Toplam 19 sonuçtan 1 ile 19 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: İngiltere mi? İrlanda mı? Yoksa Malta mı?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    10

Question İngiltere mi? İrlanda mı? Yoksa Malta mı?

Selam,

Arkadaşlar tavsiyelerinize ihtiyacım var. Artık kendi başıma işin içinden çıkamıyorum. Forumlara yazıp tecrübesi olan arkadaşlardan yardım almaya karar verdim. Bu sene üniversite son sınıf öğrencisiyim. İş hayatına başlamadan önce ben de İngilizce pratiğimi arttırmak istiyorum. Ailem bunun için bana bir bütçe ayırıyor. Ama bütçem kısıtlı olduğu için ailemin sınırlarını zorlamadan 6aylık İngilizce eğitimi almak istiyorum. Aklımda üç ülke var: İngiltere, İrlanda ve Malta. Aslında Kanada'yı da düşünmedim değil. Ama dediğim gibi çok kararsızım. 6 ayı en verimli şekilde geçirmek istiyorum. Sizce hangi ülkeyi tercih edersem benim için daha iyi olur? Gidip tecrübe edinen arkadaşlar varsa hangi okulu tavsiye ederseniz? Giden arkadaşlar hangi danışmanlık firmasıyla gittiğini de söylerse sevinirim.

Yardımcı olursanız çok memnun olurum. Şimdiden teşekkürler

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    11
    Merhaba,
    Ben Bahçeşehir Üniversitesi'nde hukuk öğrencisiyim, İngiltere'de bir yaz dönemi geçirdim ama bu esnada hem İrlanda'yı hem de Malta'yı ziyaret ettim. Öncelikle ben biraz daha pahalı olmasına rağmen İngiltere'yi seçtim ve London School of English'de önce genel İngilizce sonrasında da English for young lawyers adlı hukuk öğrencileri ve genç avukatlar için olan bir programa gittim. Bu okuldan son derece memnun kaldım ama sanırım bütçeler açısından seni biraz zorlayabilir. Ama ben bu okul olmasa da sana özellikle ilk tercihin İngiltere olsun derim. Londra dışındaki Bournemouth, Brighton gibi şehirlere gidersen hem hayat hem konaklamalar da çok daha ucuz. Ben Teori Eğitim isminde bir firmayla gittim her şeyden de son derece memnun kaldım dilersen onların programlarına bakabilirsin www.teoriegitim.com/ingiltere-dil-okullari/

İrlanda'ya Dublin'e arkadaşımı ziyarete gittim, aslında keyifli bir yer ama 6 ay biraz sıkıcı da olabilir. Genç nüfus açısından iyi ama bence İngiltere'den bir adım geride. Çünkü oradaki gözlemim dil ve kültür ile ilişki kurmanı sağlayan şeyler ne kadar çoksa o kadar fazla öğrenciyorsun. O manada Londra hergün yeni bir keşif gibiydi hayatımın en güzel 2 ayını geçirdim, hergün yeni şeyler öğrendim. Bu manada İngiltere İrlanda'dan daha önde gelir ama tabiki İrlanda'da Euro (2,8 TL) İngiltere'de Sterlin (3,6 TL) kullanılıyor olması da biz türk gençleri için konuyu tamamen duygusal hale getiriyor

Malta'ya gelince ; beraber gideceğimiz bir arkadaşım İngiltere vizesinden red aldı (ben istanbuldan o Ankadaradan başvurdu) o sebeple aynı strese bir daha girmeyip Malta'ya karar verdi. Onu ziyarete gittim bir kaç günlüğüne, okulu tatil köyünü andıran güzel bir okuldu Sprahcaffe (ya da böyle bişeyler ) içerisnde yüzme havuzları bikinili mayolu öğrenciler ilgi çekici olabilir ama hayat bence hiç ucuz değil (belki de yaz dönemi diye) eğitmenlerin hepsi native speaker fakat sokakta biraz holu hulu oluyorsunuz. Bence 3. seçenek olarak kış döneminde ekonomik diye düşünülebilir.

Umarım yardımcı olur, bu arada çok yazdım galiba resmen heyecanlandım ) Dil okuluna gitmek çok güzel bir şey.

