Toplam 2 Sayfadan 1. Sayfa 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 24 sonuçtan 1 ile 20 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: 2014 Nisan YDS başvurusunda Eğitim Bilgisi problemi

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    5

2014 Nisan YDS başvurusunda Eğitim Bilgisi problemi

Merhaba,

YDS başvurusu yaparken eğitim bilgileri kısmında sanırım eksik bilgilerden kaynaklanan bir problem var. Bununla ilgili OSYM tarafından yapılan açıklama da şöyle denmektedir. (http://www.osym.gov.tr/dosya/1-71452...ydskilavuz.pdf) (2.2. BAŞVURU İŞLEMİ)

**ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine ilk kez kayıt olacak adaylar ile Aday İşlemleri Sisteminde kayıtlı adaylardan eğitim bilgisi bulunmayanlar (Eğitim durumu bilgilerinin sisteme kaydı için yanlarında eğitim bilgilerini gösterir resmi belge bulunduracaklardır.) başvurularını ÖSYM Sınav Koordinatörlükleri veya başvuru merkezlerinden yapacaklardır.
    **Sistemde kayıtlı eğitim bilgilerinde değişiklik/eksiklik/yanlışlık olanlar (Eğitim durumu bilgilerinin sisteme kaydı için yanlarında eğitim bilgilerini gösterir resmi belge bulunduracaklardır.), başvurularını sadece ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerinden yapacaklardır.

Yani, herhangi bir eksik/yanlış/hatalı bilgi varsa resmi evrakla birlikte ‪#‎OSYM‬ merkezine yada Koordinatörlüğüne gidip ‪#‎2014YDS‬ başvurunuzu tamamlamalısınız.

Peki sorum şu;
    Bu bilgilerde eksik/yanlış/hata olduğu halde sistem tarafından kabul edilen başvuru geçerli olacak mı?
    Yoksa adaylar başvuruları kabul edilmesine rağmen dilekçe ile bu bilgilerini düzeltmek zorunda mı?

Bilgi ve görüşleriniz bekliyorum.

2. Teşekkür d4cad bu mesaj için teşekkür etti.
    Beğenme botanikk bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    11
    Önemli bir konu olduğunu düşünüyorum. Konu için teşekkürler.

YDS ile ilgili bir problem yaratacağını düşünmüyorum. Zira, bu veriler; birtakım istatistikler için kullanılıyor.

Ancak KPSS, ALES gibi sınavlarda sıkıntı oluşturabilir.

Her halükarda, olası bir işgüzarlığı önlemek adına, bilgilerin güncellenmesi gerekliliği ortaya çıkıyor.

Edit:

Az önce OSYM sınav temsilciliği ile görüştüm;

"Eğitim bilgilerinizde eksiklik var ise Osym Sınav temsilciliklerine gelerek başvuru yapmanız gerekiyor. Eksikliğe rağmen başvuru yaptıysanız, Osym'ye dilekçe ekine başvuru formunuzu ve diplomanızı ekleyerek posta yoluyla müracaat etmeniz gerekiyor."

dendi.

4. Teşekkür SefaDemiral bu mesaj için teşekkür etti.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    11
    Eksikliğe rağmen online başvuru yaptıysanız;

1) Referans numarası alın.

2) Genel Amaçlı Dilekçe Örneği'ni doldurun. (Herhangi bir ücret yatırılmıyor.)

http://www.osym.gov.tr/dosya/1-69762/h/dilekceson.pdf

3) Başvuru evrakınızın nüshasını ekleyin.

4) Diplomanızın nüshasını ekleyin.

5) "ÖSYM 06800 Bilkent / ANKARA" adresine posta ile gönderin.

6. Teşekkür LOT, SefaDemiral bu mesaj için teşekkür etti.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    5
    Bilgilendirme için teşekkürler. Her sene bir problem oluyor ve bir şekilde tüm adayları merkezlere getirme çabasında oluyorlar. Umarım kısa zamanda temiz ve doğru çalışan bir sisteme geçiş yapılır.

Farklı sorunlar yaşayan ve bununla ilgili resmi makamlardan cevap alanlar varsa burada paylaşımda bulunmaları aynı problemi yaşayan diğer adaylar için de bir yol gösterici olur.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    5
    OSYM nin 2014 YDS ile ilgili yaptığı son açıklama..

