Toplam 9 sonuçtan 1 ile 9 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Korece ders kitapları

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    26

Korece ders kitapları

Arkadaşlar merak ediyorum, Kore Dili ve Edebiyatı vb bölümlerde okuyan öğrenciler hangi kitapları kullanıyor ve bu kitapları nereden buluyor? Ankara'da yaşıyorum ve Olgunlar, Dost, İmge, Karanfil Pasajı, gördüğüm her kitapçı derken kısa öyküler, sözlük gibi kitapları bir yana bırak düzgün bir Korece gramer kitabı dahi bulamadım. Zaten Türkçe kaynak sınırlı ve olanlar da iyi değil anladığım kadarıyla. İngilizce kaynak tercih ediyorum bu anlamda Türkçe kaynak olmaması sorun değil ama İngilizce de bulamadım. Şimdilik Kore Kültür Merkezi'nin kitaplığından yararlanıyorum hatta Korean for Foreigners'ı gayet başarılı buldum ama 15 günde bir süresini uzatmak sıkıntı olmaya başladı. PDF'i de internette dolaşmıyor maalesef. Özetle; gençler siz bu gramer kitaplarını nereden alıyorsunuz ve derslerinizde ne kullanıyorsunuz yahu?..

Teşekkür / Beğenme
    Blog Başlıkları
    1
    Rep Gücü
    45
    Bu gibi dillerin kitaplarında internet'i kullanmak bence en güzeli. Ben birkaç tane biliyorum kitap internette görmüştüm; ama bekleyelim bakalım üyelerimiz hangi kitapları söyleyecekler. Ben de Ankara'dayım, kitaplar konusunda sizi yönlendirmeye çalışırım.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    26
    Benim Kindle mefta olalıberi PDF'lere PC'den bakmak zorunda kalıyorum Onun dışında elimin altında yazılı bir gramer kitabı olması çalışabilme açısından iyi geldi bu aralar. Facebook ve internet bağımlılığım dolayısıyla açık bir PC başında ders çalışmam pek mümkün olmuyor..

Bu arada İngilizce kaynak bulamadım derken, hallice bir Korece arşivim var ama aradığım bir iki kaynak var onlar serbest piyasaya düşmüyor maalesef: Korean for Beginners ve Korean Grammar in Use..

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    25
    Arkadaşım ankara üniversitesinde 1.sınıfların kullandığı türkçe anlatımlı gramer kitabını bulmuştu.Adını tam hatırlayamıyorum.Ama kapağı böyleydi.images (5).jpg

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    15
    ben de biliyorum bu kitabı basımı yok artık
    siz hangi kitabı arıyordunuz?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    72
    Ben bizim okulun kütüphanesindeki kitaplıktan yararlanıyorum. Türkçe, ingilizce anlatımlı birkaç kitap mevcut. Dostkitabevinde de, haruka'nın dediği kitap bir ara vardı, Göksel Türközü'nün kitabı.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    26
    Göksel Türközü'nün kitaplarına baktım kitapçılarda, beğenmedim. Bu arada sizin kütüphane bize ulaşmıyor sevgili Rise&Shine.. Artık bir gün kalkıp Dil-Tarih'i ziyaret edeceğim. Sahi bir ara Dil-Tarih'te taşınma, tadilat vb gibi bir şeyler mi vardı ne? Ne oldu ki son durum..
    Zeynep Hanım, şu an Kore Kültür Merkezi'nden ödünç aldığım Korean for Foreigners'a çalışıyorum. Onun ya da Korean Grammar in Use'un pdflerini bulsam şahane olacaktı.
    Aslında sadece bu kitapları bulmak değil amacım, daha çok memleketimizde Kore Dili öğrencileri ne yapıyor gerçekten merak ettim ama onlardan ses çıkmadı. Pek öğrenen yok galiba, en azından hem Kore Dili okuyan hem de Dil Forum'a üye olan yok ya da sırlarını paylaşmak istemiyorlar..

Teşekkür / Beğenme
    Blog Başlıkları
    1
    Rep Gücü
    45
    Alıntı Dipnot71 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Göksel Türközü'nün kitaplarına baktım kitapçılarda, beğenmedim. Bu arada sizin kütüphane bize ulaşmıyor sevgili Rise&Shine.. Artık bir gün kalkıp Dil-Tarih'i ziyaret edeceğim. Sahi bir ara Dil-Tarih'te taşınma, tadilat vb gibi bir şeyler mi vardı ne? Ne oldu ki son durum..
    Zeynep Hanım, şu an Kore Kültür Merkezi'nden ödünç aldığım Korean for Foreigners'a çalışıyorum. Onun ya da Korean Grammar in Use'un pdflerini bulsam şahane olacaktı.
    Aslında sadece bu kitapları bulmak değil amacım, daha çok memleketimizde Kore Dili öğrencileri ne yapıyor gerçekten merak ettim ama onlardan ses çıkmadı. Pek öğrenen yok galiba, en azından hem Kore Dili okuyan hem de Dil Forum'a üye olan yok ya da sırlarını paylaşmak istemiyorlar..
    Hem okuyup hem de foruma üye olan/olanlar var, biliyorum; konuyu gördüğünde/gördüklerinde zannediyorum/ümîd ediyorum ki yazacaktır/yazacaklardır.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Baya geç oldu ama hâlâ arayan arkadaşlar için "Korean From Zero" diye bir kitap var, benim hoşuma gitti anlatımları.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)