Toplam 14 sonuçtan 1 ile 14 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: 444ÖSYM, 7/24 hizmetinizde

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    146

444ÖSYM, 7/24 hizmetinizde

444ÖSYM, 7/24 hizmetinizde

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), kurum ve sınavlara ilişkin her türlü soruyu etkin ve hızlı şekilde yanıtlamak için kurulan çağrı merkezini hizmete açtı.

ÖSYM, merkezin yaptığı sınavların hazırlanması, başvuru yöntemleri, sınav binalarının belirlenmesi, sorular ve soru kitapçıklarının hazırlanması, kapalı dönem, basılan sınav evrakının sınav merkezlerine gönderilmesi, sınav merkezlerinde sınav evrakının güvenliğinin sağlanması, adayların sınavdan bir gün önce yapması gerekenler, sınavın geçersiz sayılacağı ve kopya olarak değerlendirilen durumlara ilişkin adayların ve diğer vatandaşların merak ettiği tüm sorulara daha hızlı ve etkin cevap vermek amacıyla çağrı merkezi kurdu. 444 6796/ÖSYM numaralı çağrı merkezi kurumun merkez binasında, 44 operatörle, 7 gün 24 saat hizmet verecek.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/22757941.asp

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    41
    Artık arayıp bol bol yemek tarifi alırız.

Çankaya University Translation and Interpreting Studies Awarded with Scholarship

www.bakhele.com > Patron her zaman tüketici!

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    Alo ÖSYM: İyi günler, nasıl yardımcı olabilirim acaba?
    Vatandaş: Ben YDS soru ve cevap anahtarlarının ne zaman yayımlanacağını öğrenecektim de.
    Alo ÖSYM: Bunu henüz biz de bilmiyoruz efendim.
    Vatandaş: Pekala, yardımlarınız için teşekkürler.
    Alo ÖSYM: Aradığınız için biz teşekkür ederiz efendim. Unutmayın ki 7/24 hizmetinizdeyiz.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    146
    bu diyalog gerçek mi

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    Alıntı SeyfiHoca isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    bu diyalog gerçek mi
    Şahsen ben böyle bir diyaloğa şahit olmadım. Zaten YDS sınavına daha bir ay var.

Ancak buna benzer deneyimler yaşayanlar varmış. Ben de bu hizmetin, bilhassa soru ve cevap anahtarının ne zaman yayımlanacağı konusunda hiçbir işe yaramayacağını tahmin ettiğimden böyle bir diyalog hazırladım. Umarım ÖSYM hepimizi yanıltır.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    18
    Maalesef Müşteri Hizmetleri de işe yaramıyor. Uygulama güzel ama merkezdekiler hiçbir şeyi bilmiyor. YDS soruları ne zaman açıklanacak diyorum, biz de bilmiyoruz, sitemizden takip edin diyor. Peki YDS sonuçları açıklanmadan e-YDS bşavurularını neden aldınız diye soruyorum, alakası yok ayrı sınavlar diyor. Diyorum ki ben Antalya'da yaşıyorum, sınav için, eğer YDS'den yeterli puanı alamdıysam Ankara'ya gelip bu sınava giricem. 120 TL başvuru ücreti yemek ve yol 400 TL bulacak. Nasıl alakası yok diyorum, efendim kurum böyle uygun görmüş diyor. Yani arkadaşlar bu hat, adayların gazını almak için kurulmuş bir hat. Bir boka yaramıyor, şaşırdık mı peki? Tabiki hayır...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    16
    Arıyorum şimdi,soruların neden yayınlanmadığını soracağım.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    16
    Konuştuğum operatör çok agresifti.Sürekli laf sokmaya çalıştı.Sanki ben olmayan şeyleri söylüyormuşum gibi davrandı.
    Halbuki soruların yayınlanmaması herkesi rahatsız etti.Ben de bunu dile getirdim.Bana söylediği şey,bu karar ösym tarafından alındı,ben çağrı görevlisi olarak bir şey yapamam.Hukuki yollardan hakkınızı arayın istiyorsanız dedi.Ben dilekçe yazacağım ösym'ye.
    Üniversite sınavı hakkında soru sordum,seneye ne olacağı bile belli olmaz,iki sene sonrasını bilemeyiz,duyuruları takip edin dedi.
    Ayakta alkışlıyorum seni ösym.Tam beklediğim gibiydi her şey.
    Bu mesajı okuyan herkesten ricam,lütfen arayın bu hattı.Israrla neden soruların yayınlanmadığını sorun.

