Toplam 2 Sayfadan 1. Sayfa 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 34 sonuçtan 1 ile 20 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: İngilizce Öğretmenliği Lisans Programı için Kaç Net Gerekli?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    6

İngilizce Öğretmenliği Lisans Programı için Kaç Net Gerekli?

Merhaba,

Ben ticaret meslek lisesi 3.sınıf öğrencisiyim. İngilizce öğretmeni olmak istiyorum. Bunun için YGS ve LYS-5'de kaç net yapmam gerek veya kaç puan elde etmem gerek? Aslında pek bilgim yok, ticaret meslek lisesinde hala geniş zaman anlatılıyor. Üniversitede öğrenirim diye umuyorum.

İlgili sınavın dil ile ilgili bölümü şu alanlardaki testlerden oluşuyormuş:

Kelime 10
    Grammar 10
    Cümle Tamamlama 8
    Çeviri 12
    Restatement 3
    Dialogue 3
    Situation. 3
    Paragraf 15
    Irrelevant 3
    Soru Cevap 2
    Paragraf Tamamlama 3
    Cloze Test 8,

Bilenler her konudan örnek vererek açıklayabilir mi?

Teşekkürler.
    Konu actually tarafından (12-11-11 Saat 13:15 ) değiştirilmiştir. Sebep: Yazım, İmla Hataları ve Anlatım Eksiklikleri/Bozuklukları - Konu Başlığı da Değiştirildi...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    10
    Bi deneme al ve incele bence

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    6
    Daha açıklayıcı cevaplar bekliyorum. Gerçekten çok ciddi bir durum ve 1 yıl 4 ay kaldı YGS'ye girmeme. Çalışmam gerek, rica ederim cevap hakkında bilgisi olan paylaşsın.
    Konu actually tarafından (12-11-11 Saat 12:45 ) değiştirilmiştir. Sebep: Yazım ve noktalama...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    10
    Yani bir denemeyi alıp incelemeden anlayamazsın ki sınava gireceksin madem deneme çözmen lazım burda ne kadar anlatılabilir bi cloze test ya da odd one out, paragraf soru tiplerini görüp öğrenmen lazım yds yayınlarının veya dilkonun bir denemesini alıp bak bence yani tek tek anlatılacak bişey değil

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    17
    ygs puanını 300lerde tutarsan ve lys5tende 40-50 civarı net yapabilirsen ingilizce öğretmenliğine yerleşirsin rahatlıkla

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    0
    Alıntı ÜNAL DRSN isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    daha açıklayıcı cevaplar bekliyorum gerçekten çok ciddi bir durum ve 1 yıl 4 ay kaldı ygs ye girmeme çalışmam gerk rica ederim cevap hakkında bilgisi olan paylaşsın
    1 yıl 4 ay? cok az kalmıs

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    6
    Hala geniş zaman anlatılıyor demişsin.Ben de lise 3 deyim.Dil bölümü öğrencisi olarak tüm tenseleri bitirdim ama hala deli gibi çalışmam gerekiyor.Bence sen Els ya da o tarz bir yayının kitabını al.İnside and Out önerebilirim.Gayet anlaşılır ve ayrıntılı anlatıyor hatta epey ayrıntılı.Konuları bitirdikten sonrada bol bol örnek deneme çözersin.Hem bir sürü etkinlikler,dergiler,okuma ve kelime kitapları da var ELS setinde..Sana faydası olur.Tabi daha bir sürü yayın vardır ben Els kullanıyorum o yüzden onu önerdim.Ama sıkı çalışman lazım.
    Ama MErve9321'in de dediği gibi denemeler sana çok yardımcı olur.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    10
    Alıntı lostparadise isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    ygs puanını 300lerde tutarsan ve lys5tende 40-50 civarı net bıkabilirsen ingilizce öğretmenliğine yerleşirsin rahatlıkla
    Ama hangi üniversitenin İngilizce Öğretmenliği ? Ayrıca bu puanla alan öğretmenlik bölümü mü varmış ?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    14
    Alıntı ebru. isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Hala geniş zaman anlatılıyor demişsin.Ben de lise 3 deyim.Dil bölümü öğrencisi olarak tüm tenseleri bitirdim ama hala deli gibi çalışmam gerekiyor.Bence sen Els ya da o tarz bir yayının kitabını al.İnside and Out önerebilirim.Gayet anlaşılır ve ayrıntılı anlatıyor hatta epey ayrıntılı.Konuları bitirdikten sonrada bol bol örnek deneme çözersin.Hem bir sürü etkinlikler,dergiler,okuma ve kelime kitapları da var ELS setinde..Sana faydası olur.Tabi daha bir sürü yayın vardır ben Els kullanıyorum o yüzden onu önerdim.Ama sıkı çalışman lazım.
    Ama MErve9321'in de dediği gibi denemeler sana çok yardımcı olur.
    evet bence de els dergilerine abone olabilirsin gayet anlaşılır anlatıyor, ben de lise 3 dil bölümü öğrencisiyim

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    23
    Alıntı Sibell35 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Ama hangi üniversitenin İngilizce Öğretmenliği ? Ayrıca bu puanla alan öğretmenlik bölümü mü varmış ?
    Erzurum vb. gibi yerlerin 2. öğretim İngilizce Öğretmenlikleri gelebilir.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    6
    Arkadaşlar ben tic. meslek lisesi öğrencisiyim.

"I get up early" gibi konular işliyoruz. Böyle basit anlamda "I have got" vs. Üniversitede öğrenmek için YGS ve LYS-5 de kaç puan yapmam gerek? Bilen varsa paylaşırsa sevinirim.

Çünkü ben dil bölümü okuyan biri kadar yeterli değilim. Dil öğrencileri ile kıyaslanınca 0 durumdayım. Çok farlı şeyler işliyoruz, çok zamanım yok konulara baktım onunla ilgili çalışma yapmam gerek, baştaki gibi bu sitenin soru vermiş cevabı çözülmüş şekilde verilip yapılırsa öyle deneyeceğim başka türlü öğrenmeye zamanım yok tek başına da İngilizce öğrenilmez diye düşünüyorum.

Kelime 10
    Grammar 10
    Cümle Tamamlama 8
    Çeviri 12
    Restatement 3
    Dialogue 3
    Situation. 3
    Paragraf 15
    Irrelevant 3
    Soru Cevap 2
    Paragraf Tamamlama 3
    Cloze Test 8

Bu konulara örnek soruarla açıklama yaparsanız çok yardımcı olmuş olursunuz.
    Konu actually tarafından (12-11-11 Saat 12:44 ) değiştirilmiştir. Sebep: Yazım ve noktalamaya dikkat edin!

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    17
    çanakkale 18 mart

samsun 19 mayıs

bolu abant izzet baysal

ve doğudaki üniversiteler liste uzayabilir, 2. öğretimler kesin. birde aöf ingilizce öğretmenlikleri

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    0
    harbıden neredeymıs bu puanla öğretmenlık bolumu?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    6
    ya arkadaşlar sadece şu soruma cevap arıyorum, bilen varsa yazabilir mi?
    Konu actually tarafından (12-11-11 Saat 12:38 ) değiştirilmiştir. Sebep: İmla Düzenlemesi

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    erzurum atatürk üniversitesini unutma bence

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    merhaba ben tic. meslek lisesi 3.sınıf öprencisiyim ing öğretmen olmka istiyorum bunun için ygss velys 5 de kaç puan veya net yapmam gerek ve aslıonda pek bilgim yok tic. meslek lisesinde hala geniş zaman ı we you they.. anlatıklıyr üniversitede öğrenirim diye umuyorum
    şu konular çıkacakmış:
    Kelime 10
    Grammar 10
    Cümle Tamamlama 8
    Çeviri 12
    Restatement 3
    Dialogue 3
    Situation. 3
    Paragraf 15
    Irrelevant 3
    Soru Cevap 2
    Paragraf Tamamlama 3
    Cloze Test 8,

bilen biri varsa her konudan örnek vererk açıklayabilir mi?
    arkadaşım eğer sınav ile bilgin ve biraz çalışman varsa sana şimdiden çalış derim ben de alandışı ticaret meslek lisesinden girdim şu an gazi ide deyim ingilizce öğretmenliği yazmadım eğer ingilizce öğretmenliğini düşünüyorsan 60 net yapman gerekli o zaman ikinci öğretim şansın büyük öğretmen liseleri ve puan kırılması engel olduğu için birinci öğretim zor
    burada önemli olan soru ben yds5 sınavına gerçekten ciddi olarak girmek istiyorum mu kendini ölç ve karar ver

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    6
    2. öğretim derken ortaokullar için ingilizce öğretmenliğini mi kastediyorsun?

Ben ingilizce öğretmeni olmak istiyorum ticaret meslek lisesinde biliyorsundur ing. ile pek haşir neşir olmamakla beraber çok basit düzeyde öğretim yapıyorlar. Ben üniversitede öğrenmek ümidiyle LYS-5'e gireceğim. Yukarıdaki konular var pratik çözümleri ile ilgili paylaşım olursa onlara da çalışır böylece inşallah öğretmenliği kazanırım diye umuyorum.

Bir de 1. öğretim ne demek, biraz bilgi verirsen çok memnun olurum.

Bu arada bilgi için teşekkür ederim.
    Konu actually tarafından (12-11-11 Saat 12:36 ) değiştirilmiştir. Sebep: İmla ve noktalamaya lütfen dikkat ediniz!

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    2.öğretim derken ortaokullar için ingilizce öğretmenliğini mi kasdediyorsnu,
    ben ingilizce öğretmeni olmak istiyorum tic.meslek lisesinde biliysundur ing ile pek haşir neşir olmamakla beraber çok basit öğretim yapıyorlar ben üniversietde öğrenmek ümidyle ly5 e gireceğim yukarıda konular var pratik çözümleri ile paylaşım olursa onlarada çalışır böylece inş öğretmenliği kazanırım diye umuyorum
    bir de 1.ç öğretim ne demek biraz bilgi verirsen çok memnun olurum
    bu arada bilgi içni teşekkür ederim
    arkadaşım böyle basit düşünme buradan aldığın bilgiler asla yeterli olmaz yds taktiğini bilmen gerekli bu sınav meslek liselerinde yapılan sınava benzemiyor

Teşekkür / Beğenme
    Blog Başlıkları
    1
    Rep Gücü
    19
    Lütfen göndereceğiniz iletilerde yazım ve noktalama kurallarına uyunuz! Konu içerisinde bu kurallara aykırı birçok ileti yer alıyor. Bunu bir uyarı olarak kabul edebilirsiniz.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    10
    Alıntı Jhonniest isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    erzurum atatürk üniversitesini unutma bence
    Alm. Öğretmenliği bölümünden bahsetmiyoruz. O netlerle İngilizce Öğretmenliği zor. Tabi başarı sıralamasını gözardı edersek.

Toplam 2 Sayfadan 1. Sayfa 1 2 SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)