Toplam 11 sonuçtan 1 ile 11 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Comenius - Dil Asistanlığı 2013

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    25

Cool Comenius - Dil Asistanlığı 2013

Merhaba arkadaşlar,
    Aranızda Comenius'a başvurmuş olanlarınız var mı?
    Var ise, birlikte hangi ülkeleri yazdığımızı, giden arkadaşlarımızın görüşlerini, kolaylıklarını, zorluklarını vs. paylaşmak istedim
    Ayrıca oraya gittiğimizde birbirimizi tanımak daha iyi olur diye de düşündüm.
    Hangi ülkeleri tercih ettiniz?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    25
    Arkadaşlar ne tesadüftür konuyu açtım ve kabul listesi de yayınlandı bugün
    Kabul edilmişim.
    Darısı başınıza

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    23
    ben de bu konuyla ilgileniyorum lütfen bana da yardımcı olurmusuınuz bu arada tebri,kler

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    25
    Tabii, ne gibi?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12

acilllllllllllll

Alıntı Latinakis isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabii, ne gibi?

ben detaylı bılgı ıstıyorum arkadasım nasıl basvuruluyor ne kadr para gerekli neler yapılıyor .bnde gıtmek ıstıyorum lutfen acıl cevapa

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    25
    Alıntı guler18 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    ben detaylı bılgı ıstıyorum arkadasım nasıl basvuruluyor ne kadr para gerekli neler yapılıyor .bnde gıtmek ıstıyorum lutfen acıl cevapa
    Aslinda acillik bir durum yok, cunku bu seneki basvurulari kaçırdıniz. Her sene Ocak ayi gibi yaklasik 13 sayfalik bir formu doldurup Turna sistemine yukluyor ve kargo ile Ankara'ya yolluyorsunuz. Mayis gibi yaklasik 155kisilik bir kadro acikliyorlar. Bir de yedek listesi. 13 hafta en kisa kalis suresi ve 8 ay en uzun. Ulkesine gore butce degisiyor ama size gecineceginiz parayi veriyorlar. Orada asistan ogretmen olarak calisiyorsunuz. Telefondan yazdigim icin kisa kisa gectim ama akliniza takilanlari yazin cevap vermeye calisirim.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    17
    Dil öğretmenliği ya da dille ilgili bir bölüm okumamak kabul sürecinde dezavantaj mıdır? Başvuru için ne kadar ücret verdiniz?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    25
    Alıntı Tshabalala isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Dil öğretmenliği ya da dille ilgili bir bölüm okumamak kabul sürecinde dezavantaj mıdır? Başvuru için ne kadar ücret verdiniz?
    Başvuruda herhangi bir ücret vermiyorsunuz, çünkü bu Erasmus gibi Avrupa Birliği destekli bir programdır. Dil öğretmeni olmak elbetteki büyük bir avantajdır çünkü yazdığınız başvuru mektubunda kendinizi çok iyi anlatmanız ve onları ikna etmeniz gerekiyor. Ayrıca Dil öğretmeni değilseniz, dil yeterlilik sınavlarından birinden geçerli puan almanız şart.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12

tesekkurler

Tesekkur ederim.ben 2.sinifim aof ingilizce ogretmenlgi; okuyorum. Seneye gidebiliyoruz ,bilir kisi sizi buldum. Cok sagoln smdi ogrenmek istedgm su. Hibe. Olayi var mi .erasmusun aynisi mi? Ben diyelim ki ingiltereye gitmek istiyrm n kdr odemem gerekiyor. Herhangi bir sayfa varsa. Bilgilendirici bna link atin siznde basinizi sisirmiyeyim

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    25
    Evet, hibe var Erasmus'un Öğretmenler için stajı gibi de düşünebilirsiniz. Mesela bana yazdığım ülkelerde yer alan İngiltere gelirse, 14 hafta için 4600 euro verecekler. Ancak kalacak yer yeme içme masraflarım bu paranın içinde. Ayrıca bir para ödemeniz gerekmiyor. Linki aşağıda yer almakta;

Ulusal Ajans

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    23
    Oradaki deneyimlerinizden bahsedebilir misiniz ?

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)