3. Teşekkür nisadamla bu mesaj için teşekkür etti.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    10
    Ben İngilizce öğretmeniyim ve İrlanda Dublin'den yeni geldim. Orada Erasmus + KA1 projesi kapsamında öğretmenlere yönelik verilen bir metod eğitimi aldım. Geçen sene İngiltere'ye de aynı sebeple gitmiştim, ama açıkçası İrlanda'dan çok etkilendim. Hem İrlanda hem de Dublin beni büyüledi. İnsanları çok sıcak, kolay iletişim kurabiliyorsunuz. Katıldığım kursta gözlemlediğim dil öğretimi de oldukça profesyonel ve etkileyiciydi. Ayrıca konuşulan aksan, dili anlamayı İngiltere'dekinden daha kolay kılıyordu. Ben İrlanda tercihini de göz önüne almanızı öneririm.
    Hatta bu konuda bilgilendirici biri Türkçe diğeri İngilizce iki blog yazım bulunmaktadır:

https://donmezbulent89blog.wordpress...ublin-ireland/

https://donmezbulent89blog.wordpress...lin-irlanda-4/

5. Teşekkür nisadamla bu mesaj için teşekkür etti.
    Beğenme nisadamla bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    37
    Şu andaki seviyen ne bilmiyorum. Hemen b2 ye kadar özel ders alıp doğru bir yerde, doğru bir işte Amerikada Work and Travel denemelisin bence Nokta.

7. Teşekkür nisadamla bu mesaj için teşekkür etti.
    Beğenme nisadamla, donmezbulent bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    10
    Aksen Hocam bu konuda çok haklı. Ben de 2009'da Texas'a, 2010'da ise Connecticut'a Work&Travel ile gittim. İlk gittiğimde İngilizce Öğretmenliği 2. sınıf öğrencisi idim ve elbette iyi bir şekilde konuşabildiğimden sıkıntı yaşamadım. Bu arada 2 ay önce Dublin'e gittiğimde Amerikan ve İrlanda aksanının ne kadar yakın olduğunu da gördüm. Bence İrlanda'ya kısa bir süreliğine dil öğrenmek için gittikten sonra Work&Travel a gidilebilir.

9. Teşekkür nisadamla bu mesaj için teşekkür etti.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    10
    Yurtdısında alınacak bir dil egitimi ise konu ulke kesinlikle ingiltere hatta ulke demeyelim direk londra olmalıdır. Para birimleri ve sehir biliyoruz ki pahalıdır ancak gireceginiz veya yapıyor oldugunuz işlerde londra da bulundugunuzu soylemeniz size maalesef bir nitelik katıyor. Maalesef diyorum cunku nitelik gelismis bir ulkenin baskentinde bir sure bulunmakla olmamalı ama bizim ulkemizde bu boyle. Etiket herseyden once geliyor. ingilizce bilgisinin etiketide londra da bulunarak elde ediliyor. ve artı ingilizce nin dunya uzerinde en guzel konusuldugu yer londra dır.

11. Teşekkür nisadamla bu mesaj için teşekkür etti.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    10
    Yazdıklarınızdan sonra artık yavaş yavaş zihnimde planlarım şekilleniyor Artık Malta'yı bir seçenek olarak tutmuyorum İngiltere ve İrlanda arasında seçim yapacağım.

Work and travel pek tercih ettiğim bir şey değil aslında. Yani ben sadece eğitim alıp dönme niyetindeyim. Çalışınca yorulacağım, odaklanma problemi yaşayacağım vs vs... Kendimi biliyorum
    6aylık bir maratonun ardında iş hayatı benim için daha cazip.

#josephkeynes , kesinlikle söyledikleriniz çok yardımcı oldu. Dediğiniz firma ile iletişime geçtim. Hatta yarın randevum var onların bu konudaki tecrübeleri de beni son olarak yönlendirecektir. Görüşme sonrasında ilk fırsatta nedenleri ile tercih ettiğim ülkeyi yazarım

Konaklama seçeneği olarak sizce hangisi daha iyi olur? Yani yurt bana cazip geliyor. Aile yanı kalınca neyle karşılaşacağım belli değil. Değiştirme şansım olur mu bilmiyorum. Olsa bile kesinlikle belli bir süre geçer. O sürede rahatsız olduğum duruma mecburen katlanmaya devam edeceğim. Bu gibi sorunlar benim motivasyonumu düşürür. Konaklama olarak da fikirlerinizi belirtirseniz çooookk sevinirim

Çok mu çok oluyorum acaba?

