Toplam 17 sonuçtan 1 ile 17 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Temiz 2. el uygun lys 5 yds kitapları

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    5

Temiz 2. el uygun lys 5 yds kitapları

Elimde yds impact grade 12 serisi var.sadece 1. kitap az kullanılmış, diğerleri hiç kullanılmamış durumda.Ayrıca els reading through ve vocabulary de elimde mevcut.Vocabulary az kullanılmış reading ise 3 te 2 si kullanılmıştırFotoğraf0380.jpgFotoğraf0379.jpgFotoğraf0378.jpgFotoğraf0385.jpgFotoğraf0386.jpg Fotoğraf0387.jpg ilgilenenler özel mesaj atabilir uygun fiyata anlaşılır.

2. Teşekkür scotch bu mesaj için teşekkür etti.
    Beğenme 3kyblue, scotch, alabacakm bu mesajı beğendi.
    Beğenmeme DovesPride, smirting bu mesajı beğenmedi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    5
    Kitapları satışa çıkarman bence hiç yakışık almamış. Bence ihtiyacı olan birisine hayrına versen daha uygun olurdu. Bu kitaplardan elde edeceğin gelir seni zengin yapmaz ama hayır için yapsan manevi zenginliğin olurdu ki bu maddiyattan daha önemli diye düşünüyorum

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    7
    Alıntı smirting isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Kitapları satışa çıkarman bence hiç yakışık almamış. Bence ihtiyacı olan birisine hayrına versen daha uygun olurdu. Bu kitaplardan elde edeceğin gelir seni zengin yapmaz ama hayır için yapsan manevi zenginliğin olurdu ki bu maddiyattan daha önemli diye düşünüyorum
    Maneviyat karın doyurmaz, 200TL'lik seti hiç kullanmadan hayır yapacak adamın öğrenci olduğuna da inanmam

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    5
    Alıntı alabacakm isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Maneviyat karın doyurmaz, 200TL'lik seti hiç kullanmadan hayır yapacak adamın öğrenci olduğuna da inanmam
    Haklısın 200 lira adamı bir ömür doyurur

6. Beğenme DovesPride, engvid bu mesajı beğendi.
    Beğenmeme 3kyblue, lumosnox, alabacakm, ClauseOver bu mesajı beğenmedi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    5
    smirting haklısın ama ben de öğrenciyim hayırımızı başka yollardan yapmaya çalışıyoruz

8. Beğenme 3kyblue, alabacakm bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    5
    Alıntı sharpshooter isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    smirting haklısın ama ben de öğrenciyim hayırımızı başka yollardan yapmaya çalışıyoruz
    Kendine göre haklı nedenlerin elbet vardır kardeşim. Ama ben de böyle düşünüyorum

10. Beğenme engvid bu mesajı beğendi.
    Beğenmeme ClauseOver bu mesajı beğenmedi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    5
    Eyvallah kardeşim...Senin görüşün

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    7
    Haklısın 200 lira adamı bir ömür doyurur
    Bir ömür yeter mi bilemiyorum, ama kendi kendine "yaşasın be bir hayır daha yaptım" demek yerine gidip çorba içer, deliler gibi şehir turu atar, veya illa hayır yapacaksa o parayla bir evsizi giydirir falan filan.. Ürünü bedavaya getirip üstüne mi konucaksın hayrola?

13. Beğenmeme engvid bu mesajı beğenmedi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    5
    Alıntı alabacakm isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir ömür yeter mi bilemiyorum, ama kendi kendine "yaşasın be bir hayır daha yaptım" demek yerine gidip çorba içer, deliler gibi şehir turu atar, veya illa hayır yapacaksa o parayla bir evsizi giydirir falan filan.. Ürünü bedavaya getirip üstüne mi konucaksın hayrola?
    Ne üstüne konması ? Asıl sana hayırdır ? Maalesef fani hayatın, sistemin kölesi olmuşsun sen de neyse uzatmayalım konu dağılmasın ...

15. Beğenme engvid bu mesajı beğendi.
    Beğenmeme lumosnox, alabacakm bu mesajı beğenmedi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    7
    Ne üstüne konması ? Asıl sana hayırdır ? Maalesef fani hayatın, sistemin kölesi olmuşsun sen de neyse uzatmayalım konu dağılmasın ...
    Bir Matrix kafası daha Bence de uzatmayalım sisteme köleye girdin baksana arkadaş satmak istiyorsa satar, istediğini yapar yani. Tavsiyen için sağol, ama adamın konusunu baltalamasaydın iyi olurdu bence çünkü kitapları satacaksa bile şuan elinde kalacak. Yani özel mesaj/PM falan atsaydın iyi olurdu.

