Toplam 13 sonuçtan 1 ile 13 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: YGS'de dijital saat görünümlü kameralar kullanılacak

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    146

YGS'de dijital saat görünümlü kameralar kullanılacak

ÖSYM, sınav salonlarında yaşananları “dijital saat” görünümlü kameralarla kayıt altına alacak.

Saatin içine yerleştirilen kameralar, ilk kez 24 Mart'taki YGS'de kullanılacak.

Bu konuda neler düşünüyorsunuz?

Konu SeyfiHoca tarafından (16-03-13 Saat 19:02 ) değiştirilmiştir.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    45
    Alıntı SeyfiHoca isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    ÖSYM, sınav salonlarında yaşananları “dijital saat” görünümlü kameralarla kayıt altına alacak.

Saatin içine yerleştirilen kameralar, ilk kez 24 Mart'taki YGS'de kullanılacak.

Bu konuda neler düşünüyorsunuz.

Olmamış bu. Öğrencileri boş yere zorlayacak uygulama olmuş. Bunu öğrenen insan ister istemez doğal davranmaz. Madem yapacaklar böyle bir şey söylemesinler kimseye.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    11
    Sınav salonlarının denetiminden duyulan şüphenin göstergesi. Gerçekten usülüne uygun yapılmayan sınavlar için gerekli bir uygulama. Ama öğrencilerde ve hocalarda yaratacağı psikolojik baskı tartışılır.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    9
    Bence sadece gözdağı vermek için yapılmış bir haber. Gerçekten kamera olduklarına bile inanmadım açıkcası. Gerçekten çekim yapılsa bile 10 binlerce saatlik görüntülerin izleneceğine hiç ihtimal vermiyorum.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    17
    Yorum yapmıyorum ben Alıştım artık ösym değişikliklerine Neyse izlesinler bakalım

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    10
    bizim sınıfa kamera yerleştirmek için bir kamera demiri yerleştirdiler ama kamera olacak mı bilmiyoruz. Psikolojik olarak öğrencileri baskıya sokabilir.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    Bir insan bir kaç terbiyesiz yüzünden bu kadar mı milletine güveni olmaz? adeta saçmalık sadece Türkiye'de oluyordur bu eminim...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    Böyle bir uygulamaya para dökeceklerini zannetmiyorum. Ama uygulanacaksa da, kameranın kurulacağı yer sınav salonlarından önce bazı cemaatler ve dershaneler olmalı bence.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    41
    Süslenmeden sınava girme dönemi bitiyorrrrrrrrrrrr

Çankaya University Translation and Interpreting Studies Awarded with Scholarship

www.bakhele.com > Patron her zaman tüketici!

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    100
    Eğer Türkiye'nin her yerinde uygulanacaksa, ALES, KPSS ve YDS için de yapılacaksa, çok yerinde bir uygulama olur. Kopya çektiren ve çektirenlerin birkaç terbiyesizden ibaret olmadığı aşikar...
    Psikolojik baskının söz konusu olacağını pek düşünmüyorum. Kafamızı eğip testimizi çözüyoruz sonuçta. Yeter ki işe yarar bir çözüm olsun, istediği açıdan kaydetsin.

Ama buna rağmen bile pek umutlu değilim. Sonuçta o kayıtları da birileri kontrol edecek. O kontrol edenlerin birilerinin de tanıdıkları olacak bu tür şeyler yapan... falan filan.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    Ösym işi çok ciddiye alıyor görünüyor güvenlik açısından tabi kuruma pek güvenim olmadığı için ne yaparlarsa yapsınlar boş ama gerçekten sıkı güvenlik önlemleri var daha ne olsun .beni bu değilde kalem silgi olmadan sınava gitmek tedirgin ediyor silahsız savaşa gitmek gibi birşey

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    9
    Sınavda geçirdiğim talihsiz olay sırasında anlamsızca çevreme, etraftaki öğrencilere, öğretmenlere filan bakıyordum (ama kağıtlara değil!). Umarım hareketlerim birilerine kopya çektiğimi düşündürmemiştir.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    15
    Çok isabetli bir uygulama. Fakat soruların yayınlanmamasını hiç bir şekilde kabul etmiyorum ve hiç bir zamanda kabul etmeyeceğim. ÖSYM nin güven konusunda en çok puan kaybettiği konu bu.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)