çok çalışan ve verimli işçisi olur, bunun sonucunda da kovan da, forumla ilişkilendirdiğimiz, büyür gelişir.

24. Teşekkür FENER, lvent bu mesaj için teşekkür etti.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    5
    Gene hiçbir şey değişmeyecek gibi bir his var içimde. Daha önce de buna benzer birkaç konu açılmıştı ve onlar da bir şekilde kapanıp gitti. Sitede şuan ben başıboşluk görüyorum açıkçası. Yönetici sıfatıyla bazen Dilsem Eskişehir'i görüyorum online üyeler arasında ama o da tek kelime etmiyor. Üç beş üye sorular sorup cevaplar veriyor ve forum kör topal gidiyor işte.

Öneriler:
    1-
    Valla yazasım gelmedi be... 1-2-3 diye yazacaktım ama sanki hep havada kalıyor düşüncelerimiz. İşte forumun bütün sorunu da bu. Hadi yapalım, hadi gelin diyen yetkililer yok. Ya da o yetkililerin söyledikleri de hep havada kalan şeyler. Lafa gelince ölümüne kadar ama icraat neredeyse sıfır. Alınmaca yok... No offence

26. Teşekkür FENER, niño desconocido bu mesaj için teşekkür etti.
    Beğenme crew_1678 bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Blog Başlıkları
    1
    Rep Gücü
    16
    Forumun çok eski sayılmasa da eski kullanıcılarından biri olarak şu sayfanın başında uyumadan geçirdiğim günleri hatırlıyorum. Öyle heyecanlı, öyle güzel konular, sorular ve bekleyişler vardı. Ortam sıcaktı yani. Hatıra defteri, 2012 yerleştirmeleri falan güzel dönemdi. Umarım yeniden o havayı yakalarız forumda.
    Bu arada bana katılan var mıdır bilemem ama bence bu buton işi çok gereksiz. Eski sistem daha iyiydi bana kalırsa. Bir de şu konu açma meselesi, forumda çok fazla gereksiz ve buranın asıl amacıyla alakasız konulara rastlıyorum son zamanlarda. Buna bir çözüm üretmeli. Ayrıca bazen insanlara fikir vermeye bile tenezzül edilmeden kapanıp gidiyor bazı başlıklar, forum üyeleri olarak bu konuda da duyarlı olmamız gerek diye düşünüyorum. Forum yine en çok vakit geçirilen, en çok desteği burada bulacağımız bir yer olsun. Let's start !

28. Teşekkür Beowulf, lvent, FENER bu mesaj için teşekkür etti.
    Teşekkür / Beğenme
    Blog Başlıkları
    2
    Rep Gücü
    161
    Forumun eski günlerine kavuşmasını ve insanları kenetleyip yeni hülyalara daldırmasını ben de can ü gönülden arzularım. Ama işte TEŞEKKÜR/BEĞEN/BEĞENME gibi butonlar bile hemen aranınca bulunacak yerde değil. Ya iyice geçti yaşım, ya arayüz sadelik yitiriyor gibi.

Forum hala bir şeyler arandığında ilk sıralarda. El mahkum: Binlerce mevzu tartışıldı buradan, yüzlerce ehli tarafından.

Biraz biçimsel sadeleştirme ile işe başlanabilir.

Ben çok olmasa bile, haftada 4-5 saatimi elbette seve seve forum için harcayabilirim.
    Akla mağrur olma Eflatun-ı vakt olsan dahi.
    Bir edib-i kâmil gördükde tıfl-ı mekteb ol

30. Teşekkür okaaan, Beowulf, lvent, FENER bu mesaj için teşekkür etti.
    Beğenme eylülbuğusu bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    18
    Üniversiteye hazırlanırken bu forumda saatler geçirirdim. Çok eğlenceli ve eğitici bulurdum. Üniversiteyi kazanmamdaki önemini her fırsatta dile getiririm. Geçen sene üniversiteden mezun oldum. Üniversite yıllarında gruptan baya koptum. Bunun için üzgünüm. Fakat bu sene yeniden döndüm. Görüyorum ki, forum eski heyecanını kaybetmek üzere. Yeniden canlandırmak için elimden geleni yapmaya hazırım. Ayrıca forum için emeği geçen herkese teşekkürler.

32. Teşekkür unknownartist, FENER bu mesaj için teşekkür etti.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    86
    Üye çeşitliliği bence de fazla. Biraz daha sadeleşse iyi olur...

34. Teşekkür unknownartist bu mesaj için teşekkür etti.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    10
    bende eski üyelerden miss_angel (miss) bende canlandırma için elimden geleni yapacağım...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    10
    Alıntı FENER isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Üye çeşitliliği bence de fazla. Biraz daha sadeleşse iyi olur...
    aynı fikirdeyim hocam ne kadar sade o kadar iyi.. hindistanda bu kadar kast sistemi yoktur eminim...

Toplam 7 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 1 2 3 4 5 6 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)