Hepinize çok teşekkür ederim.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    10
    Selam

Teori Eğitimle görüşmemin ardından size hemen yazacağımı söylemiştim fakat ufak tefek aksilikler oldu ancak yazma fırsatı buldum

Görüşmem çok güzeldi. Sağ olsunlar hem Burcu hanım hem de Erdinç bey son derece ilgiliydiler. Tavsiyelerde bulundular ki bunlar benim için çok değerliydi. Çok yardımcı oldular. Sadece kaydımı alıp beni bir köşeye atmayacakları belli. Oradayken kayıt yaptırmış ve gitmiş öğrencileriyle olan diyaloglarına kulak misafiri oldum. Ne yalan söyleyeyim içim rahatladı Neyse... Neden Kanada'yı hiç düşünmediniz dediler ) hazır iki seçeneğe indirmişken şimdi birde Kanada zihnimi kurcalar oldu. Ama yine bir ülkeyi eledim. İrlanda Bu sefer de Kanada ve İngiltere arasındayım. Daha doğrusu Kanada mı Londra mı? İkisi de çıkardığımız tabloya göre bütçemi zorlamıyor. Ama işte Kanada daha uzak. İngiltere daha yakın mesafede. Bir aksilik olursa gelmem ya da ailemin gelmesi daha kolay diye düşünüyorum. En kısa zamanda netleştireceğim diye umuyorum

Gelişme olursa tekrar yazar bilgilendiririm

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    10
    Merhaba Nisa hanım, ben İngilizce öğretmeniyim, İrlanda'ya gittim dil kursunda öğretmenlere yonelik verilen bir egitimi aldım. Siz bir yurtdısı eğitim firmasına para vermek yerine dogrudan dil kursu ile iletişime gecip kendiniz gidebilirsiniz.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    10
    Alıntı donmezbulent isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Nisa hanım, ben İngilizce öğretmeniyim, İrlanda'ya gittim dil kursunda öğretmenlere yonelik verilen bir egitimi aldım. Siz bir yurtdısı eğitim firmasına para vermek yerine dogrudan dil kursu ile iletişime gecip kendiniz gidebilirsiniz.

Teori eğitim danışmanlık ücreti almıyor ki bütün işlemlerimi ücretsiz halledecekler. Sağ olsunlar yardımcı da oluyorlar zaten. Olur da aksilik yaşanırsa onlar direk iletişime geçerler.Benim de kafam rahat olur.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    10
    Hocam yurtdışı eğitim firmaları ücretsiz iş yapmazlar Mutlaka anlaştıkları kursun ücretini, kalacak yeri size çok daha pahalı satarlar tabi ki. Yerinizde olsam beginner düzey İngilizcem bile olsa yurtdışı kursu ile kendim iletişime geçip giderdim. Sorun olsa dahi ilgilenmeyebilirler ki, tonlarca örneği mecvut.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    10
    Alıntı donmezbulent isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam yurtdışı eğitim firmaları ücretsiz iş yapmazlar Mutlaka anlaştıkları kursun ücretini, kalacak yeri size çok daha pahalı satarlar tabi ki. Yerinizde olsam beginner düzey İngilizcem bile olsa yurtdışı kursu ile kendim iletişime geçip giderdim. Sorun olsa dahi ilgilenmeyebilirler ki, tonlarca örneği mecvut.
    müşteriden danışmanlık ücreti almıyorlar yalan mı söyleyeceğim Okullarla elbette sözleşmeleri vardır ve okullardan komisyon alıyorlardır. Siz benim onlarla ne konuştuğumu bilmiyorsunuz hocam bu kadar emin olmayın o yüzden Ben ödemeyi okul ve konaklama yerine yapsam da aynı ücreti ödeyeceğim onlara ödesem de aynı ücreti ödeyeceğim. İlle ödemeyi bize yapın demiyorlar zaten. Biz kaydınızı alırız siz dilerseniz ödemenizi okulunuza veya konaklama yerinizin banka hesabına direk olarak yapabilirsiniz diyorlar

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    İngiltere daha yararlı olur.

19. Beğenme nisadamla bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    10
    Ablam 2 sene önce Maltaya gitmişti ve bayağı memnun kaldı.

Teori Eğitim bahsettiğiniz kadar varsa ben bile gidebilirim belki

21. Teşekkür nisadamla bu mesaj için teşekkür etti.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    11
    Alıntı nisadamla isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam,

Arkadaşlar tavsiyelerinize ihtiyacım var. Artık kendi başıma işin içinden çıkamıyorum. Forumlara yazıp tecrübesi olan arkadaşlardan yardım almaya karar verdim. Bu sene üniversite son sınıf öğrencisiyim. İş hayatına başlamadan önce ben de İngilizce pratiğimi arttırmak istiyorum. Ailem bunun için bana bir bütçe ayırıyor. Ama bütçem kısıtlı olduğu için ailemin sınırlarını zorlamadan 6aylık İngilizce eğitimi almak istiyorum. Aklımda üç ülke var: İngiltere, İrlanda ve Malta. Aslında Kanada'yı da düşünmedim değil. Ama dediğim gibi çok kararsızım. 6 ayı en verimli şekilde geçirmek istiyorum. Sizce hangi ülkeyi tercih edersem benim için daha iyi olur? Gidip tecrübe edinen arkadaşlar varsa hangi okulu tavsiye ederseniz? Giden arkadaşlar hangi danışmanlık firmasıyla gittiğini de söylerse sevinirim.

