PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : KPDS Dil Tazminatı Hakkında...

Sayfa : [1] 2 3

theodore01
01-01-11, 17:55
merhaba değerli forum üyeleri, bildiğiniz üzere memurların dil tazminatı alabilmesi için devlet harcama kanununa göre sonuç belgesi şartı var, fakat ÖSYM sonuç belgesi basmayacak ve yollamayacak, çalıştığım yerdeki maaş mutemedi sonuç belgesi olmadan dil tazminatı veremiyeceğini bende ÖSYM ' nin belge yollamayacağını söylüyorum.

Bu konu hakkında bilgisi olan var mı son durum nedir ?

nokiae90
01-01-11, 18:16
İlgili belge, ÖSYM tarafından kurumunuza yollanacak ve 5 Aralık 2010 itibariyle dil tazminatı dil tazminatı maaşınıza yansıyacak. Maaşa yansımayan kısım için de, (örneğin 5-14 Aralık arası ya da 5 Aralık-14 Ocak tarihleri arası) tarafınıza ek ödeme yapılacak.

theodore01
01-01-11, 18:19
hocam bilgiler için teşekkür ederim, ama bu bilgilerin bir yazılı kaynağı var mı ? tahminimce ÖSYM'nin bilgileri göndermesi kurumlarımıza ulaşması uzun sürer gibi geliyor...

Matsuyama
01-01-11, 18:24
Bu Dil Tazminatı nedir acaba, hakkında biraz daha bilgi vermeniz mümkün mü?
Teşekkür ederim.

theodore01
01-01-11, 18:34
Dil tazminatı memurlara devlet tarafından ve bazı özel kuruluşlarda, bankalarda çalışanlarına aldıkları KPDS puanına oranla verilen tazminattır. devlet memurları
70 - 79 arası = C grubu = 13,50 krş civarı
80 - 89 arası = B grubu = 26,70 krş civarı
90 - 100 arası = A grubu = 46,60 krş civarı vermektedir.
bu gruplar özel kuruluşlarda 100 - 200 - 300 TL ve üzeri olarak tam bilmememle beraber değişmektedir..

Matsuyama
01-01-11, 18:42
Hayal kırıklığına uğradım. :smiley9: Oldukça az bir artış söz konusu...

Bilgilendirme için çok teşekkür ederim.

Matsuyama
01-01-11, 19:59
Ellerin dert görmesin, çok faydalı bir açıklama olmuş.

multimuu
01-01-11, 20:57
İlgili belge, ÖSYM tarafından kurumunuza yollanacak ve 5 Aralık 2010 itibariyle dil tazminatı dil tazminatı maaşınıza yansıyacak. Maaşa yansımayan kısım için de, (örneğin 5-14 Aralık arası ya da 5 Aralık-14 Ocak tarihleri arası) tarafınıza ek ödeme yapılacak.

Dilekce yazılıp sonuc belgesi gönderilmeden öyle bir şeyin olması imkansız..bizim oralarda bir atasözü vardır..el elin eşeğini türkü söyleyerek ararmış..siz yollamazsanız bişeyler kurumdakiler kafa yormazlar akıllarına bile gelmez..

shaggyist
01-01-11, 21:03

maaşa yansıyacak kısım 5aralıktan itibaren mi yoksa sınav sonucunun açıklandığı 30 aralıktan itibaren mi kesin bir bilgiyse ona göre bilgimiz olsun + hala sonuç belgesi muaaması nasıl giderilecek en kısa zamanda maaşa yansıması açısından..

hsen2005
01-01-11, 21:55
Ben konuyla ilgili olarak ösym'nin sayfasında yayımlanan sınav sonucunun basılmayacağını ve adayların adreslerine gönderilmeyeceğini belirten sayfa ile sınav sonuç sayfasını kurumdaki maaş mutemedine verdim. Herhangi bir sorun olmayacağını değerlendiriyorum.

shaggyist
01-01-11, 23:31
ben de o halde bu yöntemi uygulayım ama kabul edilirmi diye de meark etmiyor değilim..

leandnt
02-01-11, 00:53
Selamlar,

Ben 2010 sonbahar döneminde 84 puan aldım. Daha önce (2006 Kasım) 71 puan aldığım için yabancı dil tazminatın faydalanmaktaydım. PaNDoX açıkladığı gibi 17 tl civarında bir ödeme yapılıyordu. Ben çalıştığım kurumuma sınavdan 84 aldığıma dair bir dilekçe verdim (sınav sonucunun internet çıktısını ek yaparak) Dilekçe kabul edildi ama benim sorunum farklı. Ben sınava başvururken kötü bir not alırsam madara olmayayım diye kurum bilgisini boş bırakmıştım, sınav sonuç belgeside gönderilmeyince şimdi işin şekli değişti. Kurum benim bu sınavdan bu notu aldığımı nasıl doğrulatabilir? OSYM dilekçe versem bir işe yarar mı acaba?

leandnt
02-01-11, 00:53
Selamlar,

Ben 2010 sonbahar döneminde 84 puan aldım. Daha önce (2006 Kasım) 71 puan aldığım için yabancı dil tazminatın faydalanmaktaydım. PaNDoX açıkladığı gibi 17 tl civarında bir ödeme yapılıyordu. Ben çalıştığım kurumuma sınavdan 84 aldığıma dair bir dilekçe verdim (sınav sonucunun internet çıktısını ek yaparak) Dilekçe kabul edildi ama benim sorunum farklı. Ben sınava başvururken kötü bir not alırsam madara olmayayım diye kurum bilgisini boş bırakmıştım, sınav sonuç belgeside gönderilmeyince şimdi işin şekli değişti. Kurum benim bu sınavdan bu notu aldığımı nasıl doğrulatabilir? OSYM dilekçe versem bir işe yarar mı acaba?

leandnt
02-01-11, 01:44
madara olmakla ne alakası var güzel arkadaşım :) 71 almışsın o 5 sene içindeki 10 sınavdan istersen 1 doğru yap yine 71 puan üzerinden tazminat alırsın.. :D keşke söyleseydin kurumunu ama kurum o kadar önemli mi ki? bunu bilmiyorum?

Arkadaşlardan birkaçı kurum bilgisini yazmayınca bende yazmayayım dedim, ne de olsa sınav sonuç belgesi geliyor diye düşünmüştüm. OSYM e-mail attım konuyla ilgili olarak eğer kurum bilgilerininin güncellenmesi ile ilgili olumlu cevap alamazsam, Kurumun ÖSYM'den talepte bulunması gerekecek sanırım yada benim verdiğim internet çıktısına güvenecekler :)

leandnt
02-01-11, 02:28
Her ikisinde de yazmıyor. Pzt dilekçe göndereyeyim ÖSYM bakalım ne cevap verecekler?

theodore01
02-01-11, 11:47
bilgilendirme için herkese teşekkür ediyorum...

nokiae90
03-01-11, 10:01
Çalıştığım kurumdaki uygulama böyle. Geçen sene ilk kez dil tazminatı almaya başladığımda, ben hiçbir şey yapmadan, "sınavın yapıldığı tarih itibariyle" ödeme yapılmaya başlandı. Diğer kurumları bilemem. Ama ille de birşeyler yapmak istiyorsanız, ÖSYM sonuç sayfasından bir adet çıktı alın, İnsan Kaynakları Müdürlüğü'nüze (ya da kurumdaki ilgili birime), bir dilekçe ekinde gönderin.
Kurumumdaki dil Tazminatı miktarları hakkında da bilgi vereyim : 83-B aldığımdan dolayı, yaklaşık 130-140 TL (Maaşın yüzde 5'i). 90-100 arası alanlara maaşın yüzde 10'u ödeniyor. O yüzden hedef 90+. (Dil bilgisini, iş hayatında kullanıp kullanılmadığına bakılmaksızın, 3 farklı dile kadar, her bir dil için dil tazminatı ödenir. Yani toplamda, maksimum maaşın yüzde 30'u, ki bu da yaklaşık 750-800 TL eder.)

Hakîmalajuan
03-01-11, 10:33
Osym ile görüştüm..Kurum ismi belirtenlerin 2 hafta içinde kurumuna gönderilecekmiş , belirtmeyenler ise dilekçe örneğini doldurup ösymden istemesi gerekiyormuş..

Hakîmalajuan
03-01-11, 10:49
Bu arada üniversitelerdeki ösym temsilcilikleri kesinlikle sinav sonuç belgesi verememektedir arkadaşlar..o kismi denemeyi düşünenler unutsun.

theodore01
03-01-11, 11:54
Bu arada üniversitelerdeki ösym temsilcilikleri kesinlikle sinav sonuç belgesi verememektedir arkadaşlar..o kismi denemeyi düşünenler unutsun.

bende ÖSYM' nin merkezine gittim aynı cevabı aldım, merkezden sadece geçmiş yılların sonuç belgelerini veriyorlar...

manon
06-01-11, 00:55
anlaşılan dil tazminati kurumdan kuruma ve kadrodan kadroya farklılık gosteriyor.teşekkürler bilgilendirme için.

leandnt
06-01-11, 21:10
Osym ile görüştüm..Kurum ismi belirtenlerin 2 hafta içinde kurumuna gönderilecekmiş , belirtmeyenler ise dilekçe örneğini doldurup ösymden istemesi gerekiyormuş..

Bende bugün görüştüm, bana bundan sonra kurumlara liste göndermeyeceklerini kurumlara verecekleri kullanıcı adı ve şifre ile sonuçları görebileceklerini belirttiler, oyüzden kurum kısmını boş bırakıp bırakmamanızın (ben boş bırakmşıtım da :D ) bir önemi yok dediler....

shaggyist
12-01-11, 20:36
dil tazminatı bordrosuna yetişen varmı acaba bana yansımadı da :(

realisth
13-01-11, 12:33
90 ve üzerinin 15 yıl geçerli olduğunu bir yerde duymadım kaynağı var mı acaba

nevmeresk
13-01-11, 21:11
birçok kurumda alınan dil tazminatları yüksek. Neden bu kurumlarda daha yüksek olduğunu bilen var mı. bildiğim kadarıyla merkez bankasında c seviyesine 300 tl, b seviyesine 600 tl a seviyesine 900 tl ödeniyor. halk bankasında bu rakamlar 150, 300, 450 şeklinde olduğu söyleniyor. bizim aldığımız ücretler kurs parasını karşılamıyor. daha önce başbakanlık ve cumhurbaşkanlığı sitelerine mail attım. bence yabancı dil tazminatlarının artırılması için mail gönderebiliriz.

hsen2005
14-01-11, 00:06
dil tazminatı bordrosuna yetişen varmı acaba bana yansımadı da :(

benim bodroma yeni notumun karşılığı olan dil tazminatı yansıdı.

ahmetwrt
14-01-11, 00:26
5in 3ünden 4ün 1ine düşen devlet memurunun maaşında yaklaşık ne kadar artış olur şuan itibariyle?

ozlemcik
14-01-11, 16:39
benim bodroma yeni notumun karşılığı olan dil tazminatı yansıdı.

bende de görülmüyor? neden acaba

leandnt
14-01-11, 19:15
Kurum bilgisini boş bırakmıştım ama benim maaş bordrosuna da yansımış :D

ahmetwrt
15-01-11, 00:35
Hocam dil tazminatı konusunda mı yoksa genel olarak maaş konusunda mı soruyorsunuz?

maaş