Toplam 18 sonuçtan 1 ile 18 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: [ G.KORELİ Bir Akademisyen ] İletişim Yardımı

Teşekkür / Beğenme
    Blog Başlıkları
    1
    Rep Gücü
    39

[ G.KORELİ Bir Akademisyen ] İletişim Yardımı

Arkadaşlar merhaba;

Güney Koreli bir Türkolog meslektaşımız vardı. Adı Yong-Song Li burada doktorasını yaptı. Şu an izini kaybetmiş durumdayım. Araştırdığıma göre şu an Güney Kore'de Altayistikle ilgili bir kurumdaymış. [ Tam olarak emin değilim. ] Bu kişinin iletişim adresine ulaşamadım. Kore Üniversitesi Uluslararası Çalışmalar bölümüne mail attım ancak şu ana kadar bir geri dönüş olmadı. [ Mail atalı çok olmadı bir yandan hâlâ beklemedeyim. ] Demem o ki Koreceyle ilgili bir bölümde okuyan arkadaşlar belki yardımcı olabilirler hocalarına sorarak. Bu kişi DTCF'deki bir sempozyumda bildiri de sunmuştu. DTCF ile illaki bir bağı olabileceğini düşünüyorum. Ben sınırları çok zorlayarak bir şeyler elde edebilirim belki; ama eldeki imkânları değerlendirmeden sınırları çok zorlamak istemiyorum. Benim ricam Koreceyle ilgili bölümlerde okuyan arkadaşların hocalarına, bu kişiye ait iletişim adresini sormaları varsa istemeleri. Altayistikle ilgili bir konuda kendisine danışmam gerekli sebebi de budur. Kişinin adını tekrardan yazıyorum. En son bildiğim kadarıyla doktorasını yapmıştı. Dr. Yong-Song Li

Zahmet edip konuyu okuyan ya da konuyla ilgilenenlere şimdiden teşekkürler.

Teşekkür / Beğenme
    Blog Başlıkları
    1
    Rep Gücü
    39
    Güncel.

Teşekkür / Beğenme
    Blog Başlıkları
    1
    Rep Gücü
    39
    Güncel.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    18
    Kore Dili bölümü olacaktı forumda, oraya bir göz atarsan cevap alacağını düşünüyorum. )

Teşekkür / Beğenme
    Blog Başlıkları
    1
    Rep Gücü
    39
    Alıntı cheonsa isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Kore Dili bölümü olacaktı forumda, oraya bir göz atarsan cevap alacağını düşünüyorum. )
    Farkedeceğini zannetmiyorum, bilerek buraya açtım konuyu. Oradaki konular dağılsın istemem. Güncel tutmaya çalışacağım; elbet bu bölümdeki birileri görür.

Teşekkür / Beğenme
    Blog Başlıkları
    1
    Rep Gücü
    39
    Güncel.

Teşekkür / Beğenme
    Blog Başlıkları
    1
    Rep Gücü
    39
    Güncel.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    109
    bir kitap yazmış ve kitap yurdu.com'da satışta. buradan yayınevine ulaşarak mutlaka Ankara'dadır gidip konuşursun sende akademisyensin sanırım kimliğini gösterirsin mutlaka yayıncıda adı adresi mevcuttur. Sonuçta hala kitaptan kazandığını ulaştırıyorlardır. bu da bir fikir olsun.

Teşekkür / Beğenme
    Blog Başlıkları
    1
    Rep Gücü
    39
    Alıntı Miss isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    bir kitap yazmış ve kitap yurdu.com'da satışta. buradan yayınevine ulaşarak mutlaka Ankara'dadır gidip konuşursun sende akademisyensin sanırım kimliğini gösterirsin mutlaka yayıncıda adı adresi mevcuttur. Sonuçta hala kitaptan kazandığını ulaştırıyorlardır. bu da bir fikir olsun.

Çok teşekkürler, güzel bir fikir. Kitap Simurg'dan çıkmıştı; ancak simurg yıllardır kitap basmıyor. Sadece sahaflık yapıyor, onlarla da arada bir konuşma fırsatım oluyor. Onlar vasıtasıyla ulaşmak biraz zor gibi en azından yüz yüze görüşmeden. Ancak güzel fikriniz için teşekkürler.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    14
    Yazmaya çalışıyorum; ancak olmuyor. Çünkü mesaj sayım yeterli değil. Adresi bende mevcut; ancak kendisiyle hiç iletişime geçmedim. facebook/alicelik eklersen atayım

Teşekkür / Beğenme
    Blog Başlıkları
    1
    Rep Gücü
    39
    Alıntı bettalar isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazmaya çalışıyorum; ancak olmuyor. Çünkü mesaj sayım yeterli değil. Adresi bende mevcut; ancak kendisiyle hiç iletişime geçmedim. facebook/alicelik eklersen atayım

Özel mesaj ile atabilir misiniz bana? Facebook'um bir süredir kapalı o yüzden buradan atabilirseniz çok memnun olurum.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    14
    ÖZel mesajdan da denedim, olmuyor maalesef.

Teşekkür / Beğenme
    Blog Başlıkları
    1
    Rep Gücü
    39
    ÖZel mesajdan da denedim, olmuyor maalesef.
    Size özel mesaj ile bir mail adresi versem oraya atabilir misiniz peki?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    14
    Olur olur atarım.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    14
    Adresine yolladım,kolay gelsin...

Teşekkür / Beğenme
    Blog Başlıkları
    1
    Rep Gücü
    39
    Adresine yolladım,kolay gelsin...

Teşekkür ederim bu iyiliğinizi unutmayacağım. Siz bu kişiyi nereden tanıyorsunuz. Alanınız Türkoloji mi yoksa?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    14
    Kardeşim, mesajda soru yzmışsın, cevap atmaya çalıştım; ancak 50 adet mesaj yazmışsam o zaman özel mesajı kullanmaya hakkım varmış. Evet Türkoloji, Yong-Song Li'nin bazı makaleleri vardır ki hatta yanlış hatırlamıyorsam Talat Tekin'in de öğrencisidir. Hatta Mehmet Ölmez ve birkaç daha akademisyen hanım da Tekin'in öğrencisi olması gerekir. Yine hafızam beni yanıltmıyorsa Türkloji Eleştirileri'nin 2. basımında yahut Volga Bulgarları üzerine yazılmış bir kitapta da Yong-Song Li'ye yardımlarından dolayı teşekkür vardı.(Belki yanlış hatırlıyorum) Hatta o zamanlar Li, galiba Tekin'in yanında doktora yapıyordu. Pek emin de değilim, neyse işine yaramasına sevindim, kendine iyi bak..

Teşekkür / Beğenme
    Blog Başlıkları
    1
    Rep Gücü
    39
    Kardeşim, mesajda soru yzmışsın, cevap atmaya çalıştım; ancak 50 adet mesaj yazmışsam o zaman özel mesajı kullanmaya hakkım varmış. Evet Türkoloji, Yong-Song Li'nin bazı makaleleri vardır ki hatta yanlış hatırlamıyorsam Talat Tekin'in de öğrencisidir. Hatta Mehmet Ölmez ve birkaç daha akademisyen hanım da Tekin'in öğrencisi olması gerekir. Yine hafızam beni yanıltmıyorsa Türkloji Eleştirileri'nin 2. basımında yahut Volga Bulgarları üzerine yazılmış bir kitapta da Yong-Song Li'ye yardımlarından dolayı teşekkür vardı.(Belki yanlış hatırlıyorum) Hatta o zamanlar Li, galiba Tekin'in yanında doktora yapıyordu. Pek emin de değilim, neyse işine yaramasına sevindim, kendine iyi bak..

Evet aynen dediğiniz gibidir. Han-woo Choi ve Yong-Song Li Güney Koreli iki öğrenci Talat hocanın öğrencisiydiler. Emine Yılmaz, Mehmet Ölmez, Süer Eker vs. de o silsiledendir. Yardımınız için çok teşekkür ederim. Kendinize iyi bakmanız dileğiyle.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)