Toplam 5 Sayfadan 1. Sayfa 1 2 3 4 ... SonuncuSonuncu
Toplam 93 sonuçtan 1 ile 20 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: 758 RUSÇA Fiil Çekimi Türkçe Anlamları MACRO ile FLASHCARD

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13

Arrow 758 RUSÇA Fiil Çekimi Türkçe Anlamları (GÜNCELLENDİ)

GÜNCELLENDİ: 1.6 SÜRÜMÜ EXCEL DOSYASINI İNDİREBİLİRSİNİZ (alttaki linkler çalışmıyor nedense, dosyayı yeniden yüklesemde, site adminleri sorunu halledene kadar yandaki yandex linkinden indirebilirsiniz). Kullanım sıklığına göre sıralanmış 10,000 kelimelik yeni bir sekme daha eklendi. kelimelerin alındığı pdf'in linki dosya içinde mevcuttur. buradan da indirebilirsiniz.
    1.5
    5000 türkçe kelime ve RUSÇA anlamları eklendi. ayrıca bu kelimeler için yeni flashcard design edildi. Sanırım vocabulary de son noktaya ulaştım. Padejler için yine kendi hazırladığım bir özet tablo koydum. tabi sadece isimler var içinde. (sıfatların yarısında kursum bitti.) Ama padejlerin hepsine uzaktan bakmanın hoşunuza gideceğini düşünüyorum. aslında göründüğü kadar zor değiller. biraz daha gramer koysam mı ki?
    Bu arada slayttan'ın istediği ses dosyalarını buradan indirebilirsiniz.
    1.4
    tüm sayfalara seçili hücreyi okuyacak birde tuş ekledim. internetten bulduğum yeni cümle kalıpları ekledim. aşk cümleleri ekledim. okuma kısmını halledemeyen arkadaşlar için bu surumu biraz erken yayınladık. hata olduysa affola, çok kontrol edemedim.

WINDOWS'A "IVONA Voices 2 (1.6.63)" SES OKUMA DOSYALARINI YÜKLEDİKTEN SONRA. WORLD EXCEL VB. PEK ÇOK PROGRAM RUSÇA TEXTLERİ OKUYABİLİR HALE GELİYOR. PROGRAMIN İÇİNDE DOWNLOAD LİNKLERİNİ VERDİM. FİİLLERİ SESLİ OLARAK OKUMASI İÇİN TUŞLAR EKLEDİM. NATIVE SPEAKER KADAR OLMASA BİLE OLDUKÇA BAŞARILI.

IVONA Rusça Text okuyucu dosyası
    Bu programı kurduktan sonra aşağıdaki resimli açıklamaları takip ederseniz, bilgisayarınız rusça textleri seslendirebilir. Aynı programın türkçe okuyan versiyonu da mevcut.

C:\Program Files (x86)\IVONA\IVONA 2 Voice\x86\ dizini içine kopyalacak ilaç dosyası
    1.3
    Yine siteden Türkçe çevirisi olan 656 cümleyi de ekledim. Ana dili Rusça olan kız arkadaşıma kontrollerini yaptırdım ve hataların büyük bir bölümünü düzeltim. Bitmiş fiil halleri eksik olan fiiller eklendi. Umarım beğenirsiniz.
    1.2
    Yine siteden aldığım 754 glagol adlı pdf dosyasını, excel ile hücrelere böldüm. Tek tek hepsine vurgularını (stress point) ekledim. Son olarakta herkes kolayca çalışsın diye FLASHCARD ekledim. umarım Rusça öğrenmek isteyen herkese faydalı olur.

Macroları dolayısıyla Flashcard'ı çalıştırmak için resimlerdeki açıklamaları takip edin.

IVONA yüklendikten sonra windows, excel ve world'de aktif hale getirilmesi:

"popüler komutlar" yerine "tüm komutlar" ı seçin lütfen. resimleri alırken ayarlamayı unutmuşum.

