Toplam 4 sonuçtan 1 ile 4 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: DUYURU: Soru Paylaşırken ve Konu Açarken

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    32

DUYURU: Soru Paylaşırken ve Konu Açarken

Arkadaşlar; soru paylaşırken ve paylaşılan soruları şu başlık kriterlerini kazandıralım.

Örn: Grammar Question 1 / sorudan bir kesit
    Vocabulary Question 1/ sorudan bir kesit.
    ___

Konu açarken; Lütfen Yardım tarzı başlıklar açmayınız.
    Bir yerde küçük adamların büyük gölgeleri oluyorsa, orada gün batıyor demektir.

Teşekkür / Beğenme
    Blog Başlıkları
    13
    Rep Gücü
    21
    Aciiiiiiillllllllllllll!!!!
    Lütfennnnnnnnnnnn, mutlaka okuyun!
    Yardımmmmmmmmmmm......
    gibi değil mi?

Teşekkür / Beğenme
    Blog Başlıkları
    1
    Rep Gücü
    25
    Bir de -eğer değer verecek olursanız önerime- lütfen soruyu paylaşan kişi hangi amaçla bunu yaptığını belirtebilir mi? Çünkü bazıları yalnızca paylaşmak, diğerlerine de faydalı olmak yani soru zenginliği yaratmak amacıyla soru gönderiyorlar. Devamında yaptığınız açıklamanın da dolayısıyla "o kişi için" pek bir değeri olmuyor, bir teşekkür bilr çok görülebiliyor ve kesinlikle yanıtlayanın şevkini kırıyor, forumdan soğumasına neden oluyor. Açık söylemem gerekirse ben bunu defalarca hissettim.

Eğer kişi soruyu anlamadığı bir nokta hakkında danışmak için paylaşıyorsa bunu belirtsin lütfen ve bununla birlikte hangi noktanın açığa kavuşturulamadığını da ifade etsin ki soruya dair tüm detayları açıklamak yerine ilgili kişi yalnızca anlaşılamayan bölümü açıklasın.

Bunların ciddi anlamda önem arz ettiğini düşünüyorum naçizane.

Teşekkür / Beğenme
    Blog Başlıkları
    13
    Rep Gücü
    21
    Alıntı actually isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir de -eğer değer verecek olursanız önerime- lütfen soruyu paylaşan kişi hangi amaçla bunu yaptığını belirtebilir mi? Çünkü bazıları yalnızca paylaşmak, diğerlerine de faydalı olmak yani soru zenginliği yaratmak amacıyla soru gönderiyorlar. Devamında yaptığınız açıklamanın da dolayısıyla "o kişi için" pek bir değeri olmuyor, bir teşekkür bilr çok görülebiliyor ve kesinlikle yanıtlayanın şevkini kırıyor, forumdan soğumasına neden oluyor. Açık söylemem gerekirse ben bunu defalarca hissettim.

Eğer kişi soruyu anlamadığı bir nokta hakkında danışmak için paylaşıyorsa bunu belirtsin lütfen ve bununla birlikte hangi noktanın açığa kavuşturulamadığını da ifade etsin ki soruya dair tüm detayları açıklamak uerine ilgili kişi yalnızca anlaşılamayan bölümü açıklasın.

Bunların ciddi anlamda önem arz ettiğini düşünüyorum naçizane.
    Sizi (cevaplarınızı) birkaç gündür forumda takip ediyorum ve inanın çok yararlı, açıklayıcı buluyorum yorumlarınızı. Aslında foruma bu saatlerde değil de gece giriyorum genelde. Ama siz bu saatlerde buradasınız diye girdim bugün. Sanırım akademisyensiniz, üslubunuzdan öyle tahmin ediyorum. Söylediklerinizde de çok haklısınız. Ben bazı soruları forumdaki soru akışına katkıda bulunmak için soruyorum, bazı soruları da gerçekten anlamadığım için soruyorum. Anlamadığım yerleri de mutlaka belirtiyorum.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)