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) başvurularında adaylar; yeni eğitim bilgilerini eklemek için Sınav Koordinatörlükleri veya ilgili sınav için tanımlı Üniversite Rektörlükleri; eğitim bilgilerini düzeltmek için sadece Sınav Koordinatörlükleri aracılığı ile eğitim bilgilerini belgeye dayalı olarak kontrol ettirip sisteme kaydettireceklerdir. Yanında eğitim bilgisini gösteren resmi bir belgesi olmayan adayların da başvuruları Sınav Koordinatörlükleri veya diğer Başvuru Merkezlerince alınacak ancak eğitim bilgileri alanlarına ait herhangi bir bilgi girişi veya güncellemesi yapılmayacaktır.

Bireysel olarak İnternet aracılığıyla başvuru yapma hakkı olan adaylar da eğitim bilgileri alanında ekleme/güncelleme yapamayacaklar ancak başvuru işlemlerini eğitim bilgileri alanında herhangi bir işlem yapmadan tamamlayabileceklerdir.

Adaylara duyurulur.

http://www.osym.gov.tr/belge/1-20605...ilkbahar-.html

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2
    Benim sorum şu. Ben şu an üniversite öğrencisiyim ve yds'ye aıs osym'den onlıne olarak başvurdum. Eğitim bilgilerimde liseden mezun olduğum görünüyor. Acaba bu duyuruya göre sınav merkezine öğrenci belgesiyle gidip üniversite öğrencisi olduğumu teyit ettirmem gerekiyor mu?

10. Teşekkür languagergirl bu mesaj için teşekkür etti.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    5
    Online başvurunuzda herhangi bir problem çıkmadıysa yani başarıyla başvurduysanız başka birşey yapmanıza gerek yok. Ama koordinatörlüğe gitmenizi gerektiren bir sorun ile karşılaştıysanız
    **diploma-transcript,
    **yeni dönem pulu olan öğrenci kimliğiniz,
    **aday başvuru formunu
    yanınınızda götürmeniz gerekiyor.

12. Teşekkür yceylan bu mesaj için teşekkür etti.
    Beğenme yceylan bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    8
    şimdi söyle; başvuruyu internet üzerinden yapma hakkım var, başvurumu tamamladım, eğitim bilgilerimde mezun görünüyorum mezuniyet tarihim var, buraya kadar tamam, fakat lisans diploma notum eksik, başvurumu yapabildim ama yinede ösym bürosuna gitmem gerekiyor mu? bilemedim. bilen varsa yardımcı olmanızı rica ediyorum..

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2
    Arkadaşlar çok acil birşey sormam gerek sizlere. Ben bugün ösym ye gidip itiraz dilekçesi verdim buraya kadar sıkıntı yok ama adres bilgilerimi doğru girmeme rağmen posta kodunu yanlış girmşim sonradan farkettim ama değiştirme şansım da yok artık. Sıkıntı olur mu ya ? :S

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    51
    Alıntı financial_exper isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar çok acil birşey sormam gerek sizlere. Ben bugün ösym ye gidip itiraz dilekçesi verdim buraya kadar sıkıntı yok ama adres bilgilerimi doğru girmeme rağmen posta kodunu yanlış girmşim sonradan farkettim ama değiştirme şansım da yok artık. Sıkıntı olur mu ya ? :S
    sorun olmaz...
    Stupidity cures Itself

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    5
    Alıntı arwen* isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi söyle; başvuruyu internet üzerinden yapma hakkım var, başvurumu tamamladım, eğitim bilgilerimde mezun görünüyorum mezuniyet tarihim var, buraya kadar tamam, fakat lisans diploma notum eksik, başvurumu yapabildim ama yinede ösym bürosuna gitmem gerekiyor mu? bilemedim. bilen varsa yardımcı olmanızı rica ediyorum..
    Şahsen ÖSYM bürosundan başvuru yaptım. Yanınızda diplomanız var mı dediler, gösterdim. Transkript var mı dediler, yok dedim. Görevli memurda zaten şart değil dedi ve başvrumu onayladı.