Attached Images Attached Images
    • Dosya tipi: jpg ORNEK.jpg (107.2 KB (Kilobyte), 41 görüntüleme / indirme.)
    • Dosya tipi: jpg macro ACIKLAMA.jpg (100.8 KB (Kilobyte), 39 görüntüleme / indirme.)
    • Dosya tipi: jpg excel.jpg (68.3 KB (Kilobyte), 27 görüntüleme / indirme.)
    • Dosya tipi: jpg konusma.jpg (69.2 KB (Kilobyte), 26 görüntüleme / indirme.)
    • Dosya tipi: jpg word.jpg (61.4 KB (Kilobyte), 31 görüntüleme / indirme.)
    Eklenmiş Dosyalar Eklenmiş Dosyalar
    Konu cagatayg tarafından (17-04-14 Saat 23:37 ) değiştirilmiştir. Sebep: 1.6 versiyon değişikliği

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    14
    macbook ile çalıştıramam sanırım bu programı?

3. Teşekkür cagatayg bu mesaj için teşekkür etti.
    Beğenme 1olcyln, cagatayg bu mesajı beğendi.
    Beğenmeme 1olcyln bu mesajı beğenmedi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    Alıntı LovezLive isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    macbook ile çalıştıramam sanırım bu programı?
    Dene belki steve job macrolara izin vermiş olabilir. Yada macro çalıştırabilen bir excel uygulaması vardır. onunla denersin. yada macroları çalışırma ayarları farklı yerde olabilir. örneğin ofis 2003 oncesi güvenlik/macro güvenliği bölümünden aktif ediliyor. ofis öğrenci ve deneme sürümünde macrolar çalışmıyor.
    En olmadı. macına birde windows kurabilirsin. sanırım bunu yapan sanal windows programları var.
    yada en azından database'i kullanmak için dosyayı windowslu bir bilgisayarda açıp, save as ile dosyayı macrosuz (xls veya xlsx) formatta kaydedebilirsin. o zaman cıplak excele macda ulaşabilirsin.

5. Teşekkür LovezLive bu mesaj için teşekkür etti.
    Beğenme LovezLive bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    sadece 25 kişi indirmiş. boşamı paylaşmışım ne?

7. Teşekkür gentleman bu mesaj için teşekkür etti.
    Beğenme gentleman bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    14
    cagatayg sağolun gerçekten çok değerli ve emek verilmiş bir paylaşım.

Acaba bu fiiller Rusçanın en sık kullanılan fiilleri midir ? yani nereden aldınız listeyi, kendiniz mi oluşturdunuz ? mesela bu fiillerin tamamını bilen bir kişi fiillerin % 99'unu halleder diyebilir miyiz ?

9. Teşekkür cagatayg bu mesaj için teşekkür etti.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    Alıntı gentleman isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    cagatayg sağolun gerçekten çok değerli ve emek verilmiş bir paylaşım.

Acaba bu fiiller Rusçanın en sık kullanılan fiilleri midir ? yani nereden aldınız listeyi, kendiniz mi oluşturdunuz ? mesela bu fiillerin tamamını bilen bir kişi fiillerin % 99'unu halleder diyebilir miyiz ?
    listeyi yine bu siteden aldım. hepsinin ana formunu başka bir siteden kontrol edip vurgularını koydum. türkçe anlamlarında ve çekimlerde küçük hatalar olabilir tabi. iphone'da 200 fiillik bir programım daha var. birde "silver book of 555 verb" diye ingilizce bir kitap son derece başarılı. ama 758 fiil döver değil mi? bulabileceğin en geniş kaynak, ki yaklaşık 70gb kadar rusça üzerine video, program ve ebookum olduğun söyleyeyim tahminen 5,000-10,000 arası fiilleri olduğuna eminim rusların. ben 200 kadarını biliyorum (daha çalışmaya başlamadım) ve hepsi listede var. demek ki epey "sık kullanılan" fiil sınıfında sayılır. Listeyi ayrıca belaruslu kız arkadaşım da kontrol ediyor şu an, bizim böyle bir fiilimiz yok demedi şimdiye kadar 758 tane fiile çekimleriyle ve doğru söylenişiyle hakim olsan. her konuşmayı anlayacağını düşünüyorum, en azından fikrin olur. ama ezberlemenin veya öğrenmenin o kadar kolay olmayacağını söyleyeyim. özellikle de native speakerdan dinlemeden. senin ezberlediğinle, rusların söylediğinin tamamen farklı kelimeler olabileceğini anladığında çok üzülme ve bu fiiller için bir bu kadar daha çekim olduğunuda hatırlatayım. daha bunun isim hali var, zamir/sıfat hali var. padejlere göre çekilmiş hali var ama bi yerden başlamak lazım değil mi

