Toplam 6 sonuçtan 1 ile 6 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: İstanbul Üniversitesi Mütercim Tercümanlık Fransızca

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    7

İstanbul Üniversitesi Mütercim Tercümanlık Fransızca

Merhaba, bu sene hayalim gerçek oldu Geçen sene Uludag Üniversitesi Fransızca Öğretmenligi bölümünde hazırlık okudum, sınava fransızcadan girerek İstanbul Üniversitesi Müt - Tercümanlık bölümünü kazandım, zaten cok düsük bir puanı vardı. Şimdi iki sorum olacak.

YTÜ Tercümanlıga da yetiyormus puanım, tercihlerime yazmamistim. Egitimi daha zor diyorlar, ama bu daha iyi bir sey bence.
    İstanbul Üniversitesinin Tercümanlık Bölümünün eğitimi nasıl? Okuyan yada mezun olanlardan bir seyler alsam

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    7
    hehe bende hacettepede okudum şimdik burayı kazandım bende senın gibi merak ediyorum açıkçası

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    9
    İstanbul aşırı kalabalık ve trafik sorununu çözseydi sınıf arkadaşı olabilirdim sizlerle

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    4
    meraba hacettepe mütercim tercimanlık fr yı kazandım aynı zamanda da dil tarih ve coğrafya fak fransız dili ve edebiyatı okuyordum 2. senemde hazırlığı geçtim 90la bu sene de hacettepeyi kazanınca ankara üniversitesinde hacettepeye geçmeyi düşünüyorum öneriyor musunuz fikriniz nedir bende ikisi de başbaşa gidiyor tek sorun 11inde hacetepenin hazırlık atlama sınavı var. geçemezsem 3. sene hazırlık okicam bide okula 1 saat otobüs çilesi uzaklığında. dil tarihse 15 dakika ama benim için önemli olan geleceğimde hangisi beni diğerlerinden daha da üstün yapıcak? herkesin fikri benim için önemli umarım yardım edebilirsiniz

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    23
    Alıntı veronique isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    meraba hacettepe mütercim tercimanlık fr yı kazandım aynı zamanda da dil tarih ve coğrafya fak fransız dili ve edebiyatı okuyordum 2. senemde hazırlığı geçtim 90la bu sene de hacettepeyi kazanınca ankara üniversitesinde hacettepeye geçmeyi düşünüyorum öneriyor musunuz fikriniz nedir bende ikisi de başbaşa gidiyor tek sorun 11inde hacetepenin hazırlık atlama sınavı var. geçemezsem 3. sene hazırlık okicam bide okula 1 saat otobüs çilesi uzaklığında. dil tarihse 15 dakika ama benim için önemli olan geleceğimde hangisi beni diğerlerinden daha da üstün yapıcak? herkesin fikri benim için önemli umarım yardım edebilirsiniz
    ankara dtcf fransız dili ve edebiyatı bence köklü ve kaliteli bir bölüm.Hacettepe üniversitesi fransızca tercümanlık bölümü de öyle.Yani ankara üniversitesinden mezun olunca da tercümanlık yapabilirsin.Ama açıkçası hacettepe'ye geçmeyi planlayıp kazandıktan sonra da tekrar kararsızlığa düşmekte kötü bir durum.Kitap okuyup çözümleme yapmaktan ziyade direkt olarak tercümanlık üzerine ders alma eğilimin fazla ise hacettepe'ye geçmen faydalı olur.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    4
    hangisi daha iyidir peki? dile 100 de 100 hakim olma anlamında ve hacettepe fr tercümanlık 3. sene hazırlık okumak zorunda kalma riskini göze almaya değer mi? dtcf'de bölüme geçtim 1. sınıfım şuan

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)