Toplam 14 sonuçtan 1 ile 14 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: e-yds'ye girenler

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    17

e-yds'ye girenler

e-yds'ye giren arkadaşımız var mı? varsa tecrübelerini paylaşabilir mi?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    6
    takip

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    17
    sınav ücreti 120 TL imiş

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    6
    Evet ben 19/10/2014 te girdim Eylüldeki ydsden 63,75 almıştım e-ydsden 56,25 aldım. Sorular daha zordu kalem kağıt olmadığı için eleme vs yapmak zor. Çeviri soruları ve paragraflar zordu. Paragraf sorularının hepsi genel çıkarım istiyordu. Ayrıca kelime ve phrasel verbler de oldukça zordu. yds lerde en az 4-5 kelime bildiğinm kelimelerden gelir bunda bu sayı 2-3 tü diyebilirim.

- - - Updated - - -

Evet ben 19/10/2014 te girdim Eylüldeki ydsden 63,75 almıştım e-ydsden 56,25 aldım. Sorular daha zordu kalem kağıt olmadığı için eleme vs yapmak zor. Çeviri soruları ve paragraflar zordu. Paragraf sorularının hepsi genel çıkarım istiyordu. Ayrıca kelime ve phrasel verbler de oldukça zordu. yds lerde en az 4-5 kelime bildiğinm kelimelerden gelir bunda bu sayı 2-3 tü diyebilirim.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    6
    Ayrıca sınavı bir bodrum katta yapıyorlar havalandırma araçlarını çalıştırdıklarında gürültü oluyor. Bu da konsantrasyonu bozuyor.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    6
    ben eylul YDS ye girmemistim lakin eydsye girdim aslinda bu kadar kotu beklemiyordum ama 68.75 aldim, 1 soru daha yapmis olsam bana yetiyordu ise baslamak icin. Kismet degilmis. genel olarak paper based yds den daha zor diyorlar ama daha zor olmasinin mantigi nedir onu anlamis degilim. Bir de bir sey soracagim eyds kilavuzunun 1.5 maddesine gore bir kez eyds ye giren sonraki eydsye bir yil sonra girebilir filan yaziyor acaba yildan kasti girdigimiz eyds ayindan 12 ay sonra mi yoksa takip eden yilda bu kayit silinip 2015 ocaktan itibaren tekrar giris hakki mi veriliyor

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    20
    Sınava 15 dk önce başvurmaya çalışan biri olarak sormak istiyorum;
    14:00 bitmeden kontenjan doluyor mu?
    Başvurabilen arkadaşlara sormak istiyorum;
    Nasıl başarıyorsunuz?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    20
    9. ay oldu halen başvuramadım. Nasıl iş çözemedim.

OSYM çalışanları mı giriyor bu sınava??

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    20
    e yds 'ye girmek için baya uğraştım ama sonuçta girebildim istanbul 4. leventte e-sınav binasında, saphire avm'nin hemen yanında. mükemmel bir yapı olmuş sadece e sınav için. her ilde olsa kimse zaman sorunu yaşamaz bence. 19/09/2015 tarihinde 14:00da başladı 16:30da bitti ve 18:00da açıklandı. üç tarafı kapalı sadece ekran ve fare olan bir kabinde girliyor. girişte küçük dolaplar va cep tel vb. koyup anahtarı alıyorsunuz ve sınava giriyorsunuz bu bilgi yok ama önemli. sınav bana zor geldi kağıt kalem olmaması dezavantaj bana göre. normal yds'yi tavsiye ederim. sınava sadece 401 kişi girebilmişiz. YÖK'ün sayfasında e-yds deneme sınavı mevcut, onun aynısı bir kaç defa girin alışırsınız. en önemli kısmı başvuru yapabilmek çünkü sadece izmir,ankara ve istanbulda girilebiliyor. %10luk kısmı yayımlandı zaten oradan da bakabilirsiniz. benim anlatacaklarım bu kadar, özel olarak sormak istediğiniz bir şey varsa cevaplayabilirim.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    8
    Rica etsem soruları biri bana verebilirmi böyle bi imkan varmı?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    20
    ÖSYM' nin sitesinde gecmis sinavlarinki de dahil olmak uzere mevcut. Yalnız sadece % 10' u yayımlanıyor.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    arkadaşlar ilk başvuru , başvuru tarihinde saat 14 de sınav ücretini yatırmak ile başlıyor sanırım, sınav ücretini yatırabilenin kaydı başvuruya dönüşüyor , ee peki izmir i tercih edeceğim mesela izmirin 80 kişilk kontejyanı dolar ise ne olacak mecbur başka şehirde mi girmek zorunda kalacağım yani gireceğimiz şehir hangi aşamada seçtiriliyor bunu merak ediyorum ?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    9
    e-yds nedir ya? ben yunanca'dan gireceğim nasıl olacak ne zaman başvuru yapmam gerek bilgi verin lütfen...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    4
    HOCAM iyi günler bende İstanbulda bu ay sınava gireceğim ilk defa E ydsye giriyorum reading sorularını nasıl hallettin boş kağıt kalem kullanma imkanı var mı? sınav için önerin ne olur tesekkürler

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)