ayrıca fiillere kendinde ekleme yapabilirsin. mantığı bozmadan tabi B1 hücresindeki rakamı artırırsan flashcardda da görünecektir.

11. Teşekkür gentleman bu mesaj için teşekkür etti.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    Dostum elindeki diğer kaynaklar ile ilgili paylaşımda bulunursan çok yardımın dokunur özellikle Türkçe olanlar.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    Alıntı tarkantarhan isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum elindeki diğer kaynaklar ile ilgili paylaşımda bulunursan çok yardımın dokunur özellikle Türkçe olanlar.
    http://pirateproxy.net/torrent/75129...Supplements%29

üsteki paket 18gblık bir arşiv. ve inanılmaz geniş. ama ingilizce almanca her dilden ana dil var içinde, türkçe hariç tabi

Arşivlik Rusça Kaynak Paylaşımı ..

yine bu sitede ilk paylaşım gibi oldukça geniş bir set var.

http://hdturk.org/signup.php?referrer=cagatayg

bu sitede türkçe kaynak bulabilirsiniz ama üye olmanız gerekiyor. tabi üyeliği kapatmadılarsa.

bir torrent sitesi daha var ama üyelik için referans istiyorlar. orda internette dolaşan tüm türkçe kaynaklar mevcut. internette çok fazla türkçe kaynak yok üzgünüm. sanırım teğlif hakları konusunda eğitim seti satan firmalar epey başarılı. paraya kıyıp almak iyi bir çözüm. ama başka bir yabancı dil üzerinden rusçayı öğrenmenin iyi bir yöntem olduğunu düşünüyorum. çünkü türkcede bir kelime pek çok anlamda kullanılıyor. ve türkçe düşünürseniz çok komik durumlara düşeceğinizde aşikar.

http://turktorrent.eu/

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    Evet rusça ile alakalı türkçe kaynak sıkıntılı

15. Beğenme cagatayg bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    aslında bu fiilleri okuyup mp3 olarak kaydedebilecek anadili rusça olan birini bulsak. bu dosyayı çok daha faydalı hale getirebilirim. flashkart açıkken arka fonda sesli olarak devamlı tekrar etse süper olmazmıydı mı?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    14
    cagatay listeyi kontrol eden Belaruslu kız arkadaşın varmış ya yoksa bize hava yapmak için mi dedin dostum.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    sadece 10 aylık rusça dil kursu için ordaydım. onu belarusta bıraktım.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    11
    Tesekkurler

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    11
    )))))))))))))))))))))))))))))))

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    Alıntı erdju isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    )))))))))))))))))))))))))))))))
    komik olan nedir üstat?
    bu arada haftaya hataları düzeltilmiş yeni sürümünü yüklemeyi düşünüyorum. ayrıca yine sitedeki 700 cümle çevrisinide ekledim. tabiki yapan arkadaşın sitede yayınladığı kadarını. sanırım 400-500 kadarı var.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    bir haftayı geçirmişim Ama dosyanın yeni sürümü hazır.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    19
    emeğinize sağlık..

24. Teşekkür cagatayg bu mesaj için teşekkür etti.
    Beğenme cagatayg bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    21
    spasiba vam brat!...

26. Teşekkür cagatayg bu mesaj için teşekkür etti.
    Beğenme cagatayg bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    не за что. kardeş

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    kelime öğrenmek için tavsiye edeceğim bir diğer sitede bu. gerçek rusça seslendirme, türkçesi ve rusçası, oyunlar. başarılı bir site.
    http://www.internetpolyglot.com/turkish/lessons-ru-tr

Toplam 5 Sayfadan 1. Sayfa 1 2 3 4 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)