Toplam 12 sonuçtan 1 ile 12 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: GRE Sınavı Destek

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    14

GRE Sınavı Destek

Arkadaşlar merhaba,

13 Eylül'de Ankara'da GRE General Test sınavına gireceğim. Bilgisayar destekli olucak. Kaydımı yaptırdım yalnız ilk kez bu sınava gireceğim. Daha önce girmiş arkadaşlardan önerilerini bekliyorum. Eski postlara baktım ama sınavın nasıl olduğu hakkında bişey bulamadım yalnızca içeriği, puanları vs. hakkında yazılar vardı.

GRE tecrübesi yaşamış arkadaşlardan özellikle rica ediyorum. Verebileceğiniz her türlü tavsiyeye açığım. Şimdiden teşekkür ediyorum.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    18
    Selam,
    Bu sabah GRE Revised General Test e girdim.
    İki writing, iki verbal, 3 quantitative bölümü geldi.
    Sanırım Quantitative bölümlerinden birisi deneysel amaçlı olup puanımı etkilemeyecek.
    Quant bölümleri 20 şer sorudan oluşuyor, süre her biri için 35 dk.
    Quantitative için 750-800 arası puan aralığı verdi.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    14
    Öncelikle teşekkür ederim cevap için. Yalnız aklıma takılan bir şey oldu. Ben iki writing, 1 verbal(30 soru) ve 1 quantitative(28 soru) olduğunu, deneysel amaçlı olarak da verbal ya da quantitative 'den birinden fazladan bir test daha sorulduğunu biliyordum. Bu sayı verbal ve quantitative için 2 mi? Bir de verbal dan kaç puan geldi? Zorluk olarak nasıldı vocabulary ve passage'lar olarak?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    18
    Sınav sistemi Apustos 2001'den itibaren değişti.
    Yeni sistemde, 2 writing, 2 verbal, 2 quantitative var.
    Bunlar haricinde bir tane de deneysel amaçlı test gelebiliyor ve hangi testin deneysel amaçlı olduğu belirtilmiyo.
    Writing ve verbal bölümlerinin her birinin süresi 30, quantitative bölümlerinin her biri 20 soru 35 dk.
    Ben quantitative puanı almak için girdim ve diğer bölümlerle pek ilgilenmedim, pek fazla bilgi veremeyeceğim ama
    gördüğüm kadarıyla verbal kolay bir sınav deği, hatta çok zor bir sınav.
    Başarılar.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    14
    Ben de sınav sisteminin değiştiğini biliyordum. O yüzden nasıl olduğunu öğrenmek istedim. Sen şanslıymışssın o zaman. Bana her ikisi de lazım durum kötü anlayacağın.

Teşekkürler

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    14
    Merhabalar,
    Ben şubat ayında girmiştim. Asıl amacım quantitive idi ve 790 aldım. Verbal'a hiç hazırlanmamıştım ve 330 aldım. gerçekten çok zordu. 27 eylül'de tekrar gireceğim. bu sefer full verbal çalışıyorum hedefim 600 civarı ama çok zor görünüyo. Tabi bir de writing olayı var. ona hiç hazırlanmıyorum doğrusu. inşallah üniversite başvurularında olumsuzlupa yol açmaz. bir de "umurs" sınav nasıldı özellikle verbal ve quantitive 2.bölüm? kaç aldın?
    iyi geceler...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    Alıntı sumitomo isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Sınav sistemi Apustos 2001'den itibaren değişti.
    Yeni sistemde, 2 writing, 2 verbal, 2 quantitative var.
    Bunlar haricinde bir tane de deneysel amaçlı test gelebiliyor ve hangi testin deneysel amaçlı olduğu belirtilmiyo.
    Writing ve verbal bölümlerinin her birinin süresi 30, quantitative bölümlerinin her biri 20 soru 35 dk.
    Ben quantitative puanı almak için girdim ve diğer bölümlerle pek ilgilenmedim, pek fazla bilgi veremeyeceğim ama
    gördüğüm kadarıyla verbal kolay bir sınav deği, hatta çok zor bir sınav.
    Başarılar.
    merhaba,

ben de sadece Quantitative puanı için girmek istiyorum. dil seviyem orta derecede. karşılaştığım sayısal soruları anlayabilir miyim emin değilim. bir de sözel sorulara cevap vermek zorunda mıyız yada yanlış cevap verirsek sayısal puanımızı düşürür mü? örnek sorulara nereden ulaşabilirim bilginiz var mı acaba ? teşekkürler

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim, şimdi burda yazılan ve biraz başka yerlerden araştırdığım tüm bilgilerden sonra, şöyle bir sonuca vardım: Ben doktoraya başvuracağım ve ALES'ten geçemedim ve bir dönem daha beklemek istemiyorum, o yüzden ALES alternatifi olarak GRE ve GMAT'ı kabul eden ANADOLU ÜN.'e GRE ile girmek istiyorum. Bunun için sadece "Quantitavie Reasoning" den alacağım puan yeterli olacaktır diye bir çıkarsınımım oldu. GRE'de sayısal puanın hesaplanmasında ALES'te olduğu gibi Türkçe'nin sayısal puana etkisi GRE sınavında da "Verbal Reasoning" den alacağımız puanın "Quantitative Reasoning" e etkisi oluyor mu_? Bir sayısalcı için şu aşamada sadece doktoraya kayıt için gerekli bir puan almam için Verbal Reasoning önemli mi_?
    lütfen değerli bilgilerinizi ve görüşlerinizi paylaşır mısınız_? Şimdiden çok teşekkür ederim...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    11
    GRE sinav puan hesaplamasinda, ikisini de ayri ayri hesaplayip size bir puan gonderiyor. Sayisal bolumler sozel puana bakmayabiliyor. Turkiye'deki bir bolum icin o sinavin sozeline bakmak cok mantikli olmaz aslinda. Sinav sorularina baktiysaniz oldukca zor oldugunu gormussunuzdur. Bence en garantisi Anadolu universitesine sormak, ve GRE ALES esdeger puanini ogrenmek olur.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    Alıntı Duch isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    GRE sinav puan hesaplamasinda, ikisini de ayri ayri hesaplayip size bir puan gonderiyor. Sayisal bolumler sozel puana bakmayabiliyor. Turkiye'deki bir bolum icin o sinavin sozeline bakmak cok mantikli olmaz aslinda. Sinav sorularina baktiysaniz oldukca zor oldugunu gormussunuzdur. Bence en garantisi Anadolu universitesine sormak, ve GRE ALES esdeger puanini ogrenmek olur.
    Evet Anadolu Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsüne şimdi bir mesaj gönderdim, onlarda gelecek cevaba da bi bakalım...
    Sınav sorularına baktım evet söze bölüm gerçekten çok zor ama sayısal bölüm de bir o kadar kolay, yani yeni sisteme göre 165 falan çok rahat alınabilir. En azından ALES gibi çözümü uzun değil soruların...
    Sorun şu ki sadece Sayısal puan yeterli olacak mı_? yoksa sözel ve yazım puanlarının da belli bir seviyede mi olması gerekiyor.

Not: Internette bu sınav ile ilgi çok fazla sayıda kaynak var. Bir çok kitabın iyi-kötü pdf'sini bulmak mümkün, bunlardan bazıları da KAPLAN Ve BARRON'S sun 2011-2012 kitapları. Biraz sıkı bi çalışmayla iyi bir puan ALES'ten çok daha rahat bir şekilde alınabilir...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    7
    Ben de Yolsuz'un sorduğu soruyu sormak istiyorum tekrar. Sadece sayısal bölümden alınan puan ile ALES karşılığı elde edip başvurumuzu yapabiliyor muyuz? Yanıt vereceklere şimdiden sağolun!

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    6
    arkadaşlar ankara'da gre sınavı için tavsiye edebileceğiniz kurs var mı? Şimdiden teşekkürler.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)