Toplam 28 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 1 2 3 4 5 6 ... SonuncuSonuncu
Toplam 549 sonuçtan 21 ile 40 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Sıra bizde! --> 2013 LYS-5

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    45
    9 günlük bayram tatilleri falan olabilir ya da şubat tatili. İşte bu anlar en önemli anlar ben YGS'ye çok iyi başlamıştım iyi çalışıyordum. Araya bir 9 günlük bayram tatili girdi ben hep yarın çalışırım dedim ama o yarın hiç gelmedi hep bıraktım çalışmayı yarınlara bana çok vakit kaybettirdi kısacası bayram tatili. Siz siz olun böyle uzun soluklu tatillerin sizi çalışmaktan alı koymasına izin vermeyin.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    19
    YGS ye başlamadan ingilizcemin ne durumda olduğunu öğrenmek istedim( yaklaşık 1 aydır deneme çözmediğim için merak ettim tabi)

78 D 2Y iyi sayılabilir durumda..inş. fazla bi net eksilmesi olmaz. ? :/

Teşekkür / Beğenme
    Blog Başlıkları
    1
    Rep Gücü
    15
    Alıntı halilx isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    YGS ye başlamadan ingilizcemin ne durumda olduğunu öğrenmek istedim( yaklaşık 1 aydır deneme çözmediğim için merak ettim tabi)

78 D 2Y iyi sayılabilir durumda..inş. fazla bi net eksilmesi olmaz. ? :/
    yapma dostum tabiki de olmaz. ya zaten bu kadar iyiyken unutsan bile yapabileceğin en fazla yanlış sayısı 9 o da en rezil denemede. kendimden biliyorum

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    19
    Alıntı emre850 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Süpersiniz hangi lisede okuyorsunuz?
    anadolu lisesi

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    25
    Öncelikle 1 yıllık süreci iyi geçirmenizi temenni ederim.Benim size tavsiyelerim her ders için ayrı ayrı olacaktır.Ne kadar hedeflediğim puanı almamış olsamda kendi çalışmamın ya da uygulamaya çalışıpta kısmende olsa uyguladığım çalışmanın size faydalı olacağını düşünüyorum.

Türkçe:Bol bol kitap okuyun.Ne kadar YGS de 7 yanlış yapıp sonucumu altüst etmiş olan derste olsa size söyleyeceklerimi uygulamaya çalışın.Dil bilgisi konularını çalışın ve daha sonra her konuyla ilgili 500 soru çözün.Tabi YGS ye kadar...Paragraf sorusu bol bol çözün ve yanlış cevaplarınız doğrusunu kesinlikle öğrenin.Ayrıca sınava yakın zamanda 40 soruluk deneme kitaplarından çözün.Sınava kadar neredeyse 10 farklı kaynaktan Türkçe sorusu çözmüş olun.

Tarih:Konuları not tutarak çalışabilirsiniz.Ama çok iyi bir hocaya(iyi yorum yapan bir hocaya) başvurursanız Tarihi çözersiniz.Ben mesela Görüntülü Dersane diye bir siteden Tarih seti almıştım.Ve hoca çok iyi anlatıyordu.2 kere konuları bitirmeye çalıştım ama tam olmadı.Bol bol soru çözün ve kavramları iyi öğrenin.En basitinden ticaret denince kültürel etkileşim deyin.

Coğrafya:Tarihteki gibi not alın ve bol soru çözün.Şekil bilgisine önem verin.Genel kültür olarakta size faydalı olabilecek bazı konuları iyi öğrenin.

Felsefe:Nasıl sorulacağı belli olmuyor siz kedinizi her ikisinede(yorum,bilgi) hazırlayın.Saçma gelebilir bazı sorular size ama yinede çözün.Akımların temsilcilerini bilirseniz, soruda o kişinin ismini görür görmez paragrafın ne ile ilgili olduğunu anlayabilirsiniz.

Matematik:Bence matematik için çok sorudan ama anlaşılarak,ezberlenmeden çözülen çok sorudan başka çözüm yok.Her konu ile ilgili 1000 soru çözerseniz o konuyu kaçırmazsınız.Ve şıkları kullanmayı öğrenin.Çok fazla kural ve teori ile kafanızı doldurmayın.

Geometri:Aynı şekilde soru çok çözün ama seviyenize göre kitap alın ve ilk olarak çözümlü soru bankalarına yönelin.Daha sonra her kuralı adınız gibi bilince bol soru çözerek bilgilerinizi pekiştirin.Ve 1 soruda 5 farklı geometri konusunu kullanabilmeniz gerekebileceği olasılığını unutmayın.

Fizik:Temel konuları ve size kolay gelen konuları iyi öğrenmeye çalışın.Çünkü bazı konular sırf matematik ve ya ezber olabiliyor.Bol soru çözün.Ama YGS fizik düzeyini aşan sorular çözüp moraliniz bozmayın.Mustafa Tekinay hocanın fizik dersleri iyidir.Videolarını ücretsiz bulabilirsiniz internetten.

Kimya: Dilcilere genellikle Fizik e göre kolay gelen fen branşıdır.Sizde kimya için gerekli özeni gösterir ve bol soru çözerseniz iyi netler yapabilirsiniz.Benim 1 yanlışım vardı YGS de mesela kimyadan.Müfredata yeni eklenen kimya konularını gözden kaçırmayın.

Biyoloji:Ezberdir falan ama merak ettikçe daha çok seversiniz.Belli konulardan bol bol tekrar yapıp kalıcı bilgiler elde ederseniz 7-8 biyoloji sorusunu çözebilirsiniz.Bol soru çözün ve her öğrendiğinizi tekrar edin.

Tüm YGS: Dikkat ettiyseniz sürekli tekrar ettiğim 3 şey vardı genel olarak:Konu çalışması,bol soru çözümü ve konu tekrarı.Bu üç şeyi gerektiği gibi yaparsanız amacınıza ulaşırsınız.Ayrıca ilk zamanlarda haftada bir daha sonra sıklaştırarak deneme çözün.YGS ye 1 ay kala bol bol tekrar yapın ve çözebildiğiniz kadar çıkmış soru çözün.A yayınlarının çıkmış soru kitaplarını tamamlamaya çalışın.Ben ne kadar yukarıda bahsettiğim çaılşmaları yapamamışta olsamda tekrar girsem yapacağım çalışma bu şekilde olur.Ben bu çalışmayı kısmende olsa yaptım ve

YGS-3:420
    Türkçe:33/7(Sınavda ne olacağı belli olmuyor.1-2 yanlışım olsaydı ben de şimdi mutlu olabilirdim)
    Sosyal:35/5
    Matematik:33
    Fen:28

İngilizce:Şu an bol bol kelime ezberleyin.Bizim sınav basit olmuş olabilir ama sizinki zor olabilir.Çünkü Onur abinizinde (Beowulf) her zaman dediği gibi LYS nin belirli bir seviyesi yok.Her şeye hazırlıklı olun.Gramer konularını tekrar edin ve bol soru çözün.İngilizce de belli bir temeliniz olmadan çalışmayın derim ben.Ben mesela şu ana kadar en fazla 8-10 bin soru çözmüşümdür hayatım boyunca İngilizce için.Bu sayı size çok gibi gözükebilir ama sınav günü siz çözdüğünüz soru sayısını toplasanız bundan çok daha fazla olur.Önemli olan İngilizce yi anlamak, kalıp ezberlemek değil.Bol bol makale okuyun.Kitapta okuyabilirsiniz ama makale sınav amacı için daha uygundur.Englisharticles.info ve ya Scientific American gibi siteleri takip edebilirsiniz.Deneme ben pek fazla çözmedim.Yani şu ana kadar 20 i geçmemiştir çözdüğüm deneme sayısı

LYS:79/1 bu sene için çok iyi olmasada sonuç sağlık olsun.Seneye bir daha gireriz

Genel:Fazla stres yapmayın,çalışın ama ne sonuç alırsanız alın emeğinizin karşılığını belki bugün değil ama başka birgün alacağınızı iyi bilin.Hepinize başarılar dilerim.Umarım dilediğiniz yerleri kazanırsınız

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    amacınız eğer ilk 20-50 ise 4 yanlış gerçekten pek de iyi değildir. ve bu yanlışlar dikkatsizlikten değil de bilmemektense daha da kötüdür, ki birşeyler eksiktir. yersiz konuştuğumu da düşünmüyorum, emre adlı arkadaşın sorusuna cevap verdim sadece. belki de bir sohbet ortamı açmak istedim kendimce , bana yol göstermek isteyenler olur diye düşündüm ama gelip burda bana -kıskançlıktan mı bilinmez- 'yersiz konuşuyorsun' d endi ve bu benim çok zoruma gitti. çünkü yaptıklarımla övün(e)meyen biri olduğumu düşünüyorum. çevremdeki kimse de bana egomu tatmin ettiğim ile ilgili bişe söylemedi. bu arada seni de tebrik etmek lazım, forumu bir münakaşa alanına çevirdin, zoru başardın!

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    şunu da eklemeliyim : hedefimiz ilk 100 değilse - ilk 250 - 500 falan ise , şimdiden 50-60 nette hiç bir sakınca yoktur, çalışan kendini elbet yükseltecektir, başarıyı elde edecektir. 70 lere çıkacaktır. ancak 75 lere gelince onu yükseltmek çok zordur. mutlaka bilmediğimiz bişe çıkar, belki dikkatsizlik olur... değinmek istedğim nokta da buydu... uzun süredir, 4,5 hatta 6-7 yanlışlardayım, kendimi yükseltemiyorum, üzüldğim de bu

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    15
    Sakin olun. Ne kadar çalışmış olursanız olun panik yaptığınız sürece elinize yüzünüze bulaştırma ihtimaliniz olacaktır. Nasıl sakin kalmanız gerektiğini ancak siz bilebilirsiniz, kendim için örnek vermem gerekirse ne zaman paniklemiş hissetsem şu toplardan yaptım. Bilmiyorum gerçekten bu mu etkili oldu yoksa ben mi şartlamıştım kendimi ama bayağı bir faydası oldu sınava bir önceki akşam izlediğim maçı düşünerek girdim Ayrıca bir sürü renkli güzel topum oldu

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    9
    Alıntı rafetic isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    amacınız eğer ilk 20-50 ise 4 yanlış gerçekten pek de iyi değildir. ve bu yanlışlar dikkatsizlikten değil de bilmemektense daha da kötüdür, ki birşeyler eksiktir. yersiz konuştuğumu da düşünmüyorum, emre adlı arkadaşın sorusuna cevap verdim sadece. belki de bir sohbet ortamı açmak istedim kendimce , bana yol göstermek isteyenler olur diye düşündüm ama gelip burda bana -kıskançlıktan mı bilinmez- 'yersiz konuşuyorsun' d endi ve bu benim çok zoruma gitti. çünkü yaptıklarımla övün(e)meyen biri olduğumu düşünüyorum. çevremdeki kimse de bana egomu tatmin ettiğim ile ilgili bişe söylemedi. bu arada seni de tebrik etmek lazım, forumu bir münakaşa alanına çevirdin, zoru başardın!

5 yıldır bu forumda farklı nicklerle bulundum 8 kez banlandım (doğru söyleyen - 9 köy ilişkisi) ve emin ol dostum senin gibileri çok gördüm ama neyse ben bu sınav için unumu elemiş durumdayım senin için de hayırlısı olsun fazla bi' şey söylemeye gerek yok.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    Alıntı eskilerdenbiri isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    5 yıldır bu forumda farklı nicklerle bulundum 8 kez banlandım (doğru söyleyen - 9 köy ilişkisi) ve emin ol dostum senin gibileri çok gördüm ama neyse ben bu sınav için unumu elemiş durumdayım senin için de hayırlısı olsun fazla bi' şey söylemeye gerek yok.
    ya tamam ben de tartışmanın büyümesini istemem, hayırlısı olsun ama sen beni bildiğin 'kibirli, egoist... ' sınıfına soktun bir anda , tanımadığın biri için bu kadar kesin yargılara varman bence hiç adil değil. yazdığım gibi amacım yardım almak belki de sohbet ortamı oluştumaktı. neyse, ben kendimi , ne olduğumu ve amacımı gayet iyi biliyorum, tanımadan yaftayı takanlara da kendimi kanıtlama zorunluluğum yoktu aslında, neyse ne Allah hak edenlerin yardımcısı olsun ...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    19
    Alıntı didemck isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    yapma dostum tabiki de olmaz. ya zaten bu kadar iyiyken unutsan bile yapabileceğin en fazla yanlış sayısı 9 o da en rezil denemede. kendimden biliyorum
    Dostum güvenesim var sana şu an

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    14
    Aman sakın dilko yayınlarını kullanmayın derim ben.. Kullansanız bile sadece ona bağlı kalmayın..

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    22
    Arkadaşlar ben paragraf tamamlama testi arıyorum nerden bulabilirim Böyle 50 soruluk felan. veya paragraf

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    17
    bende bu yıl tekrar gireceğim

Çalışma metotlarınızı falan söylerseniz hepimize faydalı olur
    Bazı konular gerçekten anlaşılması zor oluyor >.<

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    14
    size tek tavsiyem çok çalışın ama hazırlanırken rahat olun ..

bende sınava girecem ..

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    11
    Öncelike tam aradığım bir konu olmuş.Sınava giren arkadaşlarıma sormak istediğim şeyler var inş cevabını alırım.Kendi programımı yaptım ve elimden geldiği kadar uymaya çalışıyorum.Ygs çok iyiyim diyebilirim.Şuanda ygs konularını sanırım 1 ay'a çok rahat biter (matematik ve geometri hariç hiç yapamıyorum :P ) Benim sıkıntım ise ingilizce düz lisede okuduğum için 6 saat ingilizcenin olması ve sınıfınızın sadece lise mezunu olmak bu bölüme gelen insan topluluğundan oluşması beni mutsu ediyor ayrıyetten okulda yaptıkları konuşmalar , hocalarla muhabbet etmeleri ve dersi bölmelerinden başka okulda ingilizce adına bir şey öğrenmiyorum.Dershane , oyunlar ve izlediğim dizi , filmler ve forumda arkadaşların paylaştıklarıyla bu işi ilerletmeye çalışıyorum.Ygs de ösym çözülmeyecek sorular koymadıkça ygsmin iyi olucağına inanıyorum.Tek sıkıntım ingilizce.Yaz tatilinde ağırlığı her ne kadar ygs derslerine versem günde 2 2.5 bazen 3 saat ingilizce çalışıyorum.Yazın bu 1 , 1.5 ay içersinde ygs yi bitirmek istiyorum.Çünkü tüm sene boyunca ygs çalışıp 2 ay boyunca lys çalışmanın saçma olduğunu düşünüyorum.Zaten bunun 20 25 günü ygs sonuçlarını bekleyip acaba kaç yaptım merakında gidiyor.O yüzden ygs ve lys yi bir arada tutarak yürütmeye çalışıyorum.İngilizcede 11 de 15 net ile başlayıp sene sonu 60 net'e geldim.Biliyorum netim çok az ama inanın bizim sınıfı gördükten sonra bana hak vermiş olucaksınız.Hergün kitap okuyorum ve kitapta gördüğüm kelimeleri küçük küçük notlar almaya gayret gösteriyorum.Kelime öğrenmek için sizler neler yapıyorsunuz , Reading filan olsun paragraf sorularında önce sorular mı okunmalı ondan sonra mı sorular'a bakılmalı ?

İlginiz için teşekkür ederim.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    kullanacaksanız yds kullanın bence

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    45
    Alıntı Mychaela isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelike tam aradığım bir konu olmuş.Sınava giren arkadaşlarıma sormak istediğim şeyler var inş cevabını alırım.Kendi programımı yaptım ve elimden geldiği kadar uymaya çalışıyorum.Ygs çok iyiyim diyebilirim.Şuanda ygs konularını sanırım 1 ay'a çok rahat biter (matematik ve geometri hariç hiç yapamıyorum :P ) Benim sıkıntım ise ingilizce düz lisede okuduğum için 6 saat ingilizcenin olması ve sınıfınızın sadece lise mezunu olmak bu bölüme gelen insan topluluğundan oluşması beni mutsu ediyor ayrıyetten okulda yaptıkları konuşmalar , hocalarla muhabbet etmeleri ve dersi bölmelerinden başka okulda ingilizce adına bir şey öğrenmiyorum.Dershane , oyunlar ve izlediğim dizi , filmler ve forumda arkadaşların paylaştıklarıyla bu işi ilerletmeye çalışıyorum.Ygs de ösym çözülmeyecek sorular koymadıkça ygsmin iyi olucağına inanıyorum.Tek sıkıntım ingilizce.Yaz tatilinde ağırlığı her ne kadar ygs derslerine versem günde 2 2.5 bazen 3 saat ingilizce çalışıyorum.Yazın bu 1 , 1.5 ay içersinde ygs yi bitirmek istiyorum.Çünkü tüm sene boyunca ygs çalışıp 2 ay boyunca lys çalışmanın saçma olduğunu düşünüyorum.Zaten bunun 20 25 günü ygs sonuçlarını bekleyip acaba kaç yaptım merakında gidiyor.O yüzden ygs ve lys yi bir arada tutarak yürütmeye çalışıyorum.İngilizcede 11 de 15 net ile başlayıp sene sonu 60 net'e geldim.Biliyorum netim çok az ama inanın bizim sınıfı gördükten sonra bana hak vermiş olucaksınız.Hergün kitap okuyorum ve kitapta gördüğüm kelimeleri küçük küçük notlar almaya gayret gösteriyorum.Kelime öğrenmek için sizler neler yapıyorsunuz , Reading filan olsun paragraf sorularında önce sorular mı okunmalı ondan sonra mı sorular'a bakılmalı ?

İlginiz için teşekkür ederim.
    11. sınıf için 60 net kötü değil gayet iyi. Siz bu azimle devam ederseniz 75+ rahat rahat yaparsınız. Ama dediğim gibi çalışmayı hiç bırakmamalısınız. Paragraf sorularında ben ilk önce soruyu okuyorum öyle daha rahat çözüyorum. Ben hiç kelime çalışmadım ne biliyorsam o halde girdim sınava ama tavsiyem çalışmanız yönünde. Ne kadar çok kelime bilirseniz o kadar iyi.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    11
    Alıntı Beowulf isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    11. sınıf için 60 net kötü değil gayet iyi. Siz bu azimle devam ederseniz 75+ rahat rahat yaparsınız. Ama dediğim gibi çalışmayı hiç bırakmamalısınız. Paragraf sorularında ben ilk önce soruyu okuyorum öyle daha rahat çözüyorum. Ben hiç kelime çalışmadım ne biliyorsam o halde girdim sınava ama tavsiyem çalışmanız yönünde. Ne kadar çok kelime bilirseniz o kadar iyi.
    Yorumunuz için teşekkürler.Kelime çalışmayı çok istiyorum ama bir türlü kalıcı bir taktik bulamadım.Reading çözerek ne öğreniyorsam o.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    45
    Alıntı Mychaela isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Yorumunuz için teşekkürler.Kelime çalışmayı çok istiyorum ama bir türlü kalıcı bir taktik bulamadım.Reading çözerek ne öğreniyorsam o.
    Ezberle kelime öğrenmeye çalışıyorsanız zaten öğrenemezsiniz sürekli soru çözerek öğrenmeye çalışın. Kelimeler kendiliğinden aklınıza kazınacaktır.
    Konu Beowulf tarafından (20-06-12 Saat 22:07 ) değiştirilmiştir.

Toplam 28 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 1 2 3 4 5 6 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)