Toplam 4 Sayfadan 4. Sayfa BirinciBirinci 1 2 3 4
Toplam 65 sonuçtan 61 ile 65 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Sonunda oldu: YDS 100 :-)

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    9
    Arkadaşlar başkasının kayıtlarını alırsanız bir özelliği kalmaz sistem amacından sapar, bence kendiniz oluşturun derim, herkesin oluşturacağı ve önemseyeceği kelimeler vs farklı olur. nacizane tavsiyem kendi emeğinizle oluşturun daha fazla verim alacağınız kesindir. Hocamız zaten sistemini paylaşmış..iyi çalışmalar..

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    20
    Merhaba arkadaşlar, bence, herkesin bir sistemi ve sözcük darağacı olmalı,sizin bildiğiniz bir kelimeyi başkası bilmeyebilir ve boşuna zaman ve efor harcayabiliriz. Ben de bu ve bunun gibi bir sistemi ne zamandır yapmayı düşünüyordum fakat gerçekleştiremedim .En kısa sürede ben de kendi sesimi kaydederek bir çalışma yapacağım.Diğer bir tavsiyem ;Quizlet.com gibi sitelere üye olup kendi sözlüğünüz oluşturabilirsiniz.Kendi sesiniz ile kelime oluşturabilirsiniz.(Sesi kulllanma ücretli-3 yıllık 110 tl gibi bir ücreti var;gayet uygun).Diğer bir yöntem bana göre;kelimeleri bir resim,imge ile öğrenmek ,daha da kalıcı oluyor.Ama yine diğer arkadaşların dediği gibi altın kural okumak,tekrar etmek ,dinlemek ve hatta yazı yazmak.Dil zor ve eğlenceli bir iş
    Kolay gelsin. İyi Çalışmalar.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Okuma kaynağı önerir misiniz?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    19
    Alıntı Itsme6 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Okuma kaynağı önerir misiniz?
    İngilizce soruyorsun herhalde. Orta seviyede birisi için önce www.dw.com . buradaki haberlerin okunması çok faydalı olacaktır. ama satır satır, kelime kelime. daha sonra ya da aradan biraz zaman geçtikten sonra aynı haberi bir daha oku. kelimeleri hatırlamaya çalış. eğer seviyen ortanın üstü ise o zaman nytimes.com tavsiye ederim. ben çok zevk ararak okuyorum çünkü haberler çok kaliteli.

Bir de not ekleyim. benim almanca orta seviyenin biraz altındaydı; 6 ay boyunca dw.com daki almanca haberleri okuyarak 78 aldım. tek bir soru bile test çözmedim.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Harika. Evet cok akıcı İngilizce konuşuyor ve üniyi yüzde yüz İng okudum ama yds den 58 aldım. Okuma yapmam gerekiyor yds den 80 almam gerekiyor. Ben özel sektör yurt dışı ayağında çalışıyorum ama devlet için en az 80 gerekiyor. Okuma icin ikinci verdiğin siteyi deneyeceğim teşekkür ederim.

Toplam 4 Sayfadan 4. Sayfa BirinciBirinci 1 2 3 4

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)

Bu Konu İçin Etiketler