Toplam 5 sonuçtan 1 ile 5 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: PTE Sınavı İçerik

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    8

PTE Sınavı İçerik

Merhaba arkadaşlar, PTE sınavına giren var mı daha önce?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    7
    Yanlışlıkla dosya paylaşım sayfasında bununla ilgili bir konu açtım. Konuyla ilgili hazırlanmış detaylı PDF dokuman mevcut. İlgilenenlere http://www.slideshare.net/PearsonTur...tlmcs-el-kitab

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    7
    PTE Academic ile ilgili bir blog buldum. Her şey mevcut hem de sorularınıza cevap vermek için bir bölümü var. Bilginize http://pteacademic.blogspot.com.tr/

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    7
    Sınava pazartesi günü Diyarbakırda girdim sonuç bugün sabah belli oldu skorum 49, kısa süreli çalışmayla çok rahat 55 60 denkliği alınabilecek bir sınav fakat 65 denkliği zorlayan bir durum çünkü Pte den 67 almak zor bir iş.
    Arkadaşlar sabahtan beri ösym çağrı merkezlerini arıyorum fakat kimse bilgi veremiyor aldığım 49 puanın eşdeğerliliği nedir ?
    Bu konu hakkında bilgisi olan var mı ?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    4
    selam,

bu sabah PTE sınavına girdim. çok rahat bir sınav bence. kesinlikle IELTS den daha kolay ve YDS saçmalığından kurtulmuş oluyorsunuz. benimi için tek kötü yani avustralye ve amerikan aksanları var listening bölümünde. alışkın olmadıgım aksanlar. speaking de ielts deki gibi saçma sapan çatanı tarif et srouları yok. daha mantıklıydı. tavsiye ederim. daha önce tecrüben olmadıgı kaç alıcağımı tahmin edemiyorum. iki soruyu yanlış cevapladım speakinde. writinden off topic olmadıysam yüksek bir puan alırım. reading kolay ve anlaşılır. listeninde kelime boşluk doldurmada amerikan aksanı oldugundan kaçırdıım bi kaç kelimeyi. ama kesinlikle YDS den daha mantıklı. en azından ceviri sorma saçmalığı yok.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)