Toplam 12 sonuçtan 1 ile 12 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Son yds 50 ,nisan yds de minimum 65...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    5

Son yds 50 ,nisan yds de minimum 65...

Merhaba arkadaşlar,umarım son yds den herkes istediği skoru elde etmiştir.Maalesef ben elde edemedim ama eminim ki burada bu işi yapmış arkadaşlarımız ve hocalarımız mevcut.Ankara da yds kursuna da gittim.Tekrar kursa gitmek anlamsız olur diye düşünüyorum.Reader at work serisini bitirdim,gramer düzeyim de yeterli,kelime bilgim 4000 civarında akademik anlamda,okuma yap diyeceksiniz ama bu genel bir ifade daha özelleştirsek okuma yap derken hergün ne kadar kaç tane kaç saat yani spesifikkleştirsek çok iyi olur .Napmam gerekiyor nasıl bir süreç izlemem gerekiyor sizin değerli yorumlarınız bekliyorum şimdiden teşekkürler

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    4
    Okumayı her gün yarım ya da bir saat ama sürekli yaparsanız etkili olur. Önce hızlı bir şekilde okuyun hiç sözlüğe bakmadan. Anlamadığınız yerleri dert etmeyin. Daha sonra tekrar okuyun. Bu kez anlaşılmayan yerlerin altını çizip tahmin çalışması yapın. En sonunda sözlüğe bakıp bilinmedik kelimeleri bir yere not edin ve ezberleyin. Bu kelimeleri tekrar etmek için daha önceki makale içinde görün onları. Okuma anında sözlüğe başvurmak akıcı okumada sorun teşkil ediyor. Kelime haznesi iyi bir hale gelince sözlük kullanımı zaten çok aza iner ve okurken keyif alırsınız. Okurken keyif alan insanlar yds türü sınavlardan yüksek puanlar alabiliyorlar.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    9
    gramerden soru kaçırmamaya bak ve üds ve kpds sorularını çöz alırsın

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    9
    aynı dert bende de var hocam 50 aldım son sınavdan, daha önce 53 almıştım. 65 almam gerekiyor akademik v.s. için...
    buraya yapılan yorumlar benim içinde faydalı olacaktır. Allah yardımcımız olsun.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3
    oyp li misiniz arkadaslar aynı durumdayım. nasıl calışalım bundan sonra ne okuyalım ne cözelim ki rahat rahat 65 i gecelim

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    9
    Yok kardeşim ben oyp'li değilim ancak malum doçentlik için 65 şartı var. Doktora sonrası sıkıntı olacak. Şimdiden önlemimizi almamız lazım. Bu arada ben İELTS'yi denemenin faydalı olacağını düşünüyorum. Eğer diğer becerileriniz varsa bu sınavda denemeye değer.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    5
    Cevablariniz icin cok tesekkur ediyorum arkadaslar, ben işe ÖSYM PARAGRAF ANALIZI yaparak basladim tabsiye ederim.Bu sayede hem kelime bilgim hem de gramer düzeyim artıyor. Bu zorlu hazirlik surecinde neler yaptigimizi ne yapulacagini paylasirsak çok daha efektif bir şüreç olacağını düşünüyorum. Herkese simdiden kolay gelsin diyorum.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    5
    Alıntı mfcanbaz isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı dert bende de var hocam 50 aldım son sınavdan, daha önce 53 almıştım. 65 almam gerekiyor akademik v.s. için...
    buraya yapılan yorumlar benim içinde faydalı olacaktır. Allah yardımcımız olsun.
    Hocam bol bol akademik duzeyde sozluk.kullanmadan okuma yapmamiz gerekiyor.Ne kadar sık yaparsak aşinalik da artıyor, sınavda zaman problemini de minimize etmiş okuruz insallah kolay gelsin.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    21
    Hakan'a katılıyorum. Ben de Almanca dan ilk girdiğim ÜDS'den önce "Deutsch Mit Erfolg I-II" kitaplarındaki ünitelerin başında bulunan okuma parçalarını Türkçeye çevirmiş, çıkardığım 2000 e yakın kelimeyi ezberlemiştim. Tek soru çözmeden girdiğim ilk sınavda 46 almıştım. Hiç bir Almanca alt yapısı olmadan. Tek yardımcım Almancanın İngilizceye olan benzerliğiydi. O nedenle İngilizce gramer konularından zamanları, sıfat cümlelerini, isim cümlelerini, zarf cümlelerini, pasif cümleleri gördüğünüzde onları doğru okuyabiliyorsanız, eski YDS (ünv. giriş İngilizce sınavı) sorularından başlayarak, KPSS İngilizce, ÜDS sosyal bilimler ve KPDS sınavlarında sorulmuş okuma parçalarını Türkçeye çevirin. Bu arada çıkan yabancı kelimeleri sistematik tekrar tekniği ile ( ezberlenen kelime listesi, 1 gün, 11 hafta ve " ay sonra tekrar gözden geçirilecek) ezberleyin. 3 ay sonra deneme çözmeye başlayın, netlerinizin en az 10-15 artmış olduğunu göreceksiniz.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    9
    Alıntı hakan46 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bol bol akademik duzeyde sozluk.kullanmadan okuma yapmamiz gerekiyor.Ne kadar sık yaparsak aşinalik da artıyor, sınavda zaman problemini de minimize etmiş okuruz insallah kolay gelsin.
    Teşekkür ederim kardeşim, tavsiye edebileceğin site vesair kaynak var mıdır? siz bu şekilde mi çalışıyorsunuz?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    5
    Maalesef kitaplarin çoğunun ticari amaçlı yazıldığı o kadar belli ki hemen hemen hepsi ayni.Ama suat hocalarin kaynaklari gayet güzel bence

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    5
    Maaleseff hocam pek yok ama suat hocalarin Kaynakları gayet başarılı bence.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)