9. Beğenme _hande_ bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    18
    Ben de tekrar aradım az önce nilaysitt. 8 tane soru (%10) yayımlayacaksınız toplam, neyi bekliyorsunuz diye sordum. Cevap olarak " osym sitesinden takip edin" dedi. Ben de operatörden YDS birimini bağlamasını istedim, siz bilmiyorsanız kim bilecek ve bu hat ne işe yarıyor diye sordum? Cevap olarak "sınavla ilgili bir probleminiz varsa onu iletmeniz için açıldı bu çağrı merkezi" dedi. Son olarak ben de şunu ekledim: sizi sadece arayan ben miyim? Bu konuda başka insanlar da şikayette bulunmuyor mu? diye sordum. Tabiki şikayetler oluyor ve telefon kayıtları alınoyor gerekli yerlere iletiliyor dedi. Ben de yazık ya, sitenizi her gün elli defa ziyaret etmekten yoruldum, 8 tane soru göreceğiz diye. Bir de e-YDS başvurusu alıyorsunuz, daha normal YDS sonucu açıklanmadan, bu OSYM hangi akla hizmet ediyor? Normal sınav takviminiz var da, soruları yayımlayacağınız bir takvim neden hala yok dedim, gerçekten kurumların aptalca ve keyfi uygulamalarını eleştirmekten yorulduğumu belirttim. İyi günler deyip kapattım.

11. Beğenme CharlesV, nilaysitt bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    18
    Ben de tekrar aradım az önce nilaysitt. 8 tane soru (%10) yayımlayacaksınız toplam, neyi bekliyorsunuz diye sordum. Cevap olarak " osym sitesinden takip edin" dedi. Ben de operatörden YDS birimini bağlamasını istedim, siz bilmiyorsanız kim bilecek ve bu hat ne işe yarıyor diye sordum? Cevap olarak "sınavla ilgili bir probleminiz varsa onu iletmeniz için açıldı bu çağrı merkezi" dedi. Son olarak ben de şunu ekledim: sizi sadece arayan ben miyim? Bu konuda başka insanlar da şikayette bulunmuyor mu? diye sordum. Tabiki şikayetler oluyor ve telefon kayıtları alınoyor gerekli yerlere iletiliyor dedi. Ben de yazık ya, sitenizi her gün elli defa ziyaret etmekten yoruldum, 8 tane soru göreceğiz diye. Bir de e-YDS başvurusu alıyorsunuz, daha normal YDS sonucu açıklanmadan, bu OSYM hangi akla hizmet ediyor? Normal sınav takviminiz var da, soruları yayımlayacağınız bir takvim neden hala yok dedim, gerçekten kurumların aptalca ve keyfi uygulamalarını eleştirmekten yorulduğumu belirttim. İyi günler deyip kapattım. Bu arada arayanlar arasında ilk sırada olmama rağmen yaklaşık 14dk. hatta bekledim.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    17
    Soruları genelde sonuçlarla beraber veriyorlar. Büyük ihtimalle soruları ve sonuçları yarın göreceğiz...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    5
    Alıntı ekonometrici isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Soruları genelde sonuçlarla beraber veriyorlar. Büyük ihtimalle soruları ve sonuçları yarın göreceğiz...
    göremedi..

15. Teşekkür ofhadi bu mesaj için teşekkür etti.
    Beğenme deluxeland bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2
    27 Mart 2016 YDS soru kitapçığını yayınlayacağına dair duyurunun linkini oluşturan ÖSYM, bu linki oluşturmasından beri 2 gündür duyuru yapamadı. Twitter'da kendisine soru sorduğum için beni engelleyen ÖSYM'ye o kanalla ulaşamıyorum. Aynı şekilde ''7/24 hizmetimizde'' olan ÖSYM Çağrı Merkezi'ni aradığımda ise hat sesi dahi gelmiyor, ulaşamıyorum. Ne yapmalıyım

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    10
    Bugün ösym'e gittim fotoğraf güncelleme icin ancak 8 subatta YDS'e başvuru yapmam gerektigini söylediler sanırım sinava girisimi garanti etmek icin bu uygulamayi yapıyorlar sinava girmeyeceksek guncellemiyorlar
    Detaylı bilgisi olan var mı acaba

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)