Toplam 9 sonuçtan 1 ile 9 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Erasmus sınavı örnekleri

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    15

Erasmus sınavı örnekleri

Merhabalar arkadaşlar öncelikle konuyu doğru yere mi açtım bilemedim pek, neyse üniversitelerin yapmış oldukları erasmus sınav örneklerine ulaşabileceğimiz herhangi bir kaynak var mıdır acaba ya da elinde olan varsa burada paylaşabilir mi ? Her üniversite farklı yapıyor sanırım erasmus sınavlarını kimisi yalnızca test yapıyor kimisi klasik boşluk doldurmalı ve yazma becerisini de ölçen bir sınav yapıyor yani internette rastladığım birkaç erasmus sınav örneği bu şekildeydi ama ben yalnızca paü,yaşar üniversitesi ve karaelmasın -yeni adıyla bülent ecevit- sınavlarına ulaşabildim başka kaynak bilen var mıdır acaba erasmus sınav örnekleriyle ilgili

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    36
    Her üniversite farklı bir yöntem izliyor. Bence kendi üniversitenizin geçmişteki sorularına bakmanızda fayda var. Ben şu an erasmus programıyla Romanya'dayım. Bizim sınavımız iki kısımdan oluşuyordu. İlk kısımda, yds tadında kelime, paragraf vs vardı. İkinci kısımda ise yazma sormuşlardı ve sınavın en önemli kısmı yazmaydı. Dünyadaki su sorunu ve çözüm yolları üzerine bir essay yazmamızı istemişlerdi.

Çankaya University Translation and Interpreting Studies Awarded with Scholarship

www.bakhele.com > Patron her zaman tüketici!

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    15
    Alıntı Seasoul isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Her üniversite farklı bir yöntem izliyor. Bence kendi üniversitenizin geçmişteki sorularına bakmanızda fayda var. Ben şu an erasmus programıyla Romanya'dayım. Bizim sınavımız iki kısımdan oluşuyordu. İlk kısımda, yds tadında kelime, paragraf vs vardı. İkinci kısımda ise yazma sormuşlardı ve sınavın en önemli kısmı yazmaydı. Dünyadaki su sorunu ve çözüm yolları üzerine bir essay yazmamızı istemişlerdi.
    Öncelikle teşekkürler cevap için, marmaradayım keşke bulabilsem ama yok yani internette herhangi bir sınav örneğine rastlayamadım bizim okul test şeklinde yapıyormuş erasmus sınavını lys5 tarzında bir şey oluyormuş ama zorluğu hakkında herhangi bir fikrim yok soruları göremediğim ya da herhangi bir örneğe ulaşamadığım için :S

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    36
    İşiniz zor, ortalamanız yüksekse ve paslanmadıysanız bence başarılı olabilirsiniz. Sınav ne zamanki, bu tarihlerde erasmus sınavı olmaması lazım. Şu an erasmusla giden kişilere ulaşın okulunuzdan, onlar size yardımcı olacaktır.

Çankaya University Translation and Interpreting Studies Awarded with Scholarship

www.bakhele.com > Patron her zaman tüketici!

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    7
    Elime geçen bir örnek var arkadaşlar eklentiden indirebilirsiniz, umarım işinize yarar (:
    Eklenmiş Dosyalar Eklenmiş Dosyalar

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    5
    Sınavı geçmek zor olmayabilir. Daha önce Erasmus'la yurt dışına giden birilerini bulup deneyimlerini sorun, derim.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    15
    Alıntı яomeo isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Elime geçen bir örnek var arkadaşlar eklentiden indirebilirsiniz, umarım işinize yarar (:
    Teşekkürler paylaşım için , evet bu dönemler erasmus sınavı dönemi değil ben de zaten ne kadar erken başlarsam o kadar iyi diye düşünüyorum malum yazın çok boş vakti oluyor insanın değerlendirmek lazım

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    40
    Erasmus sınavıyla uğraşana kadar Kpds-Üds tipi sınavlara girin okulunuz kabul ediyorsa.
    When time is right

https://twitter.com/CihnAcar

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    27
    Muafiyet atlama sınavlarına da bakmanızı öneririm. bimiyorum nasıl soruyorlar ama ne sorabilirler ki? :P www.erasmusun.com a da bi bak.
    Bir yerde küçük adamların büyük gölgeleri oluyorsa, orada gün batıyor demektir.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)