Toplam 7 sonuçtan 1 ile 7 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: IELTS Taktikleri ve Tecrube

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    6

IELTS Taktikleri ve Tecrube

Sinava (academic) 17 Mayista Istanbul'da girdim. Sinava calisacaklara tavsiyem listening bolumu icin diziden ote TED Talks tan gunluk video izlemeleridir. Listenin bolumune belirli bir calismam olmadi ancak bu siteyi 5 yildir falan takip ederim ve ilgi ceken seyleri izlerim. Listening bolumunden 8.5 aldim. Konusma da dahil diger bolumlerden 7.5 aldim. Overall 8. Doktora icin vize basvurusunda istemislerdi benden. 5.5 istediler . Bogazici mezunu oldugum icin okul benden IELTS istemedi. Ancak yeni kurallara gore artik okul istemese de Ingiltere Tier 4 student visa icin IELTS vb sinavlara girmek zorunlu hale gelmistir. Bu sinava toplamda 1 hafta bakabildim, hic panik yapip da strese girmeyin. Ancak elbette Ingilizce alt yapiniz varsa. Ozellikle reading bolumunde ucuncu passage daha zor olur diye okumustum. Benim girdigim sinavda ikinci passage biraz daha teknik gelmisti. Belki de isletmeci olmam dolayisiyla biyoloji parcasi bana zor gelmistir. Taktige gelince ben Cambridge kitaplarindan 6 dan 9 a kadar olanlari cok iyi buldum. bunlarin ciktisini alip cozmek (zaman tutarak) gerekir. Writing bolumu bana cok kolay geldi acikcasi ondan en az 8.5 alirim diyordum ancak benden istenilen kelime sayisinin iki kati yazmistim ben. Guzel oldugunu dusunerek de mudahele etmedim. Belki bundan kirilmistir hicbir fikrim yok. Baska kaynaklara para vermeyin sadece Cambridge yayinlarini cozun bi de youtoube da harika tipler var. IELTS tips seklinde ararsaniz bircok kaynak bulacaksiniz. Bir de ozellikle academic bolumune giren Ingilizceyi akademik amaclarla dusunuyor demektir. O nedenle cidden bunu bir sinav icin degil de isimize yarayacak sekilde ogrenmek en iyisi. YDS kiyaslamasi falan yapanlara bakmayin her iki sinava da girmis birisi olarak YDS denilen sinav IELTS veya TOEFL in dil yetenegi olcme bakimindan yanindan bile gecemez. Sorulariniz olursa mail atin cvaplayabilirim elimden geldigince.

2. Teşekkür ahmetpusat bu mesaj için teşekkür etti.
    Beğenme avanak_apti bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    6
    Toefl'a hazırlanmak istiyorum Cambridge kitaplarını nerden bulabilirim? bir de seviyem iyi sanırım aslında daha lisedeyim dil öğrencisiyim (gramerim iyi çevirilerde fena değil )yurt dışında okumak için bu sınava girmem lazım sizce kaç ayda hallederim? (bilir misiniz bilmiyorum ama yurt dışındaki üniversiteler ygs-lys ye bakmıyor değil mi bunlarada çalımama gerek var mı? )

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    6
    Merhaba seviyenizi bilmeden su kadar gunde halledersiniz diyemem. Seviyeyi olcmenin en iyi yolu da bir kere IELTS veya TOEFL a girin, sinav formatini ogrendikten sonra. Veya bu tarz birebir deneme cozun zaman tutarak. Liseden direkt yurt disi egitimi konusunda hangi sinavlara baktiklarini maalesef bilmiyorum. Forumlardan arastirabilirsiniz. Yine internette bedava bulabilirsiniz bu bahsettiginiz kitaplari

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    10
    merhaba, cambridge IELTS 7 ve 8 elinde olan var mı, pdf formatında, internette çoğu var ama bu ikisini bulamadım, elnde olan biri gönderirse çok sevinirim , şimidden teşekkürler.

mail adresim : yldrmm_sngl@hotmail.com

teşekkürler.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    10
    merhaba , ben cambridge ielts in 7 ve 8 numarası kitaplarını arıyorum ama bulamadım, elinizde varsa bana gnderebilri misiniz.

teşekkürler şimdiden

yldrmm_sngl@hotmail.com

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    8
    Alıntı londonphd isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Sinava (academic) 17 Mayista Istanbul'da girdim. Sinava calisacaklara tavsiyem listening bolumu icin diziden ote TED Talks tan gunluk video izlemeleridir. Listenin bolumune belirli bir calismam olmadi ancak bu siteyi 5 yildir falan takip ederim ve ilgi ceken seyleri izlerim. Listening bolumunden 8.5 aldim. Konusma da dahil diger bolumlerden 7.5 aldim. Overall 8. Doktora icin vize basvurusunda istemislerdi benden. 5.5 istediler . Bogazici mezunu oldugum icin okul benden IELTS istemedi. Ancak yeni kurallara gore artik okul istemese de Ingiltere Tier 4 student visa icin IELTS vb sinavlara girmek zorunlu hale gelmistir. Bu sinava toplamda 1 hafta bakabildim, hic panik yapip da strese girmeyin. Ancak elbette Ingilizce alt yapiniz varsa. Ozellikle reading bolumunde ucuncu passage daha zor olur diye okumustum. Benim girdigim sinavda ikinci passage biraz daha teknik gelmisti. Belki de isletmeci olmam dolayisiyla biyoloji parcasi bana zor gelmistir. Taktige gelince ben Cambridge kitaplarindan 6 dan 9 a kadar olanlari cok iyi buldum. bunlarin ciktisini alip cozmek (zaman tutarak) gerekir. Writing bolumu bana cok kolay geldi acikcasi ondan en az 8.5 alirim diyordum ancak benden istenilen kelime sayisinin iki kati yazmistim ben. Guzel oldugunu dusunerek de mudahele etmedim. Belki bundan kirilmistir hicbir fikrim yok. Baska kaynaklara para vermeyin sadece Cambridge yayinlarini cozun bi de youtoube da harika tipler var. IELTS tips seklinde ararsaniz bircok kaynak bulacaksiniz. Bir de ozellikle academic bolumune giren Ingilizceyi akademik amaclarla dusunuyor demektir. O nedenle cidden bunu bir sinav icin degil de isimize yarayacak sekilde ogrenmek en iyisi. YDS kiyaslamasi falan yapanlara bakmayin her iki sinava da girmis birisi olarak YDS denilen sinav IELTS veya TOEFL in dil yetenegi olcme bakimindan yanindan bile gecemez. Sorulariniz olursa mail atin cvaplayabilirim elimden geldigince.
    email adresini yazabilirsen birkaç sorum var. Benim email adresim halil_askan_133@hotmail.com

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    4
    Cambridge yayinlari derken hansi kitaplari diyorsunuz ? Ornek verebilirseniz cok sevinirim

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)