Toplam 5 Sayfadan 5. Sayfa BirinciBirinci ... 2 3 4 5
Toplam 100 sonuçtan 81 ile 100 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: A.K.E Bölümü Hakkında Bilgiler

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    17
    Açıkcası edebiyatla cok ilgiliyim. Ve kültür açısından kendimi cok ileride görmek istiyorum.
    Ben alan dısı tercih yapacagım;ama %50 bursla özel üniversitede AKE ve ingiliz dili arasında kaldım;Ama büyük ihtimalle AKE okurum cünkü gerçekten istiyorum.
    tamam iyi hos okudum/k. zaten yorumları okurken farkettim ki sadece telafuz acısından farklıymıs k ibiliyoruz zaten amerikanca diye bir dil olmadıgını.
    ben mesleki açıdan nerelere kadar gidebiliriz onu soracaktım da?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    33
    Alıntı marlasinger isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Açıkcası edebiyatla cok ilgiliyim. Ve kültür açısından kendimi cok ileride görmek istiyorum.
    Ben alan dısı tercih yapacagım;ama %50 bursla özel üniversitede AKE ve ingiliz dili arasında kaldım;Ama büyük ihtimalle AKE okurum cünkü gerçekten istiyorum.
    tamam iyi hos okudum/k. zaten yorumları okurken farkettim ki sadece telafuz acısından farklıymıs k ibiliyoruz zaten amerikanca diye bir dil olmadıgını.
    ben mesleki açıdan nerelere kadar gidebiliriz onu soracaktım da?
    Telaffuz açısından farklılık diye bir şey yok, native girmiyor çünkü derslere, yani ben giren duymadım. En fazla bir dönemlik değişim programlarıyla gelen akademisyenler falan olur.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    19
    Alıntı nick_cave isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    formasyon olayı kalkmaz, devlet için ek bir gelir sonuçta o. ben kalkacağını düşünmüyorum. kalkarsa da izmir de turizm sektörü baya gelişmiş. en rahat turizm olur herhalde.
    formasyon kalkti

Teşekkür / Beğenme
    Blog Başlıkları
    1
    Rep Gücü
    44
    Alıntı iremmy13 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    formasyon kalkti

http://www.dilforum.com/forum/lys-5-...kalkti-mi.html

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    19
    istnbul.edebiyat fakultesinde okuyorum ve formasyonun kalktigini biliyorum

Teşekkür / Beğenme
    Blog Başlıkları
    1
    Rep Gücü
    44
    istnbul.edebiyat fakultesinde okuyorum ve formasyonun kalktigini biliyorum
    Ankaradaki bir üniversitedeyim ve hala formasyon alanlar var.( Edebiyat Fakültesi )

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    17
    ide ve ake sadece ingilizce mi ders işleniyor yoksa tükçe işlenen dersler de mevcut mu

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    19
    bazi unilerde hala devam ediyor evet ama kalkicak die duymustum

Teşekkür / Beğenme
    Blog Başlıkları
    1
    Rep Gücü
    44
    Kalkan tek şey var o da okurken aynı zamanda formasyon alınması ; tamamen kalkacağı yönünde hiçbir yerden bir şey söylenmedi.Sadece mezun olduktan sonra alınabileceği söylendi.Zaten paylaştığım linkteki konunun başlığında " 2011-2012 Yılında 'Mezunlar' İçin " gibi bir ibare yer alıyor.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    19
    o zaman bana yanlis bilgi verilmis.

Teşekkür / Beğenme
    Blog Başlıkları
    1
    Rep Gücü
    44
    o zaman bana yanlis bilgi verilmis.

En güzeli alınan bilgileri karşılaştırmak ; siz daha çok bilgi edinirseniz bizimle paylaşırsınız , bende daha çok bilgi edinirsem sizinle paylaşırım böylece sizinle ortak bir sonuca varabiliriz.Ama kaldıralacak olsa 2010-2011 mezunlar için olan kontenjanlar niye açıklanır orası da ayrı bir soru işareti.Tümden kaldırılacak olsa üniversiteler karışır çünkü birçok kişi bu umutla edebiyat ya da fen - edebiyat fakültelerine gidiyor.

AyGök Misafir

Exclamation A.K.E Bölümü Hakkında Bilgiler

Bu bölümde okuyan ya da mezun olmuş olan arkadaşlarımdan bu bölüm hakkında bilgi vermelerini rica ediyorum. Sınava yeni hazırlanan arkadaşlarımız için yararlı olacaktır vereceğiniz bilgiler.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    16
    ben de ake istiyorum zaten beş yerde de olmazsa bir daha denerim. merak ettiğim şey kaçıncı sıradan girdiniz acaba,puanlara güvenilerek hareket edilemiyor malesef artık..

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    23
    formasyon ide ve ake için kalkmadı hatta ortalama 2.50 olup alttan en fazla 2 dersi olanlar 3. sınıfta derslerini almaya başlıyor mezun olduğunuzda diplomayla veriliyor

AyGök Misafir
    Alıntı Jhonniest isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    formasyon ide ve ake için kalkmadı hatta ortalama 2.50 olup alttan en fazla 2 dersi olanlar 3. sınıfta derslerini almaya başlıyor mezun olduğunuzda diplomayla veriliyor
    YÖK ün sayfasını takip etmelisin. Sadece mezun olunca mezun alabiliyorsun. 2.50 ortalama şartıyla.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    14
    Gençler selamlar, 2 üniversiteye gitmiş ikisini de bitirmeden bırakmış bir insanım. Bu sene dilden gireceğim sınava, bir iki sorum olacak,
    Ben AKE'yi kestirdim gözüme, istediklerime en yakın bölüm gibi geliyor, bu sene haberim oldu zaten böyle bir bölümün varlığından. Ben burada eğitimimi tamamladıktan sonra akademik kasmak isteyen, mümkün olduğunda da yurtdışına kaçıp devam etmek isteyen bir adamım, bu bölümün yurtdışı imkanları ve yaygınlığı hakkında bilginiz veya yönlendirebileceğiniz bir kaynak var mıdır?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    15
    Bu bölüme duyduğum ilgi gün geçtikçe artıyor nedense , puanlarıda İdeye oranla düşük çok iyi

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    Bu bölümden mezun olanlar ve ya piyasa hakkında bilgisi olanlar varmı.İş alanlarında ne gibi dezavantajlar-avantajlar bekliyor.Lütfen kendini geliştirmen lazım yazmayın zaten kendimi geliştirmeyecek olsam buraya yazmam

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    19
    Arkadaşlar bu sene Ankara Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümüne gireceğim Ankara Üniversitesinde bu bölümde okuyan arkadaşlar var mı forumda ? Bir kaç sorum olacak yardımcı olan olursa sevinirim.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    Çok soru birikmiş ama bende sormadan edemicem sadece tecrübeliler cevaplarsa sevinirim. Sorum şu: ake'nin içeriğini biliyorum bölümü çok sevdim fakat insan ister istemez üni. den sonra iş bulabilicek miyiz diye düşünüyor. Müt-ter ile ake yi karşılaştırırsanız sevinirim + ve - yönlerini. Çünkü ya müt-ter okuyacağım (iş imkanlarından dolayı) yada ake (sevdiğim için). Bide bu bölümlerden hangisi yurtdışında daha avantajlıdır? Teşekkür ederim şimdiden

Toplam 5 Sayfadan 5. Sayfa BirinciBirinci ... 2 3 4 5

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)

Bu Konu İçin Etiketler