Toplam 7 Sayfadan 1. Sayfa 1 2 3 4 5 ... SonuncuSonuncu
Toplam 128 sonuçtan 1 ile 20 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: 2012 LYS Puan Hesaplama(Sıralama Tahmini/Okul Pu. Hesaplama)

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    11

2012 LYS Puan Hesaplama(Sıralama Tahmini/Okul Pu. Hesaplama)

Arkadaşlar konu açan veya konulara puan hesaplama, sıralama soruları soranlar olmuş.Teker teker yardımcı olmaya çalışmıştım ama böyle daha iyi olur diye düşündüm.

PUAN HESAPLAMA

İlk önce LYS puan hesaplama için kullandığım sitenin adresini vereyim. YGS LYS Puan Hesaplama 2012

YGS netlerini ve LYS netlerinizi yazıp aşağıdan hesaplaya tıklıyorsunuz bu kadar.Peki bu ne kadar güvenilir derseniz eğer hemen ekran görüntüleriyle destekleyeyim.

Bunlar benim geçen seneki sonuçlarım;

Gördüğünüz gibi 1.1 ve 1.2 puanlık bir oynama var o kadar.

OKUL PUANI HESAPLAMA

Beyler, bayanlar okul puanınızı hesaplamak için tek yapmanız gereken diploma notunuzu 0.6 ile çarpmak.Çıkan sonuç sizin okul puanınız oluyor.Mezun olmayanlar varsa e-okul'dan her senenin yıl sonu ortalamalarını bulabilirsiniz.

SIRALAMA TAHMİNİ (2011 PUAN DAĞILIMI EKLENDİ)

Sıralama tahmini için tek kullanabileceğimiz ÖSYM'nin yayınladığı puan dağılımı PDF'si var.Bir fikir verir en azından.Burdan buyrun;

http://www.osym.gov.tr/dosya/1-59198...m5puandag1.pdf

Edit : Çıkan puana okul puanınızı eklemeyi unutmayın .

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    15
    Sistemin yanlış hesapladığını düşünüyorum. Neden dersen Ygs Türkçe 33d5y, Sosyal 33d7y, fen 1d yaptığımda ham 298 puan yapıyor oysa ben ham 335 puan aldım ygs3ten.Acaba hesaplama 2011e göremi yapılıyor diyorum ama geçen sene nerdeyse benle aynı netleri yapmış bi arkadaşımda 330aldı ayrıyeten dikkatli olun çıkan sonuç ilk önce sizi şok edebilir çünkü sistem ek puanı katmıyor.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    6
    Bence sıralama kısmı hiç yardımcı olmaz. Zira 2010'un puanıyla bu seneki arasında fark olacaktır.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    11
    Alıntı cinin isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Sistemin yanlış hesapladığını düşünüyorum. Neden dersen Ygs Türkçe 33d5y, Sosyal 33d7y, fen 1d yaptığımda ham 298 puan yapıyor oysa ben ham 335 puan aldım ygs3ten.Acaba hesaplama 2011e göremi yapılıyor diyorum ama geçen sene nerdeyse benle aynı netleri yapmış bi arkadaşımda 330aldı ayrıyeten dikkatli olun çıkan sonuç ilk önce sizi şok edebilir çünkü sistem ek puanı katmıyor.
    Ben en yakın hesaplayan bunu buldum.SDS mi SBS mi ne yazan vardı forumda verilen orda bende 4-5 puan eksik çıktı (331 değil 298 çıkmıştı sırf meraktan denemiştim o sayfayı).Bunda 2011 YGS,LYS ve 2012 YGS'de hep 1,1.1 veya 1.2 puan oynama oldu.

Arkadaşlar kusura bakmayın birde, hemen 2011 puan dağılımı linkiyle değiştiriyorum yanlışlıkla 2010'u koymuşum

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    0
    Cidden cok yakın hesapladı ya.Teşekkür

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    6
    Alıntı burak9393 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben en yakın hesaplayan bunu buldum.SDS mi SBS mi ne yazan vardı forumda verilen orda bende 4-5 puan eksik çıktı (331 değil 298 çıkmıştı sırf meraktan denemiştim o sayfayı).Bunda 2011 YGS,LYS ve 2012 YGS'de hep 1,1.1 veya 1.2 puan oynama oldu.

Arkadaşlar kusura bakmayın birde, hemen 2011 puan dağılımı linkiyle değiştiriyorum yanlışlıkla 2010'u koymuşum
    Hah şimdi oldu işte Eline sağlık be dostum

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    0
    Alıntı burak9393 isimli üyeden alıntı Mesajı göster

şimdi oldu kanks ) bu puanlara okuldan gelen ek puan dahil değil demi ? Ayrıca ek puan son günlerde değişti ama bilgim yok nasıl hesaplanıyor bilen varmı ?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    11
    Alıntı canavar35 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi oldu kanks ) bu puanlara okuldan gelen ek puan dahil değil demi ? Ayrıca ek puan son günlerde değişti ama bilgim yok nasıl hesaplanıyor bilen varmı ?
    Hayır dahil değil.Nasıl hesaplandığını ilk mesaja yazmıştım aslında .Diploma notunuzu 0.6 ile çarpıyorsunuz.O okul puanınız oluyor.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    5
    Alıntı cinin isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Sitede sıralama türkçe-sosyal-matematik-fen şeklinde değil, türkçe-matematik-sosyal-fen şeklinde, acaba doğru-yanlışları yazacağınız yerleri karıştırmış olma ihtimaliniz var mı? Bu sitede benim de başıma gelmişti 1-2 kere dalgınlıktan. Doğru girdiğinizde hatasıza yakın bir sonuç vereceğini düşünüyorum.

Ben de sıralamaların pek bir anlamı olmayacağını düşünüyorum, katsayı kalktı, OBP sistemi değişti, LYS geçen seneye göre çok daha kolaylaştı. Gözden kaçan başka bir nokta olarak da YGS sonuçları; geçen sene 100bininci olabileceğiniz bir puan bu sene sizi 60-70 binlere taşıyabilir.
    Yardımcı olacak bir konu, teşekkürler

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    27
    Umarım tutmuaz bunun hesabıyla ben hayatta yerleşemem öğretmenliğe ya da ben yanlış yaptım sizin 43 net 287, benim 72 netim nasıl 335 olur :/

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    6
    arkadaslar 415 puan geldi okul puanıyla birlikte.bilkent %50 bölümler için yeterli mi sizce yardım edebilirseniz çook sevinirim.simdiden tesekkürler

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    11
    Alıntı High Voltage isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Umarım tutmuaz bunun hesabıyla ben hayatta yerleşemem öğretmenliğe ya da ben yanlış yaptım sizin 43 net 287, benim 72 netim nasıl 335 olur :/
    287 YGS puanı ile 72 net'i yazarak hesapladığım puan 399 çıktı.Bir yanlışlık yapmış olabilirsin belki.Birde üstüne eklenecek okul puanı var.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    Dilden 73D 7Y yapımışım, 71.25 netim var. YGS 3 Puanımda 294.7 Sitede yaptığım hesaplamaya göre 400 puan olarak gösteriyor dil-1 puanımı. Doğru mu yaptım acaba emin olamadım da, sanki fazla gibi geldi bana. Diploma puanımı eklemeden.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    10
    YGS 387 , Dil 75/5 , Okul ortalamam 79,14.
    Okul puansız 436 çıkıyor bu siteye göre, bu yıl 47,484 alıyorum okuldan üstüne 1 2 puan eklesemmi az veriyor diye?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    5
    Arkadaşlar ben bu 2011 sıralama listesinden hiçbirşey anlamadım.Puanmatik bana 467 puan veriyor yani ben sıralamada nerde oldugumu nasıl anlayacağım ?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    11
    Alıntı AyseAk. isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben bu 2011 sıralama listesinden hiçbirşey anlamadım.Puanmatik bana 467 puan veriyor yani ben sıralamada nerde oldugumu nasıl anlayacağım ?
    puanmatiğin verdiği puan 467 ise yani ham puan ise,dil1 puanından ham puan sıralamanıza bakın,ben sizin için baktım,geçen sene 467 ham puan alan 168. olmuş, okul puanıyla biraz oynayabilir sıralama.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    11
    Alıntı Unstoppable isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    YGS 387 , Dil 75/5 , Okul ortalamam 79,14.
    Okul puansız 436 çıkıyor bu siteye göre, bu yıl 47,484 alıyorum okuldan üstüne 1 2 puan eklesemmi az veriyor diye?
    amaç burada karşılaştırma yapmak,bu puanlar oynayacak,sıralama 2000.olduktan sonra isterse 540 puan yapsın önemi kalmaz, o yüzden buradaki kişilerler karşılaştırma amaçlı kullanın,puan eklemenize gerek yok.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    10
    Alıntı benyv-- isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    amaç burada karşılaştırma yapmak,bu puanlar oynayacak,sıralama 2000.olduktan sonra isterse 540 puan yapsın önemi kalmaz, o yüzden buradaki kişilerler karşılaştırma amaçlı kullanın,puan eklemenize gerek yok.
    Şuanki sıralamalar hakkında pek bir tahmin yapamıyorum.Ya siz? Foruma göre herkes çok iyi aldığından insan şüpheye düşüyor.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    6
    sağolasın dostum ... hacettepe gelecek inş

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    11
    Alıntı Unstoppable isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Şuanki sıralamalar hakkında pek bir tahmin yapamıyorum.Ya siz? Foruma göre herkes çok iyi aldığından insan şüpheye düşüyor.
    işte ben de şüpheliyim, belki iyi yapanların büyük çoğunluğu buraya netlerini yazıyordur,gözümüze herkes iyi yapmış gibi geliyordur , bilemiyorum,o yüzden karşılarştırma amaçlı açıldı bu konular.en iyisi ham puanınızı 2011 listesinden sıralamaya göre değerlendirmek.en azından geçen sene bu puanı yapsaymışsınız nereye girermişsiniz bunu görmek.

Toplam 7 Sayfadan 1. Sayfa 1 2 3 4 5 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)