Anketimiz: Dersanelerin kapatılması çabalarını doğru buluyor musunuz?

Katılımcı sayısı
52. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Hayır , doğru bulmuyorum

30 57.69%
  • Evet , doğru buluyorum

14 26.92%
  • Emin değilim

8 15.38%
Toplam 2 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 1 2
Toplam 24 sonuçtan 21 ile 24 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Dersaneler konusu ve dilFORUM dersane anketi!

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    Yıl olmuş 2014 ve biz hala "yasakları" tartışıyoruz. Dershaneler bir sonuçtur. Ben ilk YDS' ye girdiğimde 100 sorudan 28 tane yapmıştım. 1 Yıl hazırlandım ve 87.50 ile kazandım. Peki ben mi aptaldım yoksa sistem mi yanlış? Neticede sınavları hazırlayan da devletin kendisi değil mi? Dershaneler sorunu çözümlenmek isteniyorsa gerçekçi yaklaşımlarla bireylerin tercihlerinin azaltımını sağlayacak yöntemlerle adımlar atılmalı. Yoksa olayın "yasakçı" zihniyetinden mi ele alalım ya da eğitim eşitliğinden mi alalım? Ne yandan baksanız elde kalacak bir durum bu tarz bir düzenleme.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    9
    Hacettepe Tip fakultesini kazanan hakkarili coban arkadas gelsede fikrini yazsa , o mu cok zeki , sistem mi kotu, dershane vardi da o mu gitmedi ?

3. Beğenmeme gentleman, skamber bu mesajı beğenmedi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    Şayet amacınız polemik yapıp laf yetiştirmek ise olduğunuz şehirde lunapark vardır mutlak, Oraları değerlendirin. Benim bahsettiğim şey sistemdeki çarpıklık ve ondan daha da ziyade bugünkü kapital, liberal bir sistemde kafaya-buyruk ben kapatıyorum oldu bitti mantığıdır. Gelelim Hakkarili çoban meselesine; burada tüm sistem olarak ele alınırken eleştirilirken münferit bir bireyi ortaya çıkartıp "aaaa, bak o nasıl da yapmııışş" diyebilecek durumda iseniz bu sizin yetersizliğinizdir. Hakkari ve diğer doğu illeri neden hep son sıralarda o vakit? Hakkari ilinin sınavlardaki başarıları her daim son 3 değil mi? Birileri daha başarılı olabilir yapabilir tebrik etmek lazım ama bu demek değil ki sistemde hata yok ve işimize göre hadii kapatıyoruz demek 99 kişinin döküldüğü yerde 1 kişinin başarısı mod alınarak bak bak nasıl da başarı olunuyormuş demek en basit manada körlüktür art niyetliliktir. Bireysel manada ben de dershanerlerin olmaması gerektiğini düşünüyorum fakat bunun yolu kapatıyoruz haydi eywallah demek değildir. Bugün bu tarz bir mesnet düzenlenmeden kapatma girişimi eğitimdeki sorunları daha da derinleştirir. Pisa raporlarında sonlarda olan bir Ülkeden bahsediyoruz. Pisa raporu nedir bilir msnz ? SANMIYORUM. Bu mantığa göre özel okullara da ne gerek var? Onları da kapatalım? Hatta toptan her şeyi devlet sağlasın komünizme gidelim? Olsun mu? Daha cevap verecek değilim lakin ilk baştaki lunapark önerim hala geçerli.

5. Teşekkür gentleman bu mesaj için teşekkür etti.
    Beğenme aknykc, gentleman bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    9
    Polemik yapmadan laf yetistirme ozelligimin yanisira icimdeki cocuk yanimdan dolayi lunaparklari da severim . Hakkarili ornek bireysel ornekleme kisisel yeteneksizlik ise kendi yaptiginiz bireysel ornekleme yorunumunuzu silmeniz gerekir derhal .
    Hakkari ve dogu illerinin egitim basarisinin ardinda sosyo ekonomik ve de ozel devlet politikasi gelmekte ki bu benim sizce uzaginda kaldigim rapor gibi sizin de cok uzaginizda bir konu.
    Hakkaride ki vatandaslara dershaneler kapilarini acip firsat esitligi sagladiginda ki tartismanin bir boyutu olan dershaneler ve egitimin firsat esitligi bireylerin egitim alma hakkini tekellestirme kapitalizme evet ama komunizme hayir mantalitenizde idrak zorlugu cekebilirsiniz. Sistem in kotulugune kanaat getirilmisse eger
    bu beli bir kesimin isine yaradigi icindir, eger bu onermenin bilimsel gercekligi varsa yani " basari = dershane " bu birimler olmadan universite kazanan yada basarili olan lar icin de bir DARWIN teorisi gelistirmeniz gerekmekte.

Egitimde para odeyerek sistem pis kaka diye diye , inadiniza karsiniza cobanlar cikacak keza cobanlar asla sizinle ayni ekonomik yapiya ulasamiycak karsiliginda sizde onlarin pis kaka sistemine inemiyeceksiniz. Sizi birilerinin kaka egitime karsi ongudulemesi gerekiyor keza onlarin besin kaynagini olusturuyorsunuz.
    Maddi imkanlarinizi bir kenara biraktiginiza Hakkarinin basari siralamasinda sizin bulungugunuz illerin cooook ilersinde oldugunu goreceksiniz.
    Basarilar.

7. Beğenmeme gentleman bu mesajı beğenmedi.
Toplam 2 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 1 2

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)