PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÖYP kadroları açıklanmış!

Sayfa : 1 [2] 3

behiciv
19-06-11, 15:41
ÖNEMLİ DUYURU: HER TÜRLÜ PROBLEMİNİZ İÇİN oyptercih@yok.gov.tr E POSTA ADRESİNİ TC KİMLİK NUMARANIZ AD VE SOYADINIZ İLE MAİL ATABİLİRSİNİZ..
ya şimdi bunu ilk defa uyguluyorlar. bir takım aksaklıklar çıkıyor olabilir. yarın bir dene. 11 temmuza kadar süresi var nasıl olsa. ben de tercih sırasını merak ettim. ya en çok istediğimizi ilk tercihe yazıyoruz değil mi? genelde öyle olur. isteğe göre sıralama yapılır.ben de bu konuda onlara mail attım ama cevap falan gelmedi.

Cevap gelince bizimle de paylaşırsan sevinirim.
Ben de başka bir şeye takıldım, yüksek lisans yapıyorum; ama y.lisans kısmını dolduracak mıyım? Yoksa sadece yüksek lisans mezunları mı dolduracak?

gossip_boy
19-06-11, 16:00
tespitiniz doğru. fakat şu da var:benim alanda gazide 4-5 profesör var, ama öyp listesinde.. bunu nasıl açıklayabiliriz?

Demek ki YÖK sizin alanda daha fazla profesör ve yardımcı doçent istiyor ve sadece YÖK'ün akademik kadro ilanları sayfasındaki öğretim üyesi/görevlisi alımı yeterli gelmiyor. Bu nedenle de alım yapılıyor olabilir.

gulluarac
19-06-11, 16:02
Merhaba behiciv, ne yazık ki hala mesajıma cevap gelmedi. Yüksek lisansı mezuniyet durumunda yazıyorsun galiba. Ama zorunlu alan değil. Zorunlu alanların yanında * işareti var. Yüksek lisansın bir etkisi var mı? onu da bilmiyoruz. Bir etkisi olsa zorunlu alan olurdu. Ancak şu da var: bazı kadrolarda yüksek lisans şartı var. Aslında belirtmen iyi olur. Bi yetkili bulamıyoruz ki konuşacak soracak.......

gulluarac
19-06-11, 16:07
Demek ki YÖK sizin alanda daha fazla profesör ve yardımcı doçent istiyor ve sadece YÖK'ün akademik kadro ilanları sayfasındaki öğretim üyesi/görevlisi alımı yeterli gelmiyor. Bu nedenle de alım yapılıyor olabilir.
evet doğru, bir de asistanlar hep öyp kadrolarına kaydı. normal akademik personellere aday mı bulamadılar ne? ama türkiyede aday bulamamak imkansız. neyse artık ben yökün yaptığı değişiklikleri takip edemiyorum...

behiciv
20-06-11, 11:56
Arkadaşlar hiç mi ÖYP kadrolarından yerleşen yok, tercik yapacağım; ama Y. lisans kısmını doldurmalı mıyım, lütfen biri yardım etsin. Sadece mezunlar mı dolduracak bu kısmı? YÖk'ün cevap vermesini beklersem daha çok beklerim, telefonları da açmıyorlar.

gulluarac
20-06-11, 13:27
ya benim yüksek lisans mezuniyet olduğu için yazdım. ama sizin durumunuzdakiler ne yapacak bilmiyorum. benim de teyit amaçlı sormak istediğim şeyler var fakat telefonları açmıyorlar. (0312) 298 75 32...41 telefonları çok hatlı santral. Yalnız behiciv, iyi araştırınız çünkü yanlış beyan durumunda atamanız iptal ediliyor.

merve kambur
22-06-11, 20:58
arkadaşlar benim bayağı bi bilmediğim konu var.ilk önce hangi siteden tercih yapacağım hiçbiryerde bulamıyorum, deliye döndüm, ben mi farketmiyorum anlamadım. benim son iki dönemki aleslerim 87 ve 84 . bunlardan son olan mı yoksa yüksek olan mı kullanılacak? bölümler yerleştirmeden sonra mülakat yapacak mı yoksa direk yerleştirme mi olacak? bir de üds 56 bu benim şansımı çok mu düşürür acaba:( yardım edin fenalardayım:(

gulluarac
22-06-11, 21:22
merhaba merve, yökün sayfasına giriniz, orada akadamik kadro ilanlarının altında, öyp kadro ilanları var. Oraya da giriniz. karşınıza açıklamalar sayfası çıkar. sayfanın altında duyuruları incele linki var. o linke tıkladığınızda öyp kadro ilanları karşınıza çıkar. ilanlardan istediklerinizi belirleyin, daha sonra sol üst köşede tercihlerim butonu var. butona tıklayın. karşınıza t.c. kimlik no, mail adresi ve şifre isteyen bir sayfa çıkar. oraya giriş yaparak üye olun, mailinize gönderecekleri aktivasyon linkiyle de üyeliğinizi aktifleştirin. Son olarak sisteme üye olarak giriş yapın. Bilgi giriş ekranından bilgilerinizi doldurun. Ales puanına gelince yılını ve dönemini yazdığınız zaman sistem ösym veri tabanından puanı kendisi çekiyor. Ben de bir sürü dil sınavına girdim, ama puanı en yüksek olanı belirttim. Alanınızı bilmiyorum, dil puanı alana göre değişebilir. kimi alanlarda çok yüksek dil puanları istenebiliyor.şimdilik söyleyebileceklerim bunlar. kolay gelsin:)

merve kambur
22-06-11, 22:09
çok teşekkür ederim gerçekten çok açıklayıcı olmuş:)

seaweed01
22-06-11, 22:47
ben bilirsem eğer mezunsan dolduruyorsun.yok eğer hala yüksek lisansına devam ediyorsan boş bırakıyorsun.çünkü yanlış beyanat da bulunmuş oluyorsun aksi takdirde.bi forum sitesinde okumuştum bu bilgiyi.

seaweed01
22-06-11, 22:53
bende öyp ye başvurdum bölümüm uluslararası ilişkiler ama başvurduğum program siyasi tarih!başvuru yapacağınız anabilim dalı hangi alandan alıyorsa o alan ales puanıyla başvuru yapabilirsiniz gb bi ibare var.sözelden başvuru yaptım bi umut :smiley6:
umarım olur.çünkü ea puanım 70 altında :smiley10:
bu aradada bnmde öyp puanım 75 :smiley11:
sizce olma olasılığı varmıdır??

gulluarac
22-06-11, 23:57
bende öyp ye başvurdum bölümüm uluslararası ilişkiler ama başvurduğum program siyasi tarih!başvuru yapacağınız anabilim dalı hangi alandan alıyorsa o alan ales puanıyla başvuru yapabilirsiniz gb bi ibare var.sözelden başvuru yaptım bi umut :smiley6:
umarım olur.çünkü ea puanım 70 altında :smiley10:
bu aradada bnmde öyp puanım 75 :smiley11:
sizce olma olasılığı varmıdır??
olma olasılığı DAİMA vardır. hiçbir zaman olasılık sıfır olmaz. Ayrıca öyp puanınız iyi. Yalnız başvuracağınız alanların hangi ales puanınıyla aldığına iyi dikkat edin. önemli olan o alanın hangi ales puanına baktığı. eşit ağırlık mı istiyorlar sözel mi istiyorlar? onu iyi öğreniniz.

lives
23-06-11, 12:18
Benim öyp puanım 85 samsun sinop ve ankarayı (Gazi) tercih etmeyi düşünüyorum (İngilizce Öğretmenliği) tercih yapacak arkadaşlar puanlarını ve nereleri tercih edeceklerini yazarlarsa tercihlerimiz ona göre şekillenir bence :)

gulluarac
23-06-11, 12:59
Öyp puanım 80, küsüratını hatırlamıyorum:)Alanım eski Türk edebiyatı. ist. ünv., yıldırım beyazıt ünv., gazi ünv., ist. medeniyet ünv., çukurova ünv., katü hepsini yazdım ben. Çünkü öypnin imkanları çok iyi, kitap bursundan yurt dışında dil eğitimine kadar birçok imkanı var. Ayrıca kadronuz da garanti. Şuan yök birçok kadroya 50d maddesi ile alıyor ve 50d maddesi ile de doktora bittikten sonra sizi kapının önüne koyabilirler:) Öypte ise doktoranız bittikten sonra size yardımcı doçent ünvanı vererek ünv.nize hoca olarak gönderiyorlar.

gossip_boy
23-06-11, 17:51
87 küsür puanım ve Gazi, 18 Mart, Medeniyet ve 19 Mayıs üniversitelerini tercih ettim.

merve kambur
23-06-11, 22:39
Arkadaşlar merhaba, ben başvurumu yaptım. öyp puanım 81. bu konuyla daha önce hiç ilgilenmedim, belki bileniniz vardır diye soruyorum, bu puanla ege tekstil müh. e atanma ihtimalim var mı?Hepinizin Allah yardımcısı olsun.

lives
24-06-11, 22:45
87 küsür puanım ve Gazi, 18 Mart, Medeniyet ve 19 Mayıs üniversitelerini tercih ettim.

peki sizin bölümünüz ne?

gulluarac
24-06-11, 23:56
Arkadaşlar şu ihtimal meselesini kapatalım bence. Çünkü hangi alanda ne kadar başvuru yapılacağını ve başvuru yapanların genel durumunu bilmeden hiçbir yorum yapamayız. Olup olmayacağı birçok faktöre bağlı. Örneğin kaç kişi başvurmuş, alesleri nasıl, diploma notları nasıl... bunların hiçbirini bilmiyoruz ki size dair bir değerlendirmede bulunalım:( O yüzden lives'in da dediği gibi öyp puanlarınızı, alanlarınızı ve tercihlerinizi yazarsanız en azından başvurulara dair bir fikir ediniriz.

gossip_boy
26-06-11, 16:43
peki sizin bölümünüz ne?

İngilizce Öğretmenliği. Kusura bakmayın hızlı yazarken alanı yazmayı unutmuşum.

filolog_
02-07-11, 18:55
merhaba arkadaşlar bende öyp ye başvurmayı düşünüyorum ingiliz dili ve edebiyatı mezunuyum öyp puanım 82 nasıl bir tercih yapmalıyım sizce

gossip_boy
03-07-11, 18:50
İlanlara baktınız mı? Bozok Üniversitesi'nde olacaktı. Orayı ancak Yozgatlıların tercih edeceğini düşünüyorum. Orayı tercih edebilirsiniz.

mikailçetin
06-07-11, 08:08
19 temmuz günü saat kaçta açıklanır arkadaşlar sonuçlar ??

gulluarac
06-07-11, 13:19
Mesai bitimine kadar açıklanır umarım:( Bu arada ben gerçektem merak ediyorum.

gossip_boy
13-07-11, 20:21
"ÖĞRETİM ÜYESİ YETİŞTİRME PROGRAMI TERCİH İŞLEMLERİ 11 TEMMUZ 2011 SAAT 17:00 İTİBARİYLE KAPATILMIŞTIR. SONUÇLAR 19 TEMMUZ 2011 SAAT 11:00 DE BURADAN İLAN EDİLECEKTİR." demişler.:) 6 gün kaldı. Sabırsızlıkla bekliyorum sonucu.

gulluarac
13-07-11, 22:51
"ÖĞRETİM ÜYESİ YETİŞTİRME PROGRAMI TERCİH İŞLEMLERİ 11 TEMMUZ 2011 SAAT 17:00 İTİBARİYLE KAPATILMIŞTIR. SONUÇLAR 19 TEMMUZ 2011 SAAT 11:00 DE BURADAN İLAN EDİLECEKTİR." demişler.:) 6 gün kaldı. Sabırsızlıkla bekliyorum sonucu.

Aynen:) Merakla ve sabırsızlıkla...

gulluarac
19-07-11, 11:59
Sayfaya giremiyorum:( Girebilen var mı?

gossip_boy
19-07-11, 12:32
"Herhangi bir kadroya yerleştirilemediniz." :(

gulluarac
19-07-11, 12:35
"Herhangi bir kadroya yerleştirilemediniz." :(

Hayırlısı arkadaşım, puanınız da yüksekti ama demek ki ingilizce de puanlar daha yüksek. İnşallah daha iyi bir yer olur. Ben sayfayı açamıyorum:(

gossip_boy
19-07-11, 12:36
Sayfaya giremiyorum:( Girebilen var mı?

https://personel.yok.gov.tr/OypTercihYeni/sonucForm.php

Burayı deneyin.

gulluarac
19-07-11, 12:43
https://personel.yok.gov.tr/OypTercihYeni/sonucForm.php

Burayı deneyin.
Teşekkür ederim. Sonuç: "Herhangi bir kadroya yerleştirilemediniz."