Toplam 3 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 55 sonuçtan 21 ile 40 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: YDS için OKUMA KAYNAĞI olan siteler

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    10
    sayın hocalarım presposition soruları ve conjuction sorularında çok yanlışım çıkıyor..konu çalışması yapsamda sıkıntı oluyor.nasıl bır çalışma ızlemelıyım..

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    10
    Tsk

- - - Updated - - -

Tsk

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    15
    Alıntı nbalive isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    sayın hocalarım presposition soruları ve conjuction sorularında çok yanlışım çıkıyor..konu çalışması yapsamda sıkıntı oluyor.nasıl bır çalışma ızlemelıyım..
    Kusra bakmayin hocalarim oncelikle, bende bir yorum yapmak isterim. seyfi hocamin okuma ile ilgili belirttigi hususa kesinlikle katiliyorum. benden de fikir almak isteyenler oldugunda benzer okuma prensibi ile yabanci dil okuma sinav notlarini yukarilara cikarabileceklerinden soz ediyorum. eger ki okudugunuz metinde, kitapta ya da digger kaynaklarda bilmediginiz her kelimeyi acip bakarsaniz okuma hiziniz cok yavaslayacagi gibi sikilmaya da baslayacak ve okumayi yarida keseceksiniz. ama her kelime degilde yalnizca cok ama cok onemli gordugunuz ve okudugunuz metnin ana hatlarini olusturan kelimelere bakip digerlerini anlamadan gecerseniz ki zaten metni de tam anlamak zorunda degilsiniz siz pasif bir okuma taktigi ile hem okuma hizinizi, hem anlama hizinizi gelistirecek, hem de sinavlarda karsiniza cikan bosluklara tahmin yurutmede cok daha basarili olacaksiniz cunku bir sekilde okudugunuz bol metinlerde karsilastiginiz kelimelerin kullanim tarzlari olsun, cumle yapilari olsun akliniza gelecektir.

preposition ve conjunction sorulari dahil diger her sorunun cozumunun altinda yatan bol okumak. okuyun ve meyvelerini muhakkak yiyeceginizi aklinizdan cikarmayin derim...

Tabii okurkende sizin seviyeniz pre-intermediate ise gidipte advanced degil maksimum bir level ustu olan intermediate okumak lazim. taki kendinizi bir ust seviyeye atlamaya hazir hissedene kadar.

Saygilar.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    http://lopngoaingu.com/listening/Lea...ning/index.php

bu sitede de güzel parçalar var 3 ve sonrası gayet ideal

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    6
    ben de hergun http://www.hurriyetdailynews.com/ okumaya karar verdim anlaması daha basit ve konular sıkmadığı için iyi gibi geldi. ne diyorsunuz faydalı olur mu arkadaşlar/ hocam?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    6
    Alıntı trexq isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    http://lopngoaingu.com/listening/Lea...ning/index.php

bu sitede de güzel parçalar var 3 ve sonrası gayet ideal
    çok güzel bir site teşekkürler

7. Teşekkür Sweet Bear bu mesaj için teşekkür etti.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    Arkadaşlar hepinize kolay gelsin benim sizlere bir sorum olacak cevaplarsanız çok memnun olucam.Ben 4 yıllık çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri mezunuyum.Şimdi de Tarih bölümünden ikinci üniversite okumaktayım.Bu bölümün seneye bitme durumu var ve biter ise bu bölümden yüksek lisans'a başvurmak arzusundayım.Size sorum ben yds'ye çeko'dan başvurdum.Seneye tarih bölümünden yüksek lisans'a başvurursam bana sorun çıkartıp sen çeke'dan yds'ye girmişsin o nedenle başvuramazsın diyebilirler mi? Yds'ye çeko'dan başvurmamın sebebi kpss alımlarında kullanabilecek olmamdandır.Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler hepinize başarılar.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    başvuru ekranında mezun olunan yer olarak o üniversite yazıyor yoksa bir yere bağlı olarak yds ye girilmiyor...doktora yüksek lisans akademik ilerleme için mi başvuruluyor sorusu vardı eskiden...onu da kaldırmışlar...yani istediğiniz her yere kullanırsınız...ama kurumların kendileri belirliyor geçerlilik süresini gelecek sene sizin başvuracağınız yer süresi dolmuş derse o ayrı bir konu...ama şu an için genelde süre kısıtlaması da yok...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    xyzxy cevabın için çok teşekkürler

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    6
    merhaba arkadaslar,

YDS de sorulan kelimeler üzerine bir android uygulamasını sizle paylasmak istiyorum.
    Bu uygulama ile oyun oynarken kelimeler öğrenip arkadaslarınız ile leaderboard üzerinden yarışabilirsiniz..

WoW YDS Vocabulary
    https://play.google.com/store/apps/d...com.ff.FSozluk

herkese kolay gelsin

- - - Updated - - -

merhaba arkadaslar,

YDS de sorulan kelimeler üzerine bir android uygulamasını sizle paylasmak istiyorum.
    Bu uygulama ile oyun oynarken kelimeler öğrenip arkadaslarınız ile leaderboard üzerinden yarışabilirsiniz..

