Toplam 23 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 1 2 3 4 5 6 ... SonuncuSonuncu
Toplam 451 sonuçtan 21 ile 40 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Tsk genel dil sınavı 2014

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    8
    epey zamandır bu işle uğraşıyorum,lisan okulu'nda kursa gittim vs. Bunca zamandır öğrendiğim en önemli detay; bu işte sınıfın çok önemli olduğudur.Örneğin muhabere en şanslı sınıf yurtdışı her türlü görev için.Mesela bakım,özellikle teknisyenler çalışma ortamları rahat sanırsam çünkü ortak sınıflı kadroların çoğunu da onlar doldurdular son zamanlarda.2 yıl önce sayısı 17 olan tüm daimi görev kadrolarının 11 ini bu iki sınıf doldurmuştu.Enteresan olaylarda oluyor,mesela Brezilya'ya 3 yıl önce kadro açtılar ve şanslı bir arkadaşım 75-80 arası isanyolca,70 küsür ingilizce notla gitmişti.Bende ülkenin dili portekizce ve ilk seçim dili de bu olduğu için az bişey portekizce çalışıp 38 not aldım yds'den geçen sene.Beklentim yoktu tabi ama geçen sene açıklanan görevlere br baktım Brezilya'nın kadrosunu denizci yapmışlar.Allah'tan 70 falan almadım dedim kendi kendime.O nedenle önemli olan br diğer noktada doğru zamanda doğru nota sahip olmak galiba.Çünkü o bahsettiğim arkadaşla dinlemeye beraber ingilizceden girecektik son anda gelip abi ben ispanyolca dan gireceğim bu sene dedi.İngilizce den girse çok büyük ihtimal gidemeyecekti.Ama bandocu nun 75 ile is. nın 72 ile piyadenin 78 ile geçici b.m. görevlerine gittiğini gördümde bir tek bizim sınıfın müzmin adayı ben 85 notla geçici göreve bile gönderilmedim.En çok buna içerliyorum.Ayrıca yeni revaçta olan bir sınava geçen yıl ilk kez girdim,personel ve istihbarat sınıflarından 50 yi geçen bir tek kişi olmamasına rağmen ben 54 ile mensubu olduğum sınıf yüzünden kazanmış sayılamadım.Galiba sınıfımdan iyice soğudum.Bu sınıf meselesi yüzünden artık hiçbirşeye konsantre olup çalışamıyorum da.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    18
    kardeşim doğru söylüyorsun ama sen öncelikle bi çalışıp genel dil notunu 90 üstüne çıkar ondan sonra düşün bence bunları, söylediklerinde haklılık payı çok yüksek ama mesela brezilya kadrosu devreden bi kadro, denizciden önce karacı vardı, şimdi denizci var, bu seçimlerle de muhtemelen havacı olacak, şunu unutma ki şans hazırlıklı olanlara güler, yani bilet almazsan piyango çıkmaz...iyi çalışmalar, herkesin bayramı mübarek olsun)))

3. Beğenme umut26 bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    5
    Umut26 bu mesajının ardından gerçekten sınıfını çok merak ettim haksızlık yapma bence kendine arkadaşlara katılıyorum çalışanın hakkı elbet verilir istisnalar dışında sen içini ferah tut sabırlı olmak lazım diye düşünüyorum.

5. Teşekkür umut26 bu mesaj için teşekkür etti.
    Beğenme umut26 bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    21
    Umut26 gecici gorevlerin cogunda sinif gozetilmiyor zaten..ama dogru zamanda dogru notu almak konusunda sana katiliyorum..sinifini cidden bende merak ettim..ama piyade oldugum icin soylemiyorum herzaman bu gibi konularda onde olmayi hakeden cefakar bir sinif...gecen seneki kadrolarda gidenleride bu siniftan gorunce mutlu oluyorum acikcasi..

7. Teşekkür umut26 bu mesaj için teşekkür etti.
    Beğenme umut26 bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    8
    gümüş24,ugureren ve multimuu güzel destekleriniz için çok teşekkür ederim bu arada sınıfım ikmal malesef.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    18
    E ikmaci kadrosu hem amerikada,hem de almanya ve belcikada var, ama soyle de bir durum var,turkiyedeku bazi ikmal kadrolarinda calisan arkadaslarin pozisyonlari cok iyi oldugu icin,calisma imkanlari daha fazla,ondan dolayi en iyisi kimseye bakmayip calisip notunu 90 ustu yapmak cok onemli,basarilar diliyorum,ugureren sana da kardesim))

10. Teşekkür ugureren, umut26 bu mesaj için teşekkür etti.
    Beğenme ugureren, umut26 bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    5
    Bende gümüş24 e katılıyorum tevekkül edip kimseye bakmamak lazım her yıl hangi kadroya hangi sınıf gidecek değişebiliyor. Tamamen de göreve gitmeye odaklanmamak lazım sonuçta bir dil öğrenmiş oluyoruz bunun mükafatı olarak da gönderirlerse ne ala. Biraz Mevlana'nın öğütlerinden yola çıkarak elde edemediklerimizle mutsuz olmaktansa elde ettiklerimizle mutlu olalım gerisi bir şekilde olur.

12. Teşekkür gumus24 bu mesaj için teşekkür etti.
    Beğenme selim1254, gumus24 bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    16
    ben öğreniyorum çünkü
    - çocuğum büyüdüğünde bir dili mutlaka konuşacak, ona yardımcı olmak
    - tatile gittiğinizde herkes ingilizce, rusça, almanca konuşuyor, kendimi başka ülkede sanıyorum.
    Animasyoncular bile yabancı.
    -öğrenipte daimi görev olursa öperde başımıza koyarız

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    18
    Arkadaslar sinava 1 haftadan az kaldi artik,neler yapiyorsunuz? Nasil calisiyorsunuz veya takip ettiginiz bi kurs/program var mi? Simdiden herkese kolay gelsin,basarilar...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    8
    Alıntı gumus24 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar sinava 1 haftadan az kaldi artik,neler yapiyorsunuz? Nasil calisiyorsunuz veya takip ettiginiz bi kurs/program var mi? Simdiden herkese kolay gelsin,basarilar...
    Sınav denemelerini bitirdim,sadece günlük şeyler dinliyorum artik haberler vs.Umarim herkes istediğinden enaz 10 puan daha çok alır. Herkese bol şanslar. Sınav sorularını yine burada tartışmak üzere hoşçakalin.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    6
    good luck for everyone

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    16
    arkadaşlar öncelikle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun. Dinleme sınavına en son 2 sene önce girmiştim. Ancak sınavdaki soru dağılımını unuttum. Bilen varsa paylaşabilir mi? Şimdiden herkese başarılar diliyorum...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    15
    Alıntı selim1254 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar öncelikle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun. Dinleme sınavına en son 2 sene önce girmiştim. Ancak sınavdaki soru dağılımını unuttum. Bilen varsa paylaşabilir mi? Şimdiden herkese başarılar diliyorum...
    1-20 Restatement,
    20-32 Statement,
    33-47 Dialog
    48-55 Two long dialogs (her bir diyalog için 4'er soru)
    56-60 Mini lecture.

Sınavda başarılar.

19. Teşekkür selim1254 bu mesaj için teşekkür etti.
    Beğenme selim1254 bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    6
    sınavda acaba soru kitapçıklarına kısa notlar alabilir miyiz ? Müsaade var mı ? 4 ve 5 inci bölümlerde ihtiyaç gibi?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    18
    Sinavin her asamasinda not alabilirsiniz,herkese simdiden basarilar

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    6
    teşekkürler..

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    11
    En önemli şeyi yazmamışsınız..subaymı astsubaymısınız..Astsubaylarda 87-94 arası daimi göreve giderken subaylarda genelde bu not 95-100 arası (kurmay olmayan)

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    10
    geçen sene bizim gruba nOt almayı bırakın işaret koymak bile yasaktı , müsvette kağıt bile Yanım'za aldırmadılar

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    10
    E yds sinavi ile genel dil sınavına girebilir miyiz?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    18
    Arkadaslar sorular nasildi?neler hatirliyorsunuz?

Toplam 23 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 1 2 3 4 5 6 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)