Toplam 2 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 1 2
Toplam 31 sonuçtan 21 ile 31 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Tıptan mezun olup tekrar sınava girerek ing. öğretmenliği??

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    24
    Alıntı dralparslan isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim. Yalnız şu KPSS olayını hala anlamadım. İngilizce Öğretmeni olacakların KPSS'si ingilizce mi olur yoksa soruların bir kısmı ingilizce bir kısmı matematik türkçe yetenek falan mıdır? yani sıfırdan şu ingilizce öğretmeni olmak için girilmesi gereken KPSS'yi kısaca anlatabilir misin? neyi bilen daha avantajlı oluyor öne geçiyor?
    ne demek hocam estagfurullah;
    KPSS ıse bıldıgın herkesın gırdıgı egıtım bılımlerınıde ıceren KPSS ıngılızce degıl yanı ıngılızce olan KPDS dır... neyı bılen daha avantajlı oluyor dersen bı KPSS kaynagından yararlanman daha faydalıdır...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    18
    Hayırlısı olsun.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    teşekkürler..

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    47
    Ben de öğretmenliği bırakıp tıp okumak istemiştim bi ara , hoş ilk senem olsa ve aklıma gelse bırakır giderdim. Neyse size gelecek olursak , mart üdsden 86 almışsınız iyi not ,ben de girmiştim dilci olmama rağmen hafif zor gelmişti. Fakat lys-5 te nolcağı belli olmaz. Ama rahat öğretmenlik kazanabilirsiniz , malum artık elini sallayan giriyor . Sınıflardaki kaliteler oldukça düştü , düşmeye de devam edecek. Devlet okulunda çalışacaksanız kpss şart. Ne sorarlar? Eğitim bilimleri sınavına gireceksiniz. Genel kültür ve genel yetenek sınavlarına da . Türkçe matematik vs.. Yüksel bir puan almanız gerekiyor , kolay değil . Kolay olsa bu kadar mezun öğretmen işsiz dolaşmaz ama kpss olmadan dersanelerde , özel kurumlarda çalışabilirsiniz. Össnin yeni adı ile eskisi kadar etkisi yok. 40 Türkçe sorusundan minimum 35 yapın ,sosyalden 20-30 arası , 5-10 mat 65 üstüde yds -lys -5 iyi bir yere yerleşirsiniz. Kolay gelsin.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    47
    Alıntı wake up isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    oyleyse hocam;
    ingilizce öğretmenlıgı kucumsenecek puanlara sahıp degıldır zaten dıl bolumunde puan degıl sıralama onemlıdır... yaklasık olarak ılk 10.000e gırersenız ıyı bır ıngılızce ogretmenlıgı bolumune yerlesırsınız... okurken kesınlıkle kolay degıldır tabı tıp kadar da zor degıldır mezun olunca kpss Allah'ın emrıdır... ama 2 yılda ucretlı ogretmenlık sıfatını kazanmak ıstersenız daha once belırttıgım gıbı iölp programını tercıh edebılırsınız...
    iyi bir ingilizce öğretmenliği için ilk 10bin çok oldu ilk 5bin iyidir.Örgün için ise ilk 3bin idealdir. 10bininci olupta , ingilizce öğretmenliğine yerleşen biri ile aynı sınıfta okusam cinnet getiririm. Hak etmiyorlar çünkü .

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    24
    Alıntı human being isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi bir ingilizce öğretmenliği için ilk 10bin çok oldu ilk 5bin iyidir.Örgün için ise ilk 3bin idealdir. 10bininci olupta , ingilizce öğretmenliğine yerleşen biri ile aynı sınıfta okusam cinnet getiririm. Hak etmiyorlar çünkü .
    sıralamam 2264 du 7000 ıle aynı sınıftayım cıldırmaya az kaldı doktorum nerde?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    burda burda )

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    47
    Açık öğretim değil misin sen ? Açık öğretimde normal . Ben örgün eğitimden bahsediyorum. Gündüz ve akşam eğitimi olan.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3
    Alıntı dralparslan isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    mart 2011 ÜDS'de 86 puan aldım.. ne dersiniz?
    Nette denk geldim, ilginç geldi acaba gerçekten de istediğinizi yaptınız mı ? 2011~2017 şimdiye bölüm bitmiştir şayet kazandıysanız (muhtemelen sorunun cevabını hiç öğrenemicez ) 😅

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Alıntı ferid_56 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    tıptan sonra ing. öğretmenliği mi? enteresan doktor olmaktan daha ağır basması ilginç geldi biraz.
    puan kesintisi 3-5 ing. neti ile kapanıyor fazla kesinti yok eskisi gibi.
    tıp okuduğunuza göre belli bir ingilizce temeliniz vardır.kolay girersiniz.
    geçen sene alan dışından
    türkçe-33 sosyal 28 mat-1 ing-56 net ile 408 puan aldım.
    Konu sahibine ayrı sana ayrı şaşırdım. Bu isin sırrı nedir yahu? istediğim puan Bende alan dışıyım. Boyle net çıkarırsam varya dünyalar sizin o puan benim olsun tabi sıralamada önemli.
    Ama gerçekten yapacagin isini sevmek çok önemli. Tıpta okusan gönlünde yatan neyse ona itiyor seni.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    Alıntı entelektuelf isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Nette denk geldim, ilginç geldi acaba gerçekten de istediğinizi yaptınız mı ? 2011~2017 şimdiye bölüm bitmiştir şayet kazandıysanız (muhtemelen sorunun cevabını hiç öğrenemicez ) ��
    Sorunun cevabını öğrenebileceksiniz kullanmadığım mail adresime girip baktığımda bildirim olarak gördüm mesajınızı benim için de değişik bir sürpriz oldu. 6 yıl geçmiş aradan. O yıl üniversite sınavına başvurdum ama girmedim. Ailenin en büyük oğlu olduğum için doktorluğu bırakıp yeni bir öğrenciliğe başlama şansım olmadı maddi sıkıntılardan dolayı. Ben de tıp içerisinde mutlu olabileceğimi düşündüğüm bir branş seçtim ve yaklaşık 5 yıllık asistanlıktan sonra uzmanlığımı aldım. Bu arada da bir doktor hanımla yuva kurup çoluk çocuğa karıştım. Yaş da artık 30'u geçti. Velhasıl ingilizce öğretmenliği bir hayal olarak kaldı

Toplam 2 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 1 2

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)