17. Teşekkür arwen* bu mesaj için teşekkür etti.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    16
    Alıntı yceylan isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim sorum şu. Ben şu an üniversite öğrencisiyim ve yds'ye aıs osym'den onlıne olarak başvurdum. Eğitim bilgilerimde liseden mezun olduğum görünüyor. Acaba bu duyuruya göre sınav merkezine öğrenci belgesiyle gidip üniversite öğrencisi olduğumu teyit ettirmem gerekiyor mu?
    benim de aynı şekilde bir de ben ösym merkezinden yaptım orda kadın öğrenci kimliğimi kabul etmedi yeni pul olmasına rağmen illa transicript felan dedi o yüzden değiştirmedi bir sorun olmazmış öyle dedi kendisi iki defa sordum.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2
    Alıntı botanikk isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    benim de aynı şekilde bir de ben ösym merkezinden yaptım orda kadın öğrenci kimliğimi kabul etmedi yeni pul olmasına rağmen illa transicript felan dedi o yüzden değiştirmedi bir sorun olmazmış öyle dedi kendisi iki defa sordum.
    Dün ÖSYM Çağrı Merkezi'ni arayıp görüştüm. Eğer online başvuru sorunsuz bir şekilde gerçekleşmişse hiçbir problem yok. Yani online başvuru sırasında herhangi bir hata uyarısı almadı iseniz sınava girmeniz herhangi bir problem teşkil etmiyor. İlla güncellemek istiyorum diyorsanız ÖSYM'ye diploma ekiyle birlikte dilekçe göndereceksiniz. Umarım anlatabilmişimdir.

20. Teşekkür botanikk bu mesaj için teşekkür etti.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    16
    Bende bu olaydan bi haber gittim.mezuniyet tarihi ve diploma notu sordu.bilmiyorum diyince olmaz o zaman gibisinden mimikler yaptı.bende yaklaşık bir tarih ve not söyledim.kayit yaptı.yds için sorun olur mu bu durum?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    11
    Alıntı yceylan isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    bende aynı durumdayım sistem basvurumu onayladı lakin ösym burosundaki görevli memur ne olur ne olmaz Ankara ya dilekçe yaz dedi , dilekçe gerekli mi memur tahminen konuşuyor gibi geldi

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    6
    arkadaşlar ben de eğitim bilgilerime hiç dikkat etmeden kaydımı internetten yaptım.Ama daha sonra bu durumun farkına vardım bu bir sorun yaratır mı sınav sonucu kulanmamızda bilgisi olan var mı aksi gibi diplomamıda bulamıyorum ki osymeye göndereyim

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    6
    arkadaşlar ben de eğitim bilgilerime hiç dikkat etmeden kaydımı internetten yaptım.Ama daha sonra bu durumun farkına vardım bu bir sorun yaratır mı sınav sonucu kulanmamızda bilgisi olan var mı aksi gibi diplomamıda bulamıyorum ki osymeye göndereyim

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    11

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    11
    Arkadaşlar, eğitim bilgisi eksiğine rağmen başvurunuzu tamamlayıp çıktı alabildiyseniz sınava sorunsuzca girebilirsiniz.

İstatistiki veriler için kullanılıyor eğitim bilgileri.

Güncellemeyi ilerleyen günlerde yapabilirsiniz. (yukarıda anlatıldığı şekilde)

27. Teşekkür languagergirl bu mesaj için teşekkür etti.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    11
    Alıntı d4cad isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, eğitim bilgisi eksiğine rağmen başvurunuzu tamamlayıp çıktı alabildiyseniz sınava sorunsuzca girebilirsiniz.

İstatistiki veriler için kullanılıyor eğitim bilgileri.

Güncellemeyi ilerleyen günlerde yapabilirsiniz. (yukarıda anlatıldığı şekilde)
    Allah razı olsun cok saolun sınav sonrası bı sıkıntı olur mu ki acaba diye endişe ediyoruz ama yukarda paylasılan linkte okudugum kadarıyla sorun yok gibi ösymenın linki ama insan endişe ediyor bilen tecrübeli kişilere danısmak istiyor çok teşekkürler

Toplam 2 Sayfadan 1. Sayfa 1 2 SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)

Bu Konu İçin Etiketler