Yardımcı olursanız çok memnun olurum. Şimdiden teşekkürler
    TArzanca gibi ingilizce konuşanların arasında ingilizce öğrenmek istemiyorsan Maltaya gitmemeni öneririm. Ama amacın sosyal aktivite ağırlıklı uzun süreli tatil yapıp eğlenirken biraz da dil kullanmak , eh işte seviyesinde konuşmak, anlaşmak ise Maltayı seçebilirsiniz.
    Maltadaki asıl sorun çevrende ingilizce konuşup öğrenebileceğin kişilerin çok büyük bir çoğunluğun zaten ingilizceyi sonradan ve çat-pat yanlışlarla öğrenip kullanıyor olması, anlaşmak mümkün mü mümkün, ama Malta ingilizcesini düzeltmek için sonradan kurslara yeniden para vermeniz gerekeceğini garanti ederim ve düzeltmenin mümkün olamayacağı kalıcı dil bilgisi hasarlarıyla ömrünüzün sonuna kadar, tarzanca konuşabilirsiniz Malta yüzünden. İlk öğrenilen bilgiyi, beceriyi (burada söz konusu olan da dil anlama ve konuşma becerisi olduğundan) değişirmek sıfırdan öğrenmekten daha zordur bunu da dikkate almanızı öneririm.

Öbür türlü tek ve asıl amaç kesinlikle İngilizceyi anadilinde konuşanlar gibi konuşabilmek, anlamak ise kesinlikle İngiltere, İrlanda'da olur İrlanda aksanı farklıdır ama malta aksanı kadar abes ve yanlışlarla dolu değildir. Gramer olarak düzgündür yani.

Maltada bulunmuş bir hocamıza sormuştuk zamanında biz de maltayı iyi sanıyorduk. Türkiye'de devlet liselerinde verilen ingilizce eğitimi bile Malta eğitiminden daha kaliteli ve işe yarar demişti. Malta ingilizcesiyle hiç bir baltaya sap olamazsınız, düzeltilmesi çok zor yanlşış bilgi ve kullanımlara alışırsınız ve telafisi mümkün olmayabilir önermiyorum. demişti. Sadece eğlenmek, sosyal aktivitelerine katılmak, oraları da görmek farklı kültürleri bir arada tanımak istiyorsanız gidin diye eklemişti.

23. Beğenme nisadamla bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    10
    ingiltere vizesi için danışmanlık hizmetleri almak şartb

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    10
    Selam nisadamla,
    Ben de bu sene mezun oluyorum ve işe başlamadan önce yurtdışı tecrübesi yaşamak istiyorım. Fakat bütçem çok kısıtlı olduğu için ingilizce seviyem kötü olsa da ancak 6 ya da 8 haftalığına gidebilirim. Konuya uzun süredir kimse yazmamış ama yazılanlar ilgimi çekti ve üye oldum. Şu an seninle benzer kararsızlıklar yaşıyorum. İngiltere Kanada ve İrlanda arasında kaldım. İngilizcem iyi olmadığı için hem rahat anlaşılabilir aksanı olan bir ülkeye gitmek hem de yaşamanın daha ucuz olduğu bir ülkeyi seçmek istiyorum. Bana bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa onlardan da fikirlerini almak isterim.
    2 ay geçtiği için senin karar vermiş olabileceğini düşünüyorum. Eğer kesinleşen bir durum varsa hangi ülkeyi seçtin ve hangi okula gideceksin merak ettim. Eğer mesajımı görüp cevap yazarsan çok memnun olacağım Şimdiden teşekkürler.
    Ayrıca Teori Eğitim hakkında olumlu şeyler yazmışsın ben de gidip konuşmayı düşünüyorum

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    19
    İngiltere tabii ki EC Language school. Profesyonel ve işini en iyi yapan ödüllü okul... Başka bir şey düşünmeye gerek bile yok...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    6
    vala malta da avrupaya girişin serbest irlanda da böyle bir imkan yok ama maltanın saçma derecede türk oranı fazla denilmektedir. arkadaşım Dublinde gitti oradada fazla heryerde fazlayız sanırım bana soracak olursan Malta ada ülkesi partiler sert olur. eğitimi konusmuyorum bile orda da burda da öğreneceksin diye düşünüyorum.
    bence soğuk seviyorsan irlanda sıcak seviyorsan malta

tavsiye kurum olarakda https://www.iecc.com.tr sunarım iyiler ilgililer

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)

Bu Konu İçin Etiketler