Toplam 4 Sayfadan 4. Sayfa BirinciBirinci 1 2 3 4
Toplam 74 sonuçtan 61 ile 74 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Hızlı Kelime Ezberleme Yöntemleri

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    saol

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    İşe yarıyor ama daha fazla zaman kaybettiriyor. bence diğer yöntemler daha yararlı

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    bence en iyisi elde sözlük kitap okumaktır.kitap okurken kelimenin cümle içindeki anlamı görülüyor.sözlüğe bakarken bulana kadar merak ediliyor.anlamı bulduktan sonra cümle içindeki kullanım tekrar görüldüğü için akılda kalıyor.
    kurgusal sözlük bende de var.emek harcanarak hazırlanmış.ancak sözcükle alakasız anlamlarla hatırlamak yerine bence sözcüğün cümle içindeki anlamını gördükten sonra,romanın akışına kapılmışken akılda kalır.ben bu şekilde kpds ye hazırlanacağım.sonucu iyi olursa tekrar paylaşırım.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    çok zor arkadaşlar bu ezber mezber nasıl olacak bu işler

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    11
    Benim şöyle bir yöntemim var:
    Google translate'e istediğiniz kelimeyi anlamıyla birlikte yazın,bayaa bi kopyalayın,sonra sesli çeviri tuşuna basarak kelimeyi duyun.aynı kelimeyi bi sürüyle duyacaksınız.bu esnada en verimli olan uyumak olur ama siz oyun oynayın(oyunun sesi kapalı olarak),ister fotoğraflara bakın ama o etkinliği yaparken musical birşey yapmayın.Visual şeyler yapmak daha etkili olur.bu şekilde kelime bilinç altınıza yerleşecektir ve unutmanız bayaa zor olur.Ama bunu saatler boyu yapmayın.En fazla 3 saat yapın yoksa delirme riskiniz var.Bir gün içinde bu şekilde en az 20 kelimeyi kafanıza kazınacak şekilde öğreneceksiniz.Bunun ruhsal bir zararı vermı bilmiyorum ama ben denedim işe yaradı son olarak çevireceiniz dili türkçeden türkçeye yapın ve anlamı ile kelimeyi trkçe okunuş foratında yazın örnek praud gururlu,relibıl güvenilir,hendsım yakışıklı.Ama bunu geceleri saat 8'den sonra yapmanız gerekir çünkü insan beyni akşam ve geceleri zor öğrenir ama zor hatta hiç unutmaz.Bunu eğlenceli bir hale getirmek için ingilizcede minecraft oynayın.Creative modda eğlenirken öğreneceksiniz.her kelimenin altında resmi var.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    bence bu daha işe yarıyor nasıl şarkıyı birkaç defa dinletikten sonra ezberliyorsak buda öyle oluyor bence

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    14
    tecrübeme dayalı olarak, kelime ezberleme kartları hazırlayıp, bunu papağan gibi tekrarlamanın kısa vadede saman alevi gibi işe yaradığı görülmüştür fakat orta ve uzun vadede beyin bunu işe yaramaz kategorinde değerlendirip hafızadan siliyor. Çünkü bu kelimelerin tutunacakları bir dal ( cümle) yok. boşlukta gezen serseri mayın gibi oluyor tek başına öğrenilen kelimeler. Kelime öğrenecekseniz, sevdiğiniz bir konuda kitap, makale, blog, haber filan okuyun, hem etinden hem de sütünden yararlanın. Yeni bir şey öğrenirken kelimelerde öğrenmiş olursunuz. Sevdiğiniz bir konuyu seçmeniz sizin öğrenme isteğinize olumlu katkısı olacaktır. sıkıcı akademik makale filan okumayın

8. Teşekkür merhaba.35 bu mesaj için teşekkür etti.
    Beğenmeme merhaba.35 bu mesajı beğenmedi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    0
    Ben wordjin.com keşfettim ingilizce deki en önemli 2000 kelimenin hafıza tekniklerine göre kartları üretilmiş sesli telaffuzu ve örnek ingilizce cümlesi de mevcut ayrıca öğrendiğiniz kelimeler ait quizler var, DEMO paketi denemenizi öneririm ücretsiz bu paket

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    0
    ingilizce kelime öğrenme konusunda wordjin.com u incelemenizi tavsiye ederim

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    8
    https://www.youtube.com/watch?v=sZWvzRaEqfw

yukarıdaki video daha önce verildi mi bilmiyorum. Değişik bir yönteme değinmiş onu da paylaşmak istedim.
    Özetle kelimenin kalıcı olması için vücudunuzu kullanmanızın faydalı bir yöntem olacağını söylüyor. Örneğin "to loathe: nefret etmek" kelimesini her söylediğinizde yüzünden nefret hissini oluşturmak böylece kelime ile his arasında bir ilişki kurup kelimeyi kalıcı ve hızlı şekilde öğrenebileceğinizi söylüyor.

12. Teşekkür nilaysitt bu mesaj için teşekkür etti.
    Beğenme nilaysitt bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    18
    Alıntı Mustafa DURAN isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.youtube.com/watch?v=sZWvzRaEqfw

yukarıdaki video daha önce verildi mi bilmiyorum. Değişik bir yönteme değinmiş onu da paylaşmak istedim.
    Özetle kelimenin kalıcı olması için vücudunuzu kullanmanızın faydalı bir yöntem olacağını söylüyor. Örneğin "to loathe: nefret etmek" kelimesini her söylediğinizde yüzünden nefret hissini oluşturmak böylece kelime ile his arasında bir ilişki kurup kelimeyi kalıcı ve hızlı şekilde öğrenebileceğinizi söylüyor.
    Bu yöntemi ilk defa duyuyorum,mutlaka deneyeceğim.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    22
    Sınava hazırlanırken bir kelime defteri tutmuştum, ancak sadece kelime ve anlamına yer vermiyordum. Kelimeyi cümle içerisinde kullanıyordum, eğer belirgin bir eş/zıt anlamlısı var ise hemen not olarak onu da eklerdim. Her gün defteri 1 kez tekrar ederdim. Okuldan dönerken defter yanımda ise, açar bakardım metroda, otobüste. Misal ilk gün 2 sayfa yazmışım deftere, tekrar ettim. Ertesi gün 3 sayfa daha yazmışım. O gün sonunda 5 sayfayı tekrar ediyorum, böylece ilk gün yazdıklarımı da sürekli tekrar etmiş oluyorum. Bir süre sonra kelimeyi görür görmez, anlamını geçtim hangi cümlede kullandığımı bile biliyordum. Ezberden ziyade hafızaya kazımıştım bir nevi. Bir başa husus da muhakkak biliniyordur bazı kelimelerin anlamları akılda daha kalıcı oluyor. Örnek vermek gerekirse trivial means "not important" Türkçe'de tırı vırı vardır ya, çok benzemiyor mu ? . Hiç aklımdan çıkmaz. Bir kağıdın ön yüzüne book, arka yüzüne kitap yazmaktansa daha sağlıklı buluyorum bu yolu.

İyi çalışmalar diliyorum.

15. Beğenme hayalperest44, Kawaî bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Birkaç yerden bende eğitim aldım. Gerçekten çok işe yarıyor. Sizlerde mutlaka deneyin.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    İngilizce kelime öğrenme sitesi: www.ingilizce-kelime.com

4000+ kelimeyi 90 dan fazla farklı kategori içinde öğrenebilirsiniz. İleri düzey konulara kadar kelimeler var. Örneğin “İngilizce Renkler Konu anlatımı” gibi her kategori için ayrı ayrı oyunlar,bulmacalar ve alıştırmalar var. Hepsi de etkileşimli ve akıllı cihazlarala uyumlu.

Örnek konu başlıkları: Alfabe, sayılar, elbiseler, aile üyeleri, hava durumu, hayvanlar, böcekler, meyveler, deniz hayvanları, aksesuarlar, yiycekler, içecekler, okul ve eğitim, elektronik, edatlar, fiiller, alışveriş, bilgisayar parçaları, müzik, sanat, tarih, tıp, spor türleri, hukuk ve kanunllar, kitap ve edebiyat, iş hayatı .....

Bir kelimenin üzerine çift tıklayın anlamın hemen versin.
    Üyelik veya ücret de yok.

Toplam 4 Sayfadan 4. Sayfa BirinciBirinci 1 2 3 4

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)