WoW YDS Vocabulary
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ff.FSozluk

herkese kolay gelsin

12. Teşekkür ayrederme, Bedri Kulak bu mesaj için teşekkür etti.
    Beğenme Bedri Kulak bu mesajı beğendi.
    Beğenmeme Bedri Kulak bu mesajı beğenmedi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    5

14. Teşekkür bullet stray, slavofil, love1891, Bedri Kulak bu mesaj için teşekkür etti.
    Beğenme slavofil, Bedri Kulak, sciencegirl bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    5
    tamemen ucretsiz reklamsız .android uygulaması

https://play.google.com/store/apps/d...ilizceOkuDinle

16. Teşekkür bektaş bu mesaj için teşekkür etti.
    Beğenme bektaş bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    5
    Yds ile ilgili kelimelerin ve geçmiş yillarda sorulan sinav sorularinin oldugu güzel bir android uygulamasi mutlaka indirin. https://play.google.com/store/apps/d...otomofis.event

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    6
    sayın hocam yds sınavı için genel olarak sosyal-fen-sağlık içeren okumamızı geliştirecek bir site varmı şöyle güzel hoş, ha tamam okuma için mükemmel bir site diyebileceğimiz bir site varmı teşekkürler

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    10
    Çok başarılı bir uygulama, kullanıyorum.

https://play.google.com/store/apps/d....kelimeezberle

20. Teşekkür kingdom20 bu mesaj için teşekkür etti.
    Beğenme kingdom20, Bedri Kulak bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    4
    Alıntı banduf isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar hepinize kolay gelsin benim sizlere bir sorum olacak cevaplarsanız çok memnun olucam.ben 4 yıllık çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri mezunuyum.şimdi de tarih bölümünden ikinci üniversite okumaktayım.bu bölümün seneye bitme durumu var ve biter ise bu bölümden yüksek lisans'a başvurmak arzusundayım.size sorum ben yds'ye çeko'dan başvurdum.seneye tarih bölümünden yüksek lisans'a başvurursam bana sorun çıkartıp sen çeke'dan yds'ye girmişsin o nedenle başvuramazsın diyebilirler mi? Yds'ye çeko'dan başvurmamın sebebi kpss alımlarında kullanabilecek olmamdandır.cevaplarınız için şimdiden teşekkürler hepinize başarılar.
    elinde bir adet ilgili bölümle yani başvuracağın bölümün diploması var ise ve ydsden gerekli puanı aldın ise önemli olan yazılı sınavı geçmektir.

- - - Updated - - -

Alıntı banduf isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar hepinize kolay gelsin benim sizlere bir sorum olacak cevaplarsanız çok memnun olucam.Ben 4 yıllık çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri mezunuyum.Şimdi de Tarih bölümünden ikinci üniversite okumaktayım.Bu bölümün seneye bitme durumu var ve biter ise bu bölümden yüksek lisans'a başvurmak arzusundayım.Size sorum ben yds'ye çeko'dan başvurdum.Seneye tarih bölümünden yüksek lisans'a başvurursam bana sorun çıkartıp sen çeke'dan yds'ye girmişsin o nedenle başvuramazsın diyebilirler mi? Yds'ye çeko'dan başvurmamın sebebi kpss alımlarında kullanabilecek olmamdandır.Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler hepinize başarılar.
    ELİNDE BİR ADET İLGİLİ BÖLÜMLE YANİ BAŞVURACAĞIN BÖLÜMÜN DİPLOMASI VAR İSE VE YDSDEN GEREKLİ PUANI ALDIN İSE ÖNEMLİ OLAN YAZILI SINAVI GEÇMEKTİR.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    5
    Peki doğru okuma nasıl olmalıdır? mesela Bilmediğim kelimeler çıkıyor, o arada sözlüğe bakıp okuyunca metnin anlamı bozuluyor. okumanın pekte anlamı kalmıyor.
    Tavsiyesi olan?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    81
    Alıntı mavijojobatnesi isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki doğru okuma nasıl olmalıdır? mesela Bilmediğim kelimeler çıkıyor, o arada sözlüğe bakıp okuyunca metnin anlamı bozuluyor. okumanın pekte anlamı kalmıyor.
    Tavsiyesi olan?
    Paragrafta bilmediğimiz kelimeler elbette olacaktır. Ancak bunlar genellikle isim şeklindedirler. Genel olarak paragrafın anlamını çok etkilemezler. Onlara takılmadan genel bağlama (context) bakmak gerekir. Daha sonraki tekrarlarda bu kelimelere isterseniz dönebilirsiniz.

Aslında ben şunu öneririm. Küçük bir not defteriniz olsun. Parçada geçen bazı yapıları not almanız gerekebilir. Bu yapılar aslında çoğu zaman sınavlarda da sorulur. Örneğin diyalog sorularında. Bunları kaçırmamak gerekir. Mesela;

- Long time no see.
    - You can say that again.
    - Me, neither...

24. Teşekkür kingdom20, mavijojobatnesi bu mesaj için teşekkür etti.
    Beğenme mavijojobatnesi bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    Her seviyeye uygun 1000'den fazla ingilizce okuma parçası olan ve ingilizce parçaları okurken bilmediğin kelimelerin türkçe anlamını veren ve isterseniz kelimeyi kelime listenize kaydebileceğiniz ve kaydettiğiniz kelimelerden test oluşturabileceğiniz güzel bir uygulama yapmışlar Herkese tavsiye ediyorum.

https://play.google.com/store/apps/d...readingenglish

ozellik.jpg

26. Teşekkür burak1997, kingdom20 bu mesaj için teşekkür etti.
    Beğenme kingdom20 bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    9
    scientific america sitesini takip edebilirsiniz googledan aratip.

Toplam 3 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 1 2 3 SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 5 üyemiz bu konuya göz atıyor. (2 kayıtlı üye ve 3 misafir.)

1. simsek_386,
  2. sumitomo