Toplam 2 sonuçtan 1 ile 2 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Kpds 2007-parağraf tamamlama-1

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    10

Kpds 2007-parağraf tamamlama-1

KPDS2007-1.jpg

Öncelikle herkese merhabalar. Arkadaşlar Önümüzdeki ÜDS ve KPDS sınavlarına hazırlanıyorum. Başlayalı bir kaç gün oldu. Biliyorum kısa bir süre fakat temelim var. Sadece kelime eksikliğim var. Ara ara böyle sorularımla başınızı ağrıtabilirim Şimdiden kusura bakmayın. resimde eklediğim soruyla ilgili yardımlarınızı bekliyorum. Sınava girecek arkadaşlara başarılar dilerim.

Ayrıca arkadaşlar bu tür parağraf sorularında çözüme nasıl gitmeliyim sizce. yani önce parağrafımı okuyup anlamaya çalışmalıyım yoksa soruları okuyup ordan mı parağrafa geçmeliyim. Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    15
    Normalde önce paragrafı okumak daha sağlıklıdır. Çünkü şıklar, kontekstten rastgele çıkarılmış cümlelerdir, ve onları okuyup algılamak daha zor olur. Ama paragraf, konuyu açıklayarak başlar. Dolayısıyla baştan sona bir kez orta hızda okuyup konu hakkında fikir sahibi olmak daha iyi olur.

Ancak, sırf bu soru için, ilk başta şıklara şöyle bir göz atmak iyi olabilir; çünkü soruda paradoxally diye bir kelime var. Yani şıklardan, acaba içinde hiç paradox olmayan var mı, diye bir ön-elemeye gidilebilir.

Eğer yanılmıyorsam, cevap C gibi duruyor; her ne kadar bu şıkta verilen bilgi tam bir paradox olmasa da. Sadece üzücü bir gerçek.

p.s.: Şu anda KPDS 2007'yi kontrol ettim, şıklar değiştirilmiş. Dolayısıyla bu, orijinal soru değil. Şıkların 'kalitesizliği' ondan olabilir.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)