Toplam 7 Sayfadan 1. Sayfa 1 2 3 4 5 ... SonuncuSonuncu
Toplam 130 sonuçtan 1 ile 20 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Forumu tekrar canlandırma kampanyası

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    81

Forumu tekrar canlandırma kampanyası

Forumu tekrar eski günlerine döndürmek için var mısınız? Bu yönetime ve öğretmenlere açık bir çağrı olsun. Destekliyorsanız mesaj yazın lütfen.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    18
    Çok umutsuz görünüyor. Geçen sene bile harikaydı atmosfer, şimdi işi olanın yolu düşüyor, işini görüyor. Vesselam, gidiş o gidiş)) Ama dilforumun bendeki yeri yadsınamaz. Sonuna kadar desteklemek düşer şimdi de bu konuyu.

3. Teşekkür nilaysitt, unknownartist, Schopenhauer, lvent, FENER bu mesaj için teşekkür etti.
    Beğenme ahmetpusat, lvent, _hande_, Mertcan0725 bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    11
    hiçbir karşılık beklemeden herkese ayrı ayrı yardımcı olmaya çalışan güzel insanlar, yardımlarınızı unutmadık. buradayız.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    4
    FENER hocam forumun eski hallerini bilenlerden biriyim. Bakmayın üyelik tarihime... 2010 yılında ilk geldiğimde biri bir konu açtığında ya da bir soru sorduğunda 10 dakika içinde en az 2-3 cevap gelmiş olurdu. Birçok kişi cevabı bilmese bile ya ek bir soruyla konuyu daha da açar ya da bir konu içinden bambaşka konuları da öğrenme fırsatımız olurdu. Ama kesinlikle yarım saat içinde sorunun cevabı açıklamalı bir şekilde ortaya çıkardı. Ne oldu nasıl oldu bilmiyorum. Aslında biliyorum, bi aralar çok fazla kırdık birbirimizi. Üyeler arasında küslükler, kavgalar vs. birçok istenmeyen durum yaşandı. Git gide insanlar kopmaya başladı forumdan. Gerçekten çok kaliteli üyelerimiz vardı. Her dalda hem de... Sadece İngilizce değil, Almanca,Rusça,İspanyolca,Fransızca konusunda da çok iyi üyeler vardı. Birçok üyeyi hatırlıyorum ama içlerinde en önemlisi tabiki hem yaşı hem deneyimiyle Yalçın İzbul bile terketmiş burayı.

İlk olarak Yalçın Hoca'nın tekrar gelmesi bile çok şey farkettirir forum açısından. Gerçekten çok üzgünüm forum konusunda. Üzüntü ötesinde aslında bir moral bozukluğu. Hala kabullenemiyorum böyle bir forumun bu hale gelmiş olmasını 170bin üyesi olan bir forumdaki aktif üye sayısı 10-15 arasında oluyor en fazla. 70binlerdeyken üye sayısı her akşam 100'ün üzerinde online üye olduğunu bilirim. Neyse... Karma karışık yazdım. Bu başlık altında öneriler getirelim. Şimdilik benden bu kadar. Son olarak forumun canlanmasını istiyorsak, hoca ya da bilgili üyelerimizin daha aktif olması gerekiyor. Çünkü bir şekilde yolu buraya düşüp de üyelik alan ve soru soran biri sorusuna çok geç cevap geldiğini görünce muhtemelen amaaaan diyip çekip gidiyor ve bir daha gelmiyor.

6. Teşekkür nilaysitt, unknownartist, Mertcan0725, xyzxy, Schopenhauer, FENER bu mesaj için teşekkür etti.
    Beğenme nathalie evey, ahmetpusat bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    4
    Eskilerden de şu ara en çok gördüğüm FENER, ahmetwrt, etc... bir de dün bekir sami dilman(bsdilman) hoca'yı gördüm. Sizlere de ayrıca teşekkürler. ahmetwrt hocama ayrıca teşekkür etmeliyim. Çünkü forumu hiç bıraktığına şahit olmadım. Sağ olun var olun hocam.

8. Teşekkür Mertcan0725, Schopenhauer, ahmetwrt, FENER bu mesaj için teşekkür etti.
    Beğenme ahmetpusat bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    20
    Başlık umut verici olmuş. Üzerime düşen ne ise yapmaya çalışırım.

10. Beğenme dilcan66, lvent bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    4
    Alıntı SeyfiHoca isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Başlık umut verici olmuş. Üzerime düşen ne ise yapmaya çalışırım.
    Hocam bir de hatırladığım kadarıyla bu forumun canlı olduğu zamanlar genelde LYS5 öğrencilerinin veya üniversiteli dilcilerin çok fazla olduğu zamanlardı. İsimlerin hepsini hatırlamıyorum ancak Turani, nino des.., Beawulf, Hekim, Lahmacun, Seablue, Mephistopheles, Jan Valjan, ankara anadolu liseli bir arkadaş vardı adını hatırlamadım studio ile başlayan bir üye vardı. inanın şuan aklıma gelenler sadece bunlar. çok fazla bu tip güzel üye vardı. ismini hatırlayamadığım üyelerden özür dilerim. ibrahimH ... vs. vs. vs...

bence sizin yapabileceğiniz şey kursunuzdaki öğrencileri buraya yönlendirmek olabilir. veya diğer hocalarımız da okullarındaki öğrencileri yönlendirirlerse bu forumun tekrar canlanmaması için hiçbir sebep yok. bir de yinelemem gerekir ki, sadece genç arkadaşlar yetmez. sizin gibi hocalarımızın da aktif olmaları lazım. çıkmaza düştüğümüzde gelip yardımcı olacak birileri mutlaka vardır diye güven duymalı insanlar.

12. Beğenme niño desconocido bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    4
    Dil öğrenme dinamik ve değişken bir süreç olduğu için, farklı bakış açılarının paylaşılabileceği bu forumu aktif tutmamız önemli...

14. Teşekkür nilaysitt, FENER, Schopenhauer bu mesaj için teşekkür etti.
    Beğenme Mertcan0725, ahmetpusat bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    81
    Elbette "Native" olmazsa olmaz. Eskilerden Saposcat adlı üyemiz vardı aklımda kalan. Onu ve diğerlerini de görmek isterim. Duayenlerden Yalçın İzbul hocamı anmadan geçemiyorum. Teşrifleri biz öğrencileri, hayranları için onur verir...

16. Teşekkür Schopenhauer bu mesaj için teşekkür etti.
    Beğenme nilaysitt bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    10
    Güzel bir konu.Herkes gibi bende elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırım.Hocalarımız sadece sorulara cevap vererek değil de, konu anlatımları yaparak,günlük kullanımlar ve ipuçları vererek de bu sürece katkıda bulunabilirler.

18. Teşekkür nilaysitt, lvent, Schopenhauer, xyzxy, ahmetpusat, FENER bu mesaj için teşekkür etti.
    Beğenme xyzxy bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    yaklaşık 1 sene yardım da aldım yardımcı da olmaya çalıştım yds ye hazırlanıyordum doktora için ama haliyle okul başlayınca kendi işlerim ağır basınca veya başka nedenlerden de uzaklaştığımı itiraf etmeliyim...unutmamak adına seyfi hocanın twitter sayfasını her browser açtığımda açıyorum o kalıyor hep açık olarak ama siteden uzaklaştım...tekrar başka yeni şeyler olursa katılmak ve birlikte yardımlaşmak isterim....

kolay gele...

20. Teşekkür nilaysitt, Mertcan0725, FENER, lvent, Schopenhauer bu mesaj için teşekkür etti.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    5
    Hocam öncelikle forumu önemseyen bir insan olduğunuz belli, bunun için tebrik ve teşekkür ederim.

Müsadenizle benim de bir kaç önerim ve de tespitim var.

-Twitter-facebook gibi sosyal medya ortamlarının artması sonucunda forumlarda paylaşılması gereken bilgiler oralarda paylaşılmaya başlamıştır, insanlar oralardan öncelikli olarak paylaşım takibi yaparken foruma ise geçmiş konuları bulmak amaçlı giriyorlar ancak şu unutulmamalıdır ki forumlar kütüphane gibidir, hatıraları ve de bilgileri içinde barındırır, daha geniştir daha sağlamdır, pek çok forum bu ortamlar yüzünden çöküntüye maruz kaldı ancak dilforum gibi köklü ve zamanında bol paylaşım olmuş ortamlar hala güçlü durumdalar (buna katkısı olanları saygıyla analım), şu anda hala İngilizce vs konu arayınca dilforum üst sıralarda çıkıyor. Ama İşini gören gidiyor maalesef belki de biraz bakıyordur ama hareket yok gidiyordur..

Korkarım ki gelecekte facebook gibi ortamların içinde forum bölümleri iyice geliştirilecek..
    Facebook twitter gibi ortamlar tıpkı AVM gibi..

Neler yapılması gerekir ile ilgili fikirlerimi sonra yazacağım, gayet güzel öneriler olduğunu düşünüyorum.

22. Teşekkür nilaysitt, Mertcan0725, FENER, Schopenhauer bu mesaj için teşekkür etti.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    37
    Başlığı görünce gerçekten çok heyecanlandım. Lise 2'den beri Dilforum'un aktif bir üyesi olarak (şu an üniversite 3. sınıftayım) böyle bir başlığı görmek, daha da önemlisi Seyfi Hoca'nın bu konuda bir mesajını görmek, beni çok mutlu etti. Çünkü forumun tekrardan aktifleştirilmesi için en büyük görev Seyfi Hoca'ya düşüyor kanımca.

Bana kalırsa yapabileceğimiz en önemli şey belli başlı üyeleri bu projeden haberdar etmek olmalı. Aklıma benim de ilk gelen isim Yalçın Hoca. Onun dışında aklıma gelen bazı isimler: Saposcat, mephistopheles, İbrahim Hoca (İbrahimH), slaphappy, ptah, ve daha niceleri. Şu an ilk düşündüğümde, forumun en aktif zamanlarından hatırladığım üyelerin bir kısmı bunlar. Bir de Oofer Doofer vardı, ondan haber alan var mı bilmiyorum.

Buna ek olarak, moderatör konusunun çok önemli olduğunu düşünüyorum. Forumun bu noktaya gelmesindeki en büyük faktörlerden biri denetimsizlikti. Seyfi Hoca'ya burda çok iş düştüğünü düşünüyorum. Zira foruma tekrardan aktif bir denetim mekanizması getirebilecek kişi kendisi.

Facebook'un veya başka bir sosyal platformun o kadar da olumsuz bir etkisi olacağını sanmıyorum. Facebook eskiden de vardı ama Dilforum'da takılmanın, burda tanışılan insanlarla burda konuşmanın tadı her zaman başkaydı. Bunu yakalarsak tekrardan, bir sıkıntı olacağını zannetmiyorum.

Şu an aklıma gelenler bunlar. Umarım böyle bir hevesle kalmaz bu iş.

Not: İlk mesajdaki ''Beğenmeme butonuna'' (?) yanlışlıkla bastım ve sanırım geri alamıyoruz.

24. Teşekkür nilaysitt, FENER, Beowulf, lvent, Schopenhauer bu mesaj için teşekkür etti.
    Beğenme Mertcan0725, Moneta, Beowulf bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    37
    Hatta bir öneri daha ekleyeyim buradan hemencecik: İmzalarımızı geri istiyoruz!

26. Teşekkür FENER, Beowulf bu mesaj için teşekkür etti.
    Beğenme nilaysitt, Beowulf, lvent bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    29
    Hadi eskilerden biri olarak canlandırma kampanyasıyla ben de yazayım. Haluk'un da dediği gibi ben de lise 2'den beri bu sitedeyim. Şu an üniversitede son senem. Arkadaşlık, bilgi paylaşımı, writing, diğer diller kısmında dilFORUM'dan o kadar çok şey öğrendim ki...

Forumu eskiden aktif bir şekilde kullanan üyelerimizle çoğumuz Facebook ya da diğer sosyal mecralarda konuşuyoruz. En kötü e-mail'lerimiz var. Biraz birbirimizi motive edip, o eski günlerimiz kadar olmasa da, daha canlanabilir forum. Ne dersiniz?

28. Teşekkür nilaysitt, okaaan, xyzxy, FENER, lvent, niño desconocido bu mesaj için teşekkür etti.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    45
    Canlandirma mi dedi birisi benim destegim tam bilesiniz. Elimden geleni yapmaya hazirim burada buldugum dostlugu hicbir seyr degismem buradaki aile ortami cok ama col farkli. Onun icin destegim tam.

30. Teşekkür nilaysitt, niño desconocido, FENER, lvent, Schopenhauer bu mesaj için teşekkür etti.
    Beğenme Moneta bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    4
    Alıntı niño desconocido isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Hatta bir öneri daha ekleyeyim buradan hemencecik: İmzalarımızı geri istiyoruz!
    imza konusunu ben de çok önemli buluyorum.

32. Teşekkür niño desconocido, FENER bu mesaj için teşekkür etti.
    Beğenme nilaysitt bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    81
    Bu iş olacak, inanıyorum. Bu kadar güzel düşüncelere sahip olan insanlara güvenim tam.

Başlangıçta yapılması gerekenlerden bazıları bence şöyle olmalı:
    - Reorganizasyon (Yönetim grubu)
    - Tanıdıklara ulaşma (Tekrar davet)
    - Forumda yenilikler (Kullanıcı tabanlı)

34. Teşekkür niño desconocido, Beowulf, Schopenhauer, lvent bu mesaj için teşekkür etti.
    Beğenme nilaysitt, etc bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    37
    Yalçın Hoca'ya Twitter'dan ulaşıp konuya bakmasını rica ettim. Kendisi dönmeye sıcak bakmıyor malesef. Dilforum'u muhabbetle hatırladığını, ancak artık forumların güzel çağının bittiğini söyledi.

36. Teşekkür unknownartist, FENER, lvent, Schopenhauer, ahmetwrt bu mesaj için teşekkür etti.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    45
    Yalcin hocadan cok rica etsek belki doner belli olmaz umudumuzu yitirmeyelim. Haluk'un dedigi gibi yonetimde degisiklikler yapilmasi gerekmekte. Ve forum kullanicilarina yonelik seyler olmali. Aslinda yapilabilirse boyle cekilisle falan grammar ya da konu anlatimi kitaplari falan da dagitilabilir forumun reklami da yapilmis olur hem de egleniriz acaba cikacak mi diye bekleriz

38. Teşekkür FENER bu mesaj için teşekkür etti.
Toplam 7 Sayfadan 1. Sayfa 1 2 3 4 5 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)