17. Teşekkür 3kyblue bu mesaj için teşekkür etti.
    Beğenme lumosnox bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    5
    200 liralık bir setim olsaydı sanırım ben de bedavaya vermek istemezdim. Kısacası o seti satın alırken, satıcı ya da herhangi biri seti bana hayrına mı verdi diye düşünürdüm. Hatta sete hiç dokunulmamışsa niye vereyim, kendim çözerdim.
    Benim merak ettiğim, sınavdan nasıl bir sonuç bekliyorsunuz? Sadece 3 kitabın birazı mı yetti yoksa başka bir kaynaktan mı yararlandınız? İnternet sitesi mi buldunuz?
    (Set için bir ortalama fiyat koysanız, onun üstünden pazarlık dönse... Belki de 200 lirayı görenin gözü korkuyordur.)

19. Beğenme alabacakm bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    6
    böyle bi konuda bile fani hayata dine falan girmişsiniz tebrikler. satmaya karar vermiş işte siz başka türlü düşünüyosunuz diye vazgeçmesini beklemeyin, müdahale de etmeyin

21. Beğenme alabacakm bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    5
    Biz kitapları kitapçıdan alıyoruz yani satan adamın işi o tabi ki hayrına vermeyecek. Hadi dini kenara atıyorum bu forumun kurulma amacı nedir ? Öğrencilerin bir araya toplanıp birbirilerine yardım etmesi değil mi ?Öğrenci bir insanın o kitaplarla işi bittiyse bana göre burdan sonra yardım girmeli devreye. Benim ideolojime göre de parayla yardım olmaz. Üstelik ben arkadaşa da baskı falan yapmadım fikrini de değiştirmeye çalışmadım bana göre yanlış olduğunu söyledim konu kapandı gitti.

23. Beğenme engvid bu mesajı beğendi.
    Beğenmeme alabacakm bu mesajı beğenmedi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    6
    şu sınav sonuçları açıklansın artık forumda herkes birbirine sarmaya başladı mr. ösym duy sesimiziiii

25. Beğenme smirting bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    5
    Sınava hazırlanırken başka kaynaklar kullandım(els dergileri dilko vs.).Fiyata gelirsek de toplu alana yds serisini 70 tl ye satarım diye düşünüyorum.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    7
    Biz kitapları kitapçıdan alıyoruz yani satan adamın işi o tabi ki hayrına vermeyecek. Hadi dini kenara atıyorum bu forumun kurulma amacı nedir ? Öğrencilerin bir araya toplanıp birbirilerine yardım etmesi değil mi ?Öğrenci bir insanın o kitaplarla işi bittiyse bana göre burdan sonra yardım girmeli devreye. Benim ideolojime göre de parayla yardım olmaz. Üstelik ben arkadaşa da baskı falan yapmadım fikrini de değiştirmeye çalışmadım bana göre yanlış olduğunu söyledim konu kapandı gitti.
    Bu forumun kurulma amacı öğrencileri bir araya toplayıp yardımlaşmasını sağlamak, ben burda çok arkadaşım gördüm bedava kitap dağıtan, kimseye "oğlum satsana bunları" demedim, ama ben burda kitap satmak isteyenleri de gördüm, onlara da "niye satıyorsun, bedava versene" demedim.

Dediğin gibi bu forumda öğrenciler birbirlerine soru sorar, cevap alır, artık kullanmak istemediği kitapları birbirlerine verirler. Ama biraz kafa yoralım, bu forumun kullanım koşulları arasında "kitapları mutlaka bedava dağıtmalısınız, satmak yasak" diye bir madde yok, satmak isteyen satar yani onu diyorum.

Ayrıca sistem de sistem.. Ya sistemin içindesindir ya değilsindir, burda adam kitapları parayla satmasa, yarın birisinden bişey yapmasını rica ettiğinde paraya ihtiyacı olacak. Yani ya parayı kaldıracaksın sistemden herkes birbiri için çalışcak (tam komunist kafası), ya da sisteme ayak uyduracaksın, sistemde öne çıkıp çok para sahibi olacaksın, sonra o paralarla ihtiyacı olanlara yardım edeceksin. Konuyu kapattık demiştik ama özel mesaj falan atmaya başladın, bu son mesajım olsun.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    37
    Arkadaşın konusu baltalanmış resmen. Bedavaya vermek istiyor olsaydı kendisi bunu belirtebilirdi. Bu şekilde tercih etmiş, bundan KİME NE? Konu çok gereksiz yere uzamış.

Umarım bir moderatör gelir de gereksiz mesajları siler diyeceğim ama forumda o da yok.

29. Beğenme fencidilci, alabacakm bu mesajı beğendi.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)