Toplam 10 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Bir Yardım Eli Lütfen...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    14

Bir Yardım Eli Lütfen...

Arkadaşlar ekteki soruya bir bakıp doğru cevabı gerekçesi ile yazabilir misiniz?

Teşekkürler şimdiden...Paragraf Tamamlama Soru .jpg

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    Boşluk öncesi arzu/isteğe göre radyo üretilmiş,cepte taşınabilecek şekilde.boşluktan sonra üretilen ürünler yiyecek,giyecek ihtiyacına göre üretiliyormuş ve bugüne geçmiş.C şıkkında yeni bir ürün genellikle tüketici talebine cevap olarak üretilirdi deniyor.boşluktan sonra bugüne geçip ihtiyaca göre üretilmesi bana cevabın C olduğunu düşündürdü..

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    10
    Bu paragrafta o ürünün Akio Morita'nın "small desire" ı sayesinde ortaya çıktığını anlatıyor daha sonra "not all product devolepment, however, is so easy" diye devam etmesi lazım bence. Çünkü daha sonra ancak bütün ürünlerinin gelişimlerinin bu kadar kolay olmadığını, günümüzün en temel yemek, barınak ve giyinme gibi zorunluluklarının bile yaratıcı bir araştırmanın ve çalışanlar tarafından düşünmenin sonucu olduğunu anlatıyor. Bu yüzden cevabın A olduğunu düşünüyorum çünkü diğer cümlelerin hiç biri paragrafa uymuyor.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    cevap yanlış sanırım ses çıkmadığına göre sağlık olsun artık bakalım cevap ne çıkacak

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    Alıntı lilola isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu paragrafta o ürünün Akio Morita'nın "small desire" ı sayesinde ortaya çıktığını anlatıyor daha sonra "not all product devolepment, however, is so easy" diye devam etmesi lazım bence. Çünkü daha sonra ancak bütün ürünlerinin gelişimlerinin bu kadar kolay olmadığını, günümüzün en temel yemek, barınak ve giyinme gibi zorunluluklarının bile yaratıcı bir araştırmanın ve çalışanlar tarafından düşünmenin sonucu olduğunu anlatıyor. Bu yüzden cevabın A olduğunu düşünüyorum çünkü diğer cümlelerin hiç biri paragrafa uymuyor.
    aslında bende bir bağlaca gereksinim duydum öncesinde ama sora böyle düşündüm..

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    14
    ben de öncelikli olarak cevap C demiştim ama doğru yanıt A imiş...2che ile düşünme şeklimiz aynı ama lilola'nın açıklamaları ile bence A şıkkı beni de kendi tarafına çekti

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    10
    Evet bana da ilk başta C olur gibi gelmişti ama 2. kere okuduğumda pek uymadığını fark ettim

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    Alıntı lilola isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet bana da ilk başta C olur gibi gelmişti ama 2. kere okuduğumda pek uymadığını fark ettim
    demekki 2 kere okumak gerekmiş cevap için thanks

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    10
    Rica ederim

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    14
    teşekkürler gerçekten..ben de gidip gelmiştim A ile C arasında ama demek ki iki kere okumak gerekiyormuş tekrar teşekkürler....

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)