Toplam 12 sonuçtan 1 ile 12 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Denklik Belgesi ALma Acilll

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2

Denklik Belgesi ALma Acilll

Arkadaşlar ielts sonucum elime ulaştı.Bunu yds ye denk saydırmak için yapmam gereken bir işlem varmı yardımcı olursanız sevinirim

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2
    Ben de merak ediyorum bilen varsa cevaplasın lütfen.. Siz ne zaman girmiştiniz ielts sınavına ?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2
    ww.osym.gov.tr/belge/1-13455/adaylar-tarafindan-dilekce-gonderilmesi-02082013.html

Bu linkte gerekli bilgiler var. Sınav sonuç belgesinin onaylı örneği diyor linkte yazan ama ben yeminli tercüman çevirisini göndermiştim

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2
    Link açılmıyorda dilekçe ile belgeyi nereye yollayacağız anlatırmısınız biraz

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2
    Alıntı lenses90 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Link açılmıyorda dilekçe ile belgeyi nereye yollayacağız anlatırmısınız biraz
    Google'a osym genel amaçlı dilekçe yazın ilk çıkan linke girin. Dilekçe, belge ve banka dekontunu ankara osym bürosuna göndermeniz yeterli. Ben postayla göndermiştim. En geç 2 haftaya elinizde olur denklik belgesi

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    7
    Eğer işlemi Ankara'dan yapacaksan;

1) Öncelikle ÖSYM sitesinden Evrak numarası almanı istiyorlar (Aday böl....). Bu numarayı dilekçede kullanacaksın.
    2) ÖSYM nin dilekçe formatı var. O dilekçeye evrak numarası ve istediğini yazıyorsun...Evrak numarası olmadan işlem yapmıyorlar...
    3) IELTS belgesinin aslının fotokopisi (ÖSYM de aslı gibi yapıyorlar)
    4) Ben Yukarı öveçler de başvurumu yapmıştım... Benden herhangi bir ücret almadılar.
    5) 3-4 gün içerisinde de adresime bir yazı formatında eşdeğerlik geldi...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2
    27 temmuzda sinava girmistim bayram nedeniyle 12 agustosta acikladilar sonuc belgem gelince ösym yi aradim denklik icin ne yapmam gerek diye sordum..
    Ösym nin hesabina 20 tl yatirdim dekontunu + sonuc belgesini yeminli tercuma cevirtip notere onaylattim+ösym nin sitesindeki genel amacli dilekceyi de doldurarak 3 belgeyi ösym nin ankara adresine kargo ile gönderdim
    2 agustostan önce gönderenlerin 20 tl yatirmasi gerekmiyormus ama 2 agustostan sonra para yatirmak lazimmis
    Ayrica onayli sonuc belgesinden kasit noter onayli olmasiymis sadece tercuman onayini kabul etmiyoruz dediler

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    7
    Ne tercüman onayı ne de noter onayı yaptırdım, ayrıca para da yatırmadım.....

Denklik belgesi diye bir yazı gönderdiler. Karşılığı puan yazıyor, fakat altında da başvuru yapacak kurumun kontrol edeceğine dair bir cümle vardı. Bana kalırsa bu denklik belgesinin bir geçerliliği yok.....

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2
    hesabına ne adına yatıracağız

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2
    Noter tasdikli belgeye 150 lira fiyat istiyolar arkadaşlar bu ne iş.Normal fiyatları ne kadar bilen var mı?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2
    Yeminli tercuman 30 tl aldi noterde 80 90 civari bisey almis notere ben götürmedigim icin fiyati tam bilmiyorum

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2
    Alıntı lenses90 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    hesabına ne adına yatıracağız
    Ösym nin sitesinde yaziyordu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)