• Son Mesajlar

ムスタファ1

off of

Build off (of something), build on fiilinin halk arasındaki varyasyonu. Fiilin kendi hali öyle yani. Çoğu yerde yanlış kabul ediliyor, kullanmanı pek

ムスタファ1 Bugün, 13:19 son yazılan Mesajı göster
    ムスタファ1

George studied it - Nasıl çevirebilirim?

Dil canlılığı adı altında var olan bir kuralı kafana göre değiştiremezsin. Bilmediğin halde konuya cevap verip (ki gördüğüm kadarıyla bu ilk değil) insanları

ムスタファ1 Bugün, 13:10 son yazılan Mesajı göster
    Turani

BOUN İDE vs. ÇEVİRİ

Şunu net olarak belirtmek lazım ki hiçbir dil bölümünün iş garantisi yok. Çeviribilim okuyanın işi mezun olunca hazır olmuyor. Bu Edebiyat ve Dilbilim

Turani Bugün, 12:45 son yazılan Mesajı göster
    StukaTR

Anlam ve dilin canlılığı > gramer

Aldırırsak alır, kendi tercihleri olamaz.

StukaTR Bugün, 00:35 son yazılan Mesajı göster
    Eskoda

BOUN İDE vs. ÇEVİRİ

cok tesekkür ederim. eminim bölüm anlattıgınızdan daha da iyidir fakat herkes gibi benim de biraz da önceligim is ihtimali zengin bi aileden gelmediğim

Eskoda Dün, 22:25 son yazılan Mesajı göster
    Turani

BOUN İDE vs. ÇEVİRİ

Elbette. Dilbilim her şeyden önce dili öğretmeye çalışan bir bölüm değil. Yani amacınız İngilizceyi öğrenip, daha sonrasında çeşitli kurumlarda öğretmek

Turani Dün, 22:09 son yazılan Mesajı göster
    Eskoda

BOUN İDE vs. ÇEVİRİ

belki de haklısınız. benim bu konuda pek bi bilgim yok boun elt mezunu bi abi söyledi bana bunu. dilin analitik ve teknik boyutunu da sevdiğimden bu bölüme

Eskoda Dün, 21:18 son yazılan Mesajı göster
    Turani

BOUN İDE vs. ÇEVİRİ

Dilbilim mezunlarının ülkenin çeşitli sektörlerinde yer aldığını bilseydiniz, bu şekilde düşünmezdiniz. İngiliz Dilbilimi mezunu bir öğrencinin, eğer

Turani Dün, 20:01 son yazılan Mesajı göster
    Turani

Arkadaşlar lütfen yardım eder misiniz

Sadece Hacettepe diye ilginizin olmadığı bir bölümü seçmeyin. Evet, 5 sene Beytepe'de öğrenci olmak çok ayrı bir deneyim, ama bu 5 senenin acısı mezun

Turani Dün, 19:55 son yazılan Mesajı göster
    Alfist

BOUN İDE vs. ÇEVİRİ

ELL'den, tercümanlıktan, hatta İngiliz Dil Bilimi'nden bile seçilebiliyor okutmanlar ama en fazla aranan okutman branşı öğretmenliktir. Ötekilerde de

Alfist Dün, 16:50 son yazılan Mesajı göster
    Eskoda

BOUN İDE vs. ÇEVİRİ

anladım. yani iş eninde sonunda 4 sene boyunca kişinin ne yaptıgına, gelistigine geliyor. bir de sanırım üniversitelerde yabancı dil okutmanları edebiyat

Eskoda Dün, 16:37 son yazılan Mesajı göster
    Alfist

BOUN İDE vs. ÇEVİRİ

Eğer kesinlikle öğretmenlik ve türevlerini yapmayacaksam çeviribilim seçerdim, en azından bir dil daha öğreniyorum. ELL mezunlarının hepsi farklı işler

Alfist Dün, 16:09 son yazılan Mesajı göster
    Eskoda

BOUN İDE vs. ÇEVİRİ

muhakkak ki edebiyatta uzmanlaşıp akademide hayatımı idame ettirmek isterdim fakat dediğim gibi bu torpil, kadro açılmama ihtimali, ell'nin yurt dışındaki

Eskoda Dün, 15:54 son yazılan Mesajı göster
    Alfist

BOUN İDE vs. ÇEVİRİ

ELL okuyup da başka alandan da devam ediilebilir ama Linguistics alanında devam etmek istiyorsanız bu alana daha uzak ELL. Öğretmenlik applied linguistics

Alfist Dün, 15:28 son yazılan Mesajı göster
    Eskoda

BOUN İDE vs. ÇEVİRİ

esasında benim başından beri aklımda olan dil bilimiydi fakat sadece üç dört üniversitede oldugundan keyfi okuyacaksan oku, aksi takdirde iş bulman çok

Eskoda Dün, 15:18 son yazılan Mesajı göster
  • Son Başlıklar

sakaryademir

off of

Konuyu Başlatan: sakaryademir

The changing perceptions of the legitimate application of the BLM’s policy discretion illustrate four themes that build off of the influence of the philosophies

Son Mesaj : ムスタファ1 Bugün, 13:19 son yazılan Mesajı göster
    Berkecan

Konuyu Başlatan: Berkecan

Aşağıdaki örneği nasıl çevirebilirim?

George studied it.

George ona çalıştı.

George onu çalıştı.

Son Mesaj : ムスタファ1 Bugün, 13:10 son yazılan Mesajı göster
    Eskoda

BOUN İDE vs. ÇEVİRİ

Konuyu Başlatan: Eskoda

merhaba
    sıralamam 1870. Eğer geriye doğru biraz kayarsa boun çeviriyi tutuyor fakat aklım tahmin edemeyeceğiniz kadar çok karışık.
    esasında

Son Mesaj : Turani Bugün, 12:45 son yazılan Mesajı göster
    Kinky

Arkadaşlar lütfen yardım eder misiniz

Konuyu Başlatan: Kinky

Normal bir üniversitede ingilizce tercümanlık +birkac dil mi hacettepede alman dili edebiyatı mı(almancaya ilgim yok sadece hacettepe olduğu için kafam

Son Mesaj : Turani Dün, 19:55 son yazılan Mesajı göster
    sakaryademir

That nc

The Turkish lira tumbled to a document low on Thursday, regardless of efforts by the central financial institution to reassure buyers that the nation’s

Son Mesaj : sakaryademir 08-08-20, 19:38 son yazılan Mesajı göster
    sakaryademir

By

Shares additionally fell by greater than 5 per cent within the heaviest fall since mid-March.

By in gorevi nedir burada? Aslinda bu fall

Son Mesaj : tblanchard 08-08-20, 16:45 son yazılan Mesajı göster
    SestraLS

İÜ İtalyan Dili ve Edebiyatı Başarı Sıralaması

Konuyu Başlatan: SestraLS

Selamlar herkese

Hiçbir yerde dil bölümünün 2020 sıralama tahminlerine ulaşamadım çünkü herkes sayısal ve eşit ağırlık sıralamaları derdinde.

Son Mesaj : SestraLS 08-08-20, 13:14 son yazılan Mesajı göster
    sakaryademir

Ana fiil

Different again workplace duties embrace giving them periodical statements of revenue and loss and different portfolio statements after consolidating

Son Mesaj : sakaryademir 08-08-20, 00:21 son yazılan Mesajı göster
    sakaryademir

Rc that

However with different emerging-market currencies such because the South African rand additionally coming underneath stress on Thursday, that defence

Son Mesaj : sakaryademir 07-08-20, 22:48 son yazılan Mesajı göster
    sakaryademir

instill

The requirements of ecosystem management place a historically divergent focus on the public lands and instill a new set of requirements for public lands

Son Mesaj : ムスタファ1 07-08-20, 22:31 son yazılan Mesajı göster
    sakaryademir

rather than set

In the context of this evolving intellectual field, we have sought to offer an inventory of the conceptual landscape rather than set some standards —however

Son Mesaj : ムスタファ1 07-08-20, 22:24 son yazılan Mesajı göster
    fatihciftcitr

YDS-KPDS Online Sınav Sözlüğü

Konuyu Başlatan: fatihciftcitr

Acınızı dindirecek bir site gibi görünüyor. Bi bakın derim: www.ustasozluk.com android uygulaması da var.

Son Mesaj : fatihciftcitr 06-08-20, 16:48 son yazılan Mesajı göster
    fatihciftcitr

KPDS Online Sınav Sözlüğü

Acınızı dindirecek bir site gibi görünüyor. Bi bakın derim: www.ustasozluk.com android uygulaması da var.

Son Mesaj : fatihciftcitr 06-08-20, 16:48 son yazılan Mesajı göster
    fatihciftcitr

YDS Online Sınav Sözlüğü

Son Mesaj : fatihciftcitr 06-08-20, 16:46 son yazılan Mesajı göster
    Portfoxtr

they connect most of what they do to their emotions

Konuyu Başlatan: Portfoxtr

A girl is usually more in touch with her emotions than any man. Women just have a natural tendency to be more empathetic. They connect most of what they

Son Mesaj : korkmaz1671 06-08-20, 11:23 son yazılan Mesajı göster
  • estrellaymar

There is no available